Skocz do zawartości
megadrech

ps3 - zewnetrzny dysk twardy pod usb

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos podlaczal dysk twardy pod usb? - czy trzeba o czyms wiedziec? - czy sa jakies limity wielkosci?

ja chcialbym podlaczyc np: Maxtor One Touch IV 750 GB (ATA/100, 7200, 16MB) USB 2.0, STM307504OTD3E1-RK

chodzi mi o odtwarzanie z niego filmow hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się do podłączenia HDD pod usb w PS3 - ale po przeanalizowaniu za i przeciw stwierdziłem, że jeszcze chwile się wstrzymam bo jest kilka rzeczy które na chwile obecną są do mnie nie do przyjęcia.
Największą wadą PS3 jest to, że widzi jedynie dyski sformatowane w systemie FAT32. A z jakimi to się wiąże ograniczeniami każdy chyba wie - o ile problem wielkości pojedyńczej partycji (ograniczenie do 30GB) dość łatwo da się obejść stosując odpowiednie narzędzia do formatowania dysków - o tyle z drugim ograniczeniem - tj. wielkość pojedyńczego pliku nie może przekraczać 4GB - nic nie da się zrobić ;) Tymczasem większość dostępnych w sieci filmów "HD" ma wielkość od 4,7 GB do kilkudziesięciu GB - co prawda zawsze można taki plik podzielić na kilka mniejszych - ale takie działanie to półśrodek - osobiście mnie to nie pociąga :)
Dlatego właśnie liczę (może bardziej marzę ), że w kolejnym upie FW pojawi się opcja umożliwiająca odczyt dysków sformatowanych w innym systemie niż fat32 ( co prawda o ntfs nie ma co nawet marzyć, ale zawsze pozostaje linuxowy ext3 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak na dzien dzisiejszy wyglada ta sprawa z tym zewnetrznym dyskiem ?

zmienilo sie cos w tym temacie , mozna podlaczyc juz 1 tera do niego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal jest obsługiwane jedynie FAT32 (ograniczenie pliku do 4GB)

Co do wielkości partycji to wystarczy ją stworzyć odpowiednim

programem (np. PartitionMagic).

Co do funkcjonalności, ja używam tylko do oglądania filmów

typu divx lub trajlerów. Dobrze radzi sobie także z fotkami.

Oraz wykonanie backup. Co do innych celów nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lojalnie uprzedzam, ze PartitionMagic byl fajny w czasach dyskow 80 GB. Sa udokumentowane przypadki LOGICZNEGO USZKODZENIA DUZYCH DYSKOW przez ten program. Znacznie bezpiecznej uzyc Acronisa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...