Skocz do zawartości
  • 0
Mirrekk

Component RGB do S-Video, lub Composite Video

Pytanie

moja prośba o pomoc, rade, sprowadza sie do pytania jak podlączyć sygnał coponent RGB z nBoxa pod karte telewizyjna w komputerze wejścia S-Video, oraz na karcie jak się nie myle piny composite video, karta WinTV-PVR-150 MCE l.p.
Wiem nBox recorder, podobno głośnie, a jak chce zgrać coś na pendriwa , to znowu schody chyba się to kopiuje jak z magbetowidu na magnetowit, wiec bez sensu jak mam kompa MCE.
Co do Eurozłącza w nBoxie, to z tego co się orientowałem jest wyprowadzony sygnał S-Vido, ale (bo życie było by zbyt piekne gdyb nie było ale) sygnał wyjsciowy jest na HDMI +Component RGB lub na Euro nigdy jednocześnie. Ręczne przełączanie bez sensu trzeba pamiętać w wypadku ustawienia automatycznego nagrywania. Jedyna rozsądną alternatywą jest wykożystanie wyjścia HDMI do podłączenia TV, oraz coś , co zmieni sygnał Component RGB na sygnał, najprościej S-Video, karta posiada gniazdo wejściowe lub na pinach composite video.
A może jest jakaś karta na PCI lub PCI E x1 low profile z wejściem HDMI lub Component RGB ?? Edytowane przez Mirrekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Po pierwsze to o jaki Component RGB Ci chodzi? Component RGB to idzie po Euro złączu i nazywa się potocznie RGB (http://pl.wikipedia.org/wiki/SCART). Może chodzi Ci o coponent YCbCr zwany potocznie po prostu component (http://en.wikipedia.org/wiki/Component_video)?
W każdy razie kart przechwytujących RGB nie spotkałem (może są tego nie wiem), ale nie spotkałem. Oczywiście RGB na S-Video przerobić można, najlepiej pewnie jakiś wzmacniacz a układami video sobie z tym poradzi (jeżeli taki masz) albo dedykowane do tego urządzenie ale może być drogie.

Ale wydaje mi się że problem jest innej natury mianowicie jeżeli masz podłączony TV po HDMI to pewnie masz ustawiony sygnał 720p albo 1080i na wyjściu a z tego co rozumiem to nbox wtedy nie wypluje z siebie zwykłego PALu ani po RGB ani S-Video ani po kompozycie. Tylko ten sam tryb po komponencie.
Idąc dalej, jeżeli po komponencie wychodzi sygnał HD (720p/1080i) to i tak żadna karta (oprócz Blackmagica) tego nie złapie.

Tak więc zostaje podłącznie po S-Video i przełączanie trybów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='Mirrekk' post='83082' date='02.02.2008, 12:56 ']moja prośba o pomoc, rade, sprowadza sie do pytania jak podlączyć sygnał coponent RGB z nBoxa pod karte telewizyjna w komputerze wejścia S-Video, oraz na karcie jak się nie myle piny composite video, karta WinTV-PVR-150 MCE l.p.
Wiem nBox recorder, podobno głośnie, a jak chce zgrać coś na pendriwa , to znowu schody chyba się to kopiuje jak z magbetowidu na magnetowit, wiec bez sensu jak mam kompa MCE.
Co do Eurozłącza w nBoxie, to z tego co się orientowałem jest wyprowadzony sygnał S-Vido, ale (bo życie było by zbyt piekne gdyb nie było ale) sygnał wyjsciowy jest na HDMI +Component RGB lub na Euro nigdy jednocześnie. Ręczne przełączanie bez sensu trzeba pamiętać w wypadku ustawienia automatycznego nagrywania. Jedyna rozsądną alternatywą jest wykożystanie wyjścia HDMI do podłączenia TV, oraz coś , co zmieni sygnał Component RGB na sygnał, najprościej S-Video, karta posiada gniazdo wejściowe lub na pinach composite video.
A może jest jakaś karta na PCI lub PCI E x1 low profile z wejściem HDMI lub Component RGB ??[/quote]


Nie wdając się w zawiłości użytego nazewnictwa, chyba wiem co chcesz osiągnąć. Chcesz bez przełączania przyciskiem na panelu przednim podać jednocześnie sygnał po hdmi do telewizora i wykorzystać fakt iż jest też w tym samym czasie wyprowadzony sygnał na złączu componentowym, aby jakoś podać go do karty telewizyjnej.

Otóż teoretycznie jest to możliwe, ale za takie ułatwienie trzeba zapłacić jakieś 100$, to znaczy za taką kwotę należy nabyć porządny aktywny konwerter component to s-video/composite. Innego wyjścia nie ma. No i taki konwerter będzie działać zgodnie z oczekiwaniami, pod warunkiem że w boxie ustawisz w czasie gdy chcesz z niego korzystać, rozdzielczość nie HD, czyli 576i. Jeśli chcesz korzystać z sygnału HD to musisz zakupić konwerter ze skalerem, koszt od 200$ w górę. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Panie Sławku, na wstępie chciałbym podziękować za jasną , precyzyjną i konkretną odpowiedź oraz za tolerancje w zakresie nazewnictwa, dokładnie udało się panu odczytać moje intencje. Oczywiście sens ma to tylko w przypadku jak zaostało napisane konwertera ze skalarem, w przeciwnym wypadku podłączam przez euro do s-video, oraz do euro w tv. Cel to uniknięcie pamiętania o konieczności ręcznego przełączania trybów. Sprubuje coś poszukać w wielkim bracie , ale jak by się Panu udało coś znaleść prosił bym o link. Dziękuje pozdrawiam Mirek Edytowane przez Mirrekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Być może nie ja jeden bujam się z problemem podłączenia dekodera hdtv do kompa, zgodnie z radą co do konwertera pogrzebałem nieco w necie i znalazłem cos takiego, skierowane do fachmanów od elektroniki telewizyjnej. Wygląda to całkiem dobrze , jest schemat, wykaz elementów, rysunek płytki , itd / przepraszam za nazewnictwo ale to nie moja branża/ więc co o tym sądzicie "
Podaje link , ___http://members.aol.com/gapershi5/video_converter.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Urządzenie jest ok, ale zadziała jedynie w przypadku ustawienia trybu nie-HD (576i) na nboxie. To jest właśnie to o czym pisał SlawekR. Jeżeli masz ustawionego nboxa w tryby HD to wtedy potrzebowałbyś bardziej zaawansowane urządzenie. Jak SlawekR napisał za co najmniej $200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Ja jestem laikiem ale na ostatniej stronie 9/9 autor pisze:
Screen Captures from the S-video output.
These images were received from a local broadcast station sending an HD 1080i 16:9 signal. They were recorded
from the S-video output of this converter box to a standard definition 4:3 DVD recorder. The captures were made
on my PC during playback of the DVD using the Nero ShowTime player. The images were resized to fit this page.

co rozumie że konwertował sygnał HD 1080i na S-Video, czyli pasuje jak ulał do nki, zastanawiałem się nad innymi mi nie znanymi
różnicami sygnału / zaznaczam że jestem / laik w temacie / a kupić oczywiście można z tym że w wersji oszczędnościowej może się komuś przydać
jeżeli ma to szanse zadziałać, zresztą w moim wypadku po przygotowaniu płytki, wlutowaniu pewnie stanoł bym pod ścianą że nie działa i co dalej ??
a może znajdą się tacy którzy wyniuchają interes. Jeżeli ktoś zainteresowany z wiedzą pozwalającą na rozwiązanie problemów przy uruchomieniu
conwertera ma problemy z kasą mogę kupić elementy, nie sprawdzałem kosztów, i mieszka w okolicach Katowice, Mysłowice, a chciałby sprubować
Jak szlak to trafi płakać nie bedę / elektronike nie kompa czy dekoder
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Specyfikacja Philipsa TDA8501 mówi o sygnałach PAL/NTSC.

[url="http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/T/D/A/8/TDA8501_N1.shtml"]http://www.datasheetcatalog.com/datasheets...DA8501_N1.shtml[/url]

Koleś napisał, że stacja nadaje w 1080i ale raczej z tunera wypuścił NTSC czyli 480i. Ze specyfikacji tego chipa nie wynika, że skaluje obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Witam!
Przepraszam za odgrzebywanie tematu, ale właśnie od kilku dni nurtuje mnie problem konwersji RGB do S-video.
Podoba mi się schemat tego urządzenia podanego wyżej (http://members.aol.com/gapershi5/video_converter.pdf)
i mam pytanie, bo nie wiem czy dobrze rozumiem:
Chce podłączyć Fergusona FX 6600 do karty wideo w komputerze, najprościej zwyczajnie RCA do RCA, ale ten tuner ma też wyjście YPbPr i czy podłączając pod nie w/w konwerter i wpięcie się do komputera przez S-Video, jest szansa na lepszą jakość czy zwykłym "cinchem"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='WebSpider' post='97285' date='16.04.2008, 18:10 ']Chce podłączyć Fergusona FX 6600 do karty wideo w komputerze, najprościej zwyczajnie RCA do RCA, ale ten tuner ma też wyjście YPbPr i czy podłączając pod nie w/w konwerter i wpięcie się do komputera przez S-Video, jest szansa na lepszą jakość czy zwykłym "cinchem"?[/quote]

Szansa jest, ale możesz tego przyrostu jakości nie zauważyć :) Jak dla mnie szkoda zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='maxiuca' post='97292' date='16.04.2008, 19:08 ']Szansa jest, ale możesz tego przyrostu jakości nie zauważyć :) Jak dla mnie szkoda zachodu.[/quote]

Dzięki :) Odległość w kablu to będzie z 1,5m więc może faktycznie szkoda zachodu. Zorientuję się jak z dostępnością części i ceną to może spróbuję zmontować :)
Pozdrawiam!

EDIT: Jak coś zrobię, w sumie pewnie mi kompozyt starczy, to na pewno się pochwalę tutaj :)

Edytowane przez WebSpider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='WebSpider' post='97295' date='16.04.2008, 19:45 ']Dzięki :) Odległość w kablu to będzie z 1,5m więc może faktycznie szkoda zachodu. Zorientuję się jak z dostępnością części i ceną to może spróbuję zmontować[/quote]
Jak Ci się uda to pochwal się wynikami na forum.
Jeżeli odległość to 1,5m to spróbuj użyć kabla dobrej jakości. Niezależnie czy S-Video czy Composite to na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...