Skocz do zawartości
funky

Różności i drobiazgi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów posiadaczy PH zauważył, że za pomocą kombinacji POWER-OFF + DELETE można wyłączyć całkowicie PH?

Nie wiem kurcze, jak go tylko potem włączyć..... :)

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie natomiast interesuje jaki system plikow obsluguje PH. Z tego co slyszalem dysk formatuje sie w EXT2 a na wiki znalazlem z rowniez NTFS.

[quote]What are the supported file system for NMT?

File system read supported: EXT2/3, NTFS, FAT16/32, HFS+ File system write supported: EXT2/3, NTFS write will be supported in Q4 '07[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='martig' post='78974' date='12.01.2008, 16:32 ']Mnie natomiast interesuje jaki system plikow obsluguje PH. Z tego co slyszalem dysk formatuje sie w EXT2 a na wiki znalazlem z rowniez NTFS.[/quote]

Wewnętrzny dysk (ten podpięty wewnątz popcorna poprzez złącze PATA) jest formatowany i czytany jako EXT3(rozszerzona wersja EXT2).
Dyski zewnętrzne podłączone poprzez USB mogą mieć format FAT32 lub NTFS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A'propos systemu plików - to mam taki dziwny traf, że po pobraniu pliku przez torrenta - widzę go w katalogu ( Hard_disk -> Download ) i daje się odpalić ( jest to filmik ), ale nie ma go w katalogu, jaki widzi FTP. Pewnie jest jakaś reguła filtrująca nazwy plików i coś w nazwie mu przeszkadza.

Jednym słowem -> mogę zobaczyć film w dziale download, ale nie mogę go nijak pobrać, bo nie widać tego katalogu w zasobach sieciowych PH.

Ktoś miał podobnie? Jak sobie z tym poradzić.....

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='78978' date='12.01.2008, 19:08 ']Wewnętrzny dysk (ten podpięty wewnątz popcorna poprzez złącze PATA) jest formatowany i czytany jako EXT3(rozszerzona wersja EXT2).
Dyski zewnętrzne podłączone poprzez USB mogą mieć format FAT32 lub NTFS.[/quote]
Na dzisiaj zawartość wewnętrznego dysku w formacie NTFS też bedzie widziana przez PH ale nie będzie można na nim zainstalować aplikacji tzn. serwerów, torrenta etc. Więc jeżeli ktoś ma pełny dysk NTFS na który nie zamierza nic dogrywać po włożeniu do PH to no problem. Oczywiście pełna inicjalizacja systemu spowoduje sformatowanie takiego dysku na .ext3 i utratę danych więc to trochę niebezpieczne. Edytowane przez andy95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='funky' post='79034' date='12.01.2008, 23:01 ']A'propos systemu plików - to mam taki dziwny traf, że po pobraniu pliku przez torrenta - widzę go w katalogu ( Hard_disk -> Download ) i daje się odpalić ( jest to filmik ), ale nie ma go w katalogu, jaki widzi FTP. Pewnie jest jakaś reguła filtrująca nazwy plików i coś w nazwie mu przeszkadza.

Jednym słowem -> mogę zobaczyć film w dziale download, ale nie mogę go nijak pobrać, bo nie widać tego katalogu w zasobach sieciowych PH.

Ktoś miał podobnie? Jak sobie z tym poradzić.....

F.[/quote]
Hmm, jakiego używasz ftp ? Sprobuj może użyć natywanego ftp windows ? Ew. sprobuj się podłczyć do zasobu sieciowego przez smb. Nie mialem problemu ze skopowaniem download z PH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy komuś udało się poprawnie skopiować dane zapisane przez PH na HDD po wyjęciu go i podłączeniu do PC.
Mam na myśli pliki powyżej np 2GB. Z mniejszymi nie miałem kłopotów.
Używałem wtyczki total commandera do obsługi dysków z formatem ext.

p.s.
@funky

Klient FTP w total commander widzi wszystkie katalogi (przynajmniej u mnie) :P
pzdr

Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[url="http://kasze.ijon.info/index.php/105/partycja-ext3-pod-windows/"]TU[/url] masz opis programow umozliwiajcych odczyt/zapis partycji ext3 pod XP. Moze cos Ci sie przydza.
Jak juz cos wybierzesz to napisz ktory bo jak przyjdzie do mnie PH to nie zamierzam kopiowac wszystkiego przez ftpa z zabojcza predkoscia 5mb/s :P

Edytowane przez martig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='martig' post='79059' date='13.01.2008, 01:02 '][url="http://kasze.ijon.info/index.php/105/partycja-ext3-pod-windows/"]TU[/url] masz opis programow umozliwiajcych odczyt/zapis partycji ext3 pod XP. Moze cos Ci sie przydza.
Jak juz cos wybierzesz to napisz ktory bo jak przyjdzie do mnie PH to nie zamierzam kopiowac wszystkiego przez ftpa z zabojcza predkoscia 5mb/s :P[/quote]
To nie jest 5mb/s (mili bitów na sekundę) ale 5 (do 6-ciu) MB/s (Mega Bajtów na Sekundę) czyli ok. 8 miliardów razy więcej, ulitujmy się nad jednostkami, oznaczeniami i nazewnictwem. Maks. teoretyczna szybkość transmisji 100BaseT (sieć 100 Mbps) to 12 MB/s. Nie wiem jak na XP ale pod Vista 64 wszystkie przetestowane przezmnie opcje dostępu do .ext3 są wolniejsze niż te 5 MB/s. Może ktoś zna jakąś CD/DVD-bootowalną dystrybucję Linux-a z dostępem do NTFS/HPFS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andy95' post='79071' date='12.01.2008, 23:54 ']To nie jest 5mb/s (mili bitów na sekundę) ale 5 (do 6-ciu) MB/s (Mega Bajtów na Sekundę) czyli ok. 8 miliardów razy więcej, ulitujmy się nad jednostkami, oznaczeniami i nazewnictwem.[/quote]
MB (megabajt) to 8 razy więcej niż mb (megabit). W informatyce przedrostki "m" i "M" są sobie równe. Jeżeli "m" oznaczałoby "mili" to mielibyśmy ułamkowe części bitów co jest bzdurą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andy95' post='79044' date='12.01.2008, 22:31 ']Hmm, jakiego używasz ftp ? Sprobuj może użyć natywanego ftp windows ? Ew. sprobuj się podłczyć do zasobu sieciowego przez smb. Nie mialem problemu ze skopowaniem download z PH.[/quote]

To nie jest problem klienta, lecz serwera. Już to wiem.

@priem: Ja też od zawsze używam TC i nigdy nie miałem kłopotów.

Oczywiście połączyłem się natywnym windowsowym i linuxowym też klientem FTP i efekt identyczny.

Rozwiązanie ( a właściwie przyczyna kłopotu - tak ZGADUJĘ ): katalog nazywa się JAKIS_SERIAL.S04E11.XviD-LOL.avi a w nim jest plik o tej samej nazwie
i się biedaczysko pogubił. Tak to pobiera torrent i koniec.

A nazwy są filtrowane -> spróbujcie uruchomić przeglądanie zdjęć wchodząc do katalogu VIDEO....

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='martig' post='79059' date='12.01.2008, 23:02 '][url="http://kasze.ijon.info/index.php/105/partycja-ext3-pod-windows/"]TU[/url] masz opis programow umozliwiajcych odczyt/zapis partycji ext3 pod XP. Moze cos Ci sie przydza.
Jak juz cos wybierzesz to napisz ktory bo jak przyjdzie do mnie PH to nie zamierzam kopiowac wszystkiego przez ftpa z zabojcza predkoscia 5mb/s :lol:[/quote]

Znacznie prościej w/g mnie jest pobrać jakąś 1 płytową dystrybucję usuchamianą z płyty CD, która nie potrzebuje niczego poza RAM'em.
Sama znajdzie dyski i je zamontuje i można będzie przekopiować pliki między dyskami.

Zakładam, że na dysku z PH już będzie system plików - założony przez PH.

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Mam problem z podłączeniem wewnętrznego HDD.
PH go nie wykrywa.
A może trwa format ale jak długo?
Czy ma mieć jakieś zworki tzn. czy ma być master slave czy bez zworki?
Dysk to sygate 500GB.
Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='banulkrz' post='80322' date='19.01.2008, 13:02 ']Witam.
Mam problem z podłączeniem wewnętrznego HDD.
PH go nie wykrywa.
A może trwa format ale jak długo?
Czy ma mieć jakieś zworki tzn. czy ma być master slave czy bez zworki?
Dysk to sygate 500GB.
Proszę o odpowiedź.[/quote]

Ustaw zworkę na MASTER

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok.
Już działa,
Żeby PH zobaczył dysk trzeba go podłączyć do sieci ściągnąć soft z netu, który sformatuje dysk
i założy widziane na dysku foldery Video,Music,Foto.
Bez podłączenia do sieci dysk zawsze będzie martwy.
Teraz już tylko przenieść dane z PC i oglądać,oglądać.....
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='banulkrz' post='80666' date='20.01.2008, 21:42 ']Ok.
Już działa,
Żeby PH zobaczył dysk trzeba go podłączyć do sieci ściągnąć soft z netu, który sformatuje dysk
i założy widziane na dysku foldery Video,Music,Foto.
Bez podłączenia do sieci dysk zawsze będzie martwy.
Teraz już tylko przenieść dane z PC i oglądać,oglądać.....
Pozdrawiam.[/quote]

Witam.
Mam ten sam problem z Seagatem 750GB. PH jest wpięty do internetu... I co dalej?
Jaki soft?
Czy mógłbyś bardziej łopatologicznie?

Pozdrawiam.
Grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK.
Wchodzisz w PH w Setup>Maitenance>NMT setup wizard.
Wciskasz ok i... wszystko się samo zrobi.
Będziesz widział pasek postepu ściągania aplkacji.
Tak jak pisałem utworzone zostaną katalogi itp.
No i diodka od dysku zacznie migać takim fajnym fioletowym kolorkiem.
Wszystko, proste tylko mnie też dojście do tego zajęło trochę czasu.
Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='banulkrz' post='81715' date='26.01.2008, 13:09 ']OK.
Wchodzisz w PH w Setup>Maitenance>NMT setup wizard.
Wciskasz ok i... wszystko się samo zrobi.
Będziesz widział pasek postepu ściągania aplkacji.
Tak jak pisałem utworzone zostaną katalogi itp.
No i diodka od dysku zacznie migać takim fajnym fioletowym kolorkiem.
Wszystko, proste tylko mnie też dojście do tego zajęło trochę czasu.
Powodzenia.[/quote]

...żeby było ciekawie - nie mam opcji "NMT setup wizard".
Jest tylko "firmware upgrade" oraz "factory reset".
Firmware - to ostatni oficjalny.
Hmmmm... ??????????
Może to coś nie tak z dyskiem? To nówka Seagate 750GB.
Sprawdzę go w PC-cie i zobaczymy. Edytowane przez Greyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem PH nie widzi dysku. Sprawdz czy jest ustawiony na master i jest prawidlowo wlozony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andy95' post='81779' date='26.01.2008, 20:21 ']Moim zdaniem PH nie widzi dysku. Sprawdz czy jest ustawiony na master i jest prawidlowo wlozony.[/quote]


...niestety mój PC-et też dysku nie zobaczył. To samo w kolegi komputerze.
Czyli jasna sprawa.
Teraz czekam na wymianę na nowy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...