Skocz do zawartości
jacek2

Amazon.com - wszystko co związane z kupowanie na Amazonie

Rekomendowane odpowiedzi

tutaj link, do stawek i ogólnie :

[url="http://e-platnosci.23.pl/faq.htm#wartosc"]http://e-platnosci.23.pl/faq.htm#wartosc[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='85564' date='13.02.2008, 20:17 ']A jak juz ci złapia przesyłke na cle to jak to wyglada technicznie? Jak to sie płaci. jakoś nigdy nie miałem tej przyjemności :)

Autorus[/quote]
z cła idzie normalnie na twoją pocztę i tam przy odbiorze przesyłki doplacasz cło...nic przyjemnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Maro' post='85567' date='13.02.2008, 20:32 ']A znaleźliście jakieś płyty na nasz region? Bo ja przeglądałem chyba z kilkadziesiąt i w:
Product detail wszędzie było coś takiego!! :)

Jak ktoś coś widział to może link?[/quote]
było już wałkowane => [url="http://bluray.liesinc.net/"]http://bluray.liesinc.net/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zrobiłem zakupki :) ale komplet BBC world HD DVD i kilka soundtrack : House i Dexter oraz Scrubs cd :) Lecą do mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedna uwaga do promocji Amazona: cokolwiek dają nam GRATIS - i tak jego wartość trafi na tzw. Custom Sticker czyli będzie DOLICZONE do wartości przesyłki, a tym samym zwiększa prawdopodobieństwo jej trafienia na CŁO. Np. jeśli kupujemy 3 płyty po 20$, ale za 2 płacimy, trzecia gratis - Amazon i tak wykaże wartość paczki dla celników 60$ - bo de facto o takiej wartości towary znajdują się w środku.
Sprawdzone empirycznie już jakiś czas temu - i cło zapłacone niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem zakupki, teraz pytanie na przyszłość co jest bardziej opłacalne ze względu na [b][u]koszty przesyłki i cło[/u][/b]?

- kupić od razu 10 płytek (zapłacę cło ale może mniej zapłacę za przesyłkę?)
- kupować po 2 żeby nie narazić się na cło. (ale sumując koszt przesyłek wyjdzie drożej)

Za przesyłkę 11szt cd wyszło coś ponad 31,38$.
Za przesyłkę Planet earth +IMAX ( hd dvd) wyszło 8,97$

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Autorus
Za paczkę płacisz3,99$ plus 2,49$ za każdą płytę/opakowanie/.
Cała oszczędność to rozłożenie opłaty 3,99$ nie na dwie płyta a na dziesięć. Z kolei cło plus 22% VAT to średnio z płyty pięć baksów. Jak widzisz zdecydowanie opłaca się zamawiać małe przesyłki po 2szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak będę robił :) Wielkie dzięki za wyjaśnienie.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na amazonie Complete Matrix Trilogy z 63$ na 44$!... Edytowane przez martin_ezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='martin_ezz' post='87217' date='21.02.2008, 12:02 ']na amazonie Complete Matrix Trilogy z 63$ na 44$!...[/quote]

Teraz pewnie inne ceny tez polecą, jaby discovery atlas obtanili to bym tez wzął :)

Kurdę, 44$ to 110zł za kompleciek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarły do mnie pierwsze płytki z amazon.com

NP. Galapagos i Odyseja kosmiczna zostały wysłane 19.02. i doszły wczoraj :) a czas dostarczenia był podany na 10 marca.

Dodatkowo dotarł soundtrack Dextre :) pudełko całe czerwone, ciekawe czemu :o

Autorus

PS choc przyznaję ze jeszcze nie doszły do mnie paczki z 13.02 :)

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba znalazłem ciekawy trik jak obejść cło i mieć niższe koszta za wysyłkę z amazon.com

A więc: lepiej zamawiać więcej produktów w opcji pre-order, czyli, zamawiamy np. dwa filmy już wydane i dwa filmy które wyjdą za tydzień i jeszcze dwa, ltóre wyjdą za miesiąc.
Zaznaczamy, że mają być wysłane wszystkie na raz (tańsza opcja), a amazon i tak wysyła filmy tak jak się pojawiają a koszta przesyłki oblicza jako jedną paczkę i potem dzieli je na trzy paczki!
Na cle przychodzą małe paczuszki.... I wik syty i owca cała.

Dziś jest pełno tytułów HD DVD za 11,95$ Edytowane przez sebik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos byl by chetny pomoc mi zrobic pierwszy zakup na amazon :) najlepiej prosil bym o numer gg na prv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile jeszcze chcialbym zapytac czy kupujac tam gry na ps3 beda one dzialaly na europejskim sprzecie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Kruczek' post='93047' date='25.03.2008, 18:16 ']a ile jeszcze chcialbym zapytac czy kupujac tam gry na ps3 beda one dzialaly na europejskim sprzecie ? :)[/quote]
Gier amazon.com nie wysyła do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Właśnie wrzuciłem do koszyka 12 pozycji BD na www.amazon.com. Wszystkie płyty są In Stock czyli dostępne. Czekam na przesyłkę i zobaczymy czy dowalą mi cło za całość. Jeśli tak to jaki % dodają - 22%?

Pewnie wszystko wrzucą do jednej paczki. + że wszystko dojedzie, mam nadzieję - całe. Nie tak jak z dvd.co.uk - że wszystkie płytki pakowane są osobno i niektóre na tym ucierpiały.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej zamawiać po dwie sztuki, wtedy się celnicy nie czepiają. A doliczą ci 22% od całkowitej wartości paczki + opłaty za przesyłkę. Do tego doliczają opłaty, celną i pocztową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyszło mi 194$ ale odzyskałem 30$ więc za same filmy zapłaciłem 165$ co daje średnio 16,5$/szt. nie licząc wysyłki. Bardzie opłaca się niż na dvd.co.uk.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi czy informacje zawarte na stronie [url="http://bluray.liesinc.net/"]http://bluray.liesinc.net/[/url] są pewne?

Gdyż przy zamówieniu wyskoczyło mi ostrzeżenie, że niektóre pozycje mają region 1, a na w/w stronie były w region free.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Basstech' post='93071' date='25.03.2008, 20:48 ']Wyszło mi 194$ ale odzyskałem 30$ więc za same filmy zapłaciłem 165$ co daje średnio 16,5$/szt. nie licząc wysyłki. Bardzie opłaca się niż na dvd.co.uk.

Pozdr.[/quote]
Ale cło i vat policza od 194$ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='93078' date='25.03.2008, 21:07 ']Ale cło i vat policza od 194$ :)[/quote]


No mogą ale nie muszą... A jak jest z tymi regionami na w/w stronie? Są wiarygodne informacje? Żebym nie wkopał się w bambuko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Basstech' post='93081' date='25.03.2008, 21:14 ']No mogą ale nie muszą... A jak jest z tymi regionami na w/w stronie? Są wiarygodne informacje? Żebym nie wkopał się w bambuko...[/quote]

Moga to powyżej 20$. Przy takiej kwocie to nieuniknione. Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybrałem przesyłkę priorytetową 2-4 dni więc dam znać ile dokopią mi cła jak przyjdzie.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego nie wysylaja gier na ps3 ? z amazona ? :) jesli mozna wiedziec a skad jesze mozna zamowc by mi wyslali ? nie liczac polski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...