Skocz do zawartości
giligili

Jaka plazma 50" full hd?

Rekomendowane odpowiedzi

Po przemierzeniu bezkresnych dróg i bezdroży, odwiedzeniu paru sklepów i obejrzeniu:
Pioneer lx508
Panasonic 50PY700
jakiegoś samsunga
jakąś toshibę
Hitachi P50xr01

stwierdzam, że najbardziej mi się podoba ten ostatni, niestety nie miałem okazji oglądać wszystkich wymienionych w jednym miejscu i na raz, no i obraz testowy też się różnił...
sprzęt potrzebny do oglądania obrazu z satelity hd + sd, filmy, sport, dvd, blue-ray. zależy mi na dobrym obrazie - płynnym, z naturalnymi kolorami. Podczas testowego oglądania złe wrażenie wywołał u mnie efekt stroboskopowy zamazujący obraz podczas szybkich zmian planu (pioneer i panasonic) a także fatalny obraz sd - szczególnie przy materiale o dużej kompresji - np wyraźne prostokątne pola wokół poruszających się na boisku piłkarzy...

Nie znalazłem na tym forum słowa o plazmach hitachi - czy to marka do bani?

dodatkowo ciężko znaleźć informację o częstotliwości odświeżania - wiem że ten hitachi ma 50/60 Hz i obraz nawet - nawet... na ile ważne jest 100Hz w plazmie? obecnie mam crt 100Hz loewe i w crt widzę różnicę 50-100hz

mogę wydać około 10k na tv, nie zależy mi na dysku (w hitachi jest HD 250GB), szukam plazmy 50" i full hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='giligili' post='91023' date='13.03.2008, 22:36 ']Po przemierzeniu bezkresnych dróg i bezdroży, odwiedzeniu paru sklepów i obejrzeniu:
Pioneer lx508
Panasonic 50PY700
jakiegoś samsunga
jakąś toshibę
Hitachi P50xr01

stwierdzam, że najbardziej mi się podoba ten ostatni, niestety nie miałem okazji oglądać wszystkich wymienionych w jednym miejscu i na raz, no i obraz testowy też się różnił...
sprzęt potrzebny do oglądania obrazu z satelity hd + sd, filmy, sport, dvd, blue-ray. zależy mi na dobrym obrazie - płynnym, z naturalnymi kolorami. Podczas testowego oglądania złe wrażenie wywołał u mnie efekt stroboskopowy zamazujący obraz podczas szybkich zmian planu (pioneer i panasonic) a także fatalny obraz sd - szczególnie przy materiale o dużej kompresji - np wyraźne prostokątne pola wokół poruszających się na boisku piłkarzy...

Nie znalazłem na tym forum słowa o plazmach hitachi - czy to marka do bani?

dodatkowo ciężko znaleźć informację o częstotliwości odświeżania - wiem że ten hitachi ma 50/60 Hz i obraz nawet - nawet... na ile ważne jest 100Hz w plazmie? obecnie mam crt 100Hz loewe i w crt widzę różnicę 50-100hz

mogę wydać około 10k na tv, nie zależy mi na dysku (w hitachi jest HD 250GB), szukam plazmy 50" i full hd[/quote]

Plazmy Hitachi nie sa do bani ale na poziomie Pioneera aczkolwiek jest to typowy produkt dla klienta z kasa dlatego niewielu z nas mialo okazje widziec je na wlasne oczy.
W kazdym badz razie zdecydowanie godna polecenia jest ta plazma Hitachi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='giligili' post='91023' date='13.03.2008, 23:36 ']Po przemierzeniu bezkresnych dróg i bezdroży, odwiedzeniu paru sklepów i obejrzeniu:
Pioneer lx508
Panasonic 50PY700
jakiegoś samsunga
jakąś toshibę
Hitachi P50xr01

stwierdzam, że najbardziej mi się podoba ten ostatni, niestety nie miałem okazji oglądać wszystkich wymienionych w jednym miejscu i na raz, no i obraz testowy też się różnił...
sprzęt potrzebny do oglądania obrazu z satelity hd + sd, filmy, sport, dvd, blue-ray. zależy mi na dobrym obrazie - płynnym, z naturalnymi kolorami. Podczas testowego oglądania złe wrażenie wywołał u mnie efekt stroboskopowy zamazujący obraz podczas szybkich zmian planu (pioneer i panasonic) a także fatalny obraz sd - szczególnie przy materiale o dużej kompresji - np wyraźne prostokątne pola wokół poruszających się na boisku piłkarzy...

Nie znalazłem na tym forum słowa o plazmach hitachi - czy to marka do bani?

dodatkowo ciężko znaleźć informację o częstotliwości odświeżania - wiem że ten hitachi ma 50/60 Hz i obraz nawet - nawet... na ile ważne jest 100Hz w plazmie? obecnie mam crt 100Hz loewe i w crt widzę różnicę 50-100hz

mogę wydać około 10k na tv, nie zależy mi na dysku (w hitachi jest HD 250GB), szukam plazmy 50" i full hd[/quote]

Skoro masz 10kzł tosprawa zaczyna być jasna. Pionek odpada (cena stopuje) , proponuję samsunga 50p96fd do kupienia za 7700zł albo starszego brata ale trzeba dołozyć 58pd96fd za 12424zł. Ja sie czaje na tego drugiego.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
giligili - nie chcę ci za bardzo mieszać, bo już masz swoich faworytów, jednak powoli pojawia się w sklepach nowa generacja plazm Panasonica.
Z pierwszych testów modeli hd ready wynika, że są to bardzo udane modele w atrakcyjnych cenach.
Za jakiś miesiąc ma się pojawić model fullHD.
Jeżeli masz troszkę czasu, poczekaj. Ja bym poczekał. Edytowane przez MaBri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakos nie wierze w jakosc paneli pdp panasonica. Za wczesnie. Dopiero sie dogadali z pioneerem i transfer technologi napewno jeszcze nie zaowocowal wprowadzeniem jej do ich paneli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MaBri' post='91079' date='14.03.2008, 09:38 ']giligili - nie chcę ci za bardzo mieszać, bo już masz swoich faworytów, jednak powoli pojawia się w sklepach nowa generacja plazm Panasonica.
Z pierwszych testów modeli hd ready wynika, że są to bardzo udane modele w atrakcyjnych cenach.
Za jakiś miesiąc ma się pojawić model fullHD.
Jeżeli masz troszkę czasu, poczekaj. Ja bym poczekał.[/quote]

Modele Panasonica z serii PV8xx lub PY8xx faktycznie przedstawiaja sie bardzo dobrze. Tym bardziej ze kontrast dynamiczny ma byc 2 razy wiekszy niz w modelu LCD Samsunga z podswietlaniem LEDowym a wiec 1 000 000 : 1 :)
Ciekawe jak to bedzie swiecic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw chciałem podziękować wszystkim za szeroki odzew na moje pytania, widzę że naprawdę sporo ludzi się orientuje w temacie...
Myślałem o Panasoniku, ale to co oglądałem nie powaliło mnie na kolana, może faktycznie warto poczekać na te nowe matryce?
Może ktoś się orientuje w jakich plazmach full hd i 50" jest jakiś patent na płynne wyświetlanie - coś w stylu 100Hz?
I jeszcze wracając do hitachi - taka plazma wisi w Warszawie w centrum hifi w galerii mokotów - jest tam wokół kilka innych tv ale głównie lcd - może ktoś zwrócił uwagę na ten model i mógłby się wypowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MaBri' post='91079' date='14.03.2008, 09:38 ']giligili - nie chcę ci za bardzo mieszać, bo już masz swoich faworytów, jednak powoli pojawia się w sklepach nowa generacja plazm Panasonica.
Z pierwszych testów modeli hd ready wynika, że są to bardzo udane modele w atrakcyjnych cenach.
Za jakiś miesiąc ma się pojawić model fullHD.
Jeżeli masz troszkę czasu, poczekaj. Ja bym poczekał.[/quote]

Giligili - ja się przyłączam do apelu o poczekania na Panasonica 50" ( model/e będzie/będą - raczej - za ok. miesiąc ) : cena prawdop. będzie b.d. a jakość ( obrazu i nie tylko ) rewelacyjna . Ponoć modele TH-37(42)PV80 ( o rozdz. 1024na720 ) tylko o włos - w obrazie - ustępują " KURO " ( i teraz ponoć " KUROfirma " ma brać panele od Panasa - prawdop. nie opłaca im się wytwarzać własnych , bo panele Panasa - jak można wywnioskować - dorównały ich własnym ) .
Więcej info na sąsiednim forum .
p. s. Te , już dostępne modele 37/42 Panasa mają 100Hz czy 120Hz .
p. s. panel = matryca/ekran . Edytowane przez Paweł Dziuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Paweł Dziuba' post='91188' date='14.03.2008, 18:32 ']Giligili - ja się przyłączam do apelu o poczekania na Panasonica 50" ( model/e będzie/będą - raczej - za ok. miesiąc ) : cena prawdop. będzie b.d. a jakość ( obrazu i nie tylko ) rewelacyjna . Ponoć modele TH-37(42)PV80 ( o rozdz. 1024na720 ) tylko o włos - w obrazie - ustępują " KURO " ( i teraz ponoć " KUROfirma " ma brać panele od Panasa - prawdop. nie opłaca im się wytwarzać własnych , bo panele Panasa - jak można wywnioskować - dorównały ich własnym ) .
Więcej info na sąsiednim forum .
p. s. Te , już dostępne modele 37/42 Panasa mają 100Hz czy 120Hz .
p. s. panel = matryca/ekran .[/quote]

Panowie przeczytajcie co piszecie i zastanówcie się bo nam tu się sejm wylkuwa. Normalnie już dawno nie słyszałem tyle domysłów pogłosek etc
"model/e będzie/będą - [color="#ff0000"]raczej[/color] - za ok. miesiąc"
"cena [color="#ff0000"]prawdop[/color]. będzie b.d. a jakość ( obrazu i nie tylko ) rewelacyjna "
"[color="#ff0000"]Ponoć [/color]modele TH-37(42)PV80 ( o rozdz. 1024na720 ) tylko o włos - w obrazie - ustępują " KURO "
No i te 120Hz

Autorus :)

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='91205' date='14.03.2008, 19:43 ']Panowie przeczytajcie co piszecie i zastanówcie się bo nam tu się sejm wylkuwa. Normalnie już dawno nie słyszałem tyle domysłów pogłosek etc
"model/e będzie/będą - [color="#ff0000"]raczej[/color] - za ok. miesiąc"
"cena [color="#ff0000"]prawdop[/color]. będzie b.d. a jakość ( obrazu i nie tylko ) rewelacyjna "
"[color="#ff0000"]Ponoć [/color]modele TH-37(42)PV80 ( o rozdz. 1024na720 ) tylko o włos - w obrazie - ustępują " KURO "
No i te 120Hz

Autorus :)[/quote]

To znaczy że jeszcze nic nie słyszałeś ( czy raczej nie czytałeś - bo ja pisałem ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Paweł Dziuba' post='91188' date='14.03.2008, 17:32 ']Giligili - ja się przyłączam do apelu o poczekania na Panasonica 50" ( model/e będzie/będą - raczej - za ok. miesiąc ) : cena prawdop. będzie b.d. a jakość ( obrazu i nie tylko ) rewelacyjna . Ponoć modele TH-37(42)PV80 ( o rozdz. 1024na720 ) tylko o włos - w obrazie - ustępują " KURO " ( i teraz ponoć " KUROfirma " ma brać panele od Panasa - prawdop. nie opłaca im się wytwarzać własnych , bo panele Panasa - jak można wywnioskować - dorównały ich własnym ) .
Więcej info na sąsiednim forum .
p. s. Te , już dostępne modele 37/42 Panasa mają 100Hz czy 120Hz .
p. s. panel = matryca/ekran .[/quote]

Jakie 120 Hz???
A z jaka czestotliwoscia jest nadawany standardowy sygnal?
50 Hz jest standardem a wiec poprzez podwojne klatkowanie otrzymujemy 100 Hz.

120 Hz wykorzystuje Toshiba jako chwyt marketingowy, ale w Polsce jest on nie do osiagniecia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120Hz = 5 x 24f i jest do osiągnięcia w każdym zakątku świata, pod warunkiem , że jest tam dostęp do energii elektrycznej ! :) (nie myślę o syg. TV )


A co do tematu wątku , to do znudzenia będę powtarzał - albo "KURA" , albo ponad dwukrotnie tańsze [url="http://www.tecforyou.de/artikel/3728/Samsung+PS50P96FD"]"JAJKO"[/url] :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='BoDeX' post='91264' date='15.03.2008, 09:38 ']120Hz = 5 x 24f i jest do osiągnięcia w każdym zakątku świata, pod warunkiem , że jest tam dostęp do energii elektrycznej ! :) (nie myślę o syg. TV )


A co do tematu wątku , to do znudzenia będę powtarzał - albo "KURA" , albo ponad dwukrotnie tańsze [url="http://www.tecforyou.de/artikel/3728/Samsung+PS50P96FD"]"JAJKO"[/url] :)


Pzdr.[/quote][/i]

Tylko kura a jajko możesz zjeść na śniadanie. Smacznego !!!

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='91205' date='14.03.2008, 20:43 ']Panowie przeczytajcie co piszecie i zastanówcie się bo nam tu się sejm wylkuwa.[/quote]

Dlaczego używasz liczby mnogiej w przypadku usera Paweł Dziuba? Kiedyś taka forma oznaczała wielki szacunek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MaBri' post='91269' date='15.03.2008, 11:14 ']Dlaczego używasz liczby mnogiej w przypadku usera Paweł Dziuba? Kiedyś taka forma oznaczała wielki szacunek :P[/quote]

:rolleyes: Wiecie normalnie nie moge sie doczekac kiedy mi lg kase odda, tv jest w serwisie juz jakieś 6tygodni. Normalnie ciężko, myslałem ze zdażę na imieninki i nie udało sie. :( Obchodzę dziś z pustym wieszakiem na ścianie :(

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz - trzeba było kupić Kurę:rolleyes: - mój mi naprawidali tak naprawdę 2 godziny, resztę czasu zajął transport + sprawdzenie TV - około tygodnia:). Serwis DSV robił wszystko, żebym dostał TV jak najszybciej. Generalnie cała sprawa trwała 2 tygodnie ( z czego tydzień się przedłużyło z mojej winy, bo mnie nie było w domu). PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='pooh1968' post='91286' date='15.03.2008, 11:56 ']Widzisz - trzeba było kupić Kurę:rolleyes: - mój mi naprawidali tak naprawdę 2 godziny, resztę czasu zajął transport + sprawdzenie TV - około tygodnia:). Serwis DSV robił wszystko, żebym dostał TV jak najszybciej. Generalnie cała sprawa trwała 2 tygodnie ( z czego tydzień się przedłużyło z mojej winy, bo mnie nie było w domu). PZDR[/quote][/i]
A co się stało, że oddałeś do serwisu ?
AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie oglądania zrobił pyk i się wyłączył nieodwracalnie. Migała niebieska lampka - trzeba zliczyć częstość mignięć i podać serwisowi. Uszkodził się jakiś procesor od dźwięku chyba (podobno niesłychana rzadkość). Mogli co prawda wymienić sam procesor - ale trzeba by bylo go sprowadzać i czas naprawy wydłużyłby się do 3 tygodni. Wymienili mi więc cały moduł na nowy, żebym nie musiał czekać:rolleyes:. Tak, że kupujący za granicą (oczywiście gdy mieszkacie w Polsce) i w tanich sklepach internetowych - awarie KAŻDEGO sprzętu się zdarzają i nie wyobrażam sobie takiej sytuacji bez ważnej w Polsce gwarancji. PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...