Skocz do zawartości
swnw

Philips 32 PFL 7862 a MPEG4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Własnie przeprowadziłem eksperyment z DVBT. Na zwykłej teleskopowej antenie, którą trzymałem w ręku, patrząc na Pałac Kultury - widok z okna. po przestawieniu kraju na Niemcy (napisy polskie) - przy ustawieniu Polska Philips nie szukał z tej anteny kanałów cyfrowych, odbiornik zlokalizował (instalacja kanałów):

6 kanałów z rozszerzeniem _AVC np. "TV4_AVC przy próbie dostrojenia komunikat "Nie wspomagany format wizji" i po chwili próbuje wyświetlać coś w rodzaju puzzli złożonych z fragmentów obrazu.

3 bez tego rozszerzenia przy próbie dostrojenia obraz lepszy niż w sklepie ale rozpadający się na fragmenty i wtedy komunikat "Nie wspomagany format wizji", po jakimś czasie obraz "możliwy do oglądania' okresowo rozpadający się.

Tryb cyfrowy odbiór testowy:

Jakość sygnału - przeciętny

Poziom sygnału - troche wiecej niż 1/3 poziomego wskaźnika


3 radiowe: PR1,PR2, PR3 - ikonka podobna do małego radia odbiór bardzo dobry

7 analogowych - ikonka A przed numerem programu odbiór różny ogólnie kiepski

Z tego co wiem AVC to "H.264 is a standard for video compression. It is also known as MPEG-4 Part 10, or AVC (for Advanced Video Coding)."

Wnioskuję, że 32PFL7862 nie odbiera MPEG 4 :rolleyes:.

Dobra wiadomość są moduły CI transkodujące MPEG4 do MPEG2 za około 300 zł. :lol:

Poszukałem trochę w Google i dowiedziaem się, że na razie sygnał jest bardzo słaby w fazie eksperymentów i moc nadajnika wkrótce ma być większa.

Jakieś sugestie? swnw

Edytowane przez swnw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...