Jump to content
Sign in to follow this  
Just_PL

Do wszystkich użytkowników SS2: napisy ekranowe TTX, DVB

Recommended Posts

Witam,
chciałbym dokupić nową kartę do mojego komputera, SkyStar 2. Zależy mi wyłącznie na możliwości poprawnego nagrywania napisów z programów tj. polski CANAL+, ewentualnie polskie HBO w programach obsługujących kartę SkyStar 2. Niestety na mojej obecnej karcie TT 1.3 nie jest to możliwe, a przynajmniej ja od wielu miesięcy nie potrafię nic w tej sprawie pozytywnego zdziałać.
Wiem o programach AltDVB oraz SkyView potrafiących nagrywać napisy. Chciałbym się dowiedzieć czy nagrane za pomocą tych programów napisy nadają się kompilacji filmu na DVD np. za pomocą programu ProjectX? Czy napisy zapisane za pomocą tych programów nie zawierają błędów i z łatwością można je przenieść na płytę?

Czy komuś z tego forum udało się stworzyć kompilację zawierającą np. kilka ścieżek dźwiękowych + napisy? Proszę napisać o efektach.

PS. Na specjalistycznych forach poświęconych szeroko rozumianej tematyce DVB niestety nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie. Już od tygodnia szukam jakiejś informacji w internecie na ten temat, ale okazuje się, że praktycznie nikt się tym nie interesuje! :(

Z góry dzięki!

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie miałem Ci odpisać na email, żebyś napisał pytanie na tym forum :( Na "specjalistycznych" niestety samo buractwo siedzi, co piratuje płatną telewizje i myśli, że przez to jest się bogiem.

Krótko odpowiem: tak.

Można nagrać np. Canal+ Film albo HBO z dwiema ścieżkami i ze ścieżką napisów (które jest w telegazecie zaszyta w tych wypadkach) potem wszystko zdemultiplexować w ProjectX i na koniec złożyć do kupy razem z napisami PL w programie do authoringu DVD.

Sam zrobiłem dawno temu kilka takich płytek. Również filmy z TVN w dd 5.1 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że po prostu bardzo dużo ludzi przekłada wygodę nad jakość (czyli inaczej niż ja :() i stąd ten brak rozeznania :)

Ale do rzeczy. Na jakiej karcie nagrywałeś i jakich programów używałeś? Z tego co pamiętam z Twoich wpisów na jednym z forów pisałeś o SkyView i Alt-DVB...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

Niestety, ale już od dłuższego czasu nie posiadam karty DVB, przesiadłem się na Relooka. Z tego co się orientuję to każdy program dobry, który posiada możliwość nagrywania do TS (transport stream). Później może być kwestia tylko odpowiedniej konfiguracji ProjectX (polecam artykuł na CDRinfo.pl odnośnie nagrywania z DVB, tam w komentarzach podałem jakie powinny być ustawienia na c+ i hbo, odnośnie c+ to działają, ale nie wiem jak jest z hbo, bo od dawna już nie posiadam). Ja jak miałem jeszcze SkyStara2 to używałem ALTDVB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='Just_PL' post='86212' date='16.02.2008, 14:32 ']Ale do rzeczy. Na jakiej karcie nagrywałeś i jakich programów używałeś? Z tego co pamiętam z Twoich wpisów na jednym z forów pisałeś o SkyView i Alt-DVB...[/quote]
SkyStar2 i SkyStar HD. Program to główie AltDVB (działa na obydwu kartach) ale ma SS2 też SkyView. Używane programy to ProjectX do demultiplexu, SubtitleWorkshop do ewentualnej edycji napisów srt, DVDLab Pro 2 do authoringu DVD (dwie ścieżki audio+napisy). Ewentualnie do ultraprostego authoringu można użyć programu IfoEdit.

Kiedyś jeszcze bawiłem się w naprawiania GOPów w programie MPEG2VCR, ale teraz praktycznie wszystkie odtwarzacze DVD spokojnie łykają strumień MPEG2 zgrywany z DVB, więc nie ma to sensu bo zajmuje sporo czasu i zmniejsza jakość.

[quote name='Just_PL' post='86212' date='16.02.2008, 14:32 ']Myślę, że po prostu bardzo dużo ludzi przekłada wygodę nad jakość (czyli inaczej niż ja ;)) i stąd ten brak rozeznania :)[/quote]
Siedziałem na forach DVB i mam trochę inne zdanie. Z jednego uciekłem nawet, bo administracja tolerowała trolla megakretyna, który wypisywał takie cuda cudawianki (myląc ludzi przez to), że ręce opadały.

Edited by maxiuca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapytam na szybko: jaki wziąć model SkyStar 2, z którym bez przeszkód będą działały Alt-DVB oraz SkyView? A może (pewnie nawet tak jest, ale z moja karta wyrobiła we mnie nawyk sprawdzania, bo tutaj jak wiadomo działa coraz mniej programów :rolleyes:) nie ma znaczenie wersja karty?

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='Just_PL' post='87455' date='22.02.2008, 12:43 ']Zapytam na szybko: jaki wziąć model SkyStar 2, z którym bez przeszkód będą działały Alt-DVB oraz SkyView? A może (pewnie nawet tak jest, ale z moja karta wyrobiła we mnie nawyk sprawdzania, bo tutaj jak wiadomo działa coraz mniej programów :rolleyes:) nie ma znaczenie wersja karty?[/quote]
Ja ma dwie wersje 2.3(cośtam) i 2.6D. 2.3 grzeje się niemiłosiernie, ale bez problemu przełącza diseqc w moim multiswitchu. 2.6 się nie grzeje tak mocno, więc bez wentylatora działa ok (do 2.3 musiałem zamontować większy radiator i wiatrak), ale nie przełącza diseqc.
Ponieważ 2.3 to już dostać od baaardzo dawna nie można to wziąłbym 2.8, bo jest duża szansa, że coś jednak poprawili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Allegro jest nowa wersja 2.8a. Czy myślisz, że będzie poprawnie działa z tymi programami (nie chcę za bardzo ryzykować zakupu, tym bardziej, że tylko do nagrywania napisów ją kupuję, bo napisy.info mnie wkurzają :P) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj kupiłem nową wersję karty i napisy śmigają aż miło! :(
Nawet ProgDVB radzi sobie z nagrywaniem napisów (na karcie TT 1.3 po wybraniu formatu nagrywania TS nie zapisywał w ogóle napisów; dopiero zmiana karty to zmieniła.
Niestety nie miałem na razie dostępu do takich programów jak AltDVB czy SkyView (ProgDVB jest trochę ograniczony, gdyż nie potrafi nagrywać kilku ścieżek dźwiękowych). Na jednym nie działa polaryzacja H - dlaczego?; na drugim obraz przeskakuje nawet po użyciu tego samego grafu co w ProgDVB - dlaczego?)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='Just_PL' post='86206' date='16.02.2008, 14:13 ']Witam,
chciałbym dokupić nową kartę do mojego komputera, SkyStar 2. Zależy mi wyłącznie na możliwości poprawnego nagrywania napisów z programów tj. polski CANAL+, ewentualnie polskie HBO w programach obsługujących kartę SkyStar 2. Niestety na mojej obecnej karcie TT 1.3 nie jest to możliwe, a przynajmniej ja od wielu miesięcy nie potrafię nic w tej sprawie pozytywnego zdziałać.[/quote]
Witam,jakim cudem na TT 1,3 nie możesz zgrać napisów kiedy ja to robie non stop !

Tak one wyglądają :

1
00:00:27,000 --> 00:00:28,872
JOHN TUCKER MUSI ODEJŚĆ

2
00:00:30,312 --> 00:00:35,288
W siódmej klasie zdałam sobie sprawę,
że jestem niewidzialna.

3
00:00:36,296 --> 00:00:39,240
To znaczy anonimowa.

4
00:00:40,248 --> 00:00:44,856
A-n-o-n-i-m-o-w-a.

5
00:00:46,296 --> 00:00:47,240
Przykro mi, źle.

6
00:00:47,304 --> 00:00:50,120
Ż-l-e.

7
00:00:50,328 --> 00:00:51,848
Starałam się,

8
00:00:52,200 --> 00:00:54,152
ale była ze mnie
prawdziwa ofiara.

i końcówka filmu :(

1069
01:22:32,088 --> 01:22:35,912
Jeśli zadajecie się z facetem
w stylu Johna Tuckera,

1070
01:22:36,696 --> 01:22:38,856
przygotujcie się na konsekwencje.

1071
01:23:05,928 --> 01:23:10,760
Wersja polska na zlecenie Canal+
Studio Publishing

1072
01:23:11,048 --> 01:23:13,992
Tekst: Małgorzata Jedut

Edited by wyciu

Share this post


Link to post
Share on other sites
[b]wyciu[/b], powiedz mi lepiej jak to robisz, bo trudno mi będzie uwierzyć. Od kilku lat próbowałem coś w tym względzie zdziałać i niestety bez powodzenia. Dlatego dzisiaj kupiłem kartę SkyStar2 na, której wreszcie nagrywanie np. pliku TS w najnowszym ProgDVB działa prawidłowo. Wcześniej po takim nagraniu ProjectX nie "widział" żadnych napisów.
O uruchomieniu alternatywnych programów nagrywających TS nie mogło być mowy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jest moja odpowiedż - DVB Viewer 3.9.2.0

Zgrywa 2 ścieżki audio i napisy do streamu TS

Share this post


Link to post
Share on other sites

[b]wyciu[/b], o Boooże, nie mogłeś mi tego powiedzieć wcześniej :( ? Szukałem na wszelkich możliwych forach o tematyce DVB czego efektem był... brak odzewu kogokolwiek kto by się znał na rzeczy :) No, ale dobra, nie było Cię tam, więc nie mam żalu :)
Mówiąc już poważniej to eksperymentowałem z DVBViewer, ale widocznie używałem nie tej wersji, której trzeba, bo po prostu nie działała na TT 1.3...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Każda wersja działa,jedna lepiej druga gorzej ale to tylko jest kwestia sterownika karty a ja osobiście używam - DriverVer = 05/02/2007,5.0.0.2 który śmiga na każdej windzie a zwłaszcza na Viście

Share this post


Link to post
Share on other sites

Just_PL,
Hehe, no właśnie, w sumie zasugerowałem się tak, że kolega koniecznie chce kupić SkyStar2, że nie pomyślałem o tym, żeby zaproponować inne oprogramowanie. Napisy to nic innego jak teletekst (albo napisy DVB, są dwa sposoby), który jest jednym ze strumieni, więc od strony technicznej każde urządzenie DVB musi móc to obsługiwać.
Sorry za gafę :(
Ale nie przejmuj się, na SS2 odpalisz AltDVB, który jeżeli chodzi o nagrywanie jest mocarny. DVBViewer też jest fajny, ale AltDVB daje większą kontrolę nad nagrywanym materiałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie żałuję, ale gdyby mi jeszcze AltDVB działał tak jak należy to już właściwie nie musiałbym się czepiać :(
Zakładam nowy temat gdzie może się dowiem czegoś więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...