Skocz do zawartości
janek_pl

XBMC.org

Rekomendowane odpowiedzi

[quote]W ustawieniach "Ekran" - "Synchronizacja Pionowa" zmieńcie na "włączona podczas odtwarzania filmów"[/quote] jest trochę lepiej ale przy dynamiczny scenach dalej są "pasy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem podobnie jakiś czas temu na OpenSuSE 10.0, którego używałem na Desktopie przez ponad pół roku.
Tylko, że nawet na zwykłych XviDach, ale że mi na oglądaniu filmów nie zależało to zostawiłem tę sprawę w spokoju.
Tutaj XBMC na Linuksie i widzę, że problem istnieje w dalszym ciągu...
Niedobrze :-(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na czym najlepiej postawić XBMC? Czy najlepszy bedzie MicroXP, czy może Linux. W tym wypadku czynnikiem przemawiającym za zwycięzca będzie czas startu. Najlepszym rozwiązaniem byłby oczywiście XBMC jako alternatywny system, który po wciśnięciu Power uruchamiałby XBMX jak dashboard w XBOX'ie, ale na takie rozwiązanie chyba będziemy musieli jeszcze długo poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, na czym najlepiej postawić XBMC? Czy najlepszy bedzie MicroXP, czy może Linux. W tym wypadku czynnikiem przemawiającym za zwycięzca będzie czas startu. Najlepszym rozwiązaniem byłby oczywiście XBMC jako alternatywny system, który po wciśnięciu Power uruchamiałby XBMX jak dashboard w XBOX'ie, ale na takie rozwiązanie chyba będziemy musieli jeszcze długo poczekać.

To pozostaje ci xbmc live. Po zainstalowaniu na dysku uruchamia się w kilka sekund. Nawet nie zauważysz na jakim systemie startuje.

Polecam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, tylko, że primo przy starcie USB Live XBMC pyta z jaką grafiką wystartować (ati, nvidia, intel), bez tego nie ruszy. Po drugie, w bibliotece multimediow nie widzi plików innych niż te na usb na którym XMBC jest zainstalowany. Chyba, że istnieje wersja Live XBMC o której nic nie wiem.

Edytowane przez fazzieng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, tylko, że primo przy starcie USB Live XBMC pyta z jaką grafiką wystartować (ati, nvidia, intel), bez tego nie ruszy. Po drugie nie rozpoznaje źródeł innych niż usb na którym jest zainstalowany. Chyba, że istnieje wersja Live XBMC o której nic nie wiem.

Wystarczy poczytać trochę wiki TUTAJ i wszystko się dowiesz.

Co do instalacji na dysku to nie ma żadnego problemu. Po odpaleniu XBMC live system wykrywa pena jak i hdd. Mam dysk SATA i bez problemu jest wykrywany.

Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki.. Popróbuję.

Jeżeli tylko zainstalowany na HDD XBMC Live będzie rozpoznawał wszystkie podłączone do PC nośniki to mam już idealny do swojego HTPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem sobie dziś roadmap xbmc i co ciekawego znalazłem....

Plany aktualizacji kodeków w wersji 9.04. Są one na pewno znane od dość dawna lecz ja dopiero na nie dziś wpadłem.

Updated FFmpeg (libavcodec/libavformat) adding new audio/video codecs, like:

* M2TS/M2T/MTS (Blu-ray and AVCHD video format) container support.

* EVO (Enhanced VOB) for HD DVD video format container support.

* AVS (Audio Video Standard) audio/video decoder and container support.

* Dolby Digital Plus and Dolby TrueHD audio software decoder.

* MLP (Meridian Lossless Packing) / Packed PCM (PPCM) audio decoder.

* WMA Pro Audio Codec (Windows Media Audio 9 Professional).

* ...and many more, for a full list see XBMC Supported Formats and Codecs.

Wygląda obiecująco.

A tutaj pełny plan rozwoju wersji 9.04 <KLIK>

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troszkę czasu upłynie.

Obawiam się że bez pełnego wsparcia dla nośników Blu-Ray i HD-DVD to ciągle jest tylko półśrodek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze troszkę czasu upłynie.

Obawiam się że bez pełnego wsparcia dla nośników Blu-Ray i HD-DVD to ciągle jest tylko półśrodek.

Wiesz mi akurat to wystarczy, gdyż niebieskich płyt nie posiadam, a o HD audio też puki co mogę pomarzyć. Grunt, że coś się dzieje :) a przy tym wygląda świetnie :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz mi akurat to wystarczy, gdyż niebieskich płyt nie posiadam, a o HD audio też puki co mogę pomarzyć. Grunt, że coś się dzieje :) a przy tym wygląda świetnie :)

To fakt wygląda świetnie :)

Jednak zakupiłem sobie czytnik LG GGC-H20L ... jest już zamontowany. To Blu-Ray/HD-DVD/DVD/CD player :)

Więc zależy mi na bezproblemowym czytaniu wszystkiego. Parę filmów już w drodze .. czekam na przesyłkę :)

Muszę poczytać czy jest możliwość podpięcia do XBMC zewnętrznych programów. Może w ten sposób da się to załatwić.

Z tym czytnikiem był dostarczony PowerDVD który czyta BR i HD-DVD.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To fakt wygląda świetnie :)

Jednak zakupiłem sobie czytnik LG GGC-H20L ... jest już zamontowany. To Blu-Ray/HD-DVD/DVD/CD player :)

Więc zależy mi na bezproblemowym czytaniu wszystkiego. Parę filmów już w drodze .. czekam na przesyłkę :)

Muszę poczytać czy jest możliwość podpięcia do XBMC zewnętrznych programów. Może w ten sposób da się to załatwić.

Z tym czytnikiem był dostarczony PowerDVD który czyta BR i HD-DVD.

Z tego co wiem to jest problem z BD na linuxie (puki co). Warto poczekać bo w następnych wersjach ma być możliwość wyboru używanych playerów. W aktualnej wersji jest taka opcja, ale jeszcze nie działa.

Puki co będziesz skazany na okienka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to jest problem z BD na linuxie (puki co). Warto poczekać bo w następnych wersjach ma być możliwość wyboru używanych playerów. W aktualnej wersji jest taka opcja, ale jeszcze nie działa.

Puki co będziesz skazany na okienka :)

Zastanawiam się czy nie znaleźć czasu i nie napisać sobie jakiego własnego MC.

Do wyświetlania video użyć odpowiednio KMPlayer'a albo PowerDVD.

Wyświetlanie zdjęć i muzyki spokojnie zrobię sam (to proste).

Mogę sobie nawet sensownie oprogramować mojego pilota radiowego.

Żebym tylko miał czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To fakt wygląda świetnie :)

Jednak zakupiłem sobie czytnik LG GGC-H20L ... jest już zamontowany. To Blu-Ray/HD-DVD/DVD/CD player :)

Więc zależy mi na bezproblemowym czytaniu wszystkiego. Parę filmów już w drodze .. czekam na przesyłkę :)

Z tym czytnikiem był dostarczony PowerDVD który czyta BR i HD-DVD.

Niestety, trochę się zawiedziesz - PowerDVD w komplecie z tym combo (z nagrywarką LG też) to wersja okrojona - audio tylko 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rewelacja.

Jedyny i największy minus to fakt, że po uruchomieniu nie rozpoznaje podłączonego dysku (Hitachi 320GB) wewnętrznego

ani zewnętrznego (Seagate 250GB) (rozpoznaje za to SanDisk 16GB pendrive`a).

W związku z powyższym testuję XBMC z MicroXP, zobaczymy co z tego wyjdzie..

Edytowane przez fazzieng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety, trochę się zawiedziesz - PowerDVD w komplecie z tym combo (z nagrywarką LG też) to wersja okrojona - audio tylko 2.0.

To bardzo kiepsko (liczyłem na 5.1) ..... i chyba znów zostanę piratem ... pewnie nowsza wersja sobie z tym radzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, rewelacja.

Jedyny i największy minus to fakt, że po uruchomieniu nie rozpoznaje podłączonego dysku (Hitachi 320GB) wewnętrznego

ani zewnętrznego (Seagate 250GB) (rozpoznaje za to SanDisk 16GB pendrive`a).

W związku z powyższym testuję XBMC z MicroXP, zobaczymy co z tego wyjdzie..

Masz rację betę też odstawiłem na bok,ale......

Wszystko chodzi !!!. Wystarczy, że zainstalujesz wersje oficjalną. Wystarczy tylko zaktualizować sterowniki od nvidi oraz samego xbmc. Dodatkowo powiem wam, że najnowsze stery oraz xbmc wspiera VDPAU i obydwa rdzenie w moim CPU mają teraz jeszcze spory zapas mocy !!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

janek_pl

Co masz na myśli pisząc "zainstaluj wersję oficjalną"?

Mówisz o innej wersji XBMC Live czy wersji wymagającej systemu (jak windows czy linux)? Jeżeli jest wersja XBMC Live, kyóra bezproblemowo radzi sobie z każdym zewnętrznym nośnikiem to ja jestem za, bo próbowałem pełnych wersji XBMC od wszystkim (Vista, Vista Lite, XP, XP MCE, MicroXP, Ubuntu) i doszedłem do wniosku, że wersja Live jest bezkonkurencyjna. Żadnych kłopoów ze sterami, zero komplikacji z innym systemem, z prędkością uruchamiania itp.. Jedyny mankament to brak obsługi wszystkich zewnętrznych źródeł. Więc jeżeli macie więcej informacji to chętnie posłucham (poczytam). (Janek_pl, daj znać jak zaktualizować samo xbmc live, stery itp.. Z pewnością przyda się też innym.)

P.S. W newsach na xbmc.org wyczytałem, że jest skrypt, który umożliwia aktualizację XBMC Live z poziomu XBMC (bez konsoli itp..).

Jeżeli ktoś już się w to bawił proszę o informacje i może krótką instrukcję. Serdeczne dzięki i pozdrowienia dla wielbicieli jedynego i najlepszego centrum multimedialnego - XBMC.

Edytowane przez fazzieng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

janek_pl

Jeszcze jedno pytanie..

Czy ten skompilowany przez Ciebie XBMC Live oparty jest na Hardym czy na Intrepidzie? Pytam bo Hardy nie obsługuje "wstrzymania xbmc", który pozwala uruchomić XBMC ze stanu wstrzymania w 2 sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
janek_pl

Jeszcze jedno pytanie..

Czy ten skompilowany przez Ciebie XBMC Live oparty jest na Hardym czy na Intrepidzie? Pytam bo Hardy nie obsługuje "wstrzymania xbmc", który pozwala uruchomić XBMC ze stanu wstrzymania w 2 sekundy.

Ja mam na Hardym

Mam tylko puki co jeden problem do rozwiązania. Tzn powolny ftp ;)

Jakieś pomysły ?>??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam na Hardym

Mam tylko puki co jeden problem do rozwiązania. Tzn powolny ftp ;)

Jakieś pomysły ?>??

A jak tam u Ciebie z tym wstrzymaniem xbmc? Dziala? Jest już nowsza nieoficjalna wersja Live do pobrania, zbudowania na intrepidzie i z wbudowanym w interface xbmc skryptem do aktualizacji xbmc live z poziomu xbmc.

Co do powolnego FTP to nie ma pojecia, kompletny noob linuxowy ze mnie, ale spróbuj nowszej albo zupełnie innej wersji swojego klienta FTP.

Edytowane przez fazzieng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak tam u Ciebie z tym wstrzymaniem xbmc? Dziala? Jest już nowsza nieoficjalna wersja Live do pobrania, zbudowania na intrepidzie i z wbudowanym w interface xbmc skryptem do aktualizacji xbmc live z poziomu xbmc.

Co do powolnego FTP to nie ma pojecia, kompletny noob linuxowy ze mnie, ale spróbuj nowszej albo zupełnie innej wersji swojego klienta FTP.

Wiem, że jest nowszy....Testowałem go również.

Ma kosmetyczne zmiany, które sam zrobiłem w w wersji oficjalnej. No może nie kosmetyczne, ale sterowniki to sobie sam zaktualizowałem i to do jeszcze nowszych.

Co do wybudzana to rzeczywiście jest problem. Komp się włącza, ale xbmc się zawiesza.

Puki co testuje różne ustawienia tak by xbmc był jak najbardziej zoptymalizowany do moich potrzeb.

Co do automatycznej aktualizacji to niestety ona nie działa z najnowszą wersją dostępną w repo. Z poziomu konsoli to jednak przecież tylko kilka poleceń.

Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

a ja mam takowe pytanko wlasnie szukam czegos do mojego htpc ktrorego wlasnie poskladalem. Chcialbym zeby to dzialalo tak ze zalanczam kompa i ewentualnie odrazu bootuje sie system htpc ewentualnie z mozliwoscia wyboru ktory system chce zabootowac niechce nakladek na windows dzialajacychna zasadzie wchodzisz w winde i dopiero uruchamiasz bo to bardzo dlugo trwa, chcialbym aby to zeby to mniej wiecej wygladalo jak azbox premium taki kombajn.

Myslalem tez o zakupie przejsciowki ide-cf a zeby strzworzyc przy pomocy tego oraz karty 16gb namiastke ssd i na tym oto stworze umiescic takowy system czy opisywany tutaj xbmc spelnia moje oczekiwania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...