Skocz do zawartości
embrion

Pytanie i prosba o test - EVO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy Popcorn obsluguje juz EVO ?
Mam sampla ~400MB, ktory jako pierwszy w mej krotkiej jak narazie przygodzie z HD skacze na moim C2D@2.8 + Ati Radeo X1900GT.
Co ciekawe obciazenie procesora jest dalekie od 100% Nie wiem zatem jaki procesor by starczyl. Wspieranie HD jest chyba dopiero od Radeonow X2400.
Czy ktorys z posiadaczy Popcorna moglby sprawdzic jak chodzi u niego [url="http://www.db-instable.org/samples/sample-matrix2.evo"]http://www.db-instable.org/samples/sample-matrix2.evo[/url] ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://en.wikipedia.org/wiki/EVO"]EVO - Wikipedia[/url]
Jest to kontener tak jak np avi czy mkv i moze w nim siedziec obraz, dzwiek, napisy oraz menu.
Nie ma znaczenia czym otwierasz, ja uzywam KMPlayer'a z kodekiem CoreAVC (jako, ze film jest VC-1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na moim C2D 1,8Ghz lekko rwie w momencie wybuchu oraz walki. Jutro podkrece procka i zobacze czy bedzie lepiej.

Czy do jest rip 1:1 bez kompresji? Czy w tym pliku jest dzwiek? Zmienialem wszystkie dostepne sciezki lecz nic nie zagralo. Mam paczke kodekow KLM a film poszedl na KMPlayer.

Skad mozna pobrac inne sample w evo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EVO to plik kontenera HD DVD.
Ponieważ struktura płyt HD DVD nie jest widoczna ( z wyjątkiem laptopa Qsimo 40) więc EVO zobaczymy dopiero po akcji AnyDVD. Konieczny do tego drive PC HD DVD i oczywiście umieszczona tam płyta HD DVD.
To taki odpowiednik m2ts od BD.
Pliki te pochodzą więc głównie z bina.
EVO sa czytane także przez NERO8.
Obok Power DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='martig' post='78876' date='12.01.2008, 00:11 ']Na moim C2D 1,8Ghz lekko rwie w momencie wybuchu oraz walki. Jutro podkrece procka i zobacze czy bedzie lepiej.

Czy do jest rip 1:1 bez kompresji? Czy w tym pliku jest dzwiek? Zmienialem wszystkie dostepne sciezki lecz nic nie zagralo. Mam paczke kodekow KLM a film poszedl na KMPlayer.

Skad mozna pobrac inne sample w evo?[/quote]


U mnie zauwazalnie skacze na 2.8GHz. Nie wiem co moze byc przyczyna. U mnie raz skacza, a raz przyspiesza. czyli nie jest to klasyczne przycinanie.
Teraz zauwazylem, ze chodzil na defaultowym kodeku, bo PowerDVD i CoreAVC sa tylko to h(x)264 i AVC-1, a ten film to VC-1.
Jest jakis lepszy kodek do VC-1 ? Sorry, bo zrobil sie OT.

Nie wiem czy jest to 1:1, ale skoro EVO to raczej tak. Dzwiek mialem tylko po otwarciu w PowerDVD, aczkolwiek nie zajmowalem sie kodekami od dzwieku w KMPlayerze. Edytowane przez embrion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...