Skocz do zawartości
  • 0
tomala606

Sharp 46XL2e POMOCY !!!

Pytanie

Witam
Mam pewien problem i potrzebuje pomocy

Kupilem sharpa 46xl2e z trzy miesiace temu
Korzystam glownie z ps3 (gry , filmy) i ekran zawsze byl KRYSZTAL Jakos w niektorych filmach na blu-rayu az zapierala dech
W sobote wracam se z pracy jak nigdy nic patrze a moja dziewczyna nie wiadomo czemu umyla ekran i to czyms tlustym (cos do mycia monitorow)

JAK MOZNA USUNAC TERAZ TE SMUGI :/
Matryca zawsze byla perfekcyjnie czarna a teraz wyblakla a miejscami wrecz biale plamki

Przeczytalem na forum o specjalnych srodkach i kupilem caly zestaw do czyszczenia telewizorow LCD i porazka Jeszcze pogorszylem sprawe

Chodzilem do serwisu sharpa i dzwonilem do glownego serwisu w warszawie i mi powiedzieli ze NICZYM nie mozna myc tej matrycy poniewaz nie jest to zwykla matryca i nie ma jakichs tam ochronnych warstw
Jest tylko ta specjalna szmatka i na sucho jedynie przecierac

Wiec moze mial ktos taki problem albo wie co zrobic bo teraz raz ze sa smugi to i zamiast perfekcyjnej czerni mam wyblakla matryce nawet jak zgaszony telewizor jest to strasznie widoczne :/

Dzisiaj probowalem zwilzona szmatka przecierac ale to tez tylko pogarsza sprawe

P.S
Czytalem tematy na forum i prosze nie odsylajcie mnie do innych postow
Moze komus to smieszny problem ale ja nocami przez to nie spie :(
Dla mnie jest juz teraz duza roznica w odbiorze

I jeszcze jedno pytanie

Czy to jest juz trwale uszkodzenie i na trwale wplynelo na jakosc obrazu
I czy dalszymi probami zmycia tego nie popsuje poprostu matrycy

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
No napewno to nie jest śmieszne. Jeżeli te zmywalne warstwy ochronne lub brak jakichś to prawda to ciekawe czy jakieś inne TV też tak mają.

Update - sprawdzilem sobie manuale - w mniej lub bardziej zdecydowany sposób wszyscy sugeruja czyszczenie na sucho. Philips jest do tego stopnia szczegółowy że zaleca możliwie szybkie usuwanie śliny z powieżchni ekranu. Edytowane przez andy95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
kurcze przesylam wyrazy wspolczucia!

Szukam w pamieci ale nic mi nie przychodzi do glowy czym szybko i skutecznie usunac takie swinstwo. Kiedys do zwyklego monitora 15" zastosowalem pewien srodek (chusteczka nawilzona preparatem) ale wlasnie zostawiala smugi i wygladalo to strasznie. Wtedy recznie chuchajac delikatnie szmatka wycieralem cm po cm. Ale na 46" to bedziesz dlugo robil - innej metody czy srodkow nie znam. Moze to swinstwo odparuje? Jezeli to pasta BHP to nic nie zrobisz.
Mam tez Sharpa 46" czyszcze go na sucho sharpowska szmatka i takim czyms "zmiotka" do kurzu. A cala reszte domownikow poinformowalem, zeby trzymali sie zdaleka od "oltarzyka"! Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Witam.
Bardzo współczuje.Musisz się jednak dowiedzieć co to za środkiem ekran został potraktowany,
jaki to ma skład itd.A potem szukać antidotum np.zaczynając od któregos z rogów(oczywiście bardzo
ostrożnie)Ja np.do mycia monitora w laptopie jak się mocno zafajda używam MrMuscle,ale swojego
LG42 jesze tak nie traktowałem.Musisz być ostrożny.Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzieki za wspolczucie i pomoc

Probowalem wszystkiego :/
Specjalne sciereczki i plyny = porazka

Mikrofibra na sucho , mokro tez nic nie daje tylko bardziej "biala" matryca sie robi
I zeby chuchanie cos pomoglo to tydzien bym mogl chuchac :(

Niestety coraz gorzej sie robi a ci z serwisu powiedzieli zeby i za duzo tez nie trzec bo wlasnie te matryce nie maja jakischs warstw ochronnych
W innym serwisie polecili zwilzyc szmatke płynem do mycia okien i sprobowac ale ci z warszawy stanowczo powiedzieli zadnych płynow tym bardziej z alkocholem ze wzgledu na brak tych warstw ochronnych


P.S
Mam srodek ktorym byl myty telewizor

Nazywa sie Screen-Clene firmy Automation Facilities 250ml W sprayu ( Płyn do czyszczenia filtrow monitorowych i innych powierzchni szklanych )
Skład: Metyoksypropanol

Ma ktos jeszcze jakis pomysl na uratowanie telewizora ???

I jak myslicie to jest juz trwale uszkodzenie telewizora czy jest jakas nadzieja ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='tomala606' post='86683' date='19.02.2008, 13:17 ']Dzieki za wspolczucie i pomoc

Probowalem wszystkiego :/
Specjalne sciereczki i plyny = porazka

Mikrofibra na sucho , mokro tez nic nie daje tylko bardziej "biala" matryca sie robi
I zeby chuchanie cos pomoglo to tydzien bym mogl chuchac B)

Niestety coraz gorzej sie robi a ci z serwisu powiedzieli zeby i za duzo tez nie trzec bo wlasnie te matryce nie maja jakischs warstw ochronnych
W innym serwisie polecili zwilzyc szmatke płynem do mycia okien i sprobowac ale ci z warszawy stanowczo powiedzieli zadnych płynow tym bardziej z alkocholem ze wzgledu na brak tych warstw ochronnych


P.S
Mam srodek ktorym byl myty telewizor

Nazywa sie Screen-Clene firmy Automation Facilities 250ml W sprayu ( Płyn do czyszczenia filtrow monitorowych i innych powierzchni szklanych )
Skład: Metyoksypropanol

Ma ktos jeszcze jakis pomysl na uratowanie telewizora ???

I jak myslicie to jest juz trwale uszkodzenie telewizora czy jest jakas nadzieja ???[/quote]


Kolego nie chcę Cię martwić ale twoja kobita umyła Twój TV środkiem do mycia stacji dysków w komputerze , klawiatur itp

zobacz tu: [url="http://cgi.ebay.pl/AF-PC-Cleaning-Kit-Computer-Cleaning-Kit-Brand-New_W0QQitemZ170192025087QQihZ007QQcategoryZ51064QQcmdZViewItem#ebayphotohosting"]http://cgi.ebay.pl/AF-PC-Cleaning-Kit-Comp...bayphotohosting[/url]

[b]Smart kit for cleaning and maintaining floppy drives and exterior of workstations[/b]

chyba że to nie ten sam produkt, ale firma ta sama AF

mimo tego wczoraj kupilem piankę + ściereczkę specjalną w RTV euro AGD i teraz sam sie boje czyścić ta pianką
mam Toshibę

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Witam

Firma ta sama ale inny produkt : "Screen-Clene"o do filtrow monitorowych i innych powierzchni szklanych

Juz probowalem wszystkiego i nic nie chce zetrzec tych smug !!!! Powoli sie poddaje

Tragicznie to wplynelo na jakosc obrazu :/

Jak myslicice JEST TO JUZ TRWALE USZKODZENIE TV ???????

Czy jednak bedzie mozna z czasem cos z tym zrobic bo nie dam rady patrzec teraz na te wyblakle kolory !!!!!!!!!!!!
ODPISZCIE CO SADZICIE PROSZE !!!

_____________________________

P.S
Co do mycia TV to po pierwsze musisz sprawdzic w jakiej technologii wykonana jest matryca w tej Toshibie jak podobnie do ekranu LCD np monitora (da sie zauwazyc powierzchni ochronna) to bedzie ok Po to cholera sa niby te plyny
Ale lepiej sprawdz w instrukcji co pisze na temat mycia u mnie jak byk napisane zadnych plynow i tylko dolaczona szmateczka na sucho mozna przecierac
To takim wlasnie specjalnym plynem i sciereczka jeszcze pogorszylem sprawe u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

WITAM

Z przykroscia musze stwierdzic ze tych plam na 90% nie usuniesz moj kolega potraktowal tak samo innego sharba tylko na jego szczescie :) duzo mniejszego i co za tym idzie duzo tanszego, rownierz probowal to zmyc roznymi srodkami poprostu robil co mogl , ja rowniez mam sharpa i jakiekolwiek plamy jesli powstana czyszcze sprawdzonym sposobem czyli powietrzem z pluc :) i wycieram to tylko i wylacznie szmatka dodana do tego celu przez producenta . Nie wiem jak z czyszczeniem matryc innych firm ale kupujac tego LCD w autoryzowanym sklepie sprzedawca od razu mi powiedzial ze odradza uzywanie pseudo szmatek nasaczonych niewiadomo czym ogolno dostepnych w sklepach komputerowych i RTV.


Jedno mnie tylko martwi co bedzie jak zużyje ta szmatke bo wiem ze takie szmatki ciezko kupic ( szkoda ze sharp daje tylko jedna sztuke)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Też mam taki TV ale problem nieco inny i jak pozwoli autor wątku podepnę się z problemem tutaj.
Otóż, jak TV pracuje odbierając sygnał SD z anteny słyszę cichą prace przetwornicy. Podobnie jest jak przełączę odbiornik na wejście, do którego nie jest nic podłączone. Po przełączeniu na wejście HDMi, do którego podpięty jest amplituner pisk ustaje.
Co to może być i czy należy TV reklamować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Moze komus to smieszny problem ale ja nocami przez to nie spie :)

nie przeżywaj tak :) czy jakość wyświetlanego obrazu się pogorszyła ? pewnie nie.

Dziewczyna mam nadzieję już wymieniona. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam mogę zaproponowac do przetestowania IZOPROPANOL. i WACIKI DO DEMAKIJAŻU. PROSZE OPISAC REZULTAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...