Skocz do zawartości
Jarqk19

Amplituner + zestaw 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu amplitunera + zestawu głośników 5.1. Chciałbym na ten cel przeznaczyć gdzieś do 3.000zł. Zależy mi co prawda na jakimś w miarę przyszłościowym sprzęcie, ale z drugiej strony nie jestem audiofilem i nie potrzebuję rozwiązań absolutnie high-endowych :( Chociaż zaznaczam, że nie spieszy mi się i mogę jeszcze przez kilka miesięcy uciułać więcej potrzebnych funduszy, gdyby okazało się, że np. w tym przedziale cenowym nie ma nic ciekawego, za to dokładając trochę można już kupić świetny sprzęt na wiele lat. Tych 3.000zł zresztą też jeszcze nie mam :(

Zestaw byłby używany w raczej niewielkim pokoju: 2,70x5,30m (~14 m2), ale nie wykluczam przeniesienia się za kilka lat do większego, a nie chciałbym wtedy kompletować wszystkiego od zera :) Słucham głównie rocka, a nocami i w chwilach dla relaksu - spokojnych, chilloutowych rytmów (np. Cafe del Mar), dlatego zależałoby mi na dobrym wokalu i głębi dźwięku. Żadnych techno-łupanek nie tykam :)

Przewidywane proporcje użytkowania to jakieś 50% muzyka, 30% gry i 20% filmy. Aktualnie chciałbym podpiąć sprzęt pod moje wysłużone PS2, a za kilka-kilkanaście miesięcy PS3.

Wstępnie wypatrzyłem amplituner Yamaha RX V-661 (chociaż może znajdzie się coś lepszego/bardziej dopasowanego do moich potrzeb?), ale mam spory problem z kolumnami. Proszę o poradę, co kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Jarqk19' post='90142' date='09.03.2008, 21:21 ']Witam serdecznie.

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu amplitunera + zestawu głośników 5.1. Chciałbym na ten cel przeznaczyć gdzieś do 3.000zł. Zależy mi co prawda na jakimś w miarę przyszłościowym sprzęcie, ale z drugiej strony nie jestem audiofilem i nie potrzebuję rozwiązań absolutnie high-endowych ;) Chociaż zaznaczam, że nie spieszy mi się i mogę jeszcze przez kilka miesięcy uciułać więcej potrzebnych funduszy, gdyby okazało się, że np. w tym przedziale cenowym nie ma nic ciekawego, za to dokładając trochę można już kupić świetny sprzęt na wiele lat. Tych 3.000zł zresztą też jeszcze nie mam :)

Zestaw byłby używany w raczej niewielkim pokoju: 2,70x5,30m (~14 m2), ale nie wykluczam przeniesienia się za kilka lat do większego, a nie chciałbym wtedy kompletować wszystkiego od zera :) Słucham głównie rocka, a nocami i w chwilach dla relaksu - spokojnych, chilloutowych rytmów (np. Cafe del Mar), dlatego zależałoby mi na dobrym wokalu i głębi dźwięku. Żadnych techno-łupanek nie tykam :)

Przewidywane proporcje użytkowania to jakieś 50% muzyka, 30% gry i 20% filmy. Aktualnie chciałbym podpiąć sprzęt pod moje wysłużone PS2, a za kilka-kilkanaście miesięcy PS3.

Wstępnie wypatrzyłem amplituner Yamaha RX V-661 (chociaż może znajdzie się coś lepszego/bardziej dopasowanego do moich potrzeb?), ale mam spory problem z kolumnami. Proszę o poradę, co kupić?[/quote]

z tego co piszesz wynika ż emuzyka jest wazniejsza od efektów dżwiękowych w kinie. Ja bym proponował dość dziwne rozwiązanie :) Kup wzmak stereo jakiś uzywany ( np. denon pma 1500 albo nowy pma 700 lub NAD C352, albo HK 970, albo Marantz A06 możesz tego typu klocki kupić gdzies za 1500zł ) do tego para monitorów za kolejne 1500zł np. dali ikon 1, B&W 602 S3, itp. ) Będziesz miał świetny zestaw stereo do swojego pokoju. Fakt nie będzie to kino z "latającym" dźwiękiem ale muzyka będzie super. W tej cenie żaden system 5.1 nawet nie zbliży się jakościowo do dźwięku stereo jaki będziesz posiadał. Ja ogladąłem kilka miesięcy filmy w stereo i dobry zetsaw gra bardzo fajnie. Dobra scena, czysty dźwięk , dobry bas, czyste dialogi, naprawde fajnie się oglada. Jeśłi natomiast upierasz sie przy systemie 5.1 to w tej cenie albo nowe onkyo 605 + plastikowe jajka ( kino będzie ok ale o muzyce zapomni :)

Osobiści proponuje zestawik stereo. Za te 3000zł będziesz miał kawał dobrej muzyki w swoim pokoju.

pozdr. Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a jak taki zestawik stereo będzie spisywał się w grach, zwłaszcza tych nowej generacji? Bo nie ukrywam, że jeśli już szarpnę się na wspomniane PS3, to chciałbym wykorzystać w pełni jej możliwości :) Dźwięk przestrzenny w filmach faktycznie nie jest dla mnie priorytetem.

I czym są plastikowe jajka? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Jarqk19' post='90171' date='10.03.2008, 00:27 ']Hmm, a jak taki zestawik stereo będzie spisywał się w grach, zwłaszcza tych nowej generacji? Bo nie ukrywam, że jeśli już szarpnę się na wspomniane PS3, to chciałbym wykorzystać w pełni jej możliwości :) Dźwięk przestrzenny w filmach faktycznie nie jest dla mnie priorytetem.

I czym są plastikowe jajka? ;)[/quote]


w grach będzie super, ja uważam, że dobre stereo jest lepsze od tandeckiego 5.1 Plastikowe jajka :) to taka nazwa na te systemy 5.1 takie plastikowe z subwooferem wielkości pudełka na buty :) Z tych plastikowych zestawów to mogę polecic logitecha Z5500 za około 1000zł. Jest ok, w kinie będzie fajnie ale o dobrej jakośic muzyce zapomni. Trudno mi jakoś porównac zestaw stereo za około 3000zł z systemem 5.1, musiał bys posłuchac. Akurat takie zestawy stereo mozna często spotkac w salonach audio / video i posłuchaj. Weź ulubione dwie płytki i pośłuchaj. Później u kumpla, kolezanki / brata lub siostry posłuchaj jakiegos systemu 5.1 podobnej wartości. Czasami można trafic też w salonach audio takie zestawy. Weź te same płyty i posłuchaj. To będzie grać u ciebi i najważniejsze aby tobie się podobało, ale jeśłi muzyka 50% to warto zainwestowac w te 50%. Jest tylko jeden problem :) Jak będziesz chciał rozbudowac systemdo 5.1 i aby zagrało tak jak system stereo będzie kosztowało duuuużo więcej :) a cięzko później "przesiąść" się z dobrego na gorsze :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no właśnie sprawdziłem cenę pełnego zestawu Dali Ikon i mój portfel wydał tylko cichutki, stłumiony jęk :)

W zasadzie to mnie przekonałeś :) Strasznie spodobały mi się głośniczki Ikon 1, które przytoczyłeś (świetne wzornictwo, pasują mi do mebli, nawet wymiarami wpasują się idealnie w miejsce na półeczce :) ), a jeśli do tego jakość jest tak rewelacyjna jak piszesz, to czego chcieć więcej. Tylko teraz gdzie znajdę parkę za 1.500 zł? Na Allegro znalazłem tylko w cenie powyżej dwóch tysi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Jarqk19' post='90180' date='10.03.2008, 01:48 ']Hehe, no właśnie sprawdziłem cenę pełnego zestawu Dali Ikon i mój portfel wydał tylko cichutki, stłumiony jęk :)

W zasadzie to mnie przekonałeś :) Strasznie spodobały mi się głośniczki Ikon 1, które przytoczyłeś (świetne wzornictwo, pasują mi do mebli, nawet wymiarami wpasują się idealnie w miejsce na półeczce :) ), a jeśli do tego jakość jest tak rewelacyjna jak piszesz, to czego chcieć więcej. Tylko teraz gdzie znajdę parkę za 1.500 zł? Na Allegro znalazłem tylko w cenie powyżej dwóch tysi ;)[/quote]


google twój przyjaciel :)
[url="http://www.nokaut.pl/glosniki/zestaw-glosnikow-dali-ikon.html"]http://www.nokaut.pl/glosniki/zestaw-glosn...-dali-ikon.html[/url]
[url="http://www.ceneo.pl/155624"]http://www.ceneo.pl/155624[/url]
itd itd :)
na pewno bedziesz zadowolony tylko musza miec troszke miejsca i nie mozna zmknac je na polce

pozdr dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak byś się chciał "pobawić" to może uda Ci sie kupić w cenie dla ciebie do zaakceptowania:
[url="http://www.allegro.pl/item326155243_koncowka_mocy_sony_n9000es_cudo_.html"]Sony N9000ES[/url] + [url="http://www.allegro.pl/item325599727_rotel_rc_972.html"]taki Rotel[/url] i muzyczka aż miło ;) ale na poczatek może wystartuj z [url="http://www.allegro.pl/item325960241_sony_ta_n_330_es_ta_n_55_es.html"]integrą.[/url] a jak nie chcesz uzywek to tak jak pisałem coś z denona, maranza, HK itp.
Nie napisałeś nic o CD ( czy źródłem dźwięku jest PS2 ) ?

pozdr. dawmac

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Generalnie za źródło dźwięku będą robić PS2, laptop i radio z amplitunera (bo właśnie ampli chcę kupić, dlatego pytałem początkowo o Yamahę RX V-661 :) ). No i tak się zastanawiam, bo wszystkei modele, które wymieniłeś to wzmacniacze. Jaki ampli kupić pod parkę Dali Ikon 1 (w przyszłości pełen zestaw 5.1?) i PS2/PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Jarqk19' post='90270' date='10.03.2008, 17:08 ']Dzięki :)

Generalnie za źródło dźwięku będą robić PS2, laptop i radio z amplitunera (bo właśnie ampli chcę kupić, dlatego pytałem początkowo o Yamahę RX V-661 :) ). No i tak się zastanawiam, bo wszystkei modele, które wymieniłeś to wzmacniacze. Jaki ampli kupić pod parkę Dali Ikon 1 (w przyszłości pełen zestaw 5.1?) i PS2/PS3?[/quote]

jeśli PS3 to onkyo 605. Bardzo dobry stosunek wyposażenia i jakości do ceny. Warto posłuchac.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wygląda nieźle :) Chyba się zdecyduję, teraz tylko uciułać niezbędne fundusze :lol:

Wielkie dzięki za pomoc! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...