Skocz do zawartości
yogolos

PŁYTA HD do gazety

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Czy ktoś już kupił film PRZEBUDZENIE dołączone do marcowego PC WORLD KOMPUTER?
Ponieważ jest to zafoliowane to nie doczytałem się dokładnie ale film jest w 1920x1080 DD5.1 i z napisami. Jednak jest to chyba na zwykłym DVD! i tylko na kompa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='yogolos' post='85505' date='13.02.2008, 17:39 ']Cześć
Czy ktoś już kupił film PRZEBUDZENIE dołączone do marcowego PC WORLD KOMPUTER?
Ponieważ jest to zafoliowane to nie doczytałem się dokładnie ale film jest w 1920x1080 DD5.1 i z napisami. Jednak jest to chyba na zwykłym DVD! i tylko na kompa![/quote]


Film to divx w rozdzielczości 1920x1080 na zwykłej płycie DVD odtworzysz go na odpowiednio wydajnym komputerze lub playerach stacjonarnych potrafiących zdekodować divx w wysokiej rozdzielczości np. Snazio. O innych się nie wypowiadam bo nie mam. Film kupiłem ale dopiero wieczorem sprawdzę co jest wart jeśli chodzi o jakość. Edytowane przez titus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby XviD ? napiszcie coś więcej czy ma napisy i czy jest także audio bez polskiego lektora.

[url="http://20.pcworld.pl/masters/?wiecej"]LINK[/url]

Dopiero teraz zauważyłem ze jest to pierwszy odcinek ze znanej serii Masters Of Science-Fiction. :)

Czyli "dostępny" także od pół roku w satkowym zrzucie do MPEG2 40MBit.

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
------>yogolos
Nie. Jeszcze nie widziałem tego konkretnego materiału, ale jest to najprawdopodobniej materiał full HD który został skompresowany Divx-em lub Xvid co może dać dobrej jakości obraz HD. Edytowane przez titus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
titus, jak obejrzysz to daj znać jak to wygląda i czy warto zakupić.
Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie za bardzo wiem gdzie zacząć nowy wątek bo BR, HDDVD i VMD swoje działy mają, a "FULL HD z gazety" :) nie ma, więc kontynuuję w tym wątku.

PC KOMPUTER WORLD 03/2008 na płytce zawiera [b]MASTERS OF SCI-FI: Przebudzenie - pierwszy odcinek serialu[/b], o którym więcej informacji tu: [url="http://www.mastersofscifi.com/"]http://www.mastersofscifi.com/[/url]
To co pewnie Was bardziej interesuje czyli z czym mamy doczynienia:

General
Complete name : F:\Przebudzenie\przebudzenie.avi
[b]Format : AVI[/b]
Format/Info : Audio Video Interleave
Format/Family : RIFF
[b]File size : 2.87 GiB[/b]
[b]PlayTime : 44mn 31s[/b]
[b]Bit rate : 9216 Kbps[/b]
StreamSize : 906 MiB
Writing application : VirtualDubMod 1.5.4.1 (build 2178/release)
Writing library : VirtualDubMod build 2178/release
Video #0
Codec : XviD
[b]Codec/Family : MPEG-4[/b]
[b]Codec/Info : XviD project[/b]
Codec profile : Streaming Video Profile/Level 1
Codec settings/PacketBitStream : No
Codec settings/BVOP : No
Codec settings/QPel : No
Codec settings/GMC : 0
Codec settings/Matrix : Default
PlayTime : 44mn 31s
[b]Bit rate : 6079 Kbps[/b]
[b]Width : 1920 pixels[/b]
[b]Height : 1080 pixels[/b]
[b]Display Aspect ratio : 16/9[/b]
[b]Frame rate : 23.976 fps[/b]
Resolution : 8 bits
Chroma : 4:2:0
[b]Interlacement : Progressive[/b]
Bits/(Pixel*Frame) : 0.176
StreamSize : 1.89 GiB
Audio #1
Codec : AC3
Bit rate : 448 Kbps
Bit rate mode : CBR
[b]Channel(s) : 6 channels[/b]
Channel positions : Front: L C R, Rear: L R, Subwoofer
Sampling rate : 48 KHz
Video0 delay : 24ms
StreamSize : 94.3 MiB
Coherency/PlayTime : 2670072

Film obejrzałem na SNAZIO. Jeśli chodzi o jakość Video to jest dobre HD. Dlaczego tylko dobre? Bo do BR i HDDVD to jednak trochę brakuje. Ale to HD. Dla tych co widzieli "Miecz przeznaczenia" z "kiosku" powiem że jest ciut lepiej. Jest trochę ziarna i kompresji ale na 46" z 2,5m jest dobrze. Nie będę się wypowiadał na temat treści bo to naprawdę kwestia gustu i nie miejsce na dyskusje czy seriale sci-fi są fajne. Ale jeśli ktoś lubi HD i Sci-fi to za 19,99 może brać w ciemno. Ja nie żałuję i bardzo pochwalam tą inicjatywę z filmami HD w kiosku. ;) Ciekawe kiedy BR w Gali będzie. ;)

Nie lubię oceniać jakości filmu po screenach, ale dla tych co lubią:

[url="http://img91.imageshack.us/my.php?image=przebudzenie03730718450un8.jpg"][img]http://img91.imageshack.us/img91/1651/przebudzenie03730718450un8.th.jpg[/img][/url]
[url="http://img155.imageshack.us/my.php?image=przebudzenie03707918453na8.jpg"][img]http://img155.imageshack.us/img155/4655/przebudzenie03707918453na8.th.jpg[/img][/url]
[url="http://img101.imageshack.us/my.php?image=przebudzenie05229118441yi3.jpg"][img]http://img101.imageshack.us/img101/1539/przebudzenie05229118441yi3.th.jpg[/img][/url]



PS3 niestety z "Przebudzeniem" ani "Mieczem przeznaczenia" sobie nie radzi. plik się uruchamia ale rwie. Poza tym PS3 póki co pliki większe niż 2GB odtwarza tylko do pewnego momentu. Nie drążyłem temau jak ktoś zna rozwiązanie to niech napisze.

Edytowane przez titus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki titus
Teraz już kapuję bo to 44 min. ;)
Ale biorę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@titus. Na PS3 się rwie bo odtwarzasz z płyty. Na moim X360 było to samo. Streamowane z dysku przez MediaCenter śmiga bezproblemowo:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niby bitrate ladny ale cos nie tak

no i drogo troche, choc nie wiem ile gazeta normalnie kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie,jako stały bywalec forum i jednocześnie z-ca redaktora naczelnego PCWK oraz Szef działu sprzętowego magazynu Kino Domowe - Magazyn DVD dorzucę kilka słow od siebie. Jeśli chodzi o cenę, to zamieszczenie filmu na dysku nie zmieniło ceny miesięcznika. Od wielu lat jest stała i w wersji z DVD wynosi 19,90 zł. Jest także wersja z CD za 15,90 lecz na niej ze względów oczywistych znajdziemy tylko ograniczoną liczbę aplikacji. Jakość moim skromnym zdaniem naprawdę dobra. W porównaniu do Miecza Przeznaczenia dużo, dużo lepsza (mniej szumu, który swoją droga wynikał nie z naszej winy lecz z jakości mastera). Przez najbliższych 6 wydań na płycie dołączonej do PCWK znajdziecie kolejne odcinki serii. Film można odtworzyć z komputera (lub odpowiedniego odtwarzacza). Na płycie znajduje się przenośna wersja odtwarzacza VLC, lecz oczywiście plik można odtworzyć dowolnym kompatybilnym oprogramowaniem. Ścieżka audio w DD 5.1 moim zdaniem b. dobra. Nie ma lektora, występują napisy. Jako, ze dyskutujemy na forum o HDTV dodam tylko, że w wydaniu 4/2008 PCWK znajdziecie suplement o projektorach. Ok 20 przetestowanych modeli to projektory biznesowe (kategorie cenowe do 3,5 i do 6 tys zł), drugie 20 modeli to projektory 720p i Full HD ( w tym praktycznie wszystkie nowe modele z Sony VPL-VW200 włącznie). Pozdrawiam Edytowane przez juliuszk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo mi milo przeczytac, ze taka osoba nie bala sie publicznie napisac kim jest!

brawo, oby wiecej osob takiego pokroju mialo odwage to zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Korzystając z okazji gratuluję pomysłu, który przyczyni się do propagowania technologii HD w naszym kraju.
Jednocześnie zapytam jak Pan widzi rozwój tego segmentu na naszym rynku i czy albo raczej kiedy płyty już prawdziwie FullHD pojawią się jako załączniki do periodyków (i nie mam tu na myśli tylko filmów ale także softu)
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak forumowicze chcemy propagować HD w Polsce. Pewnie niektórzy pamiętają, że PCWK było pierwszym magazynem w Polsce, który dołączył płytę DVD z filmem, był to Mikrokosmos. Teraz dołączyliśmy już drugi (pierwszy materiał HD był w wydaniu specjalnym HDTV - Miecz przeznaczenia) film, a kolejne jak napisałem co miesiąc. Co do nośnika to oczywiście myśleliśmy nad takim rozwiązaniem. Osobiście jestem zdania że na razie jest na to za wcześnie, głównie ze względu na wysokie koszty produkcji (ceny nośników) i co nie mniej istotne, nikłą ilość czytników HD (czy to HD DVD czy Blu-ray) wśród polskich odbiorców. Zaczynamy więc od HD na DVD, poniekąd w celu przybliżenia użytkownikom/czytelnikom samej tematyki i pokazania im czego mogą oczekiwać po wysokiej rozdzielczości (nie jest to oczywiście bitrate 40 Mb lecz jakość moim zdaniem jest naprawdę dobra). Czekamy jaki będzie odzew, jakie zainteresowanie. Czuję że dobre, tak więc możecie być pewni że HD nie odpuścimy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='demek' post='85550' date='13.02.2008, 21:29 ']niby bitrate ladny ale cos nie tak

no i drogo troche, choc nie wiem ile gazeta normalnie kosztuje[/quote]

Co do ceny to ja powiem że to nie jest, aż tak drogo.
Po pierwsze dostajemy materiał FULL HD.
Po drugie czasopismo, które zdecydowanie chętniej przeczytam niż Galę, Vivę i całą resztę do której pakują DVD5.
Po trzecie porównaj sobie to ze sklepowymi cenami BR i HDDVD, których jest też jak na lekarstwo.
Poza tym dla mnie takie inicjatywy propagowania HD są bardzo słuszne i warte wsparcia taką kwotą. Naprawdę długo musieliśmy czekać na to, aż coś zacznie dziać się w polsce w temacie HD. I nareszcie coś się dzieje. Jest kilka kanałów HD, BR i HDDVD wreszcie pojawiły się w wypożyczalniach, a od przełomu 2007/2008 mamy HD w czasopiśmie. To że nośnikiem jest DVD niesie ze sobą ograniczenia, ale jednak dostarcza materiał HD do polskich domów i za to brawa! Bo biliśmy brawo N-ce za inicjatywę to i PC World Komputer się należy. Edytowane przez titus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiedzialem ile kosztuje gazeta

przypuszczalem, ze gola (z dvd) kosztuje w okolicach 10zl

ale jesli normalni kosztuje 20 i teraz tez 20 to mozna pominac ta linjke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='juliuszk' post='85553' date='13.02.2008, 19:42 ']Witam serdecznie,jako stały bywalec forum i jednocześnie z-ca redaktora naczelnego PCWK oraz Szef działu sprzętowego magazynu Kino Domowe - Magazyn DVD dorzucę kilka słow od siebie.[/quote]
A ja się zastanawiam czy moglibyście zrobić następnych wydań PS3 friendly? Jeżeli by to władować do kontenera MP4 to PS3 powinien to łyknąć a odtwarzanie na PC będzie tak samo działać. Oczywiście jest problem dźwięku, bo MP4 nie łyknie ac3 ale można zastosować AAC 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='85586' date='13.02.2008, 22:19 ']A ja się zastanawiam czy moglibyście zrobić następnych wydań PS3 friendly? Jeżeli by to władować do kontenera MP4 to PS3 powinien to łyknąć a odtwarzanie na PC będzie tak samo działać. Oczywiście jest problem dźwięku, bo MP4 nie łyknie ac3 ale można zastosować AAC 5.1.[/quote]

Popieram - duzo osob wykorzystuje PS3 jako media serwer/streamer - a mp4 i tak PCet lyknie jw. Taka filmoteka HD za powiedzmy sobie szczerze - grosze - odtwarzana przez sprzet stworzony do HD (takoz HD player) to bylby chyba ewenement na skale swiatowa?

ps. Jezeli seriale to jednak DVD9 (pare zlotych wiecej mysle nikogo nie odrzuci) i 3-4 odcinki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi o X360 nie zapominać :):)
Fajnie by było mieć i na tej konsoli napisy do tych filmów z PCWK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='85614' date='13.02.2008, 23:54 ']Tylko mi o X360 nie zapominać :):)[/quote]
No właśnie, a X360 łyknie MP4 z AAC 5.1 i MPEG4 Part 2 (XviD, DivX, itp)?
Bo teoretycznie obsługę kontenera MP4 chyba ma? Może spreparuję sampla, wrzucę i sprawdzimy na czym chodzi a na czym nie?
Inna sprawa, ze chyba snazio tego nie ruszy, ale procentowo wydaje mi się jest więcej posiadaczy X i PS3 niż playerów stacjonarnych typu snazio czy kiss.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' post='85610' date='13.02.2008, 23:32 ']Popieram - duzo osob wykorzystuje PS3 jako media serwer/streamer - a mp4 i tak PCet lyknie jw. Taka filmoteka HD za powiedzmy sobie szczerze - grosze - odtwarzana przez sprzet stworzony do HD (takoz HD player) to bylby chyba ewenement na skale swiatowa?

ps. Jezeli seriale to jednak DVD9 (pare zlotych wiecej mysle nikogo nie odrzuci) i 3-4 odcinki...[/quote]

Nie za bardzo rozumiem o co wam chodzi - przecież PS bez problemu odczytuje ten film ( odtwarzając z płyty rzeczywiście zrywa obraz ale po skopiowaniu pliku na dysk konsoli wszystko śmiga aż miło - więcej na temat jakości tego wydania napiszę po obejrzeniu całości dziś lub jutro wieczorem )
Jedyne ALE jakie można mieć - to zastrzeżenie do panów z Sony, za to, że ps nie odtwarza napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='85619' date='14.02.2008, 00:14 ']No właśnie, a X360 łyknie MP4 z AAC 5.1 i MPEG4 Part 2 (XviD, DivX, itp)?
Bo teoretycznie obsługę kontenera MP4 chyba ma? Może spreparuję sampla, wrzucę i sprawdzimy na czym chodzi a na czym nie?(...)[/quote]
Spróbować możemy. Sprawdzęewentualnie czy pójdzie z płyty, z USB albo po Media Center. Więc czeam na próbkę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj proszę coś takiego:

[url="http://archiv.to/?Module=Details&HashID=FILE47B6375341EDE"]http://archiv.to/?Module=Details&HashI...LE47B6375341EDE[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...