Skocz do zawartości
janek_pl

XBMC.org

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno grupa zajmująca się rozwojem XBMC Media Center przeniosła się w nowe miejsce. [url="http://WWW.XBMC.ORG"]WWW.XBMC.ORG[/url] . Znajdziecie tam info o ich projektach tj,

[img]http://xbmc.org/gfx/teaser.jpg[/img]

* XBMC for Mac OS X
* XBMC for Linux
* XBMC for Xbox

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod Vistą śmiga, jest śliczny, działa pilot Microsoftu, ale napisy nie wchodzą i w HD nie mam audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi napisy działają, niestety nie działa toto na XBOX 360 :/
Taka szkoda... Już prawie kupiłem XB360 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
XBMC powstało dla pierwszego Xboksa i nie zapowiada się na to, żeby miała wyjść wersja na 360, niestety.

Za to stary Xbox w połączeniu z XBMC to do dnia dzisiejszego niepokonany stacjonarny odtwarzacz XviDów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pociągnie żadnych x264.
Jedynie XviDy, co najwyżej w HR. Na plazmie HDReady takie HRy wyglądają całkiem fajnie :-).

HDMI nie ma, ale jest component. Edytowane przez Smartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Smartek' post='116285' date='02.09.2008, 23:15 ']Nie pociągnie żadnych x264.
Jedynie XviDy, co najwyżej w HR. Na plazmie HDReady takie HRy wyglądają całkiem fajnie :-).

HDMI ani optyka nie ma.[/quote]

Optyk jest oraz component na odpowiednim kablu (wiem bo mam od 3 lat), jest tez full HD ale juz divxow w HD nie pociagnie plynnie bo procesor niewyrabia (celeron 700 mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jaceniek' post='113650' date='19.08.2008, 00:08 ']Pod Vistą śmiga, jest śliczny, działa pilot Microsoftu, ale napisy nie wchodzą i w HD nie mam audio.[/quote]

Jak działa pilot? Mi jakoś nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie xbmc.org pojawiła się nowa wersja najlepszego softu XBMC Atlantis - Beta 1

[img]http://farm4.static.flickr.com/3020/2877555574_ef9a12cfec_o.png[/img]

[img]http://farm4.static.flickr.com/3026/2760467928_4c7fbe800c_o.jpg[/img]

[url="http://downloads.sourceforge.net/xbmc/XBMC_for_Windows-Atlantis-Beta_1.exe?modtime=1221773242&big_mirror=0"]<pobierz>[/url]

[img]http://farm4.static.flickr.com/3176/2866752327_76d9b9a8e3_o.jpg[/img]

Ze strony można również pobrać wersje dla starego XBOXA, Linuxa i Maca :)

Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nekusa' post='129708' date='06.11.2008, 16:12 ']Czy istnieją podobne do tego programy na PC?[/quote]


Tak. Jest wersja pod Windows i LINUXA.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba się nie zrozumieliśmy. Pytałem czy są inne takie podobne do tego programy na PC. Uważam ze ten jest naprawdę fajny ale dopiero od niedawna zajmuje się tym tematem dlatego pytałem czy możecie polecić coś jeszcze ;]

A przy okazji jeszcze jedno pytanko. Czy pilot Maxter będzie działał z tym programem? Edytowane przez nekusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie zainstlowalem xbmc i jestem lekko rozczarowany :/ Filmy HD 720p w np. vlc smigaly mi pięknie, a tutaj stopklatka cały czas.... Moze mam za słaby komputer zeby to uciągnąć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andidvb' post='131640' date='17.11.2008, 11:32 ']sa juz wersje finalowe

do pobrania[/quote]


super to wygląda , naprawdę się postarali i jezyk polski jest Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem dziś wersje Live, na kompie w pracy (Celeron D 3,2GHz) trochę lipa, widać, że sam interfejs jest dość wymagający, divxy chodzą, ale filmy 720p już tną :)

Ale ogólnie programik jest super, postaram się go w najbliższym czasie postawić jako alternatywny system na HTPC.
Mam natomiast pytanie do ludzi, którzy może to już testowali - jak jest ze wspomaganiem filmów przez kartę graficzną ? Czy chociażby dwóch rdzeni ? Jak z wyjściem SPDIF na opcjonalnej karcie muzycznej ? Ze strony projektu nic nie wynika, pogrzebałem ciut w forum, ale tam dominują problemy dotyczące raczej bieżącego użytkowania.
Jakby tak odtwarzał wszystko i to jeszcze ze wspomaganiem, no to system marzenie, nawet HDD mógłbym wyciągnąć i dołożyć do serwera sieciowego, filmy po sieci by leciały, a system można z pendrive'a uruchamiać ... :D
Z tego, co zdążyłem wywnioskować, opiera się to to o ubuntu, miałem kiedyś postawione kubuntu, ale z filmami 1080p kiepściutko było, nie korzystał z 2 rdzeni.

A jeśli nie wersja linux, to może pod winde .. ? Czy wersja pod winde korzysta z kodeków windowsowych, czy instaluje jakieś swoje ? Ech, testy, testy, trza potestować, w sumie dziwne jest, że takie fajne rozwiązanie nie znajduje zbyt dużego zainteresowania na forum, jakieś stare posty z lutego i marca widzę, nic aktualnego ....

Czy to może taka lipa i się nie sprawdza :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
XBMC jest, póki co, niedopracowane, jeśli chodzi o komputery.
Na starym Xboksie to już legenda, nie ma zapewne osoby, która ma Xboksa1 i nie zna tego cuda multimedialnego. Mam plazmę Panasonica od dwóch lat, a od czterech ciągle używam Xboksa do odtwarzania wszelkich DivXów i XviDów, ani razu się na nim nie zawiodłem!
Zero rekompresji, zmian formatu, zabawy z napisami, dosłownie [b]NIC[/b].
Port na Windowsa i Linuksa to marzenie wielu Xboksowiczów, spełniło się kilka miesięcy temu, ale ciągle jest [b]niedopracowany[/b].

Projekt ma jednak ogromny potencjał, równie wysokie zainteresowanie i grono fanów, więc możliwe, że za rok/dwa będzie naprawdę dużym graczem, jeśli chodzi o PC + HD. Niestety, Xbox z DVDRipami w x264 już nie dawał sobie rady.
Dodam, że XviDy w XBMC działają przy nierozpakowywaniu filmów! Można oglądać wybierając którąkolwiek paczkę z np. 50 rarów.
Film działa normalnie, daje się normalnie i sprawnie przewijać, działają napisy i dźwięk! Świetna sprawa, oszczędność czasu i roboty.

Wczoraj ściągałem tego XBMC Live bazującego "na ubuntu" i zabootowałem.
Z zabawy nim zrezygnowałem po tym, jak zobaczyłem, że ma problemy prawdopodobnie ze sterownikami od karty graficznej.
Obraz "przecinają" poziome linie przy poziomych ruchach kamerą i przy szybszych scenach. Ciężko to opisać.
Ciągle więc czekamy...

:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Xboxie 1 to oczywiście wzorzec takiego typu rozwiązań. NA Linuxie czy też PC, to już jednak nie to samo. Robiłem ze 2 podejścia do niego, ale za każdym razem trafiałem na jakiś problem. Za czorta nie chciał obsługiwać zewnętrznego, informacyjnego LCD.


Jednak na PCta, przy założeniu że ma być pod Winde, to nie ma jak Mediaportal. Jakoś tak łatwiej go całościowo ogarnąć i dostosować do własnych potrzeb. System pluginów działa jak należy, co dodatkowo zwiększa uniwersalność Mediaprotalu.

[url="http://www.team-mediaportal.com/"]http://www.team-mediaportal.com/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!!!
Niestety załamaliście mnie panowie.:| Jestem użytkownikiem od wielu lat XBMC, a wcześniej to był XBOX Media Player i do tej pory nie powstało [b]NIC[/b] co mogłoby mu dorównać (po tylu latach!!!)!!! Niestety tak jak napisał wcześniej [b]Smartek[/b] 1-wszy [b]XBOX[/b] nie "łyka" już DVDrip'ów x264, o HD nie wspominając. Człowiek chce iść z duchem czasu i dłuuuuugo szukalem następcy, już praktycznie miałem przygotowany do kupienia procek, płytę, obudowę mini-itx, zasilacz oraz chciałem dać system na kartę Compact Flash i niestety nie wiem co dalej. Na początku miał być XBOX 360, bo miał być złamany już tuż-tuż, niestety do tej pory jest "kaszanka". Analogiczna sytuacja jest z PS3, więc pewnie na te konsole nigdy port XBMC nie powstanie.;) Myślałem że może odtwarzacze typu "Networked Media Tank" będą następcą pierwszego "iXiaka", ale po oprogramowaniu i wspraciu tych urządzeń widać, że jeszcze jest baaaardzo daleko.;) Zostały mi w takim układzie 2 sprzęty -> albo pójdę w stronę nie sprzedawanego (produkowanego) już Mac'a mini + FLEX (ale cena zabija!!! :)) albo właśnie wpomnianego przez Was PeCeta z portowanym XBMC.
.....i co teraz mam robić??? Mam do tej pory staruśkiego [b]XBOX[/b]'a, jestem zadowolony co prawda, bo mam plazmę 42 calową HD Ready i "DivXy" jako tako wyglądają, ale na TV 50 cali FULL HD (bo taki chciałbym w przyszłości kupić) już tak różowo sprawa nie wygląda.
[quote name='Smartek' post='135984' date='10.12.2008, 17:47 ']..... zmian formatu, zabawy z napisami, dosłownie [b]NIC[/b].[/quote]
Chyba nie jest tak do końca. Zmian formatu niestety nie da się wszystkich zrobić. Nie da się ustawić tak obrazu, żeby na dole mieć czarny pasek na napisy, a górę mieć wypełnioną. Chyba, że nie umiem tego ustawić w trybie "Własny"?!
POZDRAWIAM SERDECZNIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o bezproblemowe działanie. Zawsze.
Z napisami nie kombinuje, mam sporą obwódkę i duuże napisy i wystarczy.
I po co formatować napisy? Mi chodziło o to, że działają każde, które miałem. W każdym formacie właśnie.
Są jedynie problemy z wyświetlaniem kolorów i kursywy - player tego nie obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Smartek' post='136060' date='10.12.2008, 23:06 ']..... I po co formatować napisy?[/quote]
Nie dogadaliśmy się. Nie mówiłem o wyświetalniu napisów, czy ich formatowaniu.:) Chodzi mi o co innego. Jak wciśniesz na pilocie podczas odtwarzania filmu środkowy przyckisk "Select" zmienia Ci się tzw. "Tryb wyświetlania". Są następujące tryby:
Oryginalny rozmiar, Normlany, Powiększenie, Proporcja 4:3, Proporcja 14:9, Proporcja 16:9 oraz [b]Własny[/b] i zawsze mnie zastanawiało do czego służy właśnie ten tryb. Myślałem, że da się ustawić obraz tzn. sformatować go tak, aby na samym dole został czarny pasek na napisy, a u góry ekran był [b]cały[/b] wypełniony. Coś w tym stylu:
[url="http://42.pl/u/1lPc"]http://42.pl/u/1lPc[/url]
.....i znając życie na XBMC ustawić się czegoś takiego nie da? Zgadza się?
Jeżeli nie da się czegoś takiego zrobić, to do czego służy tryb [b]Własny[/b]???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i tutaj "starych wyjadaczy Xboxowych" :)

Jednak dziwi mnie, że nie znacie rzeczy, które opisywałem kilka lat temu choćby na "słynnym" (nieistniejącym już) forum Xboxa (i nie tylko).

Do rzeczy i skrótowo (% ~ około, ale sporo tego obejrzałem):

- Xbox z XBMC do ok 600*300 nie ma praktycznie żadnych kłopotów z typowym x264/h264 (czyli z 90% tzw. "DVD-Rip")
- Xbox z XBMC przy typowym kodowaniu do Divx/Xvid w ok 90% przy rozdzielczości 1280*720 nie ma też kłopotu z odtwarzaniem takiego filmiku....

........trzeba tylko pracować na odpowiedniej wersji XBMC i odpowiednich ustawieniach (opisywałem to wielokrotnie, jednak większość na starym forum... :lol: ).


[b]sudione[/b] - wejdź w kalibrację filmów, przesuń dolną zakładkę powyżej linijki napisów i beż żadnego klikania zobaczysz że np film z czarnymi pasami i z góry i z dołu.... odtwarza teraz tak jak sobie życzysz (góra wypełniona , napisy pod filmem).

Ta zabawka (chyba nawet dzięki [b]sudione[/b]) , od kilku lat jest podstawowym sprzętem u mnie (choć mam sporo innych zabawek...swoich i klientów...) i kilkudziesięciu znajomych w okolicy (po obejrzeniu..u mnie ...już mają to samo od lat i od niedawna).

Szkoda że mocnego następcy nie ma, ale może trafi do mnie Xbox z prockiem 1400MHz (były kiedyś takie), bo znajomy w GB ma szanse go nabyć (za kilkadziesiąt funtów).

Pozdrawiam . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Smartek' post='135984' date='10.12.2008, 19:47 ']Obraz "przecinają" poziome linie przy poziomych ruchach kamerą i przy szybszych scenach. Ciężko to opisać.
Ciągle więc czekamy...

:-)[/quote]
Właśnie mam XBMC na normalnym ubuntu i jest to samo sprawdzałem, różne dystrybucję jest to samo ostatnio zmieniłem nawet nvidię 8600gt na ati 4680 i dalej to samo, co najciekawsze nikt więcej nie pisze o tym problemie. Zapomniałem napisać że nie jest to wina XBMC to samo dzieje się na totemie, mpleyer, vlc,
Cholernie mi to przeszkadza bo sam XBMC na E2160@2500Mhz chodzi płynnie i stabilnie.
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ustawieniach "Ekran" - "Synchronizacja Pionowa" zmieńcie na "włączona podczas odtwarzania filmów" Edytowane przez k@li111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...