Skocz do zawartości
BoDeX

PROPOZYCJA - KALIBRATOR PRZECHODNI ...

Rekomendowane odpowiedzi

O korzyściach płynących z kalibracji TV napisano już wystarczająco dużo - czas może przejść od słów do czynów :)

Zrodził się w mojej głowie pomysł ... udostępniania takiego urządzenia dla wszystkich zainteresowanych ... może się spodoba ? :)

Należałoby wspólnie wybrać jeden z lepszych , aktualnie dostępnych na rynku modeli ( może profesjonaliści podpowiedzą ? ) i systemem "podaj dalej" wykorzystać jego możliwości.

Usługa kalibracji to w zależności od skomplikowania od 300pln. do nawet 300 Eur. (dane własne:) ) , myślę , że gdyby wpisowe wynosilo np. 50 pln. to znalazłoby się wielu chętnych
aby np. przez 3-5 dni móc się zapoznać z urządzeniem i dokonać niezbędnych ustawień na swoim ( i sąsiadki ) odbiorniku .
Szczególy do dopracowania.


[b]LISTA ZAINTERESOWANYCH POWYŻSZĄ INICJATYWĄ : [/b] ( zobaczymy chociaż czy jest zainteresowanie tematem )

-
-



Pzdr.

BodeX ®

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='martin_ezz' post='85276' date='12.02.2008, 16:02 ']jestem za!...[/quote]

Oczywiście Bodex. Jeżeli polskie prawo Ciebie nie interesuje, prawa autorskie i warunki licencji to nie widzę problemu.
Rozumiem, że proponujesz naruszenie prawa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BoDeX,

jest kilka problemów. Pomijając ewentualne problemy natury prawnej o których pisze Gustaw a które można by ewentualnie rozwiązać prostą umową sprzedaży przy każdym przekazaniu sprzętu to:
- kto będzie faktycznym właścicielem tego sprzętu? Własność wszystkich obywateli już przerabialiśmy, nic dobrego z tego nie wyszło. No bo do kogoś musi ten kalibrator trafić jak już wszyscy sobie skalibrują.
- co jeżeli ilość tych 50 złotowych wkładów przekroczy wartość kalibratora, kto będzie te nadwyżki dostawał?
- co w przypadku zniszczenia kalibratora?

Lepiej żeby każdy sobie kupił Spyder2express i kalibrował darmowym HCFR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie aby sprawa była czysta.
Firma w której pracuję handluje również kalibratorami.
Przyznam, że nie bardzo wiem co i jak pisać aby nie władować się przypadkowo w kryptomarketing. Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka cenna inicjatywa i tak zdeptana w zalążku .... :)

- pewnie , lepiej niech każdy ma swój - to jedyne słuszne rozwiązanie - czasy kołchozów i wspólnej własności dawno już minęły ... :)
- tak to można tylko w ścisłym gronie, tutaj zbyt wiele czai się niebezpieczeństw i życzliwych za zakrętem z pałką w dłoni ! :)
- może ktoś naświetlić warunki licencji "jednostanowiskowej" na takie urządzenie jak i obostrzenia - co można , a co nie ....

Max - tak właśnie pomyślalem , odsprzedaż kolejnej osobie - to zamyka buzie wszystkim purystom :) Zresztą kto mi może zabronić użyczenia
urządzenia komu mi się żywnie podoba ? No nic to - zamysł był fajny , ale jak widzę , to więcej kłopotów niż ew. pożytku . :)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='85295' date='12.02.2008, 17:06 ']Max - tak właśnie pomyślalem , odsprzedaż kolejnej osobie - to zamyka buzie wszystkim purystom :) Zresztą kto mi może zabronić użyczenia
urządzenia komu mi się żywnie podoba ?[/quote]
Urządzenia - nikt, oprogramowania - właściciel praw autorskich tego oprogramowania.
Chcesz to napisz na priv, podeśle Ci Spydera za darmo :)

[quote name='Gustaw' post='85286' date='12.02.2008, 16:46 ']Firma w której pracuję handluje również kalibratorami.[/quote]
No co Ty, serio? :)
Spokojnie, ci co porządku pilnują wiedzą ktoś Ty i wiedzą też, że z reklamą ani kryptoreklamą się nie wychylasz. Bez stresu.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max ... dzięki za życzliwość .... pomyślę :)
Póki co wgryzam się w HCFR-a , a nie jest to krótko mówiąc proste ... :):):)

Może fajnie byłoby założyć wątek pt: [b]HCFR od A do Z[/b] - na naukę nigdy nie jest za późno ! :)

Z jakimi "pająkami" może współpracować ten soft ? Spyder II, DTP94 , Gretag EyeOne Beamer and Display 2, LT models ?
Które cudo mogłoby być NAJlepsze do PDP i LCD TV ?

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstepnie piszę się i nie bardzo mnie obchodzi co stanie się jesli ktoś zbierze nie X00 ale 1X00 zł - powiedzmy, ze przeznaczy je na nowy serwer dla portalu hdtvpolska :). ... Choć wolałbym, żeby zrobił mi to fachowiec, ale ostatnio jakoś mało czasu mam aby takiego szukać i neistety czytac forum. Chyba, ze ktos mi pomoże kogoś takiego znaleść :)
PS. Przy okazji polecacie kogoś ?

Edytowane przez krog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='krog' post='85337' date='12.02.2008, 19:57 ']Choć wolałbym, żeby zrobił mi to fachowiec, ale ostatnio jakoś mało czasu mam aby takiego szukać i neistety czytac forum. Chyba, ze ktos mi pomoże kogoś takiego znaleść :)
PS. Przy okazji polecacie kogoś ?[/quote]


Przekręć do firmy Cinematic (Wrocław).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='85309' date='12.02.2008, 17:50 ']Może fajnie byłoby założyć wątek pt: [b]HCFR od A do Z[/b] - na naukę nigdy nie jest za późno ! :)[/quote]


No to załóż. W czym problem ? Taki "płodny" forumowicz chyba potrafi. Trenujesz HCFR więc podziel się doświadczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustaw - swoje sarkastyczne uwagi mógłbyś zachować dla siebie , są nad wyraz czytelne.
Odnoszę nieodparte wrażenie , że chętnie byś się w takim temacie, kolokwialnie mówiąc "powoził" .... stanął z boku i wbijał szpile - tak to widzę !

Odpowiedź na powyższą propozycję w stylu - " załóżcie , chętnie pomogę bo mam duże doświadczenie " - między bajki włożyć ...

Dziwię się takim ludziom, bynajmniej na forum - gdzie ludzie z reguły spotykają się aby sobie pomóc , bo w realu tego pełno na każdym kroku ,
szukać mocno nie trzeba ... Masz dzieci ? Stoisz nad nimi i wyśmiewasz się , że np. nie umieją jeszcze chodzić ? Ehhh ... szkoda słów .

To tak w skrócie - mała prywata - nie chcesz pomóc , to chociaż nie przeszkadzaj - usiądź gdzieś w kąciku i chełpij się swoją wiedzą w samotności ! ;)


Z mojej strony EOT


Pozostałych pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='85388' date='12.02.2008, 23:39 ']Dziwię się takim ludziom, bynajmniej na forum - gdzie ludzie z reguły spotykają się aby sobie pomóc[/quote]
Tych co naprawdę chcą pomóc to tak dużo wcale nie ma... Za to jest mnóstwo takich co to są na forum po to żeby się pochwalić jaki sprzęt ostatnio nabyli i z innymi użytkownikami tego sprzętu łechtać się nawzajem.

I żeby nie było, nie o Gustawie tu piszę. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;):):lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:



[quote name='maxiuca' post='85391' date='13.02.2008, 00:46 ']Tych co naprawdę chcą pomóc to tak dużo wcale nie ma... Za to jest mnóstwo takich co to są na forum po to żeby się pochwalić jaki sprzęt ostatnio nabyli i z innymi użytkownikami tego sprzętu łechtać nawzajem.

I żeby nie było, nie u Gustawie tu piszę.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='85388' date='12.02.2008, 23:39 ']Gustaw - swoje sarkastyczne uwagi mógłbyś zachować dla siebie , są nad wyraz czytelne.
Odnoszę nieodparte wrażenie , że chętnie byś się w takim temacie, kolokwialnie mówiąc "powoził" .... stanął z boku i wbijał szpile - tak to widzę !

Odpowiedź na powyższą propozycję w stylu - " załóżcie , chętnie pomogę bo mam duże doświadczenie " - między bajki włożyć ...

Dziwię się takim ludziom, bynajmniej na forum - gdzie ludzie z reguły spotykają się aby sobie pomóc , bo w realu tego pełno na każdym kroku ,
szukać mocno nie trzeba ... Masz dzieci ? Stoisz nad nimi i wyśmiewasz się , że np. nie umieją jeszcze chodzić ? Ehhh ... szkoda słów .

To tak w skrócie - mała prywata - nie chcesz pomóc , to chociaż nie przeszkadzaj - usiądź gdzieś w kąciku i chełpij się swoją wiedzą w samotności ! :)[/quote]

No to się cieszę, że Ciebie jakoś rozbawiłem. A kto powiedział, że nie będę pisał w wątku o HCFR ? Z chęcią. Czy nie staram się pisać o swoich doświadczeniach w innych wątkach ? Bodex. Mam wrażenie, że to raczej Ty masz podejście "weźcie, zróbcie" i dodatkowo specjalizujesz się w "szpileczkach" na forum.
Przecież nie jestem jedyną osobą na forum z którą przez swoją gruboskórność zepsułeś sobie kontakty, prawda ?
Jeżeli chodzi o pomoc na forum to mam wrażenie, że działasz czasami lepiej od google, które, zauważyłem, są Twoim podstawowym narzędziem do testowania sprzętu i wydawania o nim opinii. No cóż. Mała prowokacyjka, kompilacja kilku informacji z netu i można na forum się lansować. Pełna elegancja.

A ja Ciebie, Bodex, jednak serdecznie pozdrawiam.
Bo takie posty jak Twój, przyznam, że kwituję jedynie wzruszeniem ramion. Mam spory dystans do forum.
Jak chcesz normalnych stosunków to pisz i zachowuj się jak cywilizowany człowiek (tacy też siedzą po drugiej stronie klawiatury).

Twój ulubiony
Gustaw

Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='martin_ezz' post='85418' date='13.02.2008, 08:41 ']to jak w końcu???..organizujemy tego Spydera czy nie???...[/quote]

Kupcie sobie dowolnego Spydera2 lub EyeOne Display2 (jest wielu sprzedawców kalibratorów w Polsce) nie instalujcie firmowego softu na wielu maszynach (licencja) i ściągnijcie darmowy HCFR i po sprawie.

Koszt całości ok 400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='maxiuca' post='85391' date='12.02.2008, 23:46 ']Tych co naprawdę chcą pomóc to tak dużo wcale nie ma... Za to jest mnóstwo takich co to są na forum po to żeby się pochwalić jaki sprzęt ostatnio nabyli i z innymi użytkownikami tego sprzętu łechtać się nawzajem.

I żeby nie było, nie o Gustawie tu piszę.[/quote]
[/i]

Czy mnie nasz na myśli?

AS

Ps.
Uwielbiam czytać takie posty. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...