Skocz do zawartości
Dutch

Multimedia Polska i "HD"- brać czy lepiej nie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
otóż mam kablówkę Multimedia i ostatnio wraz z rachunkiem przyszła ulotka odnośnie kanałów HD. Jako że zmieniam tv na full hd więc myślę także nad zmianą sygnału i tu pytanie do Was:
- czy opłaca się przechodzić na pakiety HD Multimedii i jaka jest ich jakość?
Czy będzie duża różnica miedzy kanałami analog a hd?

Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba nie spodziewasz się odpowiedzi na tym forum: TV HD jest przereklamowana, standard SD rządzi ? :)
Szególnie jak ma się wyświetlacz HD ! No bo chyba nie chciałeś się spytać o Multimedia i czy wybrać innego dostawcę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi o to czy kanały HD oferowane przez multimedię (w lublinie) są dobrej jakości czy może lepiej nie zawracać sobie głowy i wziąć n-ke. Zamierzam zakupić toskę 52z3030 i zastanawiam sie czy sygnał z multimedi bedzie dobrze na tym tv wyglądał czy może lepiej brać n-kę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Dutch' post='83922' date='05.02.2008, 21:11 ']Chodziło mi o to czy kanały HD oferowane przez multimedię (w lublinie) są dobrej jakości czy może lepiej nie zawracać sobie głowy i wziąć n-ke. Zamierzam zakupić toskę 52z3030 i zastanawiam sie czy sygnał z multimedi bedzie dobrze na tym tv wyglądał czy może lepiej brać n-kę.[/quote]


W kwestii tej kablówki to wiele nie napiszę bo nie mam do niej dostępu. Pytanie jest faktycznie skierowane do dość wąskiej konkretnej grupy osób. Ale już w kwestii dylematu, N-Ka czy kablówka.... nie wiem co prawda ile ta kablówka kosztuje miesięcznie, ale i tak pewnie bym się długo nie zastanawiał, wolałbym satkę.

Zresztą tak mam w tej chwili, metr od drzwi mam skrzynki zarówno UPC jak i Astera, z UPC korzystam tylko z netu. Z kablówki już dawno zrezygnowałem na rzecz odbiornika satelitarnego. Zresztą funkcjonalności N-boxa recordera nie da mi na dziś, żadne inne medium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='83941' date='05.02.2008, 23:05 ']W kwestii tej kablówki to wiele nie napiszę bo nie mam do niej dostępu. Pytanie jest faktycznie skierowane do dość wąskiej konkretnej grupy osób. Ale już w kwestii dylematu, N-Ka czy kablówka.... nie wiem co prawda ile ta kablówka kosztuje miesięcznie, ale i tak pewnie bym się długo nie zastanawiał, wolałbym satkę.

Zresztą tak mam w tej chwili, metr od drzwi mam skrzynki zarówno UPC jak i Astera, z UPC korzystam tylko z netu. Z kablówki już dawno zrezygnowałem na rzecz odbiornika satelitarnego. Zresztą funkcjonalności N-boxa recordera nie da mi na dziś, żadne inne medium.[/quote]

Potwierdzam :o

a Fimbox HD od 8.03 bedzie po 9.99zł

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja bym się mocno zainteresował tą kablówką. Potencjalnie jakość programów może być dużo lepsza niż z nki, ja już mam dość jak widzę te przekompresowane i rozpikselizowane kanały... w kablówkach ograniczenia bitrate'u praktycznie nie ma i przyszłość to kablówki!

PS: Ktoś wie z jakim bitrate nadają kanały na Multimediach (sd i hd)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='88142' date='26.02.2008, 14:15 ']A ja bym się mocno zainteresował tą kablówką. Potencjalnie jakość programów może być dużo lepsza niż z nki, ja już mam dość jak widzę te przekompresowane i rozpikselizowane kanały... w kablówkach ograniczenia bitrate'u praktycznie nie ma i przyszłość to kablówki!

PS: Ktoś wie z jakim bitrate nadają kanały na Multimediach (sd i hd)?[/quote]

Niestety - ostudze Twoj entuzjazm - nie jest dobrze (znaczy duzo lepiej czy wogole lepiej niz z satki). Pisze to ktos kto jest generalnie zwolennikiem kablowek i co nieco nt temat na forum pisal. Wyglada na to ze przejscie na dyfrowy sposob nadawania powoduje -o ironio- pogorszenie jakosci odbioru. Mam porowanie bo sam mam kabel UPC / za miedza Gdynia i kumpel z Multimedia / moja n-ka i inne satki. I co? I kurcze zalamka - analogowy przekaz z niby dennego UPC (ekran 42" PDP) bywa lepszy jakosciowo od tego co jest dosylane cyfrowo! Powiem tak - HD to jedyna mozliwosc imho by cyfrowy przekaz byl nie tylko odpowiednio dobrej jakosci ale wogole by dalo sie go ogladac!
Sam jestem wielce ciekaw jak bedzie wyglala cyfryzacja ala UPC. Nie spodziewam sie cudow (wrecz przeciwnie) ale mam nadzieje ze jako ostatni z wielkich operatorow kablowych w kraju zaproponuje bezkonkurencyjny kontent HD. Oby
Co zas do Multimedii to VOD na razie lepiej sie zapowiada niz wyglada, kontent HD sie zwieksza (i tu jest duuuzy plus), od strony sprzetowej sa na absolutnym topie (analog nboxa) - tu niestety (bo mam UPC jw) reszta odpada w przedbiegach (moze Aster z koreanskim wynalazkiem bedzie dawal rade, ale UPC z nieszczesnym Filipem to bedzie kila mogila pewnie).

ps. Nie wiem jaki jest bitrate (chyba tego via skrzynka M nie sprawdze) ale na moje oko to jest to dokladnie to samo co serwuje nam dzisiaj dowolna satelitarna platforma cyfrowa Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko zależy skąd mają dosył, jeśli biorą to z satki to oczywiście lepiej nie będzie :) Może iti i polsat celowo dają im kiłowaty sygnał, bo co by to było gdyby poszła plotka że kablowka ma o niebo lepszą jakość niż "telewizja nowej generacji"... o TVP nie wspominam, bo tam z założenia jest kicha. :)

Natomiast nie masz racji że tylko kanały HD da się oglądać na dużych ekranach - włąsz sobie jakieś niemieckie kanały z astry nadawane w 16/9 SD. Jeśli wciąż wydląda to kałowato to znaczy że to wina podwójnego przeskalowania sygnału - spróbuj podłączyć swój dekoder HD po euro. Możliwe że będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='88191' date='26.02.2008, 17:54 ']Natomiast nie masz racji że tylko kanały HD da się oglądać na dużych ekranach - włąsz sobie jakieś niemieckie kanały z astry nadawane w 16/9 SD. Jeśli wciąż wydląda to kałowato to znaczy że to wina podwójnego przeskalowania sygnału - spróbuj podłączyć swój dekoder HD po euro. Możliwe że będzie lepiej.[/quote]

Ej no wiadomo ze Niemiaszki oferuja dobry dosyl SD ale ja myslalem ze mowimy tutaj o kanalach .pl i kontencie premium/abo... z FTA zdarzaja sie dobre jakosciowo programy - zgoda. I faktycznie przez SD2(RGB) na nboksie te niemieckie dobre jakosciowo kanaly standardowej rozdzielczosci wygladaja ciut lepiej niz via komponent w 1080i (w 720p podobnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...