Skocz do zawartości
Yesusik

Sanyo Xacti VPC-HD1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Jak w temacie posta - czy ktoś może posiada tą kamerkę i/lub ma do niej dostęp? Bo zastanawiam się nad jej zakupem, tylko trochę ocena jakości video przez róźne serwisy mnie wstrzymuje... np. tutaj: [url="http://www.trustedreviews.com/camcorders/review/2007/11/17/Sanyo-Xacti-VPC-HD1000/p1"]http://www.trustedreviews.com/camcorders/r...i-VPC-HD1000/p1[/url] - jest tam tylko jedna fotka i chyba "poruszana", która nie za wiele mówi. Może ktoś mógłby udostępnić trochę sampli? - byłbym bardzo wdzięczny!


Pozdrawiam i wszystkim z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.... poszperałem ostatnią godzinę po internecie i znalazłem !

[url="http://stevenunez.com/xactihd1000/xacti.html"]http://stevenunez.com/xactihd1000/xacti.html[/url]

- więcej mi niepotrzeba... KUPUJĘ !!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja niedawno kupilem to malenstwo i jestem bardzo z niej zadowolony!
Jakosc filmow szczegolnie przy 720p/60fps jest super. 1080i tez nie jest zle, tylko ze to jednak jest przeplot. Poza tym ma ten sam bitrate co 720p, wiec wychodzi na to ze mocniej jest to skompresowane.


A jakie sa Twoje wrazenia?

Pozdrawiam,
Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='marcin1812' post='87707' date='23.02.2008, 20:29 ']Ja niedawno kupilem to malenstwo i jestem bardzo z niej zadowolony!
Jakosc filmow szczegolnie przy 720p/60fps jest super. 1080i tez nie jest zle, tylko ze to jednak jest przeplot. Poza tym ma ten sam bitrate co 720p, wiec wychodzi na to ze mocniej jest to skompresowane.


A jakie sa Twoje wrazenia?

Pozdrawiam,
Marcin[/quote]

Dzięki za odp! Bardzo przydatne informacje!!!

Niestety swoich wrażeń nie mogę jeszcze opisać... termin zakupu przesunąłem na Maj ;)

Jeżeli mogłbyś mi jeszcze powiedzieć jak wygląda sprawa z soft'em... prosty w obsłudze, łatwe konwersje do innych formatów itp.?

P.S.
Jakiej wielkości kartę używasz i ile się na niej mieści materiału? Ja zastanawiam sie nad kupnem SDHC 16GB klasy 6ej z średnim zapisem 12MB/s i 6MB/s minimalnym... i nie wiem cze te min. nie jest zbyt niskie?!


Z góry dzięki za odp. i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój szwagier sobie kupił tę zabawkę i twierdzi, że HD działa tylko jak nie rusza się kamerą... A jak zaczynasz trochę się ruszać to zaczyna się pixeloza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja moge z doswiadczen organoleptycznych stwierdzic ze nie ma pixelozy, chyba ze robisz totalny chaos na ekranie (ruszasz gdzie popadnie) - to jednak kompresja daje o sobie znac.
Ale w jakim przypadku ruszasz kamera gdzie popadnie??? Chyba jak zapomniales wylaczyc nagrywania ;P
Zreszta przy takich ruchach tak nic nie zobaczysz, nawet na VHS bez kompresji :(


Moge podeslac jakies krotkie probki (potrzebne darmowe kodeki K-Lite do odtworzenia).
Na sieci tez jest troche probek i sa one miarodajne bez dwoch zdan (wiem, bo moge sobie porownac ze swoim)

Generalnie ja szukalem kamerki, ktora moglbym wziac ze soba doslownie wszedzie i nie zawiodlem sie. Dodatkowo jakosc rejestracji filmow bardzo pozytywnie mnie zaskoczyla. Na kompie jest to nie do porownania z wielokrotnie drozszymi kamerami PALoskimi DV. Bardzo niskie szumy (oczywiscie nie w ciemnym pomieszczeniu) i brak znieksztalcen. Poza tym 60p daje niesamowity efekt plynnosci.
Niestety jest i minus: Na standardowym telewizorze nie bardzo da sie ogladac. To niestety HD i 60p, wiec nijak nie da sie skonwertowac bez strat do standardowego formatu PAL. No ale jak ktos chce na TV, to moze sobie kupowac kamere standardowa, a nie HD :P

Szybkosc pracy jest [beeep].... Wyjmujesz z kieszeni, otwierasz ekran i juz natychmiast mozesz nagrywac, lub klikac fotki! :)

Fotki robi calkiem niezle. Oczywiscie nie jest to lustrzanka, ale 4MP przy takim obiektywie (relatywnie duzy i jasny w stosunku do wymiarow calej kamery) jest akurat.
Nie ma co sie martwic, ze "wyscig szczurow" po jak najwieksza liczbe MP kamera przegrywa z jakimis gownianymi aparatami 12MP z obiektywami mniejszymi niz szparka u....
Poza tym zoom 10x to w tych wymiarach jest bardzo dobra sprawa! Szczegolnie na kamere "roboczo-kieszeniową" - do zadan polowych :)
Jest troche aberracji chromatycznej (niebieskie obwodki na kontrastowych konturach), ale nie widzialem jeszcze amatorskiej kamery bez tego.

Powazny minus: Brak blokady ekspozycji (!!) Mozna co prawda ustawiac recznie parametry, lecz tak prostej rzeczy jak blokada ekspozycji nie ma (mozna natomiast prosto zmieniac +/- 1.8 EV)
Mam nadzieje, ze kiedys bedzie soft ktory ma mozliwosc blokady expo (mozna kamere przeflaszowywac)

Typowe parametry (korekta expo, blokada focusu, blokada wzmocnienia (ISO)) jest dostepna przy pomocy jednego wcisniecia (wiec nie jest zle).
Brakuje mi pierscienia regulacji focusu. Tu niestety jest tylko zgrubny +/- co mi nie wystarcza, no aaaaleee.

Generalnie po latach doswiadczen z innymi, wole miec to malenstwo ZAWSZE przy sobie, niz wieksza i ciezsza kamere (choc z lepszymi manualnymi parametrami korekcji), ale na polce w domu...
Wiadomo nie ma rzeczy idealnych, wszystko ma swoje wady. Chodzi o to, by wady nie przycmily zalet, a HD1000 w moim mniemaniu ma bardzo dobry stosunek zalet do wad.
Zbliza sie wiosna, szykuje sie na rower, a kamerke do kieszeni :) I na wycieczki!!!!!


Soft:
- Ten z kamera jest Do[beeep] (przez Duze DEEE)
- Lepiej wogole tego nie instalowac i sciagnac pakiet K-Lite. Jest tam dobry odtwarzacz i kodek fddshow, ktory na 2GHz dobrze radzi sobie zarowno z dekodowaniem jak i kodowaniem.
- Do prostych funkcji edycyjnych polecam: "Multimedia AviTrimmer" - darmowa aplikacyjka, ale pozwala przycinac aviki bez rekompresji. Idealna sprawa dla mocno skompresowanego formatu w jakim jest zapisywany HD
Poza tym szybko chodzi i nie zacina sie podglad
- Do laczenia klipow z kolei mozna uzywac VirtualDuba (ale w nim z kolei zacina mi sie podglad, dlatego do ciecia jest sredni i ustepuje temu powyzszemu)

- Teraz aktualnie poszukuje caly czas bardziej zaawansowanego programu do edycji video (edycja przejsc, podklad dzwiekowy, itp). Jak narazie najbardziej odpowiada mi Sony Movie Studio Platinium.
Jest do sciagniecia trial i powiem szczerze, ze po sprawdzeniu chyba 6 roznych pakietow, ten SonyMovieStudio jest najlepszy. Mozna go kupic za jakies 500zl, wiec to tez nie majatek, przy bardzo duzych mozliwosciach.
Alternatywa jest SonyVegasPro, ale to juz drozsze.
Adobe Premiere, Media Studio, jakos mi nie podchodza przy edycji HD. Do DV napewno mozna by wiecej edytorow znalezc, ale HD narazie dopiero startuje w edycji nieliniowej...
Przy okazji okazalo sie, ze mozna praktycznie do kazdego pakietu sciagnac triala i zobaczyc jak taki soft radzi sobie. Jestem mile zaskoczony :)

Karta:
Ja narazie dzialam na 2GB karcie, ale zamawiam dwie 8GB. Zreszta to chyba na wyrost, bo jeszcze ani razu 2GB nie okazaly sie za male.
Ja sobie biore kamerke w plener, strzelam foty i robie aviki, a nastepnie po przyjsciu od razu wsadzam karte do kompa (do czytnika kart) i natychmiast mam wszystko na kompie, a karte znow pusta.
W porownaniu z kasetami DV czy Hi8 (a mialem kamer z 5 w swojej karierze), taki sposob przenoszenia nagran na kompa jest idealem.
No i glupie 2GB jesli ktos bierze kamere "na pole" a nie po to by nakrecic "caly slub", wystarcza spoko.
2GB starcza mniej wiecej na 20 minut filmu HD (1080/60i lub 720/60p)


Wyglad:
To malenstwo jest calkiem ladne, mozna sie zakochac nawet w powierzchownosci :)
W porownaniu z wieloma nawet nieco drozszymi kamerami, ta kamera nie emanuje "plastikiem" jest dobrze skomponowana wzorniczo, ma ladne akcenty metalowe i nic nie psuje wygladu.
Natomiast w media marketach wiele razy (niedawno jak wybieralem sprzeta) naogladalem sie masy "plasticzanego" shitu, ktory moze i fajny, troche jednak odstraszal mnie plasticznością.

Bateria:
Ja w sumie nie filmuje "naokrągło", ale jak łażę po Kampinosie, czy Kabatach z kamera w reku, gotowa do roznych akcji, to baterie laduje moze raz na tydzien i to w zimie (co prawda lagodnej).
No ale jak ktos bedzie filmowac 2h naraz, a potem jeszcze drugie tyle, to bateria pewnie sie szybciej wyczerpie. Generalnie jednak moim zdaniem bateria jest calkiem OK i napewno znacznie lepsza niz w moim starszym Canonie MVX3i (DV), ktora do dzis jest jedna z lepszych amatorskich kamer DV (bardzo dobra jakosc obrazu)

Stabilizacja obrazu: W trybie photo bez sensu (bo zmniejsza sie rozdzielczosc), ale w trybie video jest OK. Nie tracimy nic na jakosci / rozdzielczosci, a stabilizacja (co prawda elektroniczna), nie jest zla. Szczegolnie przy kamerce ktorej gabaryty i ciezar (lilipuci) nie wprowadzaja nalezytej bezwladnosci do chwytu.


DVD: Nie polecam konwersji do DVD materialu HD. To jednak nie ta technologia juz... Lepiej trzymac na kompie i zgrywac na plytki DVD w natywnym formacie HD :) Pewnie za jakis rok pojawi sie kolejna "Manta", ktora za cene dwoch Pizz z PizzyHut bedzie odtwarzac i ten format :D
Standard DVD-PAL, czy DVD-NTSC to za stare formaty i jak sie chce robic plytki DVD-video, to sie kupuje kamere standardowa.


No dobra, to chyba tyle z moich wrazen :)
Pozdrawiam,
Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze, ze darmowy kodek fddshow radzi sobie bardzo dobrze w sytuacjach gdy trzeba cos przekodowac. Zachowuje predkosc 60fps.
Nalezy zwrocic uwage, ze wiele starszych edytorow (nawet w nowych wersjach) nie radzi sobie wogole z 60fps i wyciaga 30 na przekodowaniu. (ale np SonyMedia... sobie radzi!)

Dla prostej edycji (ciecia, laczenie), wystarczaja proste darmowe programy (ktore opisalem) i ktore niczego nie przekodowuja, wiec nie ma zadnych strat kompresji, a dzialanie jest blyskawiczne.

Do odtwarzania wystarcza 2GHZ, najlepiej dwujajowy procek

Bitrate jest okolo 12Mbps, wiec jest to niecale 2MB/s, tak ze nie ma co sie martwic o predkosc karty SD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przesłałem twoją opinię szwagrowi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W necie są głównie próbki NTSC, czy mógłbyś na RapidShare [url="http://rapidshare.com"]http://rapidshare.com[/url] (limit 1 pliku do 100MB) umieścić kilka próbek PAL obrazu w oryginalnym formacie kamery.
Dziękuje.

P.S.
Też jestem zwolennikiem noszenia małej kamery w kieszeni zamiast trzymania dużej na półce w domu.
Canon HV10 ___6x10,3x10,5 cm
Sanyo HD1000 _5,3x11,3x9 cm ( wiem twoja kamera w pasie jest dużo szczuplejsza).


Ślimak
[url="http://slimak.republika.pl/hv10.htm"]http://slimak.republika.pl/hv10.htm[/url] Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PALu nie umieszcze, bo to sie mija z celem, tak jak pisalem wczesniej, konwersja HD60p na format PAL jest mocno niedoskonala (mi przynajmniej nie udalo sie osiagnac dobrych rezultatow - porownywalnych z kamerami standardowymi DV)
NTSC jest pod tym wzgledem lepszy, poniewaz framerate 30fps (troche mniej - tak zwany "dropframe" w ktorym pracuje tez kamera) jest dokladnie 1/2 frameratu kamery. Ale szczerze mowiac nic sie nie umywa do 60fps :)
Dzis wieczorkiem postaram sie umiescic jakies krotkie materialy z mojej kamerki, bez zadnej konwersji (na sieci jest duzo w roznorodnych formatach). Zamieszcze po prostu pliki, zeby mozna bylo je sciagnac.
Jak ktos sie bedzie chcial pobawic w konwersje, to sobie sam do woli pokombinuje na oryginalnym formacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Canon HV10 :)
Pewnie ma wieksza swobode manuala, a wogole to Canona bardzo lubie za plastyczny obraz (mam canona w wersji DV i bije na glowe wszystkie inne moje poprzednie kamery pod wzgledem jakosci obrazu)
HV10 z tego co widze, oprocz wielu niewatpliwych zalet, ma tylko jedna wade: Jest grubaśna jednak.... A Hd1000 ma nowatorska obudowe i trafili ta obudowa w przyslowiowa dziesiatke.
Gdyby nie to, pewnie bym na takiego Canona polowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O.K czekam na próbki obrazu NTSC.
Nie wiem, dlaczego założyłem, że europejska wersja musi mieć 720/1080 PAL :-(

Menu i guzikologia w HV10 jest identyczna jak w MVX3i, tylko ostrość jest na tym samym kółeczku, co ekspozycja.

Ślimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Marcin ze wszelkie info!

Teraz jestem jeszcze bardziej utwierdzony w przekonaniu, ze nowy Xcati jest slusznym wyborem! Wczesniej bylem niemalze zdecydowany na HV20 a pozniej na jego nastepce HV30 - uwazalem, ze jakosc obrazu jest najwazniejsza... zdanie zmienilem, gdy zobaczylem, ze przy dzisiejszej "miniaturyzacji" mozna w dalszym ciagu zachowac wysoka jakosc. Ta "mobilnosc" staje sie dla mnie priorytetem, gdy pomysle o narzeczonej... bedzie mogla to malenstwo bez problemu schowac do torebki i uchwycic radosne chwile podczas spaceru z nasza pociecha!

Mam jeszcze jedno pytanko... jak jest z dzwiekiem? Przede wszystkim intereseuje mnie tu praca wbudowanego mikrofonu... w wielu przypadkach "compactowych" kamer nie sa onne zbyt dobre - albo sa niewystarczajaco wrazliwe albo, jak to czesto bywa, wylapuja wszelkie dzwieki tylko nie te co trzeba. Np. podczas krecenia w plenerze, przy nieco moncniejszym wietrze slychac sam szum... albo podczas imprezy okolicznosciowej, gdzie grana muzyka powinna byc tlem, staje sie pierwszoplanowym dzwiekiem. Czy mozesz Marcinie wypowiedziec sie pod tym kontekstem, jak to sie ma tutaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...
Co do dzwieku to mi sie osobiscie wydaje ze jest calkiem OK, przynajmniej na tle innych kamer ktore mialem. Co do wiatru to nie wiem, ale napewno wiatr slychac :) w koncu nie ma tam jakiejs wypasionej "skarpety" do tlumienia.
Nie ma mechanizmu przesuwu tasmy, to jest duzy atut (brak takiego jakby "piszczacego syku" ktory np Canon mi rejestrowal)
Natomiast slychac prace soczewek autofocusa w pewnych momentach.

Zbiore dzis kilka probek ze swojego nagrywania i umieszcze, postaram sie tez wybrac cos co odzwierciedla jakos mikrofon, to bedziesz mogl porownac. Ale to dopiero wieczorem bede mogl.

Raczej napewno Canon mialby lepszy obraz Video (co do photo to bym polemizowal), niemniej wymiary wymiary.... :)
Pare lat temu mialbym zupelnie odmienne zdanie, gdyz wtedy liczyla sie dla mnie wielkosc i "profesjonalizm" kamery. W sumie to dobrze wplywa na stabilnosc, ale
jak przegialem i raz kupilem uzywane SonyVX-1 (moje marzenie z lat jeszcze wczesniejszych) i jak POLAZILEM z tym przez jedne wakacje, tak mi sie zdanie zmienilo... :D

Pozdrawiam,
Marcin

Edytowane przez marcin1812

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Ponizej podaje kilka probek wzietych zywcem z kamery.
Wiekszosc na sieci probek video z HD1000 jest w jakis sposob przekonwertowana do bardziej
zjadliwych formatow, dlatego mysle, ze warto zamiescic kilka totalnych oryginalow.
Mozna je sobie pomaglowac i zobaczyc co z nimi da sie zrobic.

Normalne pliki sa w formacie mp4, jednak ja zmienilem format pliku na avi
(bez rekompresji zawartosci), gdyz wiekszosc programow jednak latwiej lyka avi.
Tak naprawde zawartosc avika jest taka sama jak mp4. Rozni sie tylko opakowaniem.

Do zmiany formatu na kontener avi uzylem programu:
[url="http://sourceforge.net/projects/mp4cam2avi/"]http://sourceforge.net/projects/mp4cam2avi/[/url]

Pliki zostaly dodatkowo przyciete programem, ktory mozna znalezc tu:
[url="http://www.solveigmm.com/HowTo/how-to-edit-your-movie-to-put-it-on-youtube-with-avi-trimmer"]http://www.solveigmm.com/HowTo/how-to-edit...ith-avi-trimmer[/url]

To jest fajny programik, bo szybki i mozna nim wykonac wielokrotne ciecia na aviku.
A przy tym oczywiscie material nie podlega rekompresji (!)



Najpierw klipy 1080/60i
Jak ktos ma mniejsza rozdzielczosc kompa niz 1920x1200 to niech tego wogole nie
pobiera, bo dla niego full-hd jest pozbawione sensu.

Tryb Full-HD jest rejestrowany tylko w trybie z przeplotem, co nie jest dobre dla kompa.
Szczegolnie na pierwszym klipie (duzo ruchu) widac charakterystyczne ząbki.
Mysle, ze i dla TV full-HD tryb Interlace rowniez nie jest optymalny.
Dlatego tez ja osobiscie traktuje tryb FullHD 1080i jako typowy chwyt marketingowy.
Producent chyba dodal taki tryb do kamery, zeby uatrakcyjnic towar, jednak najwieksze
skrzydla kamera rozwija przy nieco nizszym standardzie 720/60p.
A 1080i to po prostu wyzylowanie kamerki na max, nie przynoszace super rezultatu.

Pierwszy klip:
[url="http://www.marcin1812.neostrada.pl/1080i_akcja_panorama.avi"]http://www.marcin1812.neostrada.pl/1080i_akcja_panorama.avi[/url]
To bylo wogole jedno z pierwszych moich ujec kamera, dlatego mocno sie wszystko trzesie.
Ale to przynajmniej pokazuje "pixeloze". Dodatkowo bylo raczej szaroburo, wiec mozna sie spodziewac,
ze przy ladniejszym sloncu kolorki wyjda znacznie lepsze


Drugi klip:
[url="http://www.marcin1812.neostrada.pl/1080i_zoomout.avi"]http://www.marcin1812.neostrada.pl/1080i_zoomout.avi[/url]
Tutaj widac 1080i z nieco lepszej strony :)
Poza tym widac zakres zoomu optycznego kamery


No i teraz klip w trybie 720/60p
[url="http://www.marcin1812.neostrada.pl/720p_wolne_i_panorama.avi"]http://www.marcin1812.neostrada.pl/720p_wolne_i_panorama.avi[/url]
To jest wg mnie najlepszy tryb pracy kamery, a przy tym bitrate jest identyczny jak
dla 1080i (co tez swiadczy o "podejsciu" projektantow do 1080i)
Jest tu i troche ruchu i troche statyki.
Poza tym jak ja sobie dam na full ekran, to powiem szczerze, ze nie widze zadnej roznicy
w rozdzielczosci miedzy 1280x720 a 1920x1080...
Dlatego tez pęd do super rozdzielczosci tez powinien by rozsadny i poparty wynikami ;)


Oba tryby (1080i, oraz 720p) to typowe standardy HD. W porownaniu do PALoskiego standardu
dystansuja go mocno.


Klipy mozna odtworzyc sciagajac pakiet:
[url="http://www.filecluster.com/downloads/K-Lite-Codec-Pack.html"]http://www.filecluster.com/downloads/K-Lite-Codec-Pack.html[/url]
Jest to darmowy, bardzo dobry pakiet, zawierajacy kodeki HD, oraz niezly
odtwarzacz (Media Player Classic).

Do HD raczej przyda sie nie mniej niz 2GHz i dwujajeczny procek.
Slabsze maszyny beda gubic klatki

(te linki pomoga rowniez nabywcom HD1000 pozbyc sie gownianego softu dostarczanego wraz z kamera,
ktory wogole nie potrafi odtworzyc plynnie niczego)


Pozdrawiam,
Marcin

ps. Pliki troche ważą... ale polecam je ściągnąć w przeciągu tygodnia, bo potem chyba bede musial je skasować. Moj neostradowy ftp ma tylko 100MB i prawie sie zatkał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od 3 miesięcy też jestem posiadaczem Xacti HD1000 i muszę się przyznać, że jestem zachwycony jakością obrazu tego maleństwa. Od razu zaznaczam, że jestem umiarkowanym amatorem i stosuję tę kamerkę do nagrań rodzinnych i innych takich pospolitych pierdół. W porównaniu z moją poprzednią kamerą Canon DV, która była ok tylko do momentu wyświetlania obrazu na tradycyjnym tv 480p. Gdy kupiłem tv lcd 720p i projektor 720p obraz z Canona był po prostu żenujący i wtedy zacząłem szukać kamery HD. Po przeczytaniu kilku testów w prasie zagranicznej i ściągnięciu paru plików z próbkami zdecydowałem się na Sanyo HD1000 i jak do tej pory jestem bardzo zadowolony z wyboru. Na decyzji chyba zaważył rozmiar tego Sanyo, który rzeczywiście jest bardzo kieszonkowy. Cena też była moim zdanie bardzo przyzwoita (ok 2000 zł ze wszystkimi opłatami celno-skarbowymi).
Wszystko czego oczekiwałem po tej kamerze się sprawdziło lub zaskoczyło mnie na plus. Jakość obrazu video, pojemność baterii, łatwość obsługi, szybkość uruchamiania, transfer danych, stacja dokująca, to wszystko jest bardzo ok. Jakość zdjęć foto jest taka sobie chociaż funkcja robienia zdjęć w trakcie filmowania video jest całkiem fajna.
Software jest bardzo marny.
Rzeczywiście przy szybkich ruchach kamerą oraz przy filmowaniu wody występuje zauważalna pixeliada , ale z tego co wiem to żadna kamera do 5000 zł nie radzi sobie z takim motywem.
Możliwość zapisu tylko na kartach SDHC jest moim zdaniem wielką zaletą. Brak napędu to mniejsze zużycie energii i kompletny brak dziwnych dźwięków. Karty pamięci tanieją bardzo szybko i w chwili obecnej 8GB w klasie 6 można już kupić za mniej niż 200 zł. Transfer danych też jest rewelka, wyjmuje się kartę i wkłada do kompa lub do PS3 i wszystko hula jak trzeba.
Zgadzam się w pełni, że stosunek jakości do ceny jest bardzo atrakcyjny i chyba bez konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Temat przycichł, a ta kamera wciąż mną kręci :) -jeszcze trochę.
Wklejam bardzo ciekawą informację dot. rozszerzenia funkcjonalności tej kamery/i nie tylko/:

[b]Seagate i Sanyo ogłosiły kompatybilność technologii D.A.V.E. z cyfrową kamerą HD Xacti firmy Sanyo.
[/b]
Firmy Seagate Technology i Sanyo ogłosiły, że platforma technologii Digital Audio Video Experience (D.A.V.E.), która zapewnia bezprzewodową przestrzeń magazynową dla plików cyfrowych, znajdujących się w urządzeniach przenośnych, jest kompatybilna z cyfrową kamerą HD Xacti firmy Sanyo.

Kompatybilność technologii Seagate D.A.V.E. z cyfrową kamerą Xacti VPC-HD 1000 pozwala użytkownikom na beztroskie filmowanie, bez martwienia się o zapełniającą się pamięć 4 lub 8 GB. Dzięki podłączeniu technologii D.A.V.E. do kamery Sanyo Xacti poprzez USB, użytkownicy mogą dodać nawet do 60 GB pamięci i nagrywać wysokiej jakości pliki wideo bez potrzeby poświęcenia wyglądu i wielkości urządzeń przenośnych.

‘Wykorzystując technologię D.A.V.E. w cyfrowej kamerze HD Xacti, Sanyo udowadnia, jak bardzo wzrasta zapotrzebowanie na coraz większą pamięć przenośną’ – powiedział Patrick King, senior vice president and general manager of Seagate’s Consumer Electronics Business Unit. ‘W tym przypadku, platforma D.A.V.E. jest wykorzystana po to, by zwiększyć możliwości atrakcyjnego urządzenia, bez konieczności poświęcania jego wyglądu’.

Najmniejsza i najlżejsza kamera cyfrowa HD na świecie
Sanyo VPC-HD 1000 może nagrywać filmy HD w rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Ta najmniejsza i najlżejsza (268 g) kamera HD na świecie, wykorzystuje kodek MPEG-4 AVC/H.264. Pozwala to na nagrywanie 43 minut treści full HD na karcie SDHC o pojemności 4 GB.

Dzięki rozwiązaniu Seagate użytkownicy mogą przechowywać ogromne ilości cyfrowych treści
Tworząc innowacyjną platformę D.A.V.E., Seagate doskonale rozumiał, jak ważne jest przechowywanie ‘cyfrowych wspomnień’. Dysk zewnętrzny Seagate FreeAgent Pro, poprzez port USB, pozwala na szybki i łatwy transfer filmów i zdjęć bezpośrednio z kamery Xacti. Dzięki temu w każdym miejscu i czasie można cieszyć się łatwym dostępem do najnowszych plików. Dzięki możliwości automatycznego [beeep]likowania i przenoszenia wybranych treści, dysk FreeAgent Pro może wysłać pliki do wybranych urządzeń (jak iPod) czy miejsc (stona online) docelowych. Więcej informacji o Seagate FreeAgent Pro znajduje się na www.seagate.com/freeagent.

Zwiększające się zapotrzebowanie na przenośne treści wymaga innowacyjnych i łatwych w użyciu rozwiązań, które pozwolą posiadać cyfrowe treści zawsze w zasięgu ręki. Na świecie używa się obecnie ok. miliarda kamer cyfrowych (w tym również kamer, znajdujących się w telefonach komórkowych). W 2006 roku zarejestrowały one 250 miliardów obrazów.

Użytkownicy chcą łatwo i wygodnie korzystać z własnych plików. W jaki sposób? Za pomocą platformy D.A.V.E., dostępnej w wersji o pojemności do 60GB. D.A.V.E. jest technologią oferującą bezprzewodową przestrzeń magazynową, wykorzystującą Bluetooth lub WiFi, dostarczającą użytkownikom centralny hub do przenoszenia swoich treści cyfrowych ze sobą – bez potrzeby poświęcenia wyglądu i wielkości urządzeń przenośnych.
Pobrane stąd-http://www.nvision.pl/news.php?extend.8846
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie, ze od moich ostatnich postów, już kilka razy zdarzyło mi się, że dzięki temu że miałem ją w kieszeni (noszę teraz zawsze przy sobie), udało mi się skręcić kilka fajnych ujęć :(

np:
[url="http://www.epheli.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=8579"]http://www.epheli.pl/index.php?name=PNphpB...opic&t=8579[/url]

lub tu:
[url="http://www.marcin1812.neostrada.pl/Kampinos2008-03-02_1Mbit.wmv"]http://www.marcin1812.neostrada.pl/Kampino...03-02_1Mbit.wmv[/url]


Dodatkowo po analizie oprogramowania stwierdzam, że Sony Movie Studio is the best! Nie kosztuje wiele, ma bardzo duże możliwości i idealnie pasuje do tej kamerki.
Jak na razie jadę na trialu, a moje zamówienie coś od dwóch tygodni nie może się wyjajić w sklepie...
Ponadto konwersja 720p/60fps do wmv z rozdzielczoscia 1/4 (640x360x30fps) daje sensownej wielkosci pliki, możliwe do umieszczenia na sieci.

Pozdrawiam,
Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Kilka dni temu zakupiłem tą kamerę :) i właśnie przymierzam się do zakupu karty SDHC - chciałbym 16GB, by uniknąć "żąglerki" przy nagrywaniu dłuższych materiałów i tu teraz mam prośbę o poradę do kolegów, którzy posiadają tą kamerę:

Jeżeli przy fullHD, według specyfikacji producenta, na kartę 8GB mieści się ~1h20m obrazu, czyli przy karcie 16GB trochę ponad dwie i pół godziny materiału, to "nie starczy" akumulatorka (ten wg. Sanyo zasila kamerę na 2h)... pytanie następujące: - czy warto zainwestować w ładowarkę VAR-L50 i dodatkowy akumulatorek DBL-50AEX ??


Z góry dzięki za wszytskie sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos posiada nowy model SANYO Xacti HD1010 ? Chcialbym wiedziec jaka jest jakość nagrywanych filmów w HD czy sa porównywalne do Sony HDR-SR12E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy warto doplacic ponad 500zł do nowszego modelu 1010?

z nowosci jakie posiada to :
1. nagrywanie filmów w zwolnionym tempie (300 klatek na sekundę),
2. rozpoznawanie twarzy do 12 osób jednocześnie,
3. lepsze działanie w słabym oświetleniu i cichsza praca (w stosunku do poprzednich kamer Xacti),

o ile ta 1 funkcja to dlamnie typowy bajer, to juz zastanawiam sie nad dzialaniem rozpoznawania twarzy w trybie video, jak to sie sprawuje? - czy jet to przydatna funkcja.
Jestem tez ciekaw jak duza roznica jest przy 3 punkcie. Edytowane przez koRnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!
Potrzebuję pomocy!
Mianowicie... Jestem laikiem i totalną lamą w tych sprawach a chciałbym wiedziec jak sie to i owo robi.
Mam kamerke hd Xacti VPC-HD 1000 i jestem szcześliwym z jej posiadania aczkolwiek nie wiem co zrobic kiedy to nagram juz jakiś przykładowy film i chcę go odtworzyć na komputerze. W sklepie pan sprzedawca twierdzil ze takowy plik trzeba jakoś zfinalizowac jeśli tak to proszę o pomoc jak tego dokonac.
Chciałbym po prostu te filmy móc otwierac w prostych programach jak te windowsowskie i fajnie tez by było zeby go czytał bez problemów wmm.
Więc jakby ktoś mógł chwile swego czasu poświecić to niech mi napisze (krok po kroku jak dla idoty lub dzieciaka co to trzeba zrobić od momentu podłączenia kamery z pc'kiem cały ten proces)
Pewnie się drodzy fachmany znacie więc pomóżcie zwykłemu człekowi! pozdrawiam!;] i z góry dzięki składam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wpadła mi ta kamerka w oko ale mam pytanie odnosnie odtwarzania na TV HD ready 24" Bravia. Wyczytałem u sanyo że przesył sygnału do TV jest przez stacje dokujacą. W polskich sklepach ta kamera kosztuje ok 1600 zł ale jakos nie widac żeby miała stacje dokujaca. Mówie tu o kablu HDMI. Czy ta kamera może sie połączyc z TV i odtwarzac wprost na Tv bez tej stacji? Pixmania sprzedaje ze stacja ale zaraz cena o 500 zł wiecej- wyjasnijcie mi jak to jest z ta komunikacja kamery z TV. Czy tylko wyjąc karte i do kompa? i poprzez laptopa wysyłąc obraz na TV? Prosze o odpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wpadła mi ta kamerka w oko ale mam pytanie odnosnie odtwarzania na TV HD ready 24" Bravia. Wyczytałem u sanyo że przesył sygnału do TV jest przez stacje dokujacą. W polskich sklepach ta kamera kosztuje ok 1600 zł ale jakos nie widac żeby miała stacje dokujaca. Mówie tu o kablu HDMI. Czy ta kamera może sie połączyc z TV i odtwarzac wprost na Tv bez tej stacji? Pixmania sprzedaje ze stacja ale zaraz cena o 500 zł wiecej- wyjasnijcie mi jak to jest z ta komunikacja kamery z TV. Czy tylko wyjąc karte i do kompa? i poprzez laptopa wysyłąc obraz na TV? Prosze o odpowiedż.

Nie ma możliwości, żeby kamera była sprzedawana bez stacji dokującej. To jest zestaw. Jeżeli cena jest większa na Pixmanii to pewnie dlatego, że to nowszy model HD 1010. Bez stacji dokującej racze sie nie podłączysz bezpośrednio do tv, przynajmniej w zestawie HD 1000 nie ma takiej przejściówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy warto doplacic ponad 500zł do nowszego modelu 1010?

z nowosci jakie posiada to :

1. nagrywanie filmów w zwolnionym tempie (300 klatek na sekundę),

2. rozpoznawanie twarzy do 12 osób jednocześnie,

3. lepsze działanie w słabym oświetleniu i cichsza praca (w stosunku do poprzednich kamer Xacti),

o ile ta 1 funkcja to dlamnie typowy bajer, to juz zastanawiam sie nad dzialaniem rozpoznawania twarzy w trybie video, jak to sie sprawuje? - czy jet to przydatna funkcja.

Jestem tez ciekaw jak duza roznica jest przy 3 punkcie.

Czy przypadkiem HD1000 też nie ma takiej możliwości? Przeglądając filmiki w sieci, widziałem takie z Slow Motion nagrane (podobno) tą kamerką. Swoją drogą, Zastanawiam się, czy kupować HD1000 czy opłaca się dokładać te 500 zł do HD1010? Czy rzeczywiście jest odczuwalna lepsza jakość w słabym oświetleniu i cichsza praca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...