Skocz do zawartości
helcik

Popcorn - tips & tricks

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich użytkowników popcorna. w niniejszym wątku chciałbym żeby pojawiały się różne ciekawostki dotyczące obsługi PH. instrukcji nie mam, więc do wszystkiego dochodzę na czuja. odkryłem kilka ciekawych funkcji, ale podejrzewam że jest ich więcej, więc piszcie wszystko co uda Wam się "odkryć":

VIDEO:

- wciskając klawisz 1,2,3... przechodzimy do odp. 10,20,30% filmu,
- opcja time seek pozwala na przejście do dowolnego momentu w filmie,
- strzałki <- -> przewijają film skokami - dużo wygodniejsze jeśli chcemy szybko przewijać,

są także kwestie których jak na razie nie udało się rozwiązać, może znacie odpowiedzi, więc piszcie:

- czasami zdarza się, że odtwarzany materiał jest bez dźwięku - połączenie mam component, audio po analogu. macie też takie problemy? może jest jakieś rozwiązanie na to?
[color="#FF0000"]sprawa wyjaśniona - ze względu na cenę licencji nie ma dekodowania DTS, sygnał musi być wysłany do dekodera DTS, więc po analogu nie będzie to działać. wyjściem z problemu jest przekodowanie materiału DTS->AC3. [url="http://www.networkedmediatank.com/viewtopic.php?t=852&highlight="]Tutaj[/url] jest prosty tutorial do tego. [/color]

- często występują problemy z obrazami ISO z DVD lub zrippowanymi DVD, obraz się tnie, brak dźwięku? czyżby problem FW?
[color="#FF0000"]kilka osób to zgłaszało[/color]

- czy można ustawiać time shift do napisów?
[color="#FF0000"]w nowym FW już można[/color]

- czy w materiałach z DVD (ISO, RIP) można wyświetlać swoje napisy?

- czy da się odtwarzać muzykę podczas oglądania zdjęć?
[color="#FF0000"]jeszcze nie zaimplementowane, ale mam nadzieję że pracują nad tym, bo wiele osób tego się domaga. Jest opcja odtwarzania muzyki w tle wykorzystując serwer myIHome.[/color]

- czy można obracać zdjęcia podczas pokazu?
[color="#FF0000"]tak[/color]

- czy do udziałów sieciowych zawsze trzeba podawać hasło? PH jakoś nie może ich zapamiętać...
[color="#FF0000"]nowy FW to obsługuje[/color]


pozdrawiam,
helcik Edytowane przez helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Time seek nie dziala z kontenerami mkv :lol: Podobno jest już zaimplementowane w nowej wersji firmware (na razie dostępnej dla beta testerów) - może ktoś ma tą wersje i może podesłac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skakanie po materiale:
Czy masz tak, że gdy wybierasz [b][2] [/b]a póżniej [b][->] [/b]to masz 21%, 22% itd. ? Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='82088' date='28.01.2008, 16:59 ']Skakanie po materiale:
Czy masz tak, że gdy wybierasz [b][2] [/b]a póżniej [b][->] [/b]to masz 21%, 22% itd. ?[/quote]

jeśli wciśnięcie [2] przenosi do 20% materiału to potem jeżeli działanie [->] nie zmienia się to powinno przeskoczyć o jakiś interwał, czy to jest w s czy w % to potrzeba dokładniejszej analizy i policzenia proporcji ;-)

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='str76' post='82086' date='28.01.2008, 16:38 ']Time seek nie dziala z kontenerami mkv :) Podobno jest już zaimplementowane w nowej wersji firmware (na razie dostępnej dla beta testerów) - może ktoś ma tą wersje i może podesłac ??[/quote]

jest już nowy fw i obsługuje time seek w kontenerze mkv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak właściwie odtworzyć na PH plik ISO? Bo u mnie nie widać plików z tym rozszerzeniem. Rozumiem, że do tego służy 4 opcja przy wyborze typu pliku (VIDEO, AUDIO, PHOTO, ?IMAGE?). Plik, który posiadam jest obrazem iso orginalnej płyty. Wiem że to nie ruszy ze względu na brak jakiejś licencji, ale plik powinien być widoczny. Chyba że sie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='zelu' post='96788' date='14.04.2008, 12:07 ']Jak właściwie odtworzyć na PH plik ISO? Bo u mnie nie widać plików z tym rozszerzeniem. Rozumiem, że do tego służy 4 opcja przy wyborze typu pliku (VIDEO, AUDIO, PHOTO, ?IMAGE?). Plik, który posiadam jest obrazem iso orginalnej płyty. Wiem że to nie ruszy ze względu na brak jakiejś licencji, ale plik powinien być widoczny. Chyba że sie mylę.[/quote]

Obraz ISO orginalnej plyty ruszy bez problemu. Musisz tylko skorzystac z innego sposobu podlaczenia niz myIhome - po myIhome po prostu nie dziala. Ale juz po sambie czy nfs bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='depesz' post='96790' date='14.04.2008, 12:10 ']Obraz ISO orginalnej plyty ruszy bez problemu. Musisz tylko skorzystac z innego sposobu podlaczenia niz myIhome - po myIhome po prostu nie dziala. Ale juz po sambie czy nfs bez problemu.[/quote]
Zapomniałem napisać, że plik jest na dysku wewn. PH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='zelu' post='96801' date='14.04.2008, 12:54 ']Zapomniałem napisać, że plik jest na dysku wewn. PH[/quote]

To powienien ruszyć. Warunek: to musi być obraz płyty DVD a nie np. obraz płytki z plikami video czy coś takiego.
Jest jeszcze jedna możliwość. Nierozkodowany obraz ISO płytki. Też nie pójdzie. Zresztą to to nigdzie nie pójdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli nie widac pliku to sporboj skasowac to co jest i jeszcze raz go wgrac, zwroc uwage by w nazwie nie bylo jakis dziwnych znakow kropek, srednikow, dwukropkow - tylko nazwa.iso - umnie wszystkie pliki iso widzi, oczywiscie ISO VIDEO - nie mylic z obrazem plyty z programem czy gra.

ja mam cały czas problem z odtwarzaniem wlasnych plyt ISO z wakacji wydaje mi sie ze wiem juz gdzie lezy przyczyna ale jeszcze to sprawdze dokladnie, cos mi sie wydaje ze SIGMA nie radzi sobie ze stalym bitrate na poziomie 9800 nie jest to normalne przy kodowaniu plytek DVD ale zeby uzyskac najlepsza mozliwa jakosc obrazu moje plytki wlasnie w ten sposob koduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To skakanie procentowe jest dokladnie takie samo jak w Snaziu.
Czy Popcorn ma tez skakanie do pozycji HH:MM:SS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pawel_71' post='116664' date='04.09.2008, 20:19 ']To skakanie procentowe jest dokladnie takie samo jak w Snaziu.
Czy Popcorn ma tez skakanie do pozycji HH:MM:SS?[/quote]

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Forumowiczów
Proszę o podpowiedź, dlaczego mój nowy Popcorn Hour A110 nie wyświetla zawartości dysku sformatowanego w ntfs w trybie tv?
Czy muszę przejść na ext2?
Dysk przełożyłem do PH z taniej kieszeni i poprzez usb dograłem filmy/muzykę do pełna (czyli wnioskuję, że kieszeń pracuje poprawnie).
Pozdrawiam
Rysiek

Problem rozwiązany. Nazwy katalogów nie mogą rozpoczynać się kropką (jak np. w Windows) Edytowane przez ru1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie do Posiadaczy Popcorna C200 czy można go obsługiwać przy pomocy Ipoda? tzn biblioteka wgrana do ipoda a pliki na dysk w popcornie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

czy zdarza wam się także, że podczas odtwarzania obrazów ISO DVD napisy wyświetlają się z różnymi ramkami, i w różnych kolorach. Film w odtwarzaczu dvd wyświetla normalnie napisy a już z obrazu napisy wyświetlają się jakby w ramce, lub mają jakiś inny kolor niż biały(raz zółty raz różowy).

Czy da się to jakoś zmienić lub temu zapobiegać?

I na koniec ciekawostka, jak przewinę film do końca i włączy się ponowne odtwarzanie, napisy wyświetlają się poprawnie. :)

Edytowane przez kefflar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po niecałym roku użytkowania zaczęły się dziwne problemy z dyskiem twardym, tzn uruchamiałem do w innym C200 u kumpla i po powrocie do domu moje C200 przystało widzieć dysk (wcześniej już robiłem takie operacje i nie było problemu) aby to rozwiązać należy podpiąć dysk do komputera z Linuksem i przeskanować go fsck (jak ktoś nie ma zainstalowanego pingwina to polecam Hiren's BootCD zawierający mini linuksa live! )

Kolejna ciekawostka to to że informacja o zajętości/wolnym miejscu na HDD nie jest aktualizowana na bieżąco a tylko po restarcie kukurydzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po niecałym roku użytkowania zaczęły się dziwne problemy z dyskiem twardym, tzn uruchamiałem do w innym C200 u kumpla i po powrocie do domu moje C200 przystało widzieć dysk (wcześniej już robiłem takie operacje i nie było problemu) aby to rozwiązać należy podpiąć dysk do komputera z Linuksem i przeskanować go fsck (jak ktoś nie ma zainstalowanego pingwina to polecam Hiren's BootCD zawierający mini linuksa live! )

Kolejna ciekawostka to to że informacja o zajętości/wolnym miejscu na HDD nie jest aktualizowana na bieżąco a tylko po restarcie kukurydzy.

czy mowisz o dysku wewnetrznym czy zew ?? pytam bo mam podobny problem. Dysk wewnetrzny jest niewidoczny. po wgraniu recovery-image dysk widac a po wykonaniu jakiejkolwiek aktualizacji dysku brak. co ciekawe wgralem teraz najnowszy firmware, wrzucilem nowy dysk do popcorna i tez go nie widac.

ki czort ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy odgrywając np. mp3 można jakoś ja przewinąć do przodu lub do tyłu ?, bo ja chyba nie potrafię.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy odgrywając np. mp3 można jakoś ja przewinąć do przodu lub do tyłu ?, bo ja chyba nie potrafię.

pozdrawiam

Dla wszystkich plików możesz użyć przeskoku procentowego- klawisze z cyframi.

Dla pewnych typów plików audio można też przeskakiwać ręcznie o 20s strzałkami lewo/prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy można popcorna z pilota wprowadzić w głębokie czuwanie bo jakoś żadne kombinacje przycisków mi nie działają.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest głębokie czuwanie?

na pewno możesz go wyłączyć, ale już nie włączysz z pilota.

do tego służy kombinacja z klawiszem DELETE ale nie pamiętam dokładnie jaka. Google it.

Edytowane przez helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest głębokie czuwanie?

poprostu go wyłaczyć dioda na czerwono........pisałem przecież że żadne kombinacje power+delete nie działają przynajmniej u mnie........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kukurydzy, ale świta mi że wystarczy dłużej (>4s) przytrzymać guziczek w pilocie lub na panelu frontowym... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle kopiuje pliki przez USB na dysk w A-200.

Upierdliwe jest zaznaczanie plików do skopiowania jeśli jest ich więcej. Czy jest jakaś inna metoda niż file mode/dodaj plik do listy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj,

no przecież A200 ma USB Slave, podłączasz pod kompa i z kompa kopiujesz wprost na dysk w A200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...