Skocz do zawartości
Amerazzz

test TV vs dostawa kurierem

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

zakupilem LCD'ka LE32R81B w sklepie internetowym. Sprzęt będzie u mnie jakoś w najbliższym tygodniu, dostarczony naturalnie przez kuriera. Jak wiadomo - w takiej sytuacji, kierując się zdrowym rozsądkiem najlepiej jest sprawdzić TV w obecności przewoźnika... I właśnie, dwa - dotyczące tej właśnie czynności - pytanka:

1) na co zwrócić uwagę? matryca, obecność gwarancji, brak uszkodzeń fizycznych - to już wiem. Co jeszcze możecie tu zasugerować?

2) sam stan techniczny TV to jeszcze nie wszystko - dobrze byłoby go zatem podłączyć i w obecności świadka sprawdzić czy śmiga. Jak wiadomo jednak gryzie sie to z zasadą: nie należy odpalać swieżo dostarczonego sprzętu z marszu - TV musi "odtajać". A przecież nie zmusze człowieka by zaczekał u mnie przez najbliższe 1-2godz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Amerazzz' post='86331' date='17.02.2008, 09:10 ']witam,[/quote]
Wymieniłeś wszystko; na więcej nie licz, bo kurier normalnie w świecie nie ma czasu. Odpowiada za całość przesyłki a nie za to czy TV dobrze odbiera. Natomiast to co mówisz, zeby od razu nie włączać to jest to absolutna prawda. Powiem Ci więcej, mój dopiero po ok.2 tygodniach użytkowania zaczął fajnie grać; podobno musiał się "przepalić" czy jakoś tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Amerazzz' post='86342' date='17.02.2008, 12:53 ']do listy dorzucam jeszcze porównanie numeru seryjnego z gwarancji i TV ;)

coś jeszcze?[/quote]

Tak. Dokładnie sprawdź wewnętrzną część stopy telewizora - czy nie ma śladów świadczących że ten TV np. odstał swoje na sklepowej półce. To samo z obudową, zwłaszcza w rogach i załamaniach - czy nie ma kurzu świadczącego o tym samym. Sprawdź też wygląd łebków śrubek - czy nie ma śladów skręcania.

Wiem, może wydać się to śmieszne, ale lepiej dmuchać na zimne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde to wszystko mozna zrobić w obecności kuriera ? Przywozi nam paczkę ( TV ) a my mówimy, prosze poczekać, rozpakowujemy delikatnie karton, wyciągamy TV, stawiamy i ogladamy cały , później sprawdzamy papaiery a kurier stoi i czeka. Trzeba lizyć że z 15 minut zejdzie. Kurde super cierpliwych kurierów macie ;) Ja jak do tej pory to nie zdązyłem czesto kartonu na ziemi postawic akuriera nie było a jak miał czekac to się pienił straszliwie :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='86352' date='17.02.2008, 13:55 ']naprawde to wszystko mozna zrobić w obecności kuriera ? Przywozi nam paczkę ( TV ) a my mówimy, prosze poczekać, rozpakowujemy delikatnie karton, wyciągamy TV, stawiamy i ogladamy cały , później sprawdzamy papaiery a kurier stoi i czeka. Trzeba lizyć że z 15 minut zejdzie. Kurde super cierpliwych kurierów macie ;) Ja jak do tej pory to nie zdązyłem czesto kartonu na ziemi postawic akuriera nie było a jak miał czekac to się pienił straszliwie :)

pozdr. dawmac[/quote]

W moim przypadku nie było problemu :) Po podpisaniu papierów wraz z kurierem rozpakowaliśmy telewizor, sprawdziłem dokładnie wygląd, czy nie ma śladów używania i dopiero wtedy puściłem człowieka.
Kurierzy wiedzą, że odbiorca ma prawo sprawdzenia towaru w celu ewentualnego spisania protokołu niezgodności, który jest podstawą do późniejszej reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dawmac' post='86352' date='17.02.2008, 13:55 ']naprawde to wszystko mozna zrobić w obecności kuriera ? ...
pozdr. dawmac[/quote]
Można, przynajmniej u mnie nie było problemów. Soniaka przywieźli mi UPS-em i po podpisaniu wszystkich papierów tudzież rozliczeniu gotówki, kurier poczekał, aż rozpakowałem i wszystko sprawdziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SamP' post='86374' date='17.02.2008, 16:14 ']Można, przynajmniej u mnie nie było problemów. Soniaka przywieźli mi UPS-em i po podpisaniu wszystkich papierów tudzież rozliczeniu gotówki, kurier poczekał, aż rozpakowałem i wszystko sprawdziłem.[/quote]

Ja tez mam fajnych gości z masterlink, jak w tamtym roku przywieźli mi sprzet z dużą ilością małych części to umówiliśmy sie ze jak bedzie wracał za 2h to wpadnie do mnie i wtedy mu powiem czy wszystko sie zgadza :)

Ale takie rzeczy to tylko w Skierniewicach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='86352' date='17.02.2008, 13:55 ']naprawde to wszystko mozna zrobić w obecności kuriera ? Przywozi nam paczkę ( TV ) a my mówimy, prosze poczekać, rozpakowujemy delikatnie karton, wyciągamy TV, stawiamy i ogladamy cały , później sprawdzamy papaiery a kurier stoi i czeka. Trzeba lizyć że z 15 minut zejdzie. Kurde super cierpliwych kurierów macie ;) Ja jak do tej pory to nie zdązyłem czesto kartonu na ziemi postawic akuriera nie było a jak miał czekac to się pienił straszliwie :)

pozdr. dawmac[/quote]

Piana na kurierze zupełnie mnie nie wzrusza, ogladam spokojnie, sprawdzam papiery i żegnamy się z radością. :)
Czekanie na marudnego klienta to zawodowe ryzko kuriera.

Pozdrawiam, swnw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wysyłam kilka paczek tygodniowo DHLem i nie daj borze aby na pczke miał poczekać 5 minut ;) Podobnie z dostawami, zostawia papiery i biegnie po paczkę, jak wraca to ma pretensje że nie podpisane :) Chyba firme zmienie :) bo Ci z DHLa strasznie nerwowi są.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='86415' date='17.02.2008, 22:06 ']ja wysyłam kilka paczek tygodniowo DHLem i nie daj borze aby na pczke miał poczekać 5 minut ;) Podobnie z dostawami, zostawia papiery i biegnie po paczkę, jak wraca to ma pretensje że nie podpisane :) Chyba firme zmienie :) bo Ci z DHLa strasznie nerwowi są.
pozdr. dawmac[/quote]


aja chwalę UPS, ledwo domofonem otworzylem drzwi i juz zszedlem ( 4 piętro) to panowie moją toshibe 42 cali juz na polowie klatki mieli, wniesli na gore bez zadnego gadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...