Skocz do zawartości
donsuper

sacd / dvd-audio

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a slychac o sacd lub dvd-audio , dlaczego tak malo plyt wychodzi , mam kilka i jakosc ich nagrania jest znakomita wiec nie rozumiem dlaczego nie mozna ich powszechnie wydyawac lub tez w wiekszym stopniu.
Macie jakies informacje i spostrzezenia to podzielcie sie nimi tutaj.
ZACHECAM Edytowane przez donsuper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedź jest prozaiczna - po prostu NIE OPŁACA SIĘ

Dzisiejsi odbiorcy muzyki (w znakomitej większości ) to "połykacze" empetrójek i dla nich istotne jest żeby jak najwięcej utworów zajmowało jak najmniej miejsca - wśród masowego odbiorcy jakoś się nie liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
95% woli sobie za cenę 1 płyty Audio HD kupić odtwarzacz MP3 z kosza

Podejrzewam ze podobnie moze byc z BRD.... pozostanie niszowym formatem dla maniaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednocześnie więdzą(wydawcy), że odtwarzaczy tych systemów nie sprzedało się zbyt wiele, a to oznacza, że potencjalnych nabywców jest niewystarczająca ilość aby na tym zarobić (bo nie każdy kupi każdą płytę, która wychodzi, tylko to co go interesuje).
Pytanie też jaki miał wpływ na to rozwój "niebieskich laserów"?
Czy nowe systemy bezstratnego przesyłania dźwięku nie miały zastąpić tych dwóch standardów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i się nie opłaca ale jak pojawią się jakieś tytuły na półce Saturna i MM w Katowicach, to od razu znikają.
Czyli jest popyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam nic przeciwko temu jako entuzjasta dźwięków. Tylko że coś w tym musi być. Może produkcja takich krążków jest droga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MMP' post='90365' date='11.03.2008, 06:50 ']Odpowiedź jest prozaiczna - po prostu NIE OPŁACA SIĘ

Dzisiejsi odbiorcy muzyki (w znakomitej większości ) to "połykacze" empetrójek i dla nich istotne jest żeby jak najwięcej utworów zajmowało jak najmniej miejsca - wśród masowego odbiorcy jakoś się nie liczy.[/quote]


Dokładnie MMP, dzisiaj muzykę sprowadza się do przeglądania i wgrywania plików w odtwarzaczu czy komputerze. Ja jestem ogromnym przeciwnikiem sprowadzania muzyki do jakichś mp3, ogg i takich tam. Przecież to sama przyjemność wyjąć płytę z pudełka, włożyć do cd (a jak jeszcze ktoś ma to przyłożyć krążkiem dociskowym :-)), otworzyć okładkę, posłuchać i poczytać. Nie mówiąc już o SACD i DVD-A. Ja ze względu na brak wsparcia DVD-A słucham tylko SACD. Na szczęście nie znikają jeszcze one z rynku i może przez jakiś czas będziemy mogli cieszyć się jeszcze tymi płytami. Ale takie wydawnictwa jak MFSL czy XRCD są już bardzo rzadkie a szkoda.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brak SACD i DVD-A na plejerach BR moze (moim prywatnym zdaniem) oznaczac dwie rzeczy: firmy nie chca robic kokurencji tanimi (ponizej 1000 euro) plejerami BR tym drogim audiofilskim odtwarzaczom SACD.

A druga teoria (oby sie sprawdzila): Sony ma nadzieje, ze BR zastapi 2 wyzej wymienione formaty. Wtedy zapanuje era BR, bo na plejerze pojdzie HI-ENDdzwiek i HD obraz. Z technicznego punktu widzenia BR przewyzsza mozliwosciami SACD (pewnie powstana nowe formaty dzwieku, 64-bity itd, bo juz sa wzmacniacze oparte na wyzszych parametrach przetwarzania dzwieku). Najpierw tanie BR zeby wprowadzic powszechnie format (tu zwycieza z innymi firmami za pol roku), potem odtwarzacze BR Hi-End z wodotryskami, byc moze formaty dzwieku na BR, ktorych nie odtworzy zwykly plejer. Tak jest teraz z CD, kto chce sluchac audiofilsko musi kupic odtwarzacz CD z mozliwoscia HD CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Basstech - widzę że trafiłem na entuzjastę :-) Sam lubię usiąść wygodnie w fotelu i po prostu posłuchać muzyki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Często wyjeżdżam do UK i tam jest jeszcze gorzej.
Prawie zero oferty i raczej stan odchodzenia od sacd i dvd audio.
W sieciach Virgin i HMV jeszcze jakiś czas temu stały specjalne półki z gęstym formatem a dzisiaj sprzedawcy nie wiedzą co to jest.
Szkoda.
Na Śląsku jedynie Saturn (dvd audio, sacd i dts) oraz MM w Katowicach (głównie sacd) coś proponują z tej oferty. Ja średnio raz na tydzień odświeżam półkę. Edytowane przez MaBri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale firmy inwestuja troche tez w sprzet SACD i CD, wiec nie wszystko stracone (oczywiscie na POP na SACD chyba nikt nie liczyl ?)

Fajny SACD od Yamahy za 1000 funciakow
[url="http://imageshack.us"][img]http://img233.imageshack.us/img233/8357/yamaha20cds2000ex8.jpg[/img][/url]
By [url="http://profile.imageshack.us/user/krejac"]krejac[/url]

No i CD och Chorda, za drobne 8000 funtow, nazywa sie RED (czyzby na czerwonym laserze ?)

[url="http://imageshack.us"][img]http://img408.imageshack.us/img408/3296/chord1ox7.jpg[/img][/url]
By [url="http://profile.imageshack.us/user/krejac"]krejac[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja wam powiem jedno- kupilem sobie stinga w sacd i to jest to czego zaden apple ani inne temu podobne tego nie osiagna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale do SACD (chyba sie ze mna zgodzicie) to juz trzeba miec troche lepszy sprzet. SACD jest bardzo analityczne, potrafi zagrac wysoko, zimno i analitycznie, na gorszym sprzecie moze zabrzmiec gorzej niz CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='crazy-j' post='90540' date='12.03.2008, 00:09 ']Tak, ale do SACD (chyba sie ze mna zgodzicie) to juz trzeba miec troche lepszy sprzet. SACD jest bardzo analityczne, potrafi zagrac wysoko, zimno i analitycznie, na gorszym sprzecie moze zabrzmiec gorzej niz CD.[/quote]


Tutaj się zgodzę. Żeby usłyszeć różnicę między cd a sacd, nie mówiąc o xrcd a sacd to trzeba mieć dobre ucho i równie dobry sprzęt. Mówimy o SACD Stereo. SACD Multichannel to już inny wymiar. Niedawno w moje ręce wpadła płyta Genesis - We Can't Dance. Po prostu "niebo w gębie". Jak włączyłem 6 kawałek to mnie rozwaliło. Oby więcej takich wydań.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RED był rozbierany niedawno w gazecie poprawiającej humor HI-FI CHOICE jak ktoś by bardzo chciał to mogę zarzucić wkrótce zdjęcia.A do głebszej lektury zapraszam np. do empików gdzie jeszcze za 12 zł znajdziecie poprzedni numer ale podobno ten co teraz jest lepszy.

[quote][b]Naucz swoje uszy widzieć[/b][/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego poprawiajacej humor ? Na mnie raczej dziala depresyjnie :)
Wrzuc pare fotek, tez jestem ciekawy co tam mozna wladowac za te pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież tam są same zarty np o ustawianiu głośników:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w to br wygra z sacd lub dvd-a nie chce mi sie wierzyc bo skoro teraz im jest za drogo to co br bedzie tanszy? Edytowane przez donsuper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...