Skocz do zawartości
hubikas

Easy Touch ETL071 - 42FHD

Rekomendowane odpowiedzi

Przechadzajac sie z rodzinka po markecie Carrefour, natknalem sie na w/w "wynalazek" - Easy Touch - LCD - full HD, cena bardzo przystepna jak za 42 cale, bo 2899zl. Czy ktos z forumowiczow, zna moze blizej ta "marke", na jakich to powstaje podzespolach ( matryca i elektronika ), zastanawiam sie nad nim jako drugim tv do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

pracując w sklepie komputerowym spotykam się z tą firmą niestety bardzo często. Piszę "niestety" na podstawie doświadczeń z innym sprzętem tej firmy (telewizora nie miałem okazji przetestować). Nie nasuwa mi się inne słowo jak "szajs". Jakość mizerna, wszystko zrobione jak najmniejszym kosztem a cena adekwatna do jakości. Krótko - NIE RADZĘ - lepiej dołożyć do sprzętu powiedzmy "z wyższej półki".

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Ser-o' post='90550' date='11.03.2008, 22:35 ']Witam,

pracując w sklepie komputerowym spotykam się z tą firmą niestety bardzo często. Piszę "niestety" na podstawie doświadczeń z innym sprzętem tej firmy (telewizora nie miałem okazji przetestować). Nie nasuwa mi się inne słowo jak "szajs". Jakość mizerna, wszystko zrobione jak najmniejszym kosztem a cena adekwatna do jakości. Krótko - NIE RADZĘ - lepiej dołożyć do sprzętu powiedzmy "z wyższej półki".

Pozdrawiam[/quote]

Sprzęt składany w Polsce (Dabrowa Górnicza) przez firme Pronox SA.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masę "markowych" produktów jest składanych w Polsce i nikt nie płacze nad ich jakością.
Proszę o konstruktywną opinię osoby (lub portalu) na temat tego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='90590' date='12.03.2008, 07:51 ']Sprzęt składany w Polsce (Dabrowa Górnicza) przez firme Pronox SA.

Pozdro[/quote]

A na jakich to chodzi podzespolach ??

Cena jednak bardzo kusi :)

Edytowane przez hubikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hubikas' post='90696' date='12.03.2008, 17:01 ']A na jakich to chodzi podzespolach ??

Cena jednak bardzo kusi :lol:[/quote]

No chyba nie sądzisz, że jest tam matryca S-PVA :lol: .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='90719' date='12.03.2008, 18:31 ']No chyba nie sądzisz, że jest tam matryca S-PVA :lol: .

Pozdro[/quote]

Oczywiscie na to nie licze w tej cenie, ale moze ktos sie orientuje lub uzywa tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!
Mnie tez interesuje ten model, widziałem go w Apollo za 2999zł i obraz super. Rozmawiałem ze sprzedającym, który jest moim kolegą i mówił ze sam go kupił i wszystko elegancko gra. Ten TV ma podobno matryce samsunga !!! a na necie są jak narazie same pozytywne opinie na jego temat.
Po świętach chce kupić jakiś TV LCD max za 4000zł a ten TV i FULLHD to bardzo dobra okazja. Czekam na więcej opinii na temat tego TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='90719' date='12.03.2008, 18:31 ']No chyba nie sądzisz, że jest tam matryca S-PVA :lol: .

Pozdro[/quote]
ta matryca to MVA, a sądząc po czasie reakcji: Response Time(ms) 6.5 (Gray to Gray), oraz po koncie widzenia: View Angle (U/D/R/L,CR>20) 88/88/88/88 (czyli powyżej 170 stopni), mamy tu do czynienia z odpowiednikiem S-PVA (to ta sama technologia).

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MVA ma ładne barwy ale za to czasy reakcji są większe :) a jak to prawda ze jest na matrycy MVA to obraz będzie porównywalny z tą wyższą półką , ja mam monitor LCD na tej matrycy i co do kolorów to nie mogę mu nic zarzucić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie posiadam ten telewizor ma on kilka wad np: po złączu component zamiast koloru czarnego jest jakiś ciemno niebieski co jest bardzo nie miłe w oglądaniu i nie idzie tego ustawic jest to wada samego telewizora oglądałem kilka sztuk i miały to samo natomiast po złączu HDMI ta wada nie występuje kolor czarny jest ładny następna wada nie można ustawic z komputera obrazu 1920*1080 1:1 obraz wyświetla się w tej rozdzielczości ale to nie jest to, za to jest idealnie 1360*768 i działa w pixel pixel (czyżby HD Ready) nie wiem czemu ale tak jest.
Co ciekawe dzwoniłem do serwisu z tymi wadami to na temat koloru czarnego ( component ) to mi powiedzieli że telewizory LCD tak maja i tak ma byc.
Następny telefon do producenta telewizora i wspomniałem o tych wadach to byli zdziwieni że nikt takich sygnałów im nie dawał ale zobaczą i ktoś oddzwoni do mnie (nikt nie zadzwonił).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

tez mam ten wynalazek i bardzo sie zdenerwowalem bo zalezalo mi glownie na ogladaniu filmow z laptopa bo mam od groma w hd - no ale jak ustawiam rozdzielczosc 1920x1080 to mam obraz ale z ramkami po bokach (nie jest wyswietlany na calej powierzchni ekranu tylko zwężony:((( Najlepiej mi sie sprawuje w 1600x1200. Poza tym nie wyswietla mi polowy rozdzielczosci jakie wykrywa mi karta fraficzna po podlaczeniu tego tv np 1280x800 (czy jakos tak - standardowa w laptopie). Ale obraz jest spoko - chociaz filmy z dvd wygladaja tak sobie - dvd przez złącze scart. Takze ogladam z kompa filmy w hd w rozdzialce 1600x1200 i wszystko wyglada rewelacyjnie ale mialo byc full hd!! Czy ktoś podłączał playstation 3 do tego tv w fullhd? Zamierzam kupic ale wole zapytac bo jak mam miec tylko hd ready to sie baaardzo wkurze.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam:) mam pytanko co do tego telewizora... otoz zakupilem go wczoraj i dalem automatyczne wyszukiwanie kanalow... mam kablowke wiec kanalow wyszukalo tylko 60... ale nie w tym rzecz... chodzi o to iz wszystkie kanaly zaczynaja mi sie od 901... do 960... ktos wie jak mam ustawic to aby po nacisnieciu "1" na pilocie wskakiwal kanal pierwszy?? bo teraz musze wklepac 901 jest to malo wygodne i dosc dziwne ze kanalow nie da sie ustawic od 1 tylko zaczynaja sie od 901... probowalem cos wyczytac w instrukcji ale za wiele tam nie ma a dzwoniac do konsultanta dowiedzialem sie iz mam sygnal nadawany analogowo a nie cyfrowo i to dlatego tak jest... ktos wie o co chodzi?? czy wystarczy poszperac w ustawieniach czy musze miec satelite?? licze na Wasza pomoc... z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wnioskuje, że się nie opłaca kupować tego TV. Przynajmniej jeśli chcemy podłączać do kompa. Czy są jakieś inne plusy tego TV, oprócz ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów.

Chciałem się dowiedzieć czy ww. TV posiada obsługę HDCP może ktoś wie, co za tym idzie współpracuje poprawnie z telewizją N przez HDMI.

Dziękuję za konstruktywną odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...