Skocz do zawartości
jacek2

Amazon.com - wszystko co związane z kupowanie na Amazonie

Rekomendowane odpowiedzi

Oni żadnych gier nie wysyłają. Myślę, że to są warunki sprzedaży dyktowane przez producentów.
Swojego czasu ten oto sklep mi wysyłał gry do Polski. Całkiem mili w kontakcie:
[url="http://www.cdromshop.com/"]http://www.cdromshop.com/[/url]

Z Kanady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='88314' date='27.02.2008, 12:49 ']Chyba znalazłem ciekawy trik jak obejść cło i mieć niższe koszta za wysyłkę z amazon.com

A więc: lepiej zamawiać więcej produktów w opcji pre-order, czyli, zamawiamy np. dwa filmy już wydane i dwa filmy które wyjdą za tydzień i jeszcze dwa, ltóre wyjdą za miesiąc.
Zaznaczamy, że mają być wysłane wszystkie na raz (tańsza opcja), a amazon i tak wysyła filmy tak jak się pojawiają a koszta przesyłki oblicza jako jedną paczkę i potem dzieli je na trzy paczki!
Na cle przychodzą małe paczuszki.... I wik syty i owca cała.

Dziś jest pełno tytułów HD DVD za 11,95$[/quote]
Zrobiłem tak jak piszesz, ale nie wysłali mi do taj pory żadnego filmu. Dwa filmy są dostępne, a 1 za około miesiąc, a drugi za 2 miechy
Shipping estimate: May 27, 2008
Delivery estimate: June 9, 2008 - July 17, 2008 Edytowane przez hazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hazi' post='94068' date='31.03.2008, 18:31 ']Zrobiłem tak jak piszesz, ale nie wysłali mi do taj pory żadnego filmu. Dwa filmy są dostępne, a 1 za około miesiąc, a drugi za 2 miechy
Shipping estimate: May 27, 2008
Delivery estimate: June 9, 2008 - July 17, 2008[/quote]
Dziwne... U mnie to działa, ale, rzeczywiście, chyba tylko w przypadku pre-orderów, które wychodzą w różnych terminach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i stało się. Płyty BD (9 szt.) zostały dzisiaj dostarczone przez kuriera UPS. Przesyłka z USA błyskawiczna. Wysłana 26.03 dzisiaj została dostarczona.

Zamówienie opiewało na kwotę 521zł po przeliczeniu.

Wszystko cacy ale... Przed wręczeniem paczuszki Pan kurier poprosił o 151zł. :)

Mówię, słucham. Niestety naliczyli Panu cło za te filmy.

A Amazon, zamiast schować karteczkę z zamówieniem do paczki to przypiął ją na wierzchu tak, że każdy wiedział co zamówiłem. I w ten sposób cała wysyłka wyniosła 672zł co daje 75zł za płytkę.

Niby się opłaca jeszcze. Nadmieniam, że wziąłem przesyłkę ekspresow, która kosztowała 56$.

Zamówiłem następne 3 płyt, tym razem kursem przyspieszonym a nie ekspresowym. Zobaczymy czy teraz też naliczą cło.


Pytanie: czy można je w jakiś sposób obejść?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='94076' date='31.03.2008, 20:08 ']Dziwne... U mnie to działa, ale, rzeczywiście, chyba tylko w przypadku pre-orderów, które wychodzą w różnych terminach.[/quote]
Ale ja mam taka sytuacje, 2 filmy są już dostępne, jeden ma być 24.04.08, a drugi na 27.05.08. Mam coś dołożyć z bliższą data realizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z mojego doświadczenia, tylko paczuszki po dwie sztuki przechodzą bez cła.... No i czasem, wyrywkowo, większe paczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co jeszcze mozna kupic w amazon procz filmow zeby wyslali do polski ? i jeszcze pytanko czy karta niby "kredytowa" tzn allekarta z allegro z banku bzwbk mozna tam placici ? czy ja akceptuja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wysyłają filmy, płyty CD i książki. Nie wiem co to jest allekarta, ale, jeśli to karta VISA lub Mastercard to powinna działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam kumpla w USA i jesli np zamowil by mi gierki na ps3 i wyslal do polski to beda one dziala na mojej konsoli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanie ile kosztuje wysylka blyskawiczna z amazona powiedzmy kupujac 1 dvd ? czy to sie oplaca czy raczej lepiej kupic kilka dvd ? i wtedy przesylke ekspresowa mogl bvy mi ktos podac link do taiego cennika ? z amazona bo nie moge znalezc :rolleyes: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Witam, możecie mi wytłumaczyć parę rzeczy :
1) Czy Towar jest nowy/używany ( i czy jest możliwość oszukania mnie?)
2) Czy wyślą do Polski Xboxa 360 Elite?? za 449 $ lub 229 funtów :
a) ile dopłaty??
3) Jakie jest cło
4) Jak się zarejestrować i jak kupić!! Edytowane przez Geseum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie zadawał tego samego pytania w kilku miejscach. A tak swoja drogą to czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj a znajdziesz wszystko.

Chivay :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cło to pryszcz bodajże 3%, najgorszy jest 22% VAT :rolleyes:
Dla ułatwienia dodaj 25% dodatkowo ;)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Basstech' post='93074' date='25.03.2008, 20:56 ']Powiedzcie mi czy informacje zawarte na stronie [url="http://bluray.liesinc.net/"]http://bluray.liesinc.net/[/url] są pewne?
Gdyż przy zamówieniu wyskoczyło mi ostrzeżenie, że niektóre pozycje mają region 1, a na w/w stronie były w region free.[/quote]
przyłączam się do ww. pytanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem z dnia dzisiejszego.
Kupowałem już na amazonie parokrotnie i do tej pory nie miałem z odbiorem przesyłek żadnych problemów ( avizo - paczka dużych rozmiarów odbiór osobisty itd ) . Dzisiaj jakiś d...l , rzucił paczkę na korytarz pod drzwiami i zostawił zadowolony , oczywiście z paczki pozostało jedynie pudełko.
Byłem na poczcie , ale oni nie przyznają się że to od nich był ten artysta, na paczce nie ma żadnych oznaczeń że poczta miała to w swoich rękach. Jak można ustalić komu amazon.com zleca przewóz przesyłek na terenie Polski.
Jedyne oznaczenia jakie odnalazłem na pudełku to info że paczka nadeszła uszkodzona i pewno dlatego była w folii - no ale jak by było puste pudełko to powinni to inaczej oznaczyć i okrągły nieczytelny stempel WARSZAWA CEP na dole nieczytelne.
Jakby ktoś coś wymyślił co to oznacza proszę dać znać .
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płytka zakupiona końcem maja do dziś nie doszła.Nie jest to pierwszy raz więc dam sobie chyba spokój z zakupami za oceanem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety też "kupiłem" pod koniec sierpnia i do dzisiaj (październik) nie dotarła :_beczy: Dam im jeszcze czas do listopada ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebik' post='94099' date='31.03.2008, 21:40 ']Z mojego doświadczenia, tylko paczuszki po dwie sztuki przechodzą bez cła.... No i czasem, wyrywkowo, większe paczki.[/quote]

:_beczy: większa (gabarytowo) paczka to cło + vat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='HD Tosiek' post='125332' date='11.10.2008, 08:44 ']Ja niestety też "kupiłem" pod koniec sierpnia i do dzisiaj (październik) nie dotarła :( Dam im jeszcze czas do listopada ;)[/quote]
W amazon.com bez problemu ci wyślą następną paczkę. U nich jeśli paczka nie dotarła w (bodajże) 23 dni to po twoim zgłoszeniu zaraz wyślą zastępczy towar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='125351' date='11.10.2008, 11:37 ']W amazon.com bez problemu ci wyślą następną paczkę. U nich jeśli paczka nie dotarła w (bodajże) 23 dni to po twoim zgłoszeniu zaraz wyślą zastępczy towar.[/quote]

Niestety skusiła mnie oferta firmy : Ingram DVDs & blu-ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem z zakupem na stronie amazon.com !

Otóż nie chce kupować paczki, tylko jeden utwór z płyty poprzez internet za 0.99 $

Chce zrobić przelew z mBanku i nie będzie problemu tylko, że kiedy potwierdzam zakup wyskakuje mi tabelka z danymi, a w polu "State/Region/Provience/ nie ma np. Śląska ani niczego takiego, bo nie wpisuje się kraju ! Moge wybrać tylko amerykańskie stany i przez to nie mogę dokończyć zakupu.

Proszę o pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paw_el' post='125385' date='11.10.2008, 14:53 ']Witam. Mam problem z zakupem na stronie amazon.com !

Otóż nie chce kupować paczki, tylko jeden utwór z płyty poprzez internet za 0.99 $

Chce zrobić przelew z mBanku i nie będzie problemu tylko, że kiedy potwierdzam zakup wyskakuje mi tabelka z danymi, a w polu "State/Region/Provience/ nie ma np. Śląska ani niczego takiego, bo nie wpisuje się kraju ! Moge wybrać tylko amerykańskie stany i przez to nie mogę dokończyć zakupu.

Proszę o pomoc ![/quote]

Nigdy nie kupowałem u nich nagrań, jeśli juz to korzystam ze strony mp3fiesta.com, cała płyta za dolara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to szkoda, chyba żeby tak napisać że jest się ze Stanów ;-D Ale pewnie to nic nie da ... ;/


Mógłbym to kupić też w serwisie www.emusic.com - ale tam z kolei, przy zakładaniu konta i podając PRAWIDŁOWY nr mojej karty VISA cały czas odrzuca... to jest utwór klasyczny, więc raczej nigdzie indziej nie będę miał okazji go kupić .... Edytowane przez paw_el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paw_el' post='125474' date='11.10.2008, 22:03 ']No to szkoda, chyba żeby tak napisać że jest się ze Stanów ;-D Ale pewnie to nic nie da ... ;/


Mógłbym to kupić też w serwisie www.emusic.com - ale tam z kolei, przy zakładaniu konta i podając PRAWIDŁOWY nr mojej karty VISA cały czas odrzuca... to jest utwór klasyczny, więc raczej nigdzie indziej nie będę miał okazji go kupić ....[/quote]
Sklepy internetowe z mp3 i VOD sprawdzają czy numer karty kredytowej i/lub adres IP twojego komputera jest z kraju na który mają prawa sprzedaży. Jak narazie tylko iTunes daje się obejść z ich kartami prepaid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...