Skocz do zawartości
green90

Philips 37PFL5322 - czy to dobry wybór?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Philips 37PFL5322 to dobry wybór?

Mam maksymalnie 3300 zł. Ale to maksymalnie. Niestety.
Warunki: Sygnał z tunera Combo satelita + DVB-T po componencie (mieszkam w Warszawie). Nie planuję anteny naziemnej ani kablówki - jeżeli ma to znaczenie - tylko DVB-T z warszawskich nadajników i Astra/Hotbird za pomocą tunera Golden Interstar 870 Combo, przez złącze Component. Odległość od telewizora wiszącego na ścianie - 3,5 metra.

Czy 37 PFL 5322 to dobry wybór w takich warunkach? Czy istnieje coś lepszego w tej cenie? Jeżeli tak - to co? Czy 37 cali to optymalny wybór przy tej odległości?

Jak ten telewizor odtwarza dobrej jakości (bo z tunera combo) sygnał SD? W sumie zależy mi na jak najlepszym obrazie, dźwięk jest mniej ważny.

Bardzo proszę o pomoc, za którą bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='green90' post='84543' date='08.02.2008, 22:57 ']Czy Philips 37PFL5322 to dobry wybór?

Mam maksymalnie 3300 zł. Ale to maksymalnie. Niestety.
Warunki: Sygnał z tunera Combo satelita + DVB-T po componencie (mieszkam w Warszawie). Nie planuję anteny naziemnej ani kablówki - jeżeli ma to znaczenie - tylko DVB-T z warszawskich nadajników i Astra/Hotbird za pomocą tunera Golden Interstar 870 Combo, przez złącze Component. Odległość od telewizora wiszącego na ścianie - 3,5 metra.

Czy 37 PFL 5322 to dobry wybór w takich warunkach? Czy istnieje coś lepszego w tej cenie? Jeżeli tak - to co? Czy 37 cali to optymalny wybór przy tej odległości?

Jak ten telewizor odtwarza dobrej jakości (bo z tunera combo) sygnał SD? W sumie zależy mi na jak najlepszym obrazie, dźwięk jest mniej ważny.

Bardzo proszę o pomoc, za którą bardzo dziękuję.[/quote]

Cóż można powiedzieć. Przyjęty przedział cenowy i przekątna nie dają specjalnie dużych możliwości manewru.

Odbiornik ten należy do klasy, powiedzmy, popularnej. Posiada już Pixel Plus HD to dobrze, nie posiada porządnego układu kompensacji ruchu, to już niekoniecznie dobrze.

Ponieważ będziesz do niego podłączał media stosunkowo dobrej jakości to powinien dać radę. W tej cenie naprawdę ciężko nafikać, no chyba że zdecydujesz się na 32 cale, to można już kupić coś oferującego znaczący postęp w jakości obrazu, choćby 7862D.

EDIT

I bardzo proszę, nie powielaj tych samych postów w kilku działach. Naprawdę wystarczy w jednym. Ten drugi wątek usuwam. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='84559' date='08.02.2008, 23:34 ']Cóż można powiedzieć. Przyjęty przedział cenowy i przekątna nie dają specjalnie dużych możliwości manewru.

Odbiornik ten należy do klasy, powiedzmy, popularnej. Posiada już Pixel Plus HD to dobrze, nie posiada porządnego układu kompensacji ruchu, to już niekoniecznie dobrze.

Ponieważ będziesz do niego podłączał media stosunkowo dobrej jakości to powinien dać radę. W tej cenie naprawdę ciężko nafikać, no chyba że zdecydujesz się na 32 cale, to można już kupić coś oferującego znaczący postęp w jakości obrazu, choćby 7862D.[/quote]

Bardzo dziękuję za poradę. Byłem wczoraj w MediaMarkcie, porównałem z sobą obrazy na kilku modelach telewizorów (akurat leciały skoki narciarskie na TVP1 z nBoxa przez Component rozdzielonego na wszystkie telewizory). Skoki jak skoki - dużo białego, szybki ruch, akcja.

JVC A80 od razu odrzuciłem, kolory były beznadziejne. To samo kilka Samsungów - kolory były jakieś sztuczne, przesadzone.
Philips 7862 - piękny obraz. Tylko ta cena za 37 cali... odpada. niestety.
Philips 5322 - obraz niczym praktycznie się nie różnił (przynajmniej ja nie dostrzegłem różnic) od 7862. Naturalnie wyglądający obraz.

Jedno pytanie: Czy w Philipsach normalna jest ciągła niewielka pikseloza wewnątrz i wokół loga TVP1? Czy też to wina sygnału Component z jednego nBoxa rozdzielonego na kilkadziesiąt telewizorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...