Jump to content
Sign in to follow this  
empas

nbox i Sharp 42X20E po HDMI

Recommended Posts

Wczoraj próbowałem podłączyć n box do telewizora Sharp 42X20E kablem HDMI i nic z tego nie wyszło - odbiornik cały czas twierdzi, że podawany jest niekompatybilny sygnał. Czasem są chwilowe przebłyski (ale nie wiadomo czego), co chwila na ułamek sekundy pojawia się dźwięk.
Po podłączeniu kablem component sam ustawił się na 1080i i na SD obraz jest niezły, na HD bardzo ładny.
Zależy mi, żeby działało po HDMI - zawsze to o cztery kable mniej wiszące na ścianie.
Czy ktoś może ma doświadczenie z tym telewizorem i nboxem i podpowie co może być źle ustawione.

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
najprawdopodobniej możesz pożegnać się z kablem HDMI lub zostawić go do DVD. Twój tv jak również mój nie mają zabezpieczenia HDCP i z tego względu występuje konflikt między dekoderem a telewizorem. Jedynym rozwiązaniem jest podłączenie dekodera i tv po componencie inaczej nie da rady. Będzie miał cały czas problem i info BŁĄD HDCP który ci się pewnie pojawia lub pojawiał. Ja wymieniłem 3 dekodery zanim odkryłem problem. N ka nie informuje w umowie klientów że aby oglądać po hdmi musisz mieć tv z HDCP .

KAMIL

Share this post


Link to post
Share on other sites
ka_d nie rozglaszaj takich glupot na forum.

ten sharp ma hdcp po hdmi.

empas jak podlaczysz tv po hdmi to po ustawieniu na dekoderze wejscia hdmi przycisnij przycisk res do momentu az na wyswietlaczu pojawi sie napis DVI, powinienes miec sygnal video, audio pusc osobnym kablem analogowym do tv.

to nie wina tv tylko nboxa ze ma nieprawidlowo zaimplementowane hdcp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ty chyba z PISU jesteś tak się czepiasz słówek :P, zacząłem od słowa najprawdopodobniej więc to tylko przypuszczenie ... a nie głupota rozgłaszana na FORUM...

Po co puszczać osobny kabel audio przy hdmi jeśli hdmi ma dźwięk, jeśli włączysz dvi przy hdmi to z dżwiękiem możesz się porzegnać. Empas chce jak najmniejszą ilość kabli a ty mu radzisz dodatkowy audio :), Może w ustawieniach Nki ma dolby digital i to powoduje brak dźwięku. Różne mogą być przyczyny więcej danych jest tu potrzeba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale on nie ma zadnego obrazu :P HDMI i osobny kabel audio to i tak mniej niz component i audio.

PS. nie obrazaj mnie PISem:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='deenbe' post='86483' date='18.02.2008, 10:42 ']ale on nie ma zadnego obrazu :( HDMI i osobny kabel audio to i tak mniej niz component i audio.

PS. nie obrazaj mnie PISem:)[/quote]

Dzięki za sugestie. W końcu przetestowałem kilka kabli HDMI i odkryłem :(, że ten tv ma HDCP ale nbox jest dziwny. Po HDMI w trybie HDMI muszę w nbox wyłączać DD, co jest bez sensu, gdyż wtedy i po optyku do amplitunera nie wysyła DD (ten telewizor nie obsługuje DD z HDMI, co jest co najmniej podejrzane, DD jest tylko do obsługi DVBT). HDMI jako DVI plus audio stereo - działa ale co jakiś czas zgłasza niekompatybilny sygnał video. Z bólem serca musiałem poprowadzić 6 kabli: component plus audio stereo do tv i optyk do ampltunera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='benek07' post='86506' date='18.02.2008, 11:56 ']Mam 42X20E i Cyfrę+ ale na parę dni wziąłem z biura nboxa i po HDMI wszystko działał bardzo dobrze.[/quote]

Czy to znaczy, że ten egzemplarz nboxa pozwalał wysyłać jednocześnie stereo po HDMI i DD po optyku, czy inaczej - ten egzemplarz TV odczytywał DD z HDMI?

Share this post


Link to post
Share on other sites
hmm mam co prawda wersję 52 cale, ale model ten sam czyli X20E i nboxa od października i chodzi wszystko razem, u mnie po hdmi idzie do ampa (ten zajmuje sie dźwiękiem) a potem dalej po hdmi do tv, są co prawda chwilowe przerwy w dźwięku (się zacina, ale z tego co wiem to wina enki, taki mają....

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='ulan' post='86539' date='18.02.2008, 15:03 ']hmm mam co prawda wersję 52 cale, ale model ten sam czyli X20E i nboxa od października i chodzi wszystko razem, u mnie po hdmi idzie do ampa (ten zajmuje sie dźwiękiem) a potem dalej po hdmi do tv, są co prawda chwilowe przerwy w dźwięku (się zacina, ale z tego co wiem to wina enki, taki mają....[/quote]

OK, mój problem polega na tym, że amplituner nie ma HDMI, więc nbox jest popięty bezpośrednio do TV, a DD idzie optykiem do amplitunera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
deenbe sorry za PIS,
No czyli był problem z hdmi i dd tak jak pisałem ja też się z tym spotkałem, ale miałem później inny problem właśnie z HDCP więc myślałem ,że może to będzie to samo już na szczęście go nie mam ,ale dekodery były wymieniane oj były...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...