Skocz do zawartości
robertsosna

szlag mnie dzis trafił

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem wczoraj nówke samsunga le 40 m86 i kino samsunga
dzisiaj sie spierdzielił tv a w kinie jeden kanał nie gra ,chyba marka spada na ps.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='robertsosna' post='78768' date='11.01.2008, 16:43 ']Kupiłem wczoraj nówke samsunga le 40 m86 i kino samsunga
dzisiaj sie spierdzielił tv a w kinie jeden kanał nie gra ,chyba marka spada na ps.....[/quote]
Bo to Samsung

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='offroad' post='78844' date='12.01.2008, 00:16 ']trzeba było brać Tosie ;)[/quote]
a co niby toski sie nie psują? pech i tyle na podstawie 1 szt nie mozna uogólniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. A z tosi niedługo zrobie sobie podstawke pod kwiatki (hd dvd) . Przynajmniej z ostatnich wiadomości to wynika. ;)

[quote name='lipa_ml' post='78845' date='12.01.2008, 00:18 ']a co niby toski sie nie psują? pech i tyle na podstawie 1 szt nie mozna uogólniac[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toshiba - jesli chodzi o japonski rynek elektroniki uzytkowej- to obok SANYO najgorszy producent (wg mnie) ;)

Nigdy nie dali sie poznac jako dostawca dobrych elementów HiFi... a to jest jednak jakiś drogowskaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='78840' date='11.01.2008, 22:10 ']Bo to Samsung[/quote]


A Ty co - lewą nogą dzisiaj wstałeś , czy ktoś Ci na odcisk nadepnął ?

Daj chłopakowi spokój , jak pech , to pech ..... może za to w miłości ma szczęście ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej nie przesadzajcie z tym samsungiem ;) miałem 3 TV samsunga i przeżyły wiele i grały non stop czasami po 48 godzin, statyczne obrazy były po 10 godzin ( czołówka z DVD LOST jak odleciałem w nocy :) ) i zero problmów. Zero duchów, zjaw i innych stworów. Dla mnei to najlepsze urządzenie jakość / cena i po raz kolejny kupiłem samsunga `50 P96 bo za tą kase ( w UK wychodzi mnie coś koło 6500zł ) to nie kupię nic fajniejszego. KURO może jest The best ale kosztuje dwa razy tyle, to ja wole metr dalej usiąść :) i drina wypić i mam ekstra obraz :)
dobra kończe bo głupoty zaczynam pisać :)
pozdr. dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. A ja Samsunga nie kupiłbym za Chony Ludowe :)
Dobrzy są w półprzewodnikach (pamięci) - w elektronice użytkowej..już niekoniecznie.
A może ujmę to inaczej- są LEPSI od Samsunga czy LG :)
A że nie stać mnie na kupowanie czegoś z czego nie będę do konca zadowolony /gdyż za chwilę musiałbym kupować sprzęt drugi raz/ - celuję w inne brandy i póki co - nie żałuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='78863' date='11.01.2008, 23:40 ']toshiba - jesli chodzi o japonski rynek elektroniki uzytkowej- to obok SANYO najgorszy producent (wg mnie) :)

Nigdy nie dali sie poznac jako dostawca dobrych elementów HiFi... a to jest jednak jakiś drogowskaz[/quote]


Zwłaszcza, że obecnie robią jedne z najlepszych paneli LCD na Świecie. Taki drogowskaz, to może Szanownego kolegę poprowadzić, owszem, ale na manowce :)

@autorus, Mistrzowska dedukcja - jakość produktu, a wojna formatów, heh...Brawo :) Jak ktoś wchodzi w nieodpowiedni format, to będzie miał taki, a nie inny mebel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='robertsosna' post='78768' date='11.01.2008, 16:43 ']Kupiłem wczoraj nówke samsunga le 40 m86 i kino samsunga
dzisiaj sie spierdzielił tv a w kinie jeden kanał nie gra ,chyba marka spada na ps.....[/quote]



w tv obraz zniknął i pojawiły sie pasy paseczki itp.rzeczy
także nic nie widać nawet do menu nie mozna wejsć
tylko działa głos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='robertsosna' post='78946' date='12.01.2008, 13:46 ']w tv obraz zniknął i pojawiły sie pasy paseczki itp.rzeczy
także nic nie widać nawet do menu nie mozna wejsć
tylko działa głos[/quote]

Szczerze współczuję Koledze :unsure: Chyba nie pozostaje nic innego jak obrać kurs na sklep i wymienić bubla, hę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co przeżył TV tego niekt nie wie :P może miał jakiś niekontrolowany upadek itp. Może to byc wina transportu a nie producenta.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dienekes_shade' post='78911' date='12.01.2008, 11:08 ']Zwłaszcza, że obecnie robią jedne z najlepszych paneli LCD na Świecie.[/quote]
:lol:
a ja myślałem że biorą matryce od samasa i eldżi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sobotę byłem w jednym super dużym sklepie rtv w jednym z super wielkich centrów handlowych i otzrymałem info od sprzedawcy, że według zapewnień handlowca tośka serii xf chodzi na panelach samsunga a pozostałe serie na panelach lg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mariende' post='93973' date='31.03.2008, 10:15 ']w sobotę byłem w jednym super dużym sklepie rtv w jednym z super wielkich centrów handlowych i otrzymałem info od sprzedawcy, że według zapewnień handlowca tośka serii xf chodzi na panelach samsunga a pozostałe serie na panelach lg.[/quote]


Nie no jasne, pietruszka rośnie natką do dołu, a pomidor to roślina okopowa.

Ten "sprzedawca" to się chyba z księżyca urwał, a że nie chcę nikogo obrażać, więc nie napiszę, że odleglejszej planety, na przykład z "Saturna" :). Księżyc wystarczy.

Trzeba było go zapytać jakiej marki są matryce IPS Alpha stosowane w niektórych Toshibach, LG czy Samsunga? Ciekawe co by odpowiedział :(

EDIT
Dla ułatwienia ściągawka: [url="http://www.ips-alpha.co.jp/en/news/pdf/20040831.pdf"]http://www.ips-alpha.co.jp/en/news/pdf/20040831.pdf[/url] tam jest napisane kto produkuje te matryce, ostrzegam że pdf po angielsku.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś pewien, że wszystkie rozmiary są IPS? Może tylko 37 cali?

Pamiętam z targów Ifa, że toshiba i jvc uzywają samsunga. JVC i philips uzywa tez sharpa.
Twój link jest z 2004 roku, wiele sie zmieniło. LG się rozwiodło z philipsem, sony z samsungiem. Każdy kupuje od każdego, w zależności od potrzeb i rozmiaru.
Małe w chinach, większe od konkurencji jak trzeba.

Nie widzę żadnej rewelacyjności w obrazie toshiby, samsung i sharp mają dla mnie najlepszy.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' post='93985' date='31.03.2008, 11:19 ']Jesteś pewien, że wszystkie rozmiary są IPS? Może tylko 37 cali?[/quote]


A czy ja gdzieś napisałem, że [b]wszystkie[/b] telewizory Toshiby są na IPSie Alpha? Odniosłem się do konkretnej wypowiedzi sprzedawcy, który autorytatywnie wyraził pogląd iż cytuję: "według zapewnień handlowca tośka serii xf chodzi na panelach samsunga a pozostałe serie na panelach lg". Ewidentnie brakło w tej wypowiedzi takiej oczywistej kwestii jak cała grupa telewizorów wyposażonych w matrycę IPS Alpha, do których ani Samsung, ani tym bardziej LG nic nie ma.

A jeśli chodzi o rozmiary matryc IPS Alpha to są 26, 32, 37 cali. Większych chyba na dziś nie ma z racji trudności inżynierskich w zapewnieniu właściwego podświetlenia matrycy.

[quote name='TOmeKK' post='93985' date='31.03.2008, 11:19 ']Pamiętam z targów Ifa, że toshiba i jvc uzywają samsunga. JVC i philips uzywa tez sharpa.
Twój link jest z 2004 roku, wiele sie zmieniło. LG się rozwiodło z philipsem, sony z samsungiem. Każdy kupuje od każdego, w zależności od potrzeb i rozmiaru.
Małe w chinach, większe od konkurencji jak trzeba.

Nie widzę żadnej rewelacyjności w obrazie toshiby, samsung i sharp mają dla mnie najlepszy.[/quote]

Widać nie trafiłeś na telewizor na IPSie :(. wystarczy iść do byle MM czy Saturna i popatrzyć pod kątem na cały rząd telewizorów, a najlepiej jakby stały koło siebie rożne Toshiby na różnych matrycach. Jeśli któraś będzie na IPSie to wyłuskasz ją natychmiast, zapewniam :).

I wcale nigdzie też nie napisałem że firma X ma lepszy obraz od firmy Y, bo to jest ewidentna bzdura w odniesieniu do firm traktowanych ogólnie. Należy porównywać konkretne rozwiązania w konkretnych modelach, a tu akurat matryce IPS Alpha mają się czym popisać, choćby rewelacyjnymi, rzeczywistymi kątami patrzenia.

Co do mojego linka to w kwestii konsorcjum IPS Alpha nic się akurat nie zmieniło. Przeciwnie, zdaje się że powstała jakaś nowa fabryka matryc, chyba nawet w Czechach, ale tu akurat mogę się mylić.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak,

napisałeś masz rację, ale ja też mam, może ta pietruszka to przesada była, prościej się pisze -sorry Winnetou.

Na <46 nawet nie patrzę.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' post='93997' date='31.03.2008, 12:21 ']Tak,

napisałeś masz rację, ale ja też mam, może ta pietruszka to przesada była, prościej się pisze -sorry Winnetou.

Na <46 nawet nie patrzę.

pozdr.[/quote]


W sumie z tą pietruszką to może i masz rację :). Ale po tym jakie "rewelacje" dostaję na priva od ludzi, w kwestii wypowiedzi sprzedawców w sklepach to włos się normalnie jeży na głowie. Nie upubliczniam ich bo to nie ma sensu, ale faktem jest, że pewnie zbyt alergicznie reaguję na takie wypowiedzi :(.

Nie twierdzę też, że wszyscy sprzedawcy są Be, czy też C. Jest też sporo A.... Sprzedawca też człowiek, czasem trafi się pasjonat z dużą wiedzą, a czasem trafi się taki po technikum ogrodniczym, z głową pełną frazesów i haseł marketingowych z folderów. Ot jak to w życiu :).

A wracając do matryc IPS to gdzieś już czytałem, że rynek ich ciśnie, więc starają się iść w większe przekątne, nawet do 46 cali. Jeszcze niedawno nie było nawet 37 calowych matryc, teraz już są. Trzymam kciuki bo matryce te wyjątkowo mi się osobiście podobają, chociaż niektórzy twierdzą że dają za ciemny obraz, coś za coś.....

EDIT
Żeby już ściślej napisać, to kontrolę na konsorcjum przejmuje Matsuhita i ostro zamierza inwestować w tę technologię, więc należy się spodziewać tych matryc przede wszystkim w Panasonicach.

I jeśli chodzi o ścisłość, tanie Toshiby są oczywiście na tanich matrycach MVA i niczym specjalnych się nie wyróżniają. A jakich firm są te matryce pewnie takich jakie są dostępne tanio na lokalnym rynku, przynajmniej tak podpowiada logika.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='93978' date='31.03.2008, 09:41 ']Nie no jasne, pietruszka rośnie natką do dołu, a pomidor to roślina okopowa.

Ten "sprzedawca" to się chyba z księżyca urwał, a że nie chcę nikogo obrażać, więc nie napiszę, że odleglejszej planety, na przykład z "Saturna" :). Księżyc wystarczy.

Trzeba było go zapytać jakiej marki są matryce IPS Alpha stosowane w niektórych Toshibach, LG czy Samsunga? Ciekawe co by odpowiedział :(

EDIT
Dla ułatwienia ściągawka: [url="http://www.ips-alpha.co.jp/en/news/pdf/20040831.pdf"]http://www.ips-alpha.co.jp/en/news/pdf/20040831.pdf[/url] tam jest napisane kto produkuje te matryce, ostrzegam że pdf po angielsku.[/quote]

:)

Dodatkowo napomknę iż ów człek polecał zakup telewizorów sharp -- aczkolwiek wyjaśnienie takiego wyboru było co najmniej niewystarczające -- brzmiało ono, że są najlepsze :)
i nietsety na tym poprzestał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mariende' post='94001' date='31.03.2008, 12:44 ']:(

Dodatkowo napomknę iż ów człek polecał zakup telewizorów sharp -- aczkolwiek wyjaśnienie takiego wyboru było co najmniej niewystarczające -- brzmiało ono, że są najlepsze :)
i nietsety na tym poprzestał[/quote]


Dobra, zakończmy już ten drażliwy temat :). Szczególnie, że dyskusja odbiegła mocno od wątku głównego, czyli uszkodzenia konkretnego telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z Tobą Mariende. Ja też jak pójdę do MM lub Saturna to na pytanie o najlepsze LCD odpowiedź brzmi Sharp, ale jak pytam dlaczego to odpowiedź, że najlepsze i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden popsuty i tyle hałasu

myślę że w sklepie sprzedawca ma na celu sprzedać telewizor,sugerować się jego zdaniem do końca nie można
trzeba trochę porównać samemu i trochę zdrowego rozsądku
w sklepie wyglądają wszystkie podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...