Skocz do zawartości
ksavras

Problem z n-boxem serii BXZB, inny niż piszczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono forumowiczów!
Czy ktoś z Was miał może problem ze współpracą dekodera n z pilotem od tegoż? Wymieniłem wczoraj piszczący dekoder serii BXZB na nowy serii BXZB - nie piszczący. I wszystko byłoby ok gdybym wymieniał go z powodu piszczenia ale nie jest ponieważ powodem wymiany był brak komunikacji między pilotem a n-boxem po włączeniu dekodera przez 5 do 20 minut. Czyli włączam dekoder i koniec... muszę czekać żeby zmienić kanał albo podejść do pudełka i zrobić to ręcznie, co bardzo mi się nie podoba. Czy ktoś już miał taki problem? Może istnieje jakieś lekarstwo które ułatwi mi życie ze "ślepym" n-boxem? Czy też, jak wyczytałem w innych wątkach seria BXZB jest trefna i powinienem wymienić dekoder na inną serię?

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ksavras' post='81386' date='24.01.2008, 19:16 ']Witam szanowne grono forumowiczów!
Czy ktoś z Was miał może problem ze współpracą dekodera n z pilotem od tegoż? Wymieniłem wczoraj piszczący dekoder serii BXZB na nowy serii BXZB - nie piszczący. I wszystko byłoby ok gdybym wymieniał go z powodu piszczenia ale nie jest ponieważ powodem wymiany był brak komunikacji między pilotem a n-boxem po włączeniu dekodera przez 5 do 20 minut. Czyli włączam dekoder i koniec... muszę czekać żeby zmienić kanał albo podejść do pudełka i zrobić to ręcznie, co bardzo mi się nie podoba. Czy ktoś już miał taki problem? Może istnieje jakieś lekarstwo które ułatwi mi życie ze "ślepym" n-boxem? Czy też, jak wyczytałem w innych wątkach seria BXZB jest trefna i powinienem wymienić dekoder na inną serię?

Dziękuję i pozdrawiam.[/quote]


Ja mam serie BSLA i podobny problem, tzn. pilot najczęściej działa przez chwilę od uruchomienia a potem brak reakcji. Podobno wymiana powinna pomóc, ale co zrobić z nagranymi programami na twardzielu, których nie chciałbym stracić.

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem na temat pilota w innym wątku. Mam podobny problem tj. spóżnionej reakcji pilota a wręcz po włączeniu Nboxa przez jakiś czas wogóle nie działa. Obserwuję ten problem bo nie zawsze tak jest i szukam przyczyny. Mam dekoder serii BXZB... dobry - nie piszczy.

Być może dekoder po włączeniu faktycznie "się uzbraja" przyjmując oprogramowanie podobnie jak komputer - jeszcze nie wiem. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='donia' post='83426' date='04.02.2008, 09:19 ']...
Być może dekoder po włączeniu faktycznie "się uzbraja" przyjmując oprogramowanie podobnie jak komputer - jeszcze nie wiem. :P[/quote]


Jestem przekonany że nie chodzi o ładowanie oprogramowania, ponieważ można wejść do EPG oraz zmieniać kanały z poziomu n-boxa na panelu frontowym. Musiałoby to być bardzo dziwne oprogramowanie (ignorujące sygnały z pilota??) które umożliwia sterowanie po włączeniu tylko po podejściu do boxa :) Ja uzbroiłem się w cierpliwość i czekam aż u dystrybutorów pojawi się seria inna niż BXZB.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...