Skocz do zawartości
TomekC

Kmplayer lekkie przycinanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki mały problem. Odtwarzam filmy w mkv w kmplayerze przeważnie są to 720p ze względu na plazmę hd ready ale do rzeczy. Podczas oglądania zauważyłemże co kilka sekund jakby obraz ni to skakał ni to się przycinał widać taki skok o ułamek sekundy. Nie jest to może zbyt upierdliwe ale trochę przeszkadza. Czy ktoś wie czym to może być spowodowane? Czy to spowodowane jest może ilością klatek na sekundę w filmie. Kmplayera mam ustawionego na core avc obraz według mnie jest jakościowo bardzo dobry. Z góry dzieki za jakiekolwiek sugestie w tej materii. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj w playerze na ekranie prawym przyciskiem wejść do menu wideo (zaawansowane) i wybrać tryb super prędkości (Alt+F). Może twój komp wie wyrabia na standardowych ustawieniach. Możesz także zwiększyć bufor playera do 50MB w tools/kontrola filtrów/filtr źródłowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za podpowiedź tryb super predkości mam włączony i bufor równiez na maxa 50 mb. Ciekawe ale na ekranie monitora tego efektu nie widać zauważalny jest dopiero wtedy kiedy podłączam komputer pod plazmę może przez to że plazma ma wiekszy panel i lepiej to widać niz na monitorze sam nie wiem. troche to wyglada tak jakby co jakiś określony odstęp czasu brakowało w materiale po klatce bo jest to dosłownie ułamek sekundy. Edytowane przez TomekC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustaw plazme jako jedyny wyświetlacz z natywną rozdzielczością plazmy i zobacz czy dalej masz to samo, a jeśli to sławetny efekt judder to wybierz renderer EVR w KMP, MPC HC też możesz przetestować w trybie EVR. Ewentualnie pozostaje Ci zabaw ReClockiem.

Pozdrawiam Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apatch dzięki za wskazówki. Przestawiłem renderer EVR w KMP oraz zainstalowałem Reclocka. Subiektywnie wydaje mi się że jest lepiej ale jak człowiek jest za mocno przewrażliwiony to czasami nie wnioskuje obiektywnie. Mam pytanie odnośnie Reclocka czy po zinstalowaniu go trzeba go jakoś sparować z kmp w specjalny sposób czy wystarczy tylko ustawić w reclkocku ilość klatek na 25 fps i przestawić odświeżanie plazmy na 75 Hz ( bo 50 Hz nie mogę ustawić)a on sam będzie wykrywał materiał filmowy który aktualnie jest puszczany i będzie go przyspieszał. Będę wdzięczny wszystkim za odpowiedź na moje pytanie. Pozdrawiam. Edytowane przez TomekC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyznam że z ReClocka nie korzystam odkąd zrobił mi ładny syf w filtrach, ale [b]Sober[/b] pewnie co nieco by pomógł w temacie , podejrzewam ze KMP sam go rozpozna i nic więcej nie musisz przestawiać, albo będzie aktywny w trayu systemowym lub w filtrach KMP - prawy mysz na działającym filmie i wchodzisz w aktywne filtry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z Reclockiem po intensywnym sparwadzaniu stwierdziłem że Reclock uaktywnia się u mnie tylko jak uruchomię filmy avi w AllPalyerze wtedy pojawia się ikonka zegara Recloka w tray'u. Przy pozostałych formatach w Allplayerze oraz przy innych playerach a co najważniejsze w kmp przy mkv na czym mi najbardziej zależy nie widać aktywności Reclocka oraz nie mogę go znaleźć wśród filtrów w kmp. Mam Reclocka zainstalowanego na domyślnej ścieżce w standardowych ustawieniach i nic (odświeżanie przestawiłem na 75 Hz) co to może być za feler :hura: Dobrzy ludzie może ktoś korzysta jednocześnie z kmp i reclocka podpowiedzcie co zrobić żeby to zadziałało i można było ogladać filmy na plaźmie bez rwania. Pozdrawiam.

Edytowane przez TomekC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...