Skocz do zawartości
jordanek

ampli z HDMI do STX KD-280 5.0

Rekomendowane odpowiedzi

po 1 witam na swietnym forum po 2 pytanko kupilem zestaw 5.0 STX KD-280 i chce kupic jakis ampli z HDMI najlepiej 2-3 wejscia... mam LCD lg 42LF75 do tego ntv i chce kupic jakis ampli bo narazie nie kupilem zadnego i mysle o yamaszce 461 albo 661 i Blu-ray SHARP BD-HP20S tak pod koniec miesiaca... cena tak do 1500zl +/- :)

prosze o odpowiedz dziekuje i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witaj na forum ;)
Jesli to ma byc szybki zakup BR-plejera to wybralbym raczej Samsunga 1400 niz Sharpa (moze tez byc inny z wyjsciem HDMI 1.3). Ale radzilbym zaczekac na nowe plejery ze specyfikacja 1.1 lub 2.0. Nie tyle chodzi o specyfikacje (dla mnie nowe mozliwosci sa zupelnie bez znaczenia), tylko ze beda bardziej dopracowane (np. szybciej startowac). Szczegolnie czekam na nowe Sony (jest o tym watek na forum), ktore w zapowiedziach ma rewelacyjne ceny.
Wymienione przez Ciebie wzmacniacze niestety nie pasuja do budzetowych BR-plejerow. Potrzebujesz wzmacniacz z wejsciem HDMI 1.3 i na pokladzie MUSZA byc wszystkie dekodery dzwieku (w tym Dolby true HD i DTS HD MA). W nieco wyzszej (1700 z na allegrol) cenie jest przede wszystkim Onkyo 605, wiele osob sobie go chwali (i ma dwa wejscia HDMI) Ja bym zacisnal zeby i kupil ;)

Niestety nie wiem co to:5.0 STX KD-280 (rozumiem, ze brak subwoofera).

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke sie budzet zwiekszyl :(

i mysle o AVR 247 albo PIONEK VSX-1017 :) co panowie o tym sadza ?

a o BR to narazie poczekam racja :) a jaki warto kupic dvd z hdmi divxami itp itd na dzis ?

a woofer to sie okaze jak beda stxy chodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jordanek' post='91498' date='16.03.2008, 23:56 ']troszke sie budzet zwiekszyl :angry:

i mysle o AVR 247 albo PIONEK VSX-1017 ;) co panowie o tym sadza ?

a o BR to narazie poczekam racja :) a jaki warto kupic dvd z hdmi divxami itp itd na dzis ?

a woofer to sie okaze jak beda stxy chodzic[/quote]

Daj sobie luz z 1017 mam go i szlag mnie trafia walczylem z nim dwa tygodni i poleglem. Mam PS3 i chcialem po HDMI wyslac mu audio i tuba 1017 tylko po HDMI przesyla obraz. Tak wiec mam obraz po HDMI i dzwiek po optyku. Gra calkiem niezle ale ta wada go dyskwalifikuje. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak Onkyo 605 ale 905 bardzo ladnie przelacza zarowno obraz jak i dzwiek po zlaczach HDMI.
Nawet N-ka smiga bez zajakniecia. Podlaczalem (N-ka, Kathrein, Snazio (tylko obraz), HD-DVD, Blu Ray, PC (tylko obraz)

Pozdraiwam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jordanek' post='91498' date='16.03.2008, 21:56 ']troszke sie budzet zwiekszyl B)

i mysle o AVR 247 albo PIONEK VSX-1017 :) co panowie o tym sadza ?

a o BR to narazie poczekam racja :) a jaki warto kupic dvd z hdmi divxami itp itd na dzis ?

a woofer to sie okaze jak beda stxy chodzic[/quote]

jeśłi koniecznośc divixy to trudno mi coś doradzić, ale jeśli DVD to kup jakiś player HD DVD Toshiby. Bardzo dobre skalery DVD, za darmo :) , no i możłiwość oglądania płyt HD DVD które można kupić bardzo tanio a są lepsze od DIVIXów :)

Jełśi idzie o ampla, to chyba prawie wszystcy polecą ten sam :)
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wezme avr 247 i teraz troszke opcja sie zmienila

nagrywarka dvd z dyskiem twardym co panowie szlachta polecaja ? B)

oczywiscie hdmi i full obsluga divxow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Luckyman' post='92141' date='20.03.2008, 11:49 ']Daj sobie luz z 1017 mam go i szlag mnie trafia walczylem z nim dwa tygodni i poleglem. Mam PS3 i chcialem po HDMI wyslac mu audio i tuba 1017 tylko po HDMI przesyla obraz. Tak wiec mam obraz po HDMI i dzwiek po optyku. Gra calkiem niezle ale ta wada go dyskwalifikuje. :lol:[/quote]

Przepraszam, że odgrzewam wątek ale 1017 jest (teraz to juz chyba był...) aplitunerem, nad którym się zastanawiam. O ile dobrze rozumiem, to nie bierze dźwięku z HDMI tylko trzeba mu go dodatkowo podłączyć innym wejściem ??? Podobno też menu ekranowe nie idzie po HDMI - prawda to ???
Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wybralbym 1017. Poniewaz nie ma dekoderow dzwieku HD to nie jest zapewne lepszy od innych starszych wzmacniaczy. Wtedy jego zaletą jest rozgałęziacz HDMI, ale zakup nowego wzmacniacza dla 2 wejsc HDMI nie jest dobrą inwestycją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...