Skocz do zawartości
  • 0
krakusek

Jak zmusić k. graficzna do 1366x768

Pytanie

Witam,


przez kilka dni mialem podłączony PC z LCD'kiem poprzez kabel D-SUB->D-SUB i bez problemu w sterownikach mogłem uzyskać rozdzielczość 1366x768. Teraz kupiłem kabelek DVI->HDMI (aby móc przestawić PC w jego właściwe miejsce) i niemoge ustawić w opcjach k.graficznej tej rozdzielczości :P

A w pozostałych obraz jest zniekształcony lub obciety...


K.Graficzna: GeForce 7900GS
LCD: Sharp 32AD5E (HDready)


Z góry dziękuje za pomoc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

[quote name='krakusek' post='82694' date='31.01.2008, 16:01 ']Witam,


przez kilka dni mialem podłączony PC z LCD'kiem poprzez kabel D-SUB->D-SUB i bez problemu w sterownikach mogłem uzyskać rozdzielczość 1366x768. Teraz kupiłem kabelek DVI->HDMI (aby móc przestawić PC w jego właściwe miejsce) i niemoge ustawić w opcjach k.graficznej tej rozdzielczości :(

A w pozostałych obraz jest zniekształcony lub obciety...


K.Graficzna: GeForce 7900GS
LCD: Sharp 32AD5E (HDready)


Z góry dziękuje za pomoc :)[/quote]

Do odblokowania wszystkich trybów w karcie graficznej zainstaluj modowane sterowniki stąd: [url="http://www.laptopvideo2go.com/forum/index.php?showtopic=6523"]http://www.laptopvideo2go.com/forum/index.php?showtopic=6523[/url], albo prościej zainstaluj NVTweak [url="http://www.laptopvideo2go.com/forum/index.php?showtopic=6523"]http://www.laptopvideo2go.com/forum/index.php?showtopic=6523[/url],który odblokuje opcje których potrzebujesz.

No i miej nadzieję, że Twój telewizor obsłuży natywną rozdzielczość matrycy przy sygnale podawanym po HDMI.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dzieki SlawekR..... ustawilem rozdzielczosc, ale niestety na TV niema obrazu przy rozdzielczosci 1366x768 oraz 1360x768 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety czasem się dziwne rzeczy dzieją z tymi rozdzielczościami. U mnie było podobnie, ale jakoś kombinując udało się i teraz działa wszystko bez problemu. Spróbuj odłączyć kabel od TV, podłącz przy włączonym kompie i wtedy przełącz się na TV, nie klon tylko pojedynczy wyświetlacz. W sterownikach powinieneś mieć opcje żeby nie traktował jako HDTV. Musisz powalczyć i na pewno będzie smigać. Bez natywnej rozdzielczość jest lipa straszna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

tzn. teraz mam puszczone na TV natywna dla monitora (tj. 1680x1050) i tv sobie go jakos tam skaluje, i o ile na pulpicie obraz jest tragiczny (migocze, czcionki rozmazane, generalnie praca jest meczaca) o tyle podczas ogladania filmu obraz jest SUPER :(.... odpalilem na poczatku demo sony 1080p i obraz jak z bajki, nastepnie odpalilem to samo demko w 720p i z odleglosci 3,2m od TV obraz jest nieznacznie gorszy (trzeba narawde odpalic obydwa demka jedno po 2-gim zeby sie zorientowac ze wystepuje jakakolwiek roznica.
Jednakze wolalbym opalic na TV jego natywna rozdzialke, bede walczyl, chociazby aby nie przelaczac co chwila tv/monitor i tak w kolko, tylko wygodnie wlaczac kolejne filmy, gry itp na TV.....

... dziekuje za porady :) bede probowal wszystkiego... jak mi sie uda opisze procedure dzialania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...