Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem dzisiaj mój dysk USB2 160GB do PH i system nie widzi filesystemu, czyli partycji sformatowanej na ext2. Partycja jest ok, bo z powodzeniem korzystam z zawartości dysku poprzez router Asusa WL-500GP. Czy ktoś miał podobny problem? Jedyne co mi przychodzi do głowy to przekonwertować partycję na ext3... Ale wcześniej zaktualizuję firmware do najnowszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='zelu' post='91246' date='15.03.2008, 02:49 ']Podłączyłem dzisiaj mój dysk USB2 160GB do PH i system nie widzi filesystemu, czyli partycji sformatowanej na ext2. Partycja jest ok, bo z powodzeniem korzystam z zawartości dysku poprzez router Asusa WL-500GP. Czy ktoś miał podobny problem? Jedyne co mi przychodzi do głowy to przekonwertować partycję na ext3... Ale wcześniej zaktualizuję firmware do najnowszej wersji.[/quote]
Teraz jest już ext3 i nadal PH nie widzi partycji. Zaktualizowałem firmware, bez podłączonego dysku, wewnętrznego jeszcze nie mam. Jeśli podłączę dysk z partycją NTFS to wszystko jest ok. Ktoś ma jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak z NTFS widzi to jaki problem?
Wewnętrzny w EXT3 a zew w NTFS.
Większość z nas tak ma.
Na wewnętrznym są aplikacje i aby w pełni korzystać z PH np z sieci
ptrzebny jest dysk wewnętrzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='banulkrz' post='91323' date='15.03.2008, 16:05 ']Jak z NTFS widzi to jaki problem?
Wewnętrzny w EXT3 a zew w NTFS.
Większość z nas tak ma.
Na wewnętrznym są aplikacje i aby w pełni korzystać z PH np z sieci
ptrzebny jest dysk wewnętrzny.[/quote]
Nie mam jeszcze wewnętrznego, a mój router obsługuje zapis tylko na ext2.
To z innej beczki.
Jeśli podłączę dysk do routera i udostępnię go w sieci poprzez smb, to jest podobna sytuacja, tzn PH widzi udział sieciowy, ale nie widzi plików <_<
Na laptopie montuję udostępnioną partycję bez problemów. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz.
BEZ dysku wewnętrznego i nagranych na niego aplikacji NMT po sieci nic nie zobaczysz.
Koniec kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey!

Od piątku jestem posiadaczem PH i nasuneło mi się kilka mysli...

Może ktoś z Was próbował czegoś takiego:
1. Instalujemy dysk poprzez wizard PH
2. Wyjmujemy dysk, podłączamy do kompa i przy pomocy np. PartitionMagic zmniejszamy
partycje linuxową do koniecznych dla nas rozmiarów (np. 50GB), a na wolne
miejsce zakładamy NTFS. Ciekawy jestem, czy PH "zobaczy" taka dodatkową partycję w NTFS.
Wątpię, ale może... Fajnie by było, bo kopiowało by się potem bez żadnej magii z linuxami i ext
Za późno wpadłem na taki pomysł i teraz mając zapakowany dysk szkoda mi ryzykować
ew. utraty danych. Musze poszukać jakiejś starej 40stki i i spróbować . Jeśli ktoś akurat zaczyna zabawę
i może to sprawdzić to było by super.

Czy ktoś podłączał dysk do linuxa? Ja to zrobiłem, bez problemu skopiowałem co trzeba
ale niestety foldery utworzone przeze mnie nie dają się teraz modyfikować z poziomu FTP(brak praw)
Też tak macie?

Może ktoś "grzebał" po partycji systemowej? Z poziomu linuxa jest widoczna znajoma struktura
i fajnie by było co nieco tam dodać np. ssh, total commandera itp.

Czy u Was link po FTP tez tak wolno działa? Na starego xboxa leci mi po FTP nawet dwa razy szybciej
niż na PH. Nie wiem czego można dostać kopiując na niego po FTP :(

pozdr
Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troszkę odświeżę temat z powodu małego problemu. otóż mam dysk HDD Seagate w obudowie zewnętrznej. Pod Windowsem (partition magic 8) sformatowałem go w ext2/ext3 (raz tak, raz tak). jak skopiuje pojedynczy plik z poziomy Windowsa, odłączam sprzęt i ide do PH...PH to widzi. Jednak jak juz zgram kolekcje muzyki, filmów , koncertów HD (kopiowanie bagatela 3h:/) to wtedy nic nie widzi PH. podłączam z powrotem do PC...widzi wszystko. ma ktoś jakieś rozwiązanie tego problemu? albo może, ktoś z kolegów ma podobne podłączenie? ps. zależny mi na tym, aby mieć ext2/3 na dysku usb zewnętrznym. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ice-scream' post='131806' date='18.11.2008, 00:33 ']Troszkę odświeżę temat z powodu małego problemu. otóż mam dysk HDD Seagate w obudowie zewnętrznej. Pod Windowsem (partition magic 8) sformatowałem go w ext2/ext3 (raz tak, raz tak). jak skopiuje pojedynczy plik z poziomy Windowsa, odłączam sprzęt i ide do PH...PH to widzi. Jednak jak juz zgram kolekcje muzyki, filmów , koncertów HD (kopiowanie bagatela 3h:/) to wtedy nic nie widzi PH. podłączam z powrotem do PC...widzi wszystko. ma ktoś jakieś rozwiązanie tego problemu? albo może, ktoś z kolegów ma podobne podłączenie? ps. zależny mi na tym, aby mieć ext2/3 na dysku usb zewnętrznym. pozdrawiam[/quote]

Rozwiązanie, które na pewno zadziała, widzę jedno.
Włóż dysk do popcorna (jako wewnętrzny). Popcorn go sformatuje. Teraz go wyjmujesz i gotowe.
Widać możliwe, żę Patrition Magic coś źle formatuje.
Czego, pod Windowsem, używasz do zapisu na dysk sformatowany ext2/3 ? Ja używam Efx2fsd (wersja 1.7). Chodzi ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi oto, że dawno bym tak zrobił....ale mam PH A100 i dysk SATA:/ wiec nie mogę go do środka włożyć:lol:

używam ext2fsd 0.46 - nie wiem czy dobry. Hi-Jack korzystał jakiś czas temu z niego.

myślisz, że to kwestia właśnie programu??

kurde, tak mi zależy na tym ext2/3. mógłbym wtedy z pilota nad paroma rzeczami zapanować. przegrywać z pendrive/drugiego dysku itp.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hola hola....ta Twoja literówka programu troszkę mnie zmyliła:)

używam programu [url="http://www.ext2fsd.com/"]http://www.ext2fsd.com/[/url]

mam najnowsza wersje:
ext2fsd 0.46
ext2mgr 2.26

1.7 , to chyba jakaś stara wersja. hm......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak bawię się dalej i co zauważyłem.....

- popcorn zobaczy np. pojedynczy plik video np. film
- jak już zgram katalog...nie widzi:(
- stworze z pilota nowy katalog...nie widzi PH, ale podłącze do windowska, to widzi ten katalog - dziwne

please help:)

ps. jak tak dalej pójdzie, wrócę do NTFS:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...