Jump to content
Sign in to follow this  
adamus2001

DTS-HD i TrueHD z laptopa

Recommended Posts

Witam!

Mam laptopa acer aspire 5920G. Zamierzam dokupić do niego combo blue-ray (cena ok. 850 zł, może taniej jak poczekam). Jednak chciałbym skorzystać z dźwięku DTS-HD lub TrueHD. Sprzęt ten dysponuje wyjściem hdmi i dźwiękiem ALC888S (realtek). Teoretycznie zgodnie z opisem na stronie realteka możliwe jest uzyskanie dźwięku 7.1 o jakości 24/192. Generalnie więc nie powinno być problem z wyżej wspomnianymi formatami. Jednak przy wysyłanu dźwięku przez hdmi moge tylko wybrać DTS, DD, WMA Pro Audio. Częstotliwość próbkowanie mogę ustawić do 192 khz. Czy to oznacza że sprzęt obsługuje DTS-HD? Niestety nie mam żadnego źródła zakodowanego dźwiękiem 7.1 żeby to sprawdzić, a nie chciałbym inwestować w blue-ray do kompa, jeśli nie uda mi się uzyskać wymarzonego efektu (full HD experience :D

Poniżej link z obrazkiem który pokazuje jak to wygląda. Aha zakładka dolby to taki badziew acera i nie ma nic wspólnego z poruszanym problemem :)

[url="http://img151.imageshack.us/my.php?image=5920vt5.jpg"][img]http://img151.imageshack.us/img151/7058/5920vt5.th.jpg[/img][/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze przez długi czas nie znajdziesz żadnego rozwiązania na pc , które pozwoli Ci wypuścić wspomniane formaty dźwięku poprzez HDMI ( traktuj je jako SPDIF bo niczym więcej w tej chwili nie jest jeśli chodzi o peceta) . Druga sprawa to ograniczenia PowerDVD jedyne co to możesz wypuścić zdekodowany dźwięk po analogu i to tez z pewnymi ograniczeniami.

Temat był już kilkukrotnie poruszany na forum , poszukaj .... [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7565"]LINK[/url]


Pozdrawiam

P.S.


Tak by zbędnie nie przedłużać dyskusji :D

[url="http://152.104.125.41/products/productsView.aspx?Langid=1&PNid=24&PFid=28&Level=5&Conn=4&ProdID=141"]LINK[/url]

"The ALC888S features extra (secondary) S/PDIF-OUT outputs and converters that transport digital audio output to a High Definition Media Interface (HDMI) transmitter (becoming more common in high-end PCs).

Edited by apatch

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='apatch' post='87901' date='25.02.2008, 00:13 ']Jeszcze przez długi czas nie znajdziesz żadnego rozwiązania na pc , które pozwoli Ci wypuścić wspomniane formaty dźwięku poprzez HDMI ( traktuj je jako SPDIF bo niczym więcej w tej chwili nie jest jeśli chodzi o peceta) . Druga sprawa to ograniczenia PowerDVD jedyne co to możesz wypuścić zdekodowany dźwięk po analogu i to tez z pewnymi ograniczeniami.

Temat był już kilkukrotnie poruszany na forum , poszukaj .... [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7565"]LINK[/url]


Pozdrawiam[/quote]

Hmm dzięki za szybką odpowiedź. Miałem nadzieje że może jednak jakoś się da :D Widzę że muszę czekać na jakąś dźwiękówkę na expresscard/usb z obsługą wspomnianych formatów.

Co do PowerDVD, to w mojej wersji (7.3 ultra) jest oznaczenie Dolby TrueHD, czyżby zmyła? (na tapecie startowej programu)

EDIT:
Co do linka który podałeś. Faktycznie kolejny spdif, trochę to oszustwo. Pocieszające jest jednak że i tak na każdej płytce blue-ray mamy ścieżkę 5.1. Nie jest więc tak źle. To ciągle bardzo dobra jakość :)

Edited by adamus2001

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...