Skocz do zawartości
trybo

Panasonic TH-37PV80 i TH-42PV80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie mogę znaleźć informacji na temat nowych modeli plazmy Panasonic-a TH-42PV80 i TH-37PV80.
Źle szukam, czy jeszcze nikt nic nie napisał na temat.

Macie jakieś opinie, sugestie, spostrzeżenia ???

Tv mają rozdzieczość 1024 x 720.
Hd Ready to 1280x720.
Czy to znacząca różnica ??? Edytowane przez trybo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzieeeeeeeeeeeee !!!
Co z wami.
Dziwne to forum :(
Na konkurencyjnym forum są już testy HD, SD, na dniach będą testy z podłączonego PC, dyskusja wrze nad rewelacyjnością nowych modeli Panasonika, a tu cisza jak makiem zasiał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='trybo' post='91439' date='16.03.2008, 16:06 ']Ludzieeeeeeeeeeeee !!!
Co z wami.
Dziwne to forum :)
Na konkurencyjnym forum są już testy HD, SD, na dniach będą testy z podłączonego PC, dyskusja wrze nad rewelacyjnością nowych modeli Panasonika, a tu cisza jak makiem zasiał :)[/quote]

Niemcy mają takie powiedzenie: "Keine Antwort ist auch eine Antwort". Dla mniej kumatych: "brak odpowiedzi też jest odpowiedzią". A może po prostu nie ma o czym pisać, nie przyszło Ci to do głowy? :).

Pytałeś czy 1280x720 to znacząca różnica w stosunku do 1024x720. Różnica jest taka, że 1024x720 to nawet nie jest 720p. Dla jednego to dużo, dla drugiego mało, bo to tylko 256 linii w poziomie. Ale dla gościa, który ma w pasie 128 cm wciśnięcie się w spodnie, które mają 102cm będzie stanowiło znaczący problem ;).

A tak poważnie, potrzebujesz telewizor do SD, możesz spokojnie kupić PV80. Potrzebujesz telewizor do prawdziwego HD, cóż.... nie dziw się że cisza u nas na ten temat ;).

Mówisz, że "dyskusja wrze" na drugim forum, na dobry początek proponuję następujący eksperyment: obraz ruchomy, jakiś film i przyjrzeć się scenie, w której kamera panoramuje jakiś widoczek w poziomie, przysuwając cały kadr w lewo lub w prawo.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :P
Mój LCD full hd od 2 miesięcy stoi w spiżarni przykryty prześcieradłem, a plazma - Panas 42PV80 chodzi pełną parą. Kanały sd w porównaniu z LCD - niebo a ziemia, oglądanie sportu w HD i filmów Blu Ray - obraz bajka
Polecam wszystkim niezdecydowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zdecydowany jestem na PV80,testy w hd pokazały klase tego tv,wiadomo też że w dzisiejszych czasach nie kupuje sie tv na wieki i te telewizorki są przejściowe za 2 lata będą eksponatami muzealnymi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zdecydowany jestem na PV80,testy w hd pokazały klase tego tv,wiadomo też że w dzisiejszych czasach nie kupuje sie tv na wieki i te telewizorki są przejściowe za 2 lata będą eksponatami muzealnymi :) poza tym prawdziwe hd to z odtwarzacza bo z sat.pozostawia dużo do życzenia (kiepski bitrate)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
SlawekR, trochę jestem zawiedziony Twoją odpowiedzią.
Wykazano już wielokrotnie, że g... warte są pixele (ich liczba nominalna) zaś to, co się naprawdę liczy, to sposób w jaki dany TV pokazuje obraz.
Wykazano np. że plazma 1024x768 pokazywała więcej linii w obrazie w ruchu niż niektóre topowe LCD Full HD, pisano o tym i tutaj na forum i na innych forach o HDTV.
Zastanawia mnie, skąd bierzesz takie teorie, skoro cały świat udowadnia, że LCD nie nadaje się do ruchomych obrazów (oczywiście jest to daleko posunięte uogólnienie, żeby nikt tu mi nie wysnuwał pochopnych wniosków, ale wiecie co mam na myśli).
Ciekawym przykładem na to co mówię jest ranking TV Vincenta Theo z www.hdtvtest.co.uk, który jak mało kto, z aptekarską precyzją testuje telewizory.
U niego ranking jest następujący: Pioneer Kuro LX508D, Pioneer Kuro 5080XA, Panasonic 42PZ85 i Panasonic 42PX80. Dopiero na piątym miejscu jest pierwszy LCD Sony 40X3500.
Warto poczytać, ile linii wyświetlały najlepsze LCD w testach i jak to się ma do plazm.
Nie chcę tym postem wywoływać kolejnej wojny, ale nie dziwię się, że nasze forum jest postrzegane jako "towarzystwo wzajemnej adoracji zwolenników LCD".
Oczywiście rzeczywistość nie jest czarnobiała, ale faktem jest, że nasze forum jest jednym z niewielu, które mało pisze na temat plazm. A wystarczy poczytać AVForum, itp. żeby zobaczyć "ruch w temacie".

P.S. A co do tytułu posta to ODRADZAM Panasonica PV, kupujcie tylko PXa, np. w digitalo.pl, ta sama cena, a macie tuner DVB-T w MPEG4 na pokładzie, np. w Warszawie odbiera 10 kanałów naziemnych.
PV i PY nie mają tunera, PX i PZ mają i należy kupować tylko takie wersje, a decydentów z Panasonic Polska wysadzić na Falklandy za zubożanie wersji na polski rynek. Wersje zubożone, a ceny te same...ehhh

Pozdrowienia
AreckiW
P.S.2 Sorry, że ostatnio rzadko na forum, kończę budowę chałupy i 2 tygodnie w miesiącu jestem za granicą w delegacjach, jeszcze żona w ostatniej fazie ciąży, takie życie.... Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po pierwsze, pytający odniósł się bezpośrednio do konkretnego parametru czyli rozdzielczości, więc i moja odpowiedź odniosła się tylko do tego jednego aspektu. Nigdy nie twierdziłem, że obraz z plazmy [b]traktowany jako całość[/b] i tak też postrzegany przez oko ludzkie jest zły. Wykazałem mu tylko, że cudów nie ma. Akurat skalowanie w poziomie z 1280 do 1024 potrafi się kurcze czasem wysypać, generując nieciekawe efekty. I nie pisałem tu o różnicach pomiędzy Full HD a HD Ready, bo to akurat do zwykłej telewizji znaczenie ma naprawdę marginalne, a chodziło o konkretny przypadek przeskalowania 1280 -> 1024 (w poziomie).

Po drugie, pytasz skąd biorę takie teorie, a może stąd że sam używam plazmy, dziwne nieprawdaż? :lol:. Przeskalowanie z 720p do 1024 akurat czasem wyłazi. A czy obraz jest i tak lepszy jak na LCD, jeśli go potraktujemy jako całość? Oczywiście, że jest lepszy. Jedno nie przeczy drugiemu.

Po trzecie, przytaczasz na poparcie swoich wypowiedzi stronę www.hdtvtest.co.uk. Fakt, świetny serwis, kompetentny gość. A właśnie... czytałeś jego recenzję modelu PX80? Jedną z nielicznych rzeczy które wytyka temu tv to "Motion Resolution", dla tych co mało kumaci w języku, to właśnie rozdzielczość obrazu w ruchu :).

Poza tym mówienie o rozdzielczości w ruchu tych właśnie modeli, dla mnie osobiście akurat jest sprawą mocno dyskusyjną. Skoro postrzegany przeze mnie "green ghosting" jest wielki jak odległość z Krakowa do Warszawy. No ale podobno nie każdy to widzi, więc i nie dla każdego będzie to problem. Podkreślam, chodzi o moje osobiste spostrzeżenia, nie chciałbym uogólniać tego na całość populacji.

Po czwarte, tak ostro odradzasz PV na rzecz PX. Tym samym niepotrzebnie wrzucasz wszystkich do jednego worka. Przecież są dziesiątki tysięcy ludzi, którzy nie korzystali, nie korzystają i nigdy nie będą korzystać z tunera telewizji naziemnej, w jakiejkolwiek postaci. Są to użytkownicy kablówek i platform satelitarnych. A skoro sumarycznie jest ich pewnie ze 4 miliony, jeśli wierzyć statystykom dostawców usług, to nie ma co ich namawiać na PXa, który w naszych warunkach jest droższy od PV. Po co płacić za coś czego się nie wykorzysta nigdy....

Oczywiście w Twoim przypadku pewnie to ma sens, skoro korzystasz z tej funkcjonalności tv.

Po piąte, wysnuwasz błędne wnioski co do "wzajemnej adoracji zwolenników LCD". Faktycznie rzadko bywasz tu ostatnio, skoro i mnie chcesz koniecznie wrzucić do tego worka, czemu zdecydowanie przeczy fakt iż sam używam telewizora plazmowego :) . Pisałem już o niezaprzeczalnych zaletach plazm, przy okazji mojego ostatniego opisu Samsunga Q91H. Naprawdę zatem uważasz, ze moja wcześniejsza wypowiedź wynika z uwielbienia dla techniki LCD? Chyba jednak nie, ja po prostu staram się na to wszystko spojrzeć w miarę obiektywnie i trzeźwo.

LCD jest super do źródeł konsolowo-komputerowych. Brak migotania, wysoka rozdzielczość i mały pobór przy telewizorach wysokiej rozdzielczości, to są na pewno zalety tej technologi. Słabe kąty, drętwy kolor czarny i kontrast, odwzorowanie barw, smużenie to są jej duże wady.

Z kolei odwzorowanie barw, kontrast, czerń i kąty są w plazmach wyśmienite i do typowej telewizji plazmy nadają się super. Tryb komputerowy ma już niestety swoje wady bo przy 75Hz odświeżaniu na wejściu migocze lekko, można spodziewać się powidoków, a plazmy full HD potrzebują małej elektrowni do zasilania. "Green Ghosting" też może co poniektórych zniechęcić. No i choćby nie wiem jak bardzo się nakombinować 1024x768 to zawsze będzie mniej niż podstawowa rozdzielczość 720p. Można bardzo, ale to bardzo się starać, ale to zawsze będzie mniej :). Jaki ma to wpływ na ogólnie postrzegany obraz jako całość, czyli sumując z innymi wadami i zaletami.... To już każdy musi ocenić indywidualnie. Ale nie można od razu kogoś posądzać o fanbojstwo określonej technologii, że akurat mu się fakt niższej rozdzielczości nie podoba.

Pozdrawiam
Sławek

PS
No i znowu się rozpisałem..... to przez Areckiego :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Specjalnie dla kolegi AreckiW rozczarowanego moją wypowiedzią, na poparcie tego co napisałem wcześniej i do czego się odnosiłem, czyli do upakowywania sygnału 1280x720 czyli 720p w 1024x768.


Spojrzyj z łaski swojej na literkę [b]"t"[/b] pierwszą i drugą. Albo chudość "L" w stosunku do prawej strony "m".

[img]http://img388.imageshack.us/img388/9047/13990938bk6.jpg[/img]

Przykład numer 2 literka [b]"i"[/b] albo porównanie grubości pierwszego "i" w stosunku do poprzedzającego je "k".

[img]http://img383.imageshack.us/img383/639/p5080523nv2.jpg[/img]

I co, widać różnicę? Mam nadzieję, że udało mi się to wystarczająco uchwycić na fotkach. Nie jest łatwo zrobić włączonej plaźmie zdjęcie, ale w rzeczywistości różnica jest większa z racji na bardziej widoczną ostrość krawędzi. Na zdjęciu jednak uległo to rozmyciu. Zresztą ogólnie po pozostałych czcionkach widać pewien brak regularności w ich grubości. Normalnie oczywiście są symetryczne i śliczne. Po takim upchnięciu, troszkę się niektórym chudnie innym z kolei grubnie.

Oczywiście przy normalnej telewizji znaczenie pewnie ma to niewielkie, ale znowu pisanie że zjawisko upychania 1280 -> 1024 nie istnieje, też przecież nie będzie prawdą.

A dokładnie o to zapytał autor wątku, co akurat łatwo sprawdzić :). Na co też mu udzieliłem odpowiedzi. Teraz to sobie może nawet na zdjęciach zobaczyć :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='trybo' post='90459' date='11.03.2008, 17:31 ']Witam.

Nie mogę znaleźć informacji na temat nowych modeli plazmy Panasonic-a TH-42PV80 i TH-37PV80.
Źle szukam, czy jeszcze nikt nic nie napisał na temat.

Macie jakieś opinie, sugestie, spostrzeżenia ???

Tv mają rozdzieczość 1024 x 720.
Hd Ready to 1280x720.
Czy to znacząca różnica ???[/quote]


[b]SlawekR[/b][u][/u] już ci udowodnił że litery na początku i na końcu programu/filmu będą w 1024x768 brzydsze, ja natomiast zajmę się mniej istotną częścią czyli środkiem programu/filmu.

[img]http://slimak.republika.pl/images/2kaczka33gf.jpg[/img]
Samsung HD rozdzielczości 1920 x 1080p
Zdjęcie z testu „LE-46F71B Full HD TV LCD” [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4314"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4314[/url]

[img]http://slimak.republika.pl/images/2IMG_2541.jpg[/img]
Panasonic 42PV60 1024 x 768 czyli mniej niż HD-ready

Ślimak :)

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No i o to właśnie chodzi. Całość obrazu to nie tylko rozdzielczość, czy też nawet smużenie. Na obraz postrzegany jako całość składa się mnóstwo czynników. A do nas należy wybór, które czynniki są dla nas istotne.

Jak widać kolega Slimak zwraca uwagę na smużenie pojmowane w kategoriach absolutnych. Przy czym jakby zrobił takie samo zdjęcie, tyle że z ruchomym białym obiektem na czarnym, czy też szarym tle, to już by kurcze nie było tak różowo. Ba, obawiam się że byłoby definitywnie zielonnnnnno :).

Przy czym cały czas zwracam waszą uwagę, o co pytał autor wątku. Interesował go wpływ rozdzielczości natywnej na postrzegany sygnał po przeskalowaniu, nie pytał o postrzeganie ruchu. Udzieliłem mu odpowiedzi na jego pytanie, za co Arecki na mnie wsiadł i wmieszał w to rozdzielczość obiektów w ruchu i smużenie :).


Więc jak już czepiacie się szczegółów to pogadajmy o przejściach z koloru czarnego do białego i w drugą stronę :) . Ja tam wiem, że PixPerAn wygląda ślicznie przy przejściu z niebieskiego do czerwonego i w drugą stronę. Tylko proszę na mnie nie wsiadać, że się czepiam, to nie ja zacząłem :). Proponuję jakiś film czarno biały obejrzeć na dobry początek, przy rozsądnych nastawach kontrastu. Albo zajrzeć na przywoływane przez Areckiego forum AVforum, to żeby już rzetelnie całościowy pogląd każdy mógł sobie wyrobić na kwestię plazmową. Będzie najbardziej uczciwie i obiektywnie. Tylko znowu na mnie nie nadawajcie, że jestem jakimś przeciwnikiem plazm, bo sam takowej przecież używam. Tyle, że będąc świadom ułomności tej technologii, staram się możliwie tym ułomnościom przeciwdziałać, manipulując odpowiednio nastawami w określonych sytuacjach. Dzięki temu wyciskam z plazmy to co w niej najlepsze, a maskuję niedociągnięcia. Ogólny rozrachunek i tak jest wielce pozytywny.

Można też bardziej "live" ocenić co i jak, w kwestii smużenia:
[url="http://youtube.com/results?search_query=green+ghosting&search_type="]http://youtube.com/results?search_query=gr...mp;search_type=[/url]

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
a jednak wznieciłem trochę ognia....

Twoje Sławku wyjaśnienie w kolejnych po moim postach całkowicie mnie satysfakcjonuje.
Napisałeś w swoim, obiektywnym, rzeczowym stylu, super wyczerpująco. "Szapo ba".
Do posta, którego skomentowałem, się nie przyłożyłeś, poleciałeś po łebkach i stąd mój komentarz.
Przeczytaj tamten swój post uważnie jeszcze raz, zaręczam że zgodzisz się ze mną....

Nigdy nie przyglądałem się literkom, bo szybko się zmieniają, natomiast zwracam uwagę na ogół, na to, co widać nawet z daleka, gołym okiem, nawet przez laików...to co pokazał kolega @trybo.

Co do wersji Panasonica PX i PV,
Tutaj się mylisz, bo ceny na Allegro są praktycznie jednakowe dla wersji PX i PV, ca. 3400-3500 zł.
Płacąc tyle samo za PX mam DVB-T MPEG4, który za 2-3 lata może będzie już w całym kraju, nie tylko w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, itd...
Czy Panasonic Polska zakłada, że w PL nie będzie naziemnej telewizji cyfrowej ?
Przecież kupując plazmę Panasonica, Samsunga, z żywotnością 100.000 godzin, klient ma nadzieję, że będzie jej używał 10, 20, 30 lat. A wtedy DVB-T będzie powszechna.
Więc co, Panasonic Polska uważa, że każdy za 2 lata wymieni TV na nowy z tunerem DVB-T, a przecież 100.000 godzin nie minie po 2-3 latach....o to mi chodzi. Panasonic Polska jest bardzo krótkowzroczny i pazerny, bo sprzedają gorszy produkt w cenie lepszego.
Dlaczego tylko w Polsce mamy PV i PY, a cała reszta Europy ma PX i PZ, za tą samą cenę, a nawet dużo niższą (w UK 42PX80 kosztuje równowartość 2990 zł) ?
A zwykły Kowalski nie kupi nowego TV za 2-3 lata, jak już będzie DVB-T, nie kupi nowego nawet za 10 lat, ja sam mam jeszcze 16 letniego Sony 25 cali CRT, który gra wyśmienicie u rodziców (dostali w spadku ode mnie).
Dlaczego mamy kupować produkt, który nie jest "Future Proof" ?
O to mi chodziło.

Pozdrawiam serdecznie.
P.S. Jutro na 10 dni fruwam do USA, do siostry, zakupiłem już tam m.in. kierownicę do PS3 Logitech G25 za 500 zł. Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='SlawekR' post='100681' date='08.05.2008, 23:57 ']Jak widać kolega Slimak zwraca uwagę na smużenie pojmowane w kategoriach absolutnych.[/quote]
To samo można powiedzieć o Twojej pierwszej odpowiedzi. :)

[quote]Przy czym jakby zrobił takie samo zdjęcie, tyle że z ruchomym białym obiektem na czarnym, czy też szarym tle, to już by kurcze nie było tak różowo. Ba, obawiam się że byłoby definitywnie zielonnnnnno :).[/quote]

Proszę bardzo.
[img]http://slimak.republika.pl/images/zb.jpg[/img]

[quote]Przy czym cały czas zwracam waszą uwagę, o co pytał autor wątku. Interesował go wpływ rozdzielczości natywnej na postrzegany sygnał po przeskalowaniu, nie pytał o postrzeganie ruchu. Udzieliłem mu odpowiedzi na jego pytanie[/quote]
Moim zdaniem odpowiedź powinna brzmieć: „jest, ale w porównaniu do innych niedoskonałości plazmy/LCD jest nieistotna.*

* Przy założeniu że [u]trybo[/u][b][/b] będzie używał Tv do oglądania obrazów ruchomych (film, sport), a nie zdjęć z wakacji.



[quote]No i o to właśnie chodzi. Całość obrazu to nie tylko rozdzielczość, czy też nawet smużenie. Na obraz postrzegany jako całość składa się mnóstwo czynników. A do nas należy wybór, które czynniki są dla nas istotne.[/quote]

Dokładnie, oglądanie zamieszczonych na forum zdjęć czy filmów nie ma sensu bo one nigdy nie pokazują dokładnie rzeczywistości. Trzeba samemu obejrzeć tv u kolegi albo w sklepie i ocenić która technologia bardziej odpowiada.

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='100687' date='09.05.2008, 00:52 ']a jednak wznieciłem trochę ognia....

Twoje Sławku wyjaśnienie w kolejnych po moim postach całkowicie mnie satysfakcjonuje.
Napisałeś w swoim, obiektywnym, rzeczowym stylu, super wyczerpująco. "Szapo ba".
Do posta, którego skomentowałem, się nie przyłożyłeś, poleciałeś po łebkach i stąd mój komentarz.
Przeczytaj tamten swój post uważnie jeszcze raz, zaręczam że zgodzisz się ze mną....[/quote]

Więc tak. Oczywiście masz rację, czasem też mam zły dzień. Człowiekowi na wszystko czasu brakuje to i noce zarywa, później chodzi niewyspany :P. Nie chcę już nawet czytać moich wypocin wcześniejszych :lol: . Za to w ramach rekompensaty postarałem się trochę później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='100466' date='07.05.2008, 22:39 '][ciach]
P.S. A co do tytułu posta to ODRADZAM Panasonica PV, kupujcie tylko PXa, np. w digitalo.pl, ta sama cena, a macie tuner DVB-T w MPEG4 na pokładzie, np. w Warszawie odbiera 10 kanałów naziemnych.
[ciach][/quote]
Skąd człowieku wyssałeś, że DVB-T w serii PX ma mpeg4? Wprowadzasz ludzi w błąd. DVB-T=mpeg2, w Polsce faktycznie będzie mpeg4 wiec w zasadzie nie ma znaczenia co sie kupi czy serie PV czy PX i tak za chwile nie skorzystasz z tego tunera DVB-T.
R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='erex' post='100975' date='11.05.2008, 12:29 ']Skąd człowieku wyssałeś, że DVB-T w serii PX ma mpeg4? Wprowadzasz ludzi w błąd. DVB-T=mpeg2, w Polsce faktycznie będzie mpeg4 wiec w zasadzie nie ma znaczenia co sie kupi czy serie PV czy PX i tak za chwile nie skorzystasz z tego tunera DVB-T.
R[/quote]
Potwierdzam slowa kolegi, zapytalem w Digitalo o tego Panasa z serii PX, bo sam bylem ciekawy czy ma tuner w MPEG 4 - odpowiedz dostalem przeczaca - [u]seria PX nie posiada obslugi MPEG 4[/u] !!

Podobno nowa Bravia z serii "W", ma wbudowany tuner w MPEG 4, ale nie wiem czy ta dostepna na naszym rynku. Edytowane przez hubikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Śledzę forum już od długiego czasu. Najpierw miał być lcd (plazma to kicha). Im więcej czytałem, oglądałem w marketach, u kolegów, mój pogląd ewoluował i kierował się w kierunku plazmy (hihi), sprzętu, technologii, o której wiedziałem, z opowiastek „specjalistów” (kolegów bez żadnej wiedzy, tak jak ja), że to kaszanka. Ciągłe śledzenie różnych forum, zamieszczanych tam wypowiedzi powodowało, że ciągle czułem, że to kwestia jeszcze sporego czasu zanim będziemy mieli w kraju właściwy sygnał pozwalający wydobyć potencjał jaki siedzi w nowej technologi. Ponieważ mój 32 crt, zaczął ostatnimi czasy nawalać, stwierdziłem, że dosyć tej męczarni, i czas kupić TV na ten czas, dostosowany technologicznie i bez szaleństw cenowych. Pomyślałem-wyluzuje się, nie dam sobie wciskać tego całego bełkotu marketingowego, że potrzebuje najbardziej wypasionego sprzętu z wszystkimi najnowszymi systemami na pokładzie i kupię na dzisiaj, wychwalanego 42PV80.
Jak pomyślałem, tak też zrobiłem, Zamówiony w digitalo, został dostarczony szybciutko, bez problemów, wszystko ok. W domku Cyfrowy Polsat, odległość I-4,5m, II-2m. Obraz naprawdę dobry, poza tvp1 i 2. Wielkość 42” jak dla mnie wystarczająca i cieszę się, że nie 50”. Nie chciałem, żeby mój nowy mebel zdominował cały pokój, (kwestie indywidualne).
Na koniec chciałem podziękować wszystkim za pomoc w wyborze TV, naprawdę warto.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...