Skocz do zawartości
  • 0
a_sim

brak dzwięku w amplitunerze

Pytanie

Witam
Więc tak zakupiłem amplituner SONY STR-DG510 oraz dvd philips DVP5960 i mam mały problem
Podpiąłem do amplitunera tuner nbox za pomocą kabla hd oraz dvd za pomocą kabla hd oczywiscie w aplitunetze sa 2 wejscia i jedno wyjscie wiec z wyjscia puscilem kablem hd na telewizor. Okazuje się ze obraz jest na telewizorze i dzwięk również lecz brak dzwieku na amlitunerze tzn. nie ma dzwieku na glosnikach. Oczywiscie wyciszylem dzwiek na tv i ustawilem na prawidlowe wyjscia na amplitunerze. Na amplitunerze pojawia sie jakiś napis unlock i brak dzwieku. nie odbiera ani z dvd ani z nboxa. Czym może by to spowodowane? czy może jest coś zablokowane? ma może ktoś jakieś propozycje?
dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

[quote name='a_sim' post='81862' date='27.01.2008, 13:33 ']Witam
Więc tak zakupiłem amplituner SONY STR-DG510 oraz dvd philips DVP5960 i mam mały problem
Podpiąłem do amplitunera tuner nbox za pomocą kabla hd oraz dvd za pomocą kabla hd oczywiscie w aplitunetze sa 2 wejscia i jedno wyjscie wiec z wyjscia puscilem kablem hd na telewizor. Okazuje się ze obraz jest na telewizorze i dzwięk również lecz brak dzwieku na amlitunerze tzn. nie ma dzwieku na glosnikach. Oczywiscie wyciszylem dzwiek na tv i ustawilem na prawidlowe wyjscia na amplitunerze. Na amplitunerze pojawia sie jakiś napis unlock i brak dzwieku. nie odbiera ani z dvd ani z nboxa. Czym może by to spowodowane? czy może jest coś zablokowane? ma może ktoś jakieś propozycje?
dzieki i pozdrawiam[/quote]


nie znam tego apmplitunera ale u mnie jest coś takiegio że trzba ustawić amplituner czy ma przesyłac dźwięk czy ma "się nim zajmować". W pierwszym przypadku dźwięk "przelci" przez amp i tyle w drugim będziesz miał dźwięk w kolumnach jakie sa podpiete pod amplituner. Zrób sobie herbatkę, weź instrukcje i posprawdzaj wszystko. Mi prawie 3 popołudnia zajeło aby wszystko zagrało tak jak nalezy ;)
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wlaśnie już z 4 razy przeczytalem instrukcje i nigdzie nic nie znalazlem nic na ten temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='a_sim' post='81866' date='27.01.2008, 13:47 ']wlaśnie już z 4 razy przeczytalem instrukcje i nigdzie nic nie znalazlem nic na ten temat ;)[/quote]


poszukaj w ustawieniach HDMI, wszystko co możłiwe czasami nie jest to "logicznie" po naszemu rozmieszczone :) DVD i Nke masz połączoną HDMI z amplitunerem tak ? i żadnego innego kabla ? tak ? i koro jest dźwięk w TV to tylko ustawienia w amplitunerze albo ustawienia odnośnie głosników ( może trzeba "powiedzieć" ampliturowi że są głośniki.

tak sobie czytam instrukcje od twojego ampa i nie zabardzo moge zrozumieć zapisu na stronie 19:
. dźwiek wydobywa się z głośnika telewizora tylko wtedy, gdy odtwarzacz i ten odbiornik oraz ten odbiornik i telewizor są podłącozne za pomoca gniazda HDMI. aby odtwarzać dźwięk z dostarczonych głośników i skorzystać z wielokanałowego dźwięku przestrzennego, nalezy upewnić się, że:
- gniazdo cyforwego sygnału audio w odtwarzaczu zostało podłączone do odbiornika,
- dźwięk z telewizora został wyłączony lub wyciszony "
strone wcześniej jest rysunek gdzi ejest zaznacozne że "gniazdo cyfrowego sygnału audio w odtwarzaczu" to Digital Coaxial czyli ja towidze tak - musisz podpiąć osobno dźwięk z DVD do ampa i tak samo z Nką. Jakoś tak dziwnie jest to napisane jak by amp nie obsługiwał dźwięku po HDMI wraz z głośnikami tylko z TV.
Sprawdź to prosze

pozdr. dawmac

pozdr. dawmac

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[i]DVD i Nke masz połączoną HDMI z amplitunerem tak ? i żadnego innego kabla ? tak ?[/i]
Tak dvd i n podlaczylem kablami hd tzn. z wyjscia dvd do wejscia w ampli oraz z wyjscia z n do wejscia do ampli i z wyjscia z ampli do wejscia tv. Dzwięk i obraz sa na tv ale nie ma dzwieku na glosnikach. W instrukcji pisze ze trzeba wylaczyc glos w tv wiec tak robie ale dalej niema dzwieku :)
Jak podpialem dodatkowo np. n kablem optycznym to jest dzwięk i obraz z dvd jest tak samo jak dodatkowo pociagne kabel coaxialny do ampli to jest dzwiek na glosnikach.
Przeciez hd ma przesylac audio i video wiec powinno to dzialac bezproblemowo. Dziwne to jakieś bo wynika z tego że trzeba dodatkowo ciągnąc kable z dzwiękiem który i tak idzie po kablu hd jakaś bzdura! i jest przenoszony na tv a nie zostaje w ampli. Chyba że coś przegapiłem i trzeba jakos to ustawic w ampili a nie pisze o tym w instrukcji.

pozdrawiam Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='a_sim' post='81920' date='27.01.2008, 18:54 '][i]DVD i Nke masz połączoną HDMI z amplitunerem tak ? i żadnego innego kabla ? tak ?[/i]
Tak dvd i n podlaczylem kablami hd tzn. z wyjscia dvd do wejscia w ampli oraz z wyjscia z n do wejscia do ampli i z wyjscia z ampli do wejscia tv. Dzwięk i obraz sa na tv ale nie ma dzwieku na glosnikach. W instrukcji pisze ze trzeba wylaczyc glos w tv wiec tak robie ale dalej niema dzwieku :)
Jak podpialem dodatkowo np. n kablem optycznym to jest dzwięk i obraz z dvd jest tak samo jak dodatkowo pociagne kabel coaxialny do ampli to jest dzwiek na glosnikach.
Przeciez hd ma przesylac audio i video wiec powinno to dzialac bezproblemowo. Dziwne to jakieś bo wynika z tego że trzeba dodatkowo ciągnąc kable z dzwiękiem który i tak idzie po kablu hd jakaś bzdura! i jest przenoszony na tv a nie zostaje w ampli. Chyba że coś przegapiłem i trzeba jakos to ustawic w ampili a nie pisze o tym w instrukcji.

pozdrawiam Szymon[/quote]


czytałem całą instrukcje i obawiam się że jest coś głupiego z tym amplitunerem. Ja to tak rozumie jak napisałem > chcesz mieć dźwięk w głośnikach musisz dawać drugi kabel z dźwiękiem. Amplituner robi za switch HDMI a nie potrafi przyjąć dźwięku po HDMI. Może trzeba coś przestawić ale obawiam się że nie.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='AdamKrz' post='81928' date='27.01.2008, 18:15 ']W ustawieniach tunera N musisz ustawićaudio na dolby digital tak[/quote]

Na n ustawilem dolby digital na tak i nici brak dzwieku w glosnikach tylko w tv



Chyba jutro przedzwonię do sony i zapytam o co z tym chodzi bo to jakaś bzdura jest.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='a_sim' post='81945' date='27.01.2008, 21:44 ']Na n ustawilem dolby digital na tak i nici brak dzwieku w glosnikach tylko w tv



Chyba jutro przedzwonię do sony i zapytam o co z tym chodzi bo to jakaś bzdura jest.

pozdrawiam[/quote]

niekoniecznie bzdura, może po prostu tak jest i w takim przypadku nic nie poradzisz, kabelek jeden więcej i koniec stresu.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Witam Kolegów.
Zastanawiam się nad kupnem tego amplitunera SONY STR-DG510, i mam pytanie do a_sim jak rozwiązał problem z tym audio, no i czy nie ma on jakichś problemów z HDCP w połączeniu z „n” i czy 700 zł za ten sprzęt to rozsądna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...