Skocz do zawartości
empas

nbox i Sharp 42X20E po HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj próbowałem podłączyć n box do telewizora Sharp 42X20E kablem HDMI i nic z tego nie wyszło - odbiornik cały czas twierdzi, że podawany jest niekompatybilny sygnał. Czasem są chwilowe przebłyski (ale nie wiadomo czego), co chwila na ułamek sekundy pojawia się dźwięk.
Po podłączeniu kablem component sam ustawił się na 1080i i na SD obraz jest niezły, na HD bardzo ładny.
Zależy mi, żeby działało po HDMI - zawsze to o cztery kable mniej wiszące na ścianie.
Czy ktoś może ma doświadczenie z tym telewizorem i nboxem i podpowie co może być źle ustawione.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najprawdopodobniej możesz pożegnać się z kablem HDMI lub zostawić go do DVD. Twój tv jak również mój nie mają zabezpieczenia HDCP i z tego względu występuje konflikt między dekoderem a telewizorem. Jedynym rozwiązaniem jest podłączenie dekodera i tv po componencie inaczej nie da rady. Będzie miał cały czas problem i info BŁĄD HDCP który ci się pewnie pojawia lub pojawiał. Ja wymieniłem 3 dekodery zanim odkryłem problem. N ka nie informuje w umowie klientów że aby oglądać po hdmi musisz mieć tv z HDCP .

KAMIL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ka_d nie rozglaszaj takich glupot na forum.

ten sharp ma hdcp po hdmi.

empas jak podlaczysz tv po hdmi to po ustawieniu na dekoderze wejscia hdmi przycisnij przycisk res do momentu az na wyswietlaczu pojawi sie napis DVI, powinienes miec sygnal video, audio pusc osobnym kablem analogowym do tv.

to nie wina tv tylko nboxa ze ma nieprawidlowo zaimplementowane hdcp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty chyba z PISU jesteś tak się czepiasz słówek :P, zacząłem od słowa najprawdopodobniej więc to tylko przypuszczenie ... a nie głupota rozgłaszana na FORUM...

Po co puszczać osobny kabel audio przy hdmi jeśli hdmi ma dźwięk, jeśli włączysz dvi przy hdmi to z dżwiękiem możesz się porzegnać. Empas chce jak najmniejszą ilość kabli a ty mu radzisz dodatkowy audio :), Może w ustawieniach Nki ma dolby digital i to powoduje brak dźwięku. Różne mogą być przyczyny więcej danych jest tu potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale on nie ma zadnego obrazu :P HDMI i osobny kabel audio to i tak mniej niz component i audio.

PS. nie obrazaj mnie PISem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='deenbe' post='86483' date='18.02.2008, 10:42 ']ale on nie ma zadnego obrazu :( HDMI i osobny kabel audio to i tak mniej niz component i audio.

PS. nie obrazaj mnie PISem:)[/quote]

Dzięki za sugestie. W końcu przetestowałem kilka kabli HDMI i odkryłem :(, że ten tv ma HDCP ale nbox jest dziwny. Po HDMI w trybie HDMI muszę w nbox wyłączać DD, co jest bez sensu, gdyż wtedy i po optyku do amplitunera nie wysyła DD (ten telewizor nie obsługuje DD z HDMI, co jest co najmniej podejrzane, DD jest tylko do obsługi DVBT). HDMI jako DVI plus audio stereo - działa ale co jakiś czas zgłasza niekompatybilny sygnał video. Z bólem serca musiałem poprowadzić 6 kabli: component plus audio stereo do tv i optyk do ampltunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 42X20E i Cyfrę+ ale na parę dni wziąłem z biura nboxa i po HDMI wszystko działał bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='benek07' post='86506' date='18.02.2008, 11:56 ']Mam 42X20E i Cyfrę+ ale na parę dni wziąłem z biura nboxa i po HDMI wszystko działał bardzo dobrze.[/quote]

Czy to znaczy, że ten egzemplarz nboxa pozwalał wysyłać jednocześnie stereo po HDMI i DD po optyku, czy inaczej - ten egzemplarz TV odczytywał DD z HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm mam co prawda wersję 52 cale, ale model ten sam czyli X20E i nboxa od października i chodzi wszystko razem, u mnie po hdmi idzie do ampa (ten zajmuje sie dźwiękiem) a potem dalej po hdmi do tv, są co prawda chwilowe przerwy w dźwięku (się zacina, ale z tego co wiem to wina enki, taki mają....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ulan' post='86539' date='18.02.2008, 15:03 ']hmm mam co prawda wersję 52 cale, ale model ten sam czyli X20E i nboxa od października i chodzi wszystko razem, u mnie po hdmi idzie do ampa (ten zajmuje sie dźwiękiem) a potem dalej po hdmi do tv, są co prawda chwilowe przerwy w dźwięku (się zacina, ale z tego co wiem to wina enki, taki mają....[/quote]

OK, mój problem polega na tym, że amplituner nie ma HDMI, więc nbox jest popięty bezpośrednio do TV, a DD idzie optykiem do amplitunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
deenbe sorry za PIS,
No czyli był problem z hdmi i dd tak jak pisałem ja też się z tym spotkałem, ale miałem później inny problem właśnie z HDCP więc myślałem ,że może to będzie to samo już na szczęście go nie mam ,ale dekodery były wymieniane oj były...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...