Skocz do zawartości
  • 0
Iras

Menu serwisowe

Pytanie

Witajcie :(

Swoją Bravię mam od ponad roku, a dopiero dzisiaj odwiedziłem menu serwisowe. Gdzieś przypadkiem przeczytałem, jak do niego wejść i skoro już wszedłem, to może warto by było coś pozmieniać? Spisałem sobie wszystkie ustawienia, na wypadek, gdybym coś namieszał. Niektórych opcji nie rozumiem i byłbym wdzięczny za wyjaśnienie. Fachowcy mogliby mi również podpowiedzieć, za co najpierw się zabrać, żeby osiągnąć pozytywny efekt.

MAIN VER 1280 (?)
H PACK VER 1203 (?)
S PACK VER 1202 (?)
CHECK SUM 7888 (?)
NVM VER 1223 (?)
EMMA VER 2.5.407 (?)
STARTER 0.0.30 (?)
ETI 2119h 21m
R_DRIVE 256
G_DRIVE 253
B_DRIVE 233
R_BKG 514
G_BKG 512
B_BKG 517
COLOR SAVE
TEST RESET
AGING MODE Wył. (?)
AUTO SHUT-OFF Wł.
ETI CLEAR
INFORMATION RESET
SOUND MUTE Wł.
PRODUCTION 0000000000111111
AM SOURCE MSP (?)
DIGITAL COUNTRY ALL (?)

Pozdrawiam,

Iras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

pozytywny efekt osiagnięto w fabryce jak ustawiali parametry twojego tv.TY MOZESZ UZYSKAĆ TYLKO EFEKT NIEPOZYTYWNY :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Spoko, ale mnie ta odpowiedź nie satysfakcjonuje :P

Zacząłem grzebać w ustawieniach RGB i troche - wg mnie - obraz poprawiłem (ciemne sceny).

Chciałbym tylko wiedzieć co znaczą niektóre opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='Iras' post='86884' date='19.02.2008, 23:54 ']Spoko, ale mnie ta odpowiedź nie satysfakcjonuje ;)

Zacząłem grzebać w ustawieniach RGB i troche - wg mnie - obraz poprawiłem (ciemne sceny).

Chciałbym tylko wiedzieć co znaczą niektóre opcje.[/quote]

R_DRIVE 256
G_DRIVE 253
B_DRIVE 233
R_BKG 514
G_BKG 512
B_BKG 517

Te opcje prawdopodobnie dotyczą balansu szarości (bieli). RGB z niższymi wartościami to prawdopodobnie balans bieli w ciemnych partiach obrazu, wyższe wartości RGB - w jasnych. Pewności nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Z oznaczeń wynika odwrotnie, zwykle "Drive" a także Gain/Picture/Contrast to synonimy do White Level.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie do autora poniższej wiadomości. Czy mógłby opisać wejścia do menu serwisowego. Mam Sony Bravia 40X2000 i problem z gniazdem CA. Może dzięki zmianie ustawień w tym menu uda mi się ten problem rozwiązać.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Artur

[quote name='Iras' post='86640' date='19.02.2008, 01:18 ']Witajcie ;)

Swoją Bravię mam od ponad roku, a dopiero dzisiaj odwiedziłem menu serwisowe. Gdzieś przypadkiem przeczytałem, jak do niego wejść i skoro już wszedłem, to może warto by było coś pozmieniać? Spisałem sobie wszystkie ustawienia, na wypadek, gdybym coś namieszał. Niektórych opcji nie rozumiem i byłbym wdzięczny za wyjaśnienie. Fachowcy mogliby mi również podpowiedzieć, za co najpierw się zabrać, żeby osiągnąć pozytywny efekt.

MAIN VER 1280 (?)
H PACK VER 1203 (?)
S PACK VER 1202 (?)
CHECK SUM 7888 (?)
NVM VER 1223 (?)
EMMA VER 2.5.407 (?)
STARTER 0.0.30 (?)
ETI 2119h 21m
R_DRIVE 256
G_DRIVE 253
B_DRIVE 233
R_BKG 514
G_BKG 512
B_BKG 517
COLOR SAVE
TEST RESET
AGING MODE Wył. (?)
AUTO SHUT-OFF Wł.
ETI CLEAR
INFORMATION RESET
SOUND MUTE Wł.
PRODUCTION 0000000000111111
AM SOURCE MSP (?)
DIGITAL COUNTRY ALL (?)

Pozdrawiam,

Iras[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Kiedy telewizor jest na czuwaniu, trzeba szybko wcisnąć na pilocie jedno po drugim:

i+ (taki mały guzik od informacji/zegara)
5
głośność +
włączenie

Z Bravią V2000 tak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Skorzystałem z tego wątku i chyba polubię swoją nową Sonkę, bo kolory już są akceptowalne.
Odkryłem jednak, że liczby w liniach w tym menu odpowiadające za kolor zmieniają się w zależności od tego jaki tryb obrazu jest wybrany (własny/standardowy/żywy). Wygląda na to, że najpierw ustawiamy ogólnie z pilota parametry obrazu a potem możemy to "dostroić" w trybie serwisowym. A sądziłem, że to są ogólne ustawienia no powiedzmy dla matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...