Skocz do zawartości
klaus71

dzwięk HD z toshiby hd-e10

Rekomendowane odpowiedzi

tak czytam i już chyba zupełnie zgłupiałem.
da się wyciągnąć dzwięk HD z tego odtwarzacza czy nie?
w szczególności chodzi mi o 7.1 True HD albo DD+ albo DTS HD.

amplituner to onkyo 605.
przez HDMI czy optyk?
po optyku chyba dzwięku 7.1 nie da rady puścić.
po hdmi ? w trybie PCM ?
czy jakoś w amplitunerze mogę sprawdzić że PCM ma 7.1 kanałów (bo chyba mam tylko napis PCM) Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze tak, masz nawet troche w nadmiarze dekoderow ;)
Ale po kolei: w Toshibie masz wszystkie dekodery dla Dolby HD i czesc dla DTS. Ale poniewaz masz tylko wyjscie stereo (2.0) w odtwarzaczu wiec przez to wyjscie wyslalbys tylko sygnal w stereo. Przez optyka / koaksjala mozesz wyslac dzwiek dla kanalow 7.1, ale dzwiek HD zostanie mocno zredukowany, nie warto.

Najlepszym i optymalnym wyjsciem jest polaczenie przez HDMI ! Wystarczy ten jeden kabel zeby przeslac "surowa" informacje do wzmacniacza gdzie masz WSZYSTKIE (w szczegolnosci DTS HDMA) niezbedne dekodery. Toshiba i Onkyo maja standard HDMI 1.3 wiec jestes we wspanialej sytuacji !

Na razie zostaw w spokoju PCM, bo nie jestes pewien konfiguracji. Postaraj sie o jakas plyte w Dolby HD albo DTS HD, przy prawidlowej konfiguracji (czasem troche czasochlonne) MUSZA zapalic sie "flagi" HD w aplitunerze.

Milego sluchania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie w tym HD-EP10 jest na 99% tylko HDMI 1.2a.
w DVD nie mam opcji BITSTREAM w HDMI output.
a jak dam PCM to wydaje mi się że mam stereo.
poza tym czy PCM to to samo co LPCM? Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje odpowiedzi sa tylko teoretyczne bo nie znam sprzetu.
Odlacz wszystkie kable poza HDMI. W opcjach w Toshibie wybierz Digital Out HDMI i opcje auto. Wlacz plyte ktora ma DTS HD MA i probuj ustawien na wzmacniaczu tak zeby zapalily sie na nim flagi DTS HD MA. Jesli sie nie uda to przelacz opcje w Toshibie z auto na PCM (instrukcja jest strasznie niejasna) i sprobuj znowu.
Przy plytach tylko z PCM bedzie trudno rozroznic jaki dzwiek jest dekodowany, wiec przy ustawieniach lepiej z niego (na razie) zrezygnowac. Ale przez HDMI powinien byc w PCM dzwiek wedlug specyfikacji czyli najczesciej 5.1 (na pewno nie stereo, stereo jest jesli w Toshibie wybierzesz opcje HDMI/DownmixedPCM)
Bylo tez cos o tych ustawieniach w watku o Toshibie chyba EP 35, poszukaj na forum, ktos tez mial problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...