Skocz do zawartości
krizzz600

kino domowe w pokoju 21 m2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
zastanawiam się nad zakupem zestawu z przeznaczeniem:

1. Filmy w standardzie Bluray
2. Platforma cyfrowa N
3. Konsola do gier
4. Odsłuch muzyki głównie Hip Hop i Techno.

kolejnośc przypadkowa*

Wyjsciowy budżet na audio to około 8000 PLN nie licząc odtwarzacza

W tym momencie interesuje mnie np H/K 247/ 347 ONKYO TX-SR805 plus JBL NORTHRIDGE CINE PACK

W kwestii zestawu głośników wybór wstępnie padł na JBL

1. design
2. cena
3. wymiary kolumn E-80 przede wszystkim szerokość 213mm

I tu moje oczywiste pytanie czy te kolumny dobrze zagrają w takim pokoju, czekam na równiez sugestie co do innych alternatyw.

Czy mogą one stać bezpośrednio przy ścianie i telewizorze, ogranicza mnie szerokość sciany :blink:

Jakies propozycje odnośnie amplitunera do tych czy innych kolumn w tym przedziale cenowym.

Chciałbym zainwestować w sprzęcik, który dobrze spełni w.w. oczekiwania - odtwarzaczHD, konsola i n-ka, podłaczyć laptopa i puszczać dzwięk bezpośrednio z Winampa czy z dysku na usb.

Na ile istotny będzie odwarzacz blu-ray, czy może wystarczy kupić ps3??

Jak wygląda kwestia okablowania- ceny??

Odnosnie TV wybór jest prostszy dla tego tą kwestie pomijam.

Domyślam się ze mnóstwo osób szuka zestawu o takim przeznaczeniu róznice dotyczą głównie budżetu więc myśle ze jest to ciekawy watęk do rozwinięcia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będe sie troszke powtarzał bo podobnie już odpisywąłem nie raz :blink: ale:
- amplituner onkyo 805 w cenie około 3500zł. Będziesz mial player HD a więc chetnie posłuchasz nowe formaty dźwięku np. DTS HD a jak na razie to tylko po przez HDMI można. 805 ma tez bardzo dobry skaler, ma zewnetrzy mikrofon do kalibracji systemu i wiele mniej i bardziej przydatnych funkcji. Równiez wzmacniacze w onkyo są dobrej jakości.
- głosniki zostaje na nie około 4500zł Ja budował bym system na bazie dali Ikon. Kup po kolei np. IKON 6 + ikon vokal + dali ikon 1 jako tyły ( wyjdzie coś koło 5 tyś zł ) Subwoofer dokupisz za jakiś czas. Znam te kolumny i sa super. Grają świetnie w kinie ale w stereo grają pierwsza klasa. Głośnik wstęgowy gra jak prawdziwa wstega a nie jest tylko bajerem ;). Zestaw na kilka lat i zawsze będzie się podobał. druga opcja to system na B&W 605. Bardzo fajne kolumny. Nowy model i grają bardzo fajnie.

Co do JBLa. Miałem dwa seztawy JBL, kiedyś serie LX i jescze TLX czy coś takiego. Bardzo lubię JBLa w aucie miałem cały system JBL GTI 608 + GTI 600 + GTI Decade + W15GTI gralo super ;) Do kina to JBL jest świtny i potrafi "dać czadu" to zawsze JBL robi świtnie. Jednak do muzyki brak mu delikatności i lekkości. Takie sa moje odczucia. Każde kolumny lubia stac troche od ściany aby "mogły oddychać" :) Czesto kolumny zapakowane przy ścianie traca dużą ilość basu albo buczą zamiast grac ładnym basem. Musisz sprawdzić to na "własnej skórze "

Co do kabli, to bez przesady, normalne kable i do kolumny i do całego systemu. 500zł starczy na wszystkie kabelki.

pozdr. Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dawmac, za kilkanascie dni bede mial onkyo 905 takie jak ty co myslisz o KEF-ach np.[url="http://www.avland.co.uk/kef/iq9/iq9.htm"]TU[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='macek.g' post='89240' date='03.03.2008, 23:58 ']dawmac, za kilkanascie dni bede mial onkyo 905 takie jak ty co myslisz o KEF-ach np.[url="http://www.avland.co.uk/kef/iq9/iq9.htm"]TU[/url][/quote]

powiem tak, dużo się pisze o nich w magazynach audio - video i maja dobre noty itd ale nikt kto słucha już długo muzyki ich ci nie poleci :( Ot taka ciekawostka :) Jeśłi planujesz wydawac taką kase na kolumny to najlepiej używki. Ja np. za swoje JM LAB mezzo utopia z pudłami jak nowe ze sklepu zapłaciłem cos koło 2000 funtów ! Za około 1000 funtów można wytargac świtne kolumny w naprawde dobrym stanie. Jeśłi mysliszo całym systemie 5.1 to duuuzo wiekszy wydatek jeśli ma być budowany na dobrych skrzynkach. Onkyo 905 to dobry amplituner ale solidnego 5.1 nie zasili odpowiednio ( o 7.1 nie wspomnę :) ) Musial byś coś więcej napisac czy to ma być kino czy stereo jaki stosunek kina do muzyki itd itd.
pozdr. Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pokoj 25 metrow,raczej kino powiedzmy 70-30,ale czasem muzyki tez chce posluchac,tylko to juz bedzie raczej inny sprzet do typowo stereo narazie chcialbym znalezc glosniki wlasnie o kef-ach sie duzo pisze szczgolnie w polaczeniu z onkyo,rowniez od uzytkownikow tych glosnikow,rowniez mysle o monitorach audio[url="http://cgi.ebay.co.uk/MONITOR-AUDIO-GS60-FLOORSTANDING-SPEAKERS_W0QQitemZ200203867919QQihZ010QQcategoryZ14993QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem"]TU[/url],moze jakby ci sie chcialo podalbys jakies ciekawe linki gdzie mozna cos ciekawego wyrwac.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pokoj 25 metrow,raczej kino powiedzmy 70-30,ale czasem muzyki tez chce posluchac,tylko to juz bedzie raczej inny sprzet do typowo stereo narazie chcialbym znalezc glosniki wlasnie o kef-ach sie duzo pisze szczgolnie w polaczeniu z onkyo,rowniez od uzytkownikow tych glosnikow,rowniez mysle o monitorach audio[url="http://cgi.ebay.co.uk/MONITOR-AUDIO-GS60-FLOORSTANDING-SPEAKERS_W0QQitemZ200203867919QQihZ010QQcategoryZ14993QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem"]TU[/url],moze jakby ci sie chcialo podalbys jakies ciekawe linki gdzie mozna cos ciekawego wyrwac.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dawid

Te Dali Ikon są niezłe tylko cięzko znaleźć w dobrej cenie ;) ale jeśli efekt końcowy jest lepszy od JBL to można te różnicę przeżyć.:)
Wszystko zależy od odsłuchu ale chciałem mieć info co ewentualnie porównywać.

Odnośnie ampla rozumiem ze w tym przedziale do 4000 PLN to dobry wybór. Słyszałem wiele opinni, że Harman ma mniej bajerów ale lepiej gra. Z kolei Onkyo jest bardziej "na czasie" a ja chce podłączyć kilka rzeczy i pewnie to lepszy wybór.

Pozdro Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='krizzz600' post='89274' date='04.03.2008, 12:32 ']Dzięki Dawid

Te Dali Ikon są niezłe tylko cięzko znaleźć w dobrej cenie ;) ale jeśli efekt końcowy jest lepszy od JBL to można te różnicę przeżyć.:)
Wszystko zależy od odsłuchu ale chciałem mieć info co ewentualnie porównywać.

Odnośnie ampla rozumiem ze w tym przedziale do 4000 PLN to dobry wybór. Słyszałem wiele opinni, że Harman ma mniej bajerów ale lepiej gra. Z kolei Onkyo jest bardziej "na czasie" a ja chce podłączyć kilka rzeczy i pewnie to lepszy wybór.

Pozdro Krzysztof[/quote]


praktycznie w każdym przedziale cenowym oferowane klocki sa "podobne". Przy wyborze ja kieruje się w pierwszej kolejności parametrami technicznymi które mnie interesują np. czy ma 4 wejścia HDMI 1.3a, albo czy ma dekoderty DTS HD itp. albo jaki ma skaler itp. Jeśłi znajde urzadzenia które spełniają moje oczekiwania to sprawdzam jak grają. Trudno mówic o tym które gra lepiej a które gorzej. Grają róznie i kazdemu może podobac sie inne ale sa parametry policzalne jak np. ilość wejść, dekodery itd. Co do kolumn to tutaj po za wlasnym słuchem dobrze troszkę poszukac i poczytac opinii i testów. Często sa podane dokładne wykresy z charakterystyki danych kolumn i na ich podstawie tez można sporo się dowiedziec na ich temat.
Sporo lektury, sporo słuchania i na pewno dobrze się wybierze :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba najsłuszniejsze podejscie bo im więcej czytam tym coraz mniej wiem i wybór staje sie trudniejszy.

Dzięki raz jeszcze Pozdrawiam Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...