Skocz do zawartości
Stres-s

Odtwarzanie HDDVD z PC na HDTV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mój problem to brak obrazu na Full HDTV z odtwarzacza Cyberlink 7.3 (wypróbowałem wszystkiei wer. zalecane na tym forum) przy odtwarzaniu filmów w wysokiej rozdzielczości (EVO). Konkretnie filmu: Planet.Earth.The.Complete.Series.HD-DVD.1080p.VC-1.DD.5.1.
Na PC jest odtwarzany poprawnie, tak dźwięk jak i obraz. Poszczególne pliki *evo lecą także bez problemu na PC z KMPlayera, ale oczywiscie nie mam wtedy możliwości zaczytania napisów i to w sumie dlatego drążę ten problem od jakiegoś czasu.

Wszystkie inne filmy DVD (nie HD), leca z Cyberlinka na TV bez problemu, łącznie z dzwiękiem przestrzennym.
Mam k. graficzna Ati Radeon Asus HD3850 512mb; Połączenie z PC poprzez HDMI, a dźwiek po SPDFi.

Już od jakiegoś czasu szperam po tym forum w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu.
Nie znalazlem :(
Jesli ktoś ma podobny i go rozwiązał - proszę o radę.

To mój 1-szy post, więc jeśli gdzieś-czymś naruszam tu netykietę - wybaczcie.

pzdr. Stress

Edytowane przez Stres-s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy aktywnym filmie wejdź w :

Cyberlink / Video / Advanced / Dual Display Mode

i zmień tryb wyświetlania na inny, pamiętaj że może być on zależny od aktywnego trybu w sterownikach karty graficznej także będziesz mieć trochę możliwości do przetestowania.

Jeśli nawet to nie pomoże to ustaw TV jako wyświetlacz domyślny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Dual Display Mode wypróbowałem wszystkie opcje jak sugerowałeś ( menu aktywne jest tylko przy ustawieniach PC-TV na Klone). Dalej bez zmian. Nie testowałem jeszcze ustawienia TV jako domyślnego wyswietlacza - trudnosci technicznej natury ( TV w innym pokoju), ale powalczę w weekend i napiszę jak mi poszło.
Myśląc nad tym problemem, rozważam jeszcze wypróbowanie starszych sterowników k. graficznej. Niedawno zmieniłem je na najnowsze i kto wie czy nie zaszyli czegoś nowego HDCP, może to karta nie puszcza?. W weekend wyjaśnią sie te 2 sprawy. Jeśli negatywnie - poddaję sie :) Szczęśliwie nie mam tego problemu z *.mkv i pochodnymi bo inaczej bym się chyba załamał :) Kompa modyfikowałem w 12.2007 pod kątem filmów HD własnie ( karta i core2duo), a tu taki zonk...

PS. dzięki apatch za pomoc...

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli mówisz o materiale odtwarzanym z dysku pod PDVD 7.3 to nie ma mowy jakimkolwiek HDCP, ten materiał jest już odbezpieczony a HDCP nie ma się nijak do niego. Może wypróbuj nowsze sterowniki - 8.3 już na horyzoncie, a testowanie filmów ogranicz do PDVD w wersji 3104a lub 3319a.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...