Skocz do zawartości
crazy-j

chcesz dodac odtwarzanie regionu A do swojego BR ?

Rekomendowane odpowiedzi

Na niektorym znanej stronie: [url="http://www.dvdirect.net/"]http://www.dvdirect.net/[/url] pojawilo sie ogloszenie:

Gör Det Själv Kit till Blu-Ray spelare
HD S300 Modkit
HD S500 Modkit
HD 1400 Modkit
HD EL95 Modkit
HD LX70 Modkit
Pris Sek 849
ICOS kiten är EXTREMT svåra att installera och bör endast göras av professionella.
Vi kan även installera Kit om du redan har en av dessa Blu-Ray spelare.
Kostnaden är då 1495:-

Czyli jest kit za 90 Euro, ale pisza, ze jest ekstremalnie trudny do zainstalowania samemu. Robia to sami za 150 euro w modelach podanych wyzej (czyli 2 x Sony, Samsung i 2 x Pioneer).

Ciekawe ile beda mieli chetnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli koszt 1495 SEK (szwedzkich koron).

Jast jeszcze opis dla Samsunga 1400 z wsadzonym kitem:

Blu Ray Dual Region, FÖRST i VÄRLDEN!!!

Vi har dammat av våran "ICOS" logga och börjat gräva i dem nya Blu Ray och HD DVD spelarna.
Vi är mycket stolta av att vara första företag i världen som har lyckats att göra Samsung BD-1400
till att vara "Dual Region" region 1 & 2 på dvd och region A & B på Blu Ray.

Samsung BD-1400 "ICOS Dual Region"

Endast 5995:-

Czyli byli pierwsi na swiecie itd. DUAL REGION oznacza, że region 1 i 2 dla DVD i oraz A i B dla BR. Cena przerobionego 5995 SEK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogge - dzięki za tłumaczenie .

"Kit ICOS jest EKSTREMALNIE :rolleyes: trudny w instalacji i jego instalacja powinna być dokonana przez profesjonalny personel.
Prosimy o informację w zamówieniu, dla jakego modelu Kit zamawiasz i czy ma być przeznaczony do wersji PAL, czy też NTSC.
Cena - [b]849 SEK[/b]
Możemy również zainstalować Kit jeśli już posiadasz jeden z tych odtwarzaczy Blu-Ray Koszt wówczas wynosi [b]1495 SEK[/b] "
Gotowy player BD-P1400 A,B/1,2 to koszt [b]5995 SEK[/b]

1 SEK = 0.3814 pln.

Sebik - zamówiłeś już ? Masz info nt. montażu ?

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisali mi, że płatność się odbywa za pomocą PayPal'a i jak poprosiłem o przesłanie informacji o ich koncie PayPal'owym to dziś dostałem takiego maila:
"We have a small problem just right now, the pcb are out of stock and i hope they will be in any moment."
Rozumiem, że PCB to: printed circuit board.
A więc trzeba poczekać troszeczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że jestem także piekielnie zainteresowany takim modem, ale grzebię w sieci w poszukiwaniu opinii i ... cisza :rolleyes:
Idea szczytna i powinno chuczeć na zach. forach , a tam niestety cisza .... :rolleyes:
Może są skadynawskie fora , ale ten język nawet nie jest tłumaczony przez popularne translatory i dalej błądze w ciemnościach :)

Interesuje mnie szczególnie sposób montażu ( narzędzia , mierniki etc. ) jak i opinia o jego zachowaniu "po" - masz jakieś wieści ?

Może nasz rodzimy CLONEX wskoczy w temat ? :)

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie o wilku mowa i dziś pojawiła się w necie oficjalna strona producenta tych modów: [url="http://www.bluraymods.com/"]http://www.bluraymods.com/[/url]
W Europie już są dystrybutorzy w Holandii, Szwajcarii i Szwecji. Poszukują lokalnych dystrybutorów! "We are looking for exclusive distributors, Minimum order is 50/PC. Samples are US Dollar $129,- you'll get a refund when the distributor agreement is settled."
Jest też takie info: "Standard DVD: Dual Region 1 and 2 (PAL/NTSC). Blu-Ray: "Dual Region A and B.
For highest reliability, we use manual switching between Regions."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clonex, to byly czasy :(

sam kiedys nawet skorzystalem przy Pioneerku ;)

Najszybciej to pewnie takie cos u brytoli bedzie, nawet na avlandzie sprzedaja jak wiadomo przerobione od razu DVD.

Edytowane przez Majkel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='84144' date='06.02.2008, 21:11 ']Napisali mi, że płatność się odbywa za pomocą PayPal'a i jak poprosiłem o przesłanie informacji o ich koncie PayPal'owym to dziś dostałem takiego maila:
"We have a small problem just right now, the pcb are out of stock and i hope they will be in any moment."
Rozumiem, że PCB to: printed circuit board.
A więc trzeba poczekać troszeczkę.[/quote]

pisza, ze nie trzeba placic PayPalem, mozna w zwykly sposob karta.
Rozumiem, ze zlozyles zamowienie, a oni przeslali elektroniczna fakture z suma ktora placisz ? (tak stoi na ich stronie).

Podobno firma jest znana glownie w USA z wczesniejszych przerobek konsoli (nie wiem PS czy Xboxa, ale tez robia takie przerobki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja się kontaktowałem z tą Szwedzką firmą i mówili że wszystko mają i że mogą wysłać. Lecą do mnie Samsungi BD-P1400 z USA, więc będę od nich te kity zamawiał. Dam znać jak to działa. Napisali mi, że działa również z tytułami BD+ Foxa. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod-Pionierom gromkie - hip hip , hurrra ... :lol:

Ja nie mogę nigdzie znaleźć choćby jednej opinii użytkownia, ani sposobu montażu , bo to mnie ciekawi najbardziej ....


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='84259' date='07.02.2008, 13:50 ']Mod-Pionierom gromkie - hip hip , hurrra ... :lol:

Ja nie mogę nigdzie znaleźć choćby jednej opinii użytkownia, ani sposobu montażu , bo to mnie ciekawi najbardziej ....[/quote]
Montaż jest raczej skomplikowany (dostałem instrukcję montażu od Sony 300 od Szwedów jako przykład), tzn. jeżeli nie masz doświadczenia w lutowaniu układów SMD to nie masz co się do tego zabierać. No ale dobrego elektronika nie jest ciężko znaleźć, więc pewnie za 100 zł ktoś Ci to zamontuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='crazy-j' post='84221' date='07.02.2008, 12:59 ']pisza, ze nie trzeba placic PayPalem, mozna w zwykly sposob karta.
Rozumiem, ze zlozyles zamowienie, a oni przeslali elektroniczna fakture z suma ktora placisz ? (tak stoi na ich stronie).

Podobno firma jest znana glownie w USA z wczesniejszych przerobek konsoli (nie wiem PS czy Xboxa, ale tez robia takie przerobki)[/quote]
Zamwienia nie złożyłem, bo cały czas mi nie napisali, że mają na stanie.
W sprawie płatności oto ich odpowiedź:

> I'd like to ask you what would be the cost to mail me a Samsung ICOS
> > HD 1400 Modkit to Poland?
The cost for the kit is 89 euro + shipping 10 euro

> > Can I pay with a credit card or shall I make a wire transfer?
You pay via
paypal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wow
Widze, ze czas zainteresowac sie tym malym cackiem. Cena calkiem przyzwoita w porownaniu z mozliwosciami.
Musze popytac tu i tam o to i owo :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='braavoo' post='84389' date='08.02.2008, 10:29 ']Widze, ze czas zainteresowac sie tym malym cackiem. Cena calkiem przyzwoita w porownaniu z mozliwosciami.
Musze popytac tu i tam o to i owo :-)[/quote]
To jak sie coś dowiesz zanim nam uda się to zamontować to napisz tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebik' post='84275' date='07.02.2008, 15:19 ']Zamwienia nie złożyłem, bo cały czas mi nie napisali, że mają na stanie.
W sprawie płatności oto ich odpowiedź:

> I'd like to ask you what would be the cost to mail me a Samsung ICOS
> > HD 1400 Modkit to Poland?
The cost for the kit is 89 euro + shipping 10 euro

> > Can I pay with a credit card or shall I make a wire transfer?
You pay via
paypal.[/quote]

A może spróbujesz tak:
na ich stronie po prawej w środkowej ramce jest napis: BLI MEDLEM (GRATIS) czyli bądź członkiem (gratis)
klikasz na to i otwiera się możliwość rejestracji po angielsku
wpisujesz dane i adres mejlowy, potem logujesz sie, kupujesz, jako platność wybierasz karte kredytową.... dalej nie doszedłem bo nie chce kupić (braki w lutowaniu :) )
W Szwecji w zasadzie we wszystkich sklepach internetowych dziłaa to tak samo jak na Amazon. Przy wyborze płatności jest napisane, że na niektóre produkty trzeba zaczekać kilka dni.

ICH Forum: brak wypowiedzi na temat Kit
OCENA sklepu: 7 ocen. W skali 1-10: 4 oceny na 9 lub 10. Jedna na 6(brak opisu). Jedna na 4 (skarga, ze dostawa trwala kilkanascie dni, co jest jednak ponizej 20 dni zapewnianych przez sklep, ze dostawal reklamowe mejle od sklepu chociaz ich nie chcial, ze nie dostal mejla z potwierdzeniem ceny). Jedna na 1 punkt - brak wytlumaczenia dlaczego.
Jak na Szwecje to dosc kiepska ocena, ale tez tylko 7 glosow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy już ktoś z Was otrzymał przesyłkę ? Interesuje mnie jej zawartość , jak i sposób montażu moda do Sam 1400.


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie czekam na Samsunga, jak przekroczy granice Polski to będę zamawiał kita. Mam instrukcję montażu do któregoś Sony i zakładam, że do Samsunga będzie podobna.

Płytki FOXa region A i B z BD+ już czekają

UPDATE: Zamówiłem kita i na razie brak jakiejkolwiek reakcji z ich strony (Szwedów)... Czyżby ściema :)

UPDATE2: W DVDDirect nikt nie odbiera telefonu :) Za to udało mi sie skontaktować z bluraymods.com przez skype i tych mod kitów po prostu nie ma i nie wiadomo kiedy będą więc to jest wielka ściema...

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat - może coś się zmieniło , bo płyty z Reg. A aż się proszą o zakup .... :)

A taki [url="http://www.dvdirect.net/products_players_1.asp?funk=singular&id=346"]SAMSUNG [/url] to trochę za drogo wychodzi :) ( 1900 pln.)


Pzdr.

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem LG BH-100... Na Ebay'u są do wyhaczenia za około 250U$D. Z tego co piszą w branżowym czasopiśmie Francuskim, oraz na forum we Francji, jest to odtwarzacz region A i B. Model BH-200 tej opcji już nie ma...
Pytanie tylko, czy ten region-free działa tylko na modelach Europejskich, czy na modelach z USA również?
Liczyłem, że mój odtwarzacz do mnie dotrze do końca tego tygodnia, ale, chodziaż był dobrze zaadresowany do Polski, to poczta Amerykańska go wysłała do Australii:
- Into Foreign Customs, April 05, 2008, 3:31 pm, AUSTRALIA
- Arrived Abroad, April 05, 2008, 3:30 pm, AUSTRALIA
- International Dispatch, April 02, 2008, 9:50 am, JOHN F. KENNEDY APT/NEW YORK
- Processed, April 02, 2008, 9:48 am, JAMAICA, NY 11499
- Processed, April 01, 2008, 1:49 pm, SOUTHEASTERN, PA 19399
- Acceptance, April 01, 2008, 10:56 am, HATFIELD, PA 19440
- Electronic Shipping Info Received, April 01, 2008

Ech, a ja już się cieszyłem, że sobie w week-end potestuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to sprawa wygląda następująco:

Po paru miesiącach oczekiwania, marudzenia, trucia a na samym końcu po ostrej wymianie zdań dostałem od Szwedów kity. Okazało się, że nie chcieli ich sprzedać bo są za trudne do instalacji. Tak mi to uargumentował: "we are doing the mod on our players. but way to hard for a kit".

Nie wytłumaczyli mi nigdy dlaczego cały czas mają je w ofercie na stronie skoro nie chcą ich sprzedawać, no ale to nie mój problem.

W każdym razie dostałem kit'y i bardzo lakoniczną instrukcję instalacji ("As you see we don´t sell this version to normal people and there for no
really guide, I hope you understand my instruction."). Faktycznie to co przysłali było nie tylko trudne do zainstalowania, ale bez znajomości metody praktycznie niemożliwe do instalacji. Znajomy elektronik, który od kilkunastu lat zajmuje się serwisowaniem sprzętu RTV (dla którego lutowanie układów SMD z gęstym rastrem czy układów BGA to bułka z masłem) męczył się z tym kilka godzin po czym olaliśmy ich instrukcję i zrobił to po swojemu. Ostatecznie udało się, ale mieli rację, było ciężko.

A że jakoś tak wyszło, że stałem się posiadaczem trzech Samsungów BD-P1400 (dwóch US i jednego EU) to dwa z nich są do wzięcia, jak zauważył już czujnie BoDeX, który chyba skanuje Allegro kilka razy dziennie :rolleyes:. Oczywiście z forumowiczami chętnie dogadam się poza Allegro :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten kit rozumiem robi reg free zarowno dla BD jak i DVD, ja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' post='99809' date='03.05.2008, 15:37 ']Ten kit rozumiem robi reg free zarowno dla BD jak i DVD, ja?[/quote]
Nie, można odtwarzać blu-ray region A i B oraz DVD region 1 i 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Właśnie przeczytałem na francuskim forum, że kupując Europejski odtwarzacz Sharp BDHP20, można do niego wgrać FW z USA (http://www.sharpusa.com/products/TypeSoftware/0,1086,229,00.html) i robi się z niego odtwarzacz BR zona A i DVD zona 1, tyle, że działa na 220V. Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry - zły przycisk ! :(



Nie wyobrażam sobie, aby przed każdym seansem ( z płytami A/B ) wgywać inne oprogramowanie ....
Rozwiązaniem byłoby dodanie kości z alternatywnym firmware i przełączanie wg. aktualnej potrzeby ... ale tak to tylko w ERZE !



Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sebik,

też czytałem gdzieś, że ktoś to zrobił, ale z tego co pamiętam było też napisane, że nie mógł wrócić do softu EU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...