Skocz do zawartości
FlipekPL

Jaki LCD do Xboxa360 i filmow 720p, 1080p z kompa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wlasnie zastanawiam sie na kupnem nowego telewizorka do mojego Xboxa360. Obecnie podpiety jest do Samsunga LE32N71B, ale ten TV idzie do pokoju rodzicow i potrzebuje jakis dla siebie :( .
Teraz napisze kilka rzeczy dzieki ktorym moze bedziecie wstanie mi cos doradzic :)

1.TV bedzie uzywany glownie do Xboxa360 okolo 80% uzytkowania. Tv chce podpiac do kompa kablem HDMI i ogladac na nim filmy w zwyklym divixie, 720p i 1080p - mam ich nie za duzo, ale ciagle kolekcja sie powieksza , to bedzie pozostale 20% uzytkowania. Jesli chodzi o zwykla telewizje kablowa to nie bede jej ogladal, w przyszlosci na pewno Nke, ale na razie to tylko to co napisalem.
2.Mam maly pokoik odleglosc od TV to okolo 2,50cm, ale juz przyzwyczailem sie do 32 cali i uwazam ze to troche za malo, chcialbym kupic 40 - czy to nie bedzie za duzo?
3.I teraz rzecz przez ktora mam najwiekszy metlik w glowie czy kupowac zwykly LCD HD Ready czy Full HD? Kasy mam okolo 4200zl w tej cenie nie mam zbyt duzego wyboru Full HD, zastanawiam sie nad Samsungiem 37, 40M87B, ktory musialbym powiesic na scianie inaczej sie nie zmiesci, podobno w mniejszych rozmiarach trudno jest zobaczc roznice miedzy zwyklym 720p, a Full HD
Druga sprawa to podlaczenie do Xboxa360, wiadomo ze obecnie jest tylko kilka gier ktore obsluguja pelne 1080p a reszta to 720p, albo i mniej jak np. Call of Duty 4, Halo 3. W miare uplywu czasu ma byc gier wspierajacych 1080p coraz wiecej, ale na razie jest slabo. Zastanawiam sie, czy obraz bedzie lepszy np. na jakims wypasionym 32,37, 42 cali zwyklym LCD HD Ready z 100Hz i innymi bajerami-polepszaczami, czy lepszy bedzie na telewizorze Full HD 37, 40 cali, chodzi glownie o gry 720p bo tych jest okolo 90%.
Wiadomo ze zwykly LCD HD Ready musi sobie przeskalowac rozdzialke ze swojej natywnej 1366 x 768, do rozdzialki gry, czyli 1280 x 720p, czyli nie duzo, natomiast telewizor Full HD musi podciagnac rozdzialke z 1280 x 720p do swojej natywnej rozdzialki czyli 1920 x 1080p, czyli juz troche wiecej niz zwykly HD Ready, czy przypadkiem takie duze przeskalowanie do gory nie odbije sie za bardzo na jakosci obrazu???
Zeby sobie jeszcze bardziej zakrecic problem to napisze, ze nie ktore gry w ogole nie obsluguja 1080p nawet tego przeskalowanego np. na okladce Lost Planet jest napisane ze obslugiwane rozdzialki to 480p/720p/1080i, a na okladce np Halo3 i Project Gotham Racing 4 720p/1080i/1080p.
Czyli to oznacza ze jak puszcze sobie takiego Lost Planet na telewizorze Full HD to obraz mi sie w ogole nie wyswietli, a jak wlacze Halo 3 to bedzie ok?? Nie wiem jak mam to rozumiec?
4. Telewizorek planuje powiesic na scianie, czy ma to jakies znaczenie?

I jeszcze jedno czy bedzie widac jakakolwiek roznice/duza roznice w jakosci obrazu na korzysc TV Full HD jesli wlacze sobie jakas gierke obslugujaca pelne 720p lub przeskalowana do 1080p, na TV 37 lub 40 cali HD Ready, a potem ta sama gierke na TV 37 lub 40 cali Full HD???
Dodam jeszcze ze Xboxa bede podlaczal do tv kablem HDMI, mam konsole juz z tym wyjsciem. Aha i jeszcze jedno czy ma to znaczenie ze wyjscie HDMI w Xboxie obsluguje HDMI w wersji 1.2 a nie 1.3 jak w Playstation 3??

Cholernie duzo mi tego wyszlo, ale mam nadzieje ze bedzie sie komus chcialo zaglebic w ten problem i cos rzeczowego doradzic , moze ktos juz zastanawial sie nad takim problemem??? :)

Edytowane przez FlipekPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie opisałeś to az się chce coś odpisać :( Ja uważam, że jak mozna to Full HD i jak największy :) Ostatnio ogladałem Shreka3 na HD DVD na 60 calach z 2 metrów :) i odejść nie mogłem. O gry się nie martw, TV sobie poradzi ze zmianą rozdzielczosci i kazda gierka wystartuje. Tak jak piszesz, masz trochę materiału Full HD i są ( będą ) gry Full HD a różnice między HD READY a Full HD widać. Oczywiście jesli oglada się film z 3 - 4 metrów to ta różnica jest mniej widoczna, ale grając i siedząc dwa metry od TV to na pewno zauważysz różnice między grą 720p na HD READY a 1080p na Full HD. TV może wisiec na ścianie, tylko musisz pamiętac o kontach patrzenia, powieś go tak aby siedziec na wprost TV i nie za wysoko. W cenie około 4200zł to możeszkupić np. Panasonic TX-37LZ70, TOSHIBA 42X3000, Samsung LE40N87B, SONY KDL-40D3500 i jeszcze kilka róznych. Najlepiej weź Xboxa, gierke w 1080p i 720p, jakiś filmik na DVD i udaj się na wycieczkę do sklepów. Zobacz na własne oczyska co Ci się najbardziej spodoba.
Na pewno , ktoś z forum co zna sie dużo lepiej odemnie na TV LCD coś ci doradzi konkretnego to będzie Ci łatwiej podjąc decyzje.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='84789' date='10.02.2008, 12:13 ']wszystko fajnie opisałeś to az się chce coś odpisać :) Ja uważam, że jak mozna to Full HD i jak największy :) Ostatnio ogladałem Shreka3 na HD DVD na 60 calach z 2 metrów :) i odejść nie mogłem. O gry się nie martw, TV sobie poradzi ze zmianą rozdzielczosci i kazda gierka wystartuje. Tak jak piszesz, masz trochę materiału Full HD i są ( będą ) gry Full HD a różnice między HD READY a Full HD widać. Oczywiście jesli oglada się film z 3 - 4 metrów to ta różnica jest mniej widoczna, ale grając i siedząc dwa metry od TV to na pewno zauważysz różnice między grą 720p na HD READY a 1080p na Full HD. TV może wisiec na ścianie, tylko musisz pamiętac o kontach patrzenia, powieś go tak aby siedziec na wprost TV i nie za wysoko. W cenie około 4200zł to możeszkupić np. Panasonic TX-37LZ70, TOSHIBA 42X3000, Samsung LE40N87B, SONY KDL-40D3500 i jeszcze kilka róznych. Najlepiej weź Xboxa, gierke w 1080p i 720p, jakiś filmik na DVD i udaj się na wycieczkę do sklepów. Zobacz na własne oczyska co Ci się najbardziej spodoba.
Na pewno , ktoś z forum co zna sie dużo lepiej odemnie na TV LCD coś ci doradzi konkretnego to będzie Ci łatwiej podjąc decyzje.

pozdr. dawmac[/quote]

Dzieki za zainteresowanie i odpowiedz :P . Wlasnie najb. interesuje mnie ta roznica w grach. Jesli na okladce gry Lost Planet mam napisane: HDTV 480p/720p/1080i to ta gierka bedzie chyba dobra do testow w porownaniu z np. Call of Duty 4 na okladce, ktorej jest taki opis: HDTV 720p/1080i/1080p, do tego ta gra jako nieliczna chodzi w plynniutkich 60 fpsach, a Lost Planet w 30fps.
Na telewizorze Full HD powinna wystepowac wyrazna roznica pomiedzy tymi grami, na korzysc Call of Duty 4, poza tym bedzie mozna zobaczyc jak telewizor radzi sobie z plynnoscia obrazu.
Wiadomo ze tylko nie ktore telewizory Full HD moga przyjac i wyswietlic 1080p( jesli gra taka rozdzialke obsluguje) po komponencie, a zdecydowana wiekszosc tylko przez HDMI - dlatego miedzy innymi Microsoft dorzucil do swojej konsoli to wyjscie. Dlatego zastanawiam sie jak gra nie obsluguje 1080p nawet tego przeskalowanego tylko 1080i np. Lost Planet to co telewizor Full HD zrobi z tym sygnalem? Przeskaluje na przymus do swojej natywnej rozdzialki i moze to pogorszy jakosc obrazu, a nie polepszy? I na czym polega ta roznica w opisach na pudelkach gier:

1. HDTV 480p/720p/1080i np. Lost Planet
2. HDTV 720p/1080i/1080p np. Call of Duty 4

Przeciez wiadomo ze Call of Duty 4 nie ma rozdzialki 1080p, a nawet 720p :lol: , wiec o co chodzi ??

Jestem zainteresowany Samsungiem LE40M86B, kosztuje troszke wiecej niz 4200 ale to juz bym dozbieral jesli bede przekonany co do tego modelu :lol: moze ktos sie wypowie na temat tego TV, wiem ze posiada szybe, dzieki ktorej ma doskonala czern, ale moze sie w niej odbijac otoczenie, wysoki kontrast dynamiczny i podobno gra rewelacyjnie na sygnale HD, z podlaczeniem do komputera przez HDMI tez nie powinno byc problemu.
Ale jak radzi sobie ze smuzeniem, plynnoscia obrazu i artefaktami(w filmach i grach)? I jak dziala ta funkcja movie plus, mi osobiscie bardzo podoba sie ten efekt ktory wystepuje w Philipsach, nie ktorzy okreslaja to jak "teatr", jakby obraz byl az za nadto plynny, dla mnie jest to ok. Dlatego zastanawiam sie jaki jest efekt tej funkcji w Samsungach. Katy mnie nie interesuja bede ogladal obraz na wprost. Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='FlipekPL' post='84826' date='10.02.2008, 14:01 ']Dzieki za zainteresowanie i odpowiedz ;) . Wlasnie najb. interesuje mnie ta roznica w grach. Jesli na okladce gry Lost Planet mam napisane: HDTV 480p/720p/1080i to ta gierka bedzie chyba dobra do testow w porownaniu z np. Call of Duty 4 na okladce, ktorej jest taki opis: HDTV 720p/1080i/1080p, do tego ta gra jako nieliczna chodzi w plynniutkich 60 fpsach, a Lost Planet w 30fps.
Na telewizorze Full HD powinna wystepowac wyrazna roznica pomiedzy tymi grami, na korzysc Call of Duty 4, poza tym bedzie mozna zobaczyc jak telewizor radzi sobie z plynnoscia obrazu.
Wiadomo ze tylko nie ktore telewizory Full HD moga przyjac i wyswietlic 1080p( jesli gra taka rozdzialke obsluguje) po komponencie, a zdecydowana wiekszosc tylko przez HDMI - dlatego miedzy innymi Microsoft dorzucil do swojej konsoli to wyjscie. Dlatego zastanawiam sie jak gra nie obsluguje 1080p nawet tego przeskalowanego tylko 1080i np. Lost Planet to co telewizor Full HD zrobi z tym sygnalem? Przeskaluje na przymus do swojej natywnej rozdzialki i moze to pogorszy jakosc obrazu, a nie polepszy? I na czym polega ta roznica w opisach na pudelkach gier:

1. HDTV 480p/720p/1080i np. Lost Planet
2. HDTV 720p/1080i/1080p np. Call of Duty 4

Przeciez wiadomo ze Call of Duty 4 nie ma rozdzialki 1080p, a nawet 720p ;) , wiec o co chodzi ??

Jestem zainteresowany Samsungiem LE40M86B, kosztuje troszke wiecej niz 4200 ale to juz bym dozbieral jesli bede przekonany co do tego modelu :( moze ktos sie wypowie na temat tego TV, wiem ze posiada szybe, dzieki ktorej ma doskonala czern, ale moze sie w niej odbijac otoczenie, wysoki kontrast dynamiczny i podobno gra rewelacyjnie na sygnale HD, z podlaczeniem do komputera przez HDMI tez nie powinno byc problemu.
Ale jak radzi sobie ze smuzeniem, plynnoscia obrazu i artefaktami(w filmach i grach)? I jak dziala ta funkcja movie plus, mi osobiscie bardzo podoba sie ten efekt ktory wystepuje w Philipsach, nie ktorzy okreslaja to jak "teatr", jakby obraz byl az za nadto plynny, dla mnie jest to ok. Dlatego zastanawiam sie jaki jest efekt tej funkcji w Samsungach. Katy mnie nie interesuja bede ogladal obraz na wprost. Dzieki za pomoc.[/quote]

Halo pomoze ktos????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja do Xboxa wybrałem samsunsga 32m87bd i narazie nie narzekam . CoD4 na multi, przy szybkiej akcji też daje rade. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...