Skocz do zawartości
emillo13

Laptop Toshiba + LCD Philips

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :(

przeszukiwalem forum, ale nie moglem znalezc jednoznaczej odpowiedzi. Moj laptop ma wyjscia s-video i zwykle VGA. telewizor ma natomiast wejscia HDMI, euro, s-video i komponent.

poki co jetsem podlaczony przez s-video i szczerze jakos jest kiepska.

mam zatem pytanie czy da sie podlaczyc w taki sposob. przejsciowka z VGA na DVI, a potem kabel DVI-HDMI.

czy takie podlaczneie bedzie dzialac i zapewni dobra jakosc ? wiem ze dzwieku nie przeniose ale nie chce nawet.

pozdrawiam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='emillo13' post='90135' date='09.03.2008, 19:32 ']Witam :D

przeszukiwalem forum, ale nie moglem znalezc jednoznaczej odpowiedzi. Moj laptop ma wyjscia s-video i zwykle VGA. telewizor ma natomiast wejscia HDMI, euro, s-video i komponent.

poki co jetsem podlaczony przez s-video i szczerze jakos jest kiepska.

mam zatem pytanie czy da sie podlaczyc w taki sposob. przejsciowka z VGA na DVI, a potem kabel DVI-HDMI.

czy takie podlaczneie bedzie dzialac i zapewni dobra jakosc ? wiem ze dzwieku nie przeniose ale nie chce nawet.

pozdrawiam :)[/quote]
Witam,

W żadnym przypadku kombinacja VGA -> DVI a później DVI -> HDMI nie zadziała. Ponieważ VGA jest tylko analogowe a HDMI tylko cyfrowe. DVI natomiast w zależności od źródła, rodzaju wtyczki i kabla może być tylko analogowe, analogowo-cyfrowe lub tylko cyfrowe. W Twoim przypadku rezultat byłby taki, że owszem z VGA do DVI by to coś dało, ale dalej DVI puszczało by sygnał tylko analogowy i nawet mimo, że przejściówkę fizycznie uda Ci się podłączyć to kontroler HDMI w telewizorze nie rozpozna sygnału.
Masz dwa wyjścia, spróbować przejścia kompozytowego na VGA - ale jakoś pewnie będzie słaba.
Drugie rozwiązanie, jest trudniejsze i droższe - mianowicie trzeba kupić konwerter sygnału analogowego na cyfrowy, problem jest tylko taki, że trudno to w polsce dostać a cena jest ok 1000zł.
Tak więc masz problem podobny do mojego, wymagający zmiany lapka na takiego który ma wyjście HDMI lub cyfrowe DVI.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...