Jump to content
Sign in to follow this  
TomekC

Kmplayer lekkie przycinanie

Recommended Posts

Witam. Mam taki mały problem. Odtwarzam filmy w mkv w kmplayerze przeważnie są to 720p ze względu na plazmę hd ready ale do rzeczy. Podczas oglądania zauważyłemże co kilka sekund jakby obraz ni to skakał ni to się przycinał widać taki skok o ułamek sekundy. Nie jest to może zbyt upierdliwe ale trochę przeszkadza. Czy ktoś wie czym to może być spowodowane? Czy to spowodowane jest może ilością klatek na sekundę w filmie. Kmplayera mam ustawionego na core avc obraz według mnie jest jakościowo bardzo dobry. Z góry dzieki za jakiekolwiek sugestie w tej materii. Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spróbuj w playerze na ekranie prawym przyciskiem wejść do menu wideo (zaawansowane) i wybrać tryb super prędkości (Alt+F). Może twój komp wie wyrabia na standardowych ustawieniach. Możesz także zwiększyć bufor playera do 50MB w tools/kontrola filtrów/filtr źródłowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za podpowiedź tryb super predkości mam włączony i bufor równiez na maxa 50 mb. Ciekawe ale na ekranie monitora tego efektu nie widać zauważalny jest dopiero wtedy kiedy podłączam komputer pod plazmę może przez to że plazma ma wiekszy panel i lepiej to widać niz na monitorze sam nie wiem. troche to wyglada tak jakby co jakiś określony odstęp czasu brakowało w materiale po klatce bo jest to dosłownie ułamek sekundy. Edited by TomekC

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ustaw plazme jako jedyny wyświetlacz z natywną rozdzielczością plazmy i zobacz czy dalej masz to samo, a jeśli to sławetny efekt judder to wybierz renderer EVR w KMP, MPC HC też możesz przetestować w trybie EVR. Ewentualnie pozostaje Ci zabaw ReClockiem.

Pozdrawiam Edited by apatch

Share this post


Link to post
Share on other sites
Apatch dzięki za wskazówki. Przestawiłem renderer EVR w KMP oraz zainstalowałem Reclocka. Subiektywnie wydaje mi się że jest lepiej ale jak człowiek jest za mocno przewrażliwiony to czasami nie wnioskuje obiektywnie. Mam pytanie odnośnie Reclocka czy po zinstalowaniu go trzeba go jakoś sparować z kmp w specjalny sposób czy wystarczy tylko ustawić w reclkocku ilość klatek na 25 fps i przestawić odświeżanie plazmy na 75 Hz ( bo 50 Hz nie mogę ustawić)a on sam będzie wykrywał materiał filmowy który aktualnie jest puszczany i będzie go przyspieszał. Będę wdzięczny wszystkim za odpowiedź na moje pytanie. Pozdrawiam. Edited by TomekC

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przyznam że z ReClocka nie korzystam odkąd zrobił mi ładny syf w filtrach, ale [b]Sober[/b] pewnie co nieco by pomógł w temacie , podejrzewam ze KMP sam go rozpozna i nic więcej nie musisz przestawiać, albo będzie aktywny w trayu systemowym lub w filtrach KMP - prawy mysz na działającym filmie i wchodzisz w aktywne filtry.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa z Reclockiem po intensywnym sparwadzaniu stwierdziłem że Reclock uaktywnia się u mnie tylko jak uruchomię filmy avi w AllPalyerze wtedy pojawia się ikonka zegara Recloka w tray'u. Przy pozostałych formatach w Allplayerze oraz przy innych playerach a co najważniejsze w kmp przy mkv na czym mi najbardziej zależy nie widać aktywności Reclocka oraz nie mogę go znaleźć wśród filtrów w kmp. Mam Reclocka zainstalowanego na domyślnej ścieżce w standardowych ustawieniach i nic (odświeżanie przestawiłem na 75 Hz) co to może być za feler :hura: Dobrzy ludzie może ktoś korzysta jednocześnie z kmp i reclocka podpowiedzcie co zrobić żeby to zadziałało i można było ogladać filmy na plaźmie bez rwania. Pozdrawiam.

Edited by TomekC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...