Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem, ze temat juz byl w dlugim watku o PopCorn'ie, ale mysle, ze oddzielny temat sie przyda mnie i innym :)

Mam pliki MKV z DTS. Nie mam i nie planuje miec w najblizszej przyszlosci wzmacniacza z dekoderem DTS.
Nie chce robic patentu z DTS->AC3, bo nie chce pogarszac jakosci dzwieku (w dalszej przyszlosci kupie wkoncu ten wzmacniacz :P )
Jest jakas inna metoda? Odtwarzacze DVD maja dekodery DTS, znacie taki, który może robić za sam dekoder?
Chodzi mi o taki patent:

wizja: Popcorn HDMI -> TV
fonia: Popcorn SPDIF -> DVD -> TV

Na DVD i tak pewnie bede skazany z racji CSS (chyba, ze Sigma i/lub Sybase zajmie sie tym, bo czytajac MPCClub mozna miec na to jakies nadzieje).
Czy podlaczajac czytnik DVD region free do Popcorna problemem pozostaje tylko CSS czy Popcorn dodatkowo tez gdzies ma problemy z regionem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DVD mają tylko wyjście optyczne, a Tobie potrzebne wejście, więc "niedasię".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś w "ten deseń" :rolleyes:
[url="http://us.creative.com/products/product.asp?category=4&subcategory=136&product=9468"]http://us.creative.com/products/product.as...mp;product=9468[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='priem' post='78293' date='09.01.2008, 19:14 ']A może coś w "ten deseń" :rolleyes:
[url="http://us.creative.com/products/product.asp?category=4&subcategory=136&product=9468"]http://us.creative.com/products/product.as...mp;product=9468[/url][/quote]

Może i fajne ale:
- cena 129$ .... to sporo (szczególnie biorąc pod uwagę cene popcorna .... 179$)
- kolejna skrzynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym Creativem to emotikon był na końcu sugerujący że to żart. Zwłaszcza że w handlu detalicznym dostępny jest już chyba tylko w Hong Kongu (w każdym razie sklep internetowy creative w HK pokazywał nie dawno że mają to jeszcze na magazynie)

A tak w ogóle to przy odrobinie wiedzy i umiejętności elektronicznych można tak zrobić tzn podłączyć się bezpośrednio pod chip dekodujący audio w DVD czy zintegrowanym DVD-Wzacniaczu. Z kolegą przerobiliśmy tak jakiś zintegrowany DVD-Wzmacniacz LG i dorobiliśmy wejście SPDIF (coax oczywiście).

Ale więcej z czymś takim zachodu i kosztów niż kupienie na allegro porządnego 6-7 letniego wzmaka z DTSem.

Poza tym nie do końca rozumiem to:
Popcorn SPDIF -> DVD -> TV

Czy dźwięk na końcu ma iść z TV? Bo jak tak to w ogóle szkoda zachodu bo różnicę pomiedzy DTSem z DD 640 kbps na głośniczkach od telewizora może być cieżko usłyszeć. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='78301' date='09.01.2008, 19:49 ']Z tym Creativem to emotikon był na końcu sugerujący że to żart.[/quote]
Był to fakt :rolleyes:
[quote name='embrion' post='78174' date='09.01.2008, 10:12 ']Nie chce robic patentu z DTS->AC3, bo nie chce pogarszac jakosci dzwieku (w dalszej przyszlosci kupie wkoncu ten wzmacniacz :) )[/quote]
Nie odczujesz różnicy na TV to pewne.
Dorzuć sobie trochę gigabajtów do pieca, koszt niewielki. Zastosuj wspomniany patent i nie kasuj kopi z DTS'em.
Jak uznasz że już czas na ampli to sobie obejrzysz i posłuchasz w DTS'ie.
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maxiuca: jasne, ze roznicy nie uslysze, ale chodzi mi o przyszlosc w ktorej bede juz mial amplituner. Do tego czasu chcialem nie dublowac plikow, ale widze, ze sie nie da inaczej.

@priem: 250GB + 2x320GB. Nie planuje jak narazie zakupu/wymiany na wiekszy ;)

Dzieki wszystkim za odpowiedzi.

[url="http://www.db-instable.org/samples/sample-matrix2.evo"]http://www.db-instable.org/samples/sample-matrix2.evo[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='embrion' post='78824' date='11.01.2008, 20:54 ']@maxiuca: jasne, ze roznicy nie uslysze, ale chodzi mi o przyszlosc w ktorej bede juz mial amplituner. Do tego czasu chcialem nie dublowac plikow, ale widze, ze sie nie da inaczej.[/quote]
Ale nie musisz dublować plików, możesz po prostu dodawać ścieżki dd 5.1 do tych mkv które mają tylko DTS. Oczywiście wtedy nie zmieszczą się na jednej płycie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='78831' date='11.01.2008, 21:38 ']Ale nie musisz dublować plików, możesz po prostu dodawać ścieżki dd 5.1 do tych mkv które mają tylko DTS. Oczywiście wtedy nie zmieszczą się na jednej płycie...[/quote]
Fakt, jest to jakies rozwiazanie, zwlaszcza, ze opcja odpada jedynie w przypadku filmow juz wypalonych (na szczescie duzo takich nie mam)
Inna opcja jest zakup za kwote 100-200zl glosniczkow komputerowych (wg specyfikacji czesc ma juz dekoder DTS). Pomijajac kwestie jakosci przy takiegm rozwiazaniu, pozostaje tylko dowiedzenie sie jak lacza sie glosniki z sub'em (zaciski, cinch czy jakis wynalazek) i czy mozna ustawic tryb 2.0

Btw. Czy DD = AC3 ? Jezeli nie, to jak radzi sobie PH z DD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='embrion' post='79019' date='12.01.2008, 19:48 ']Fakt, jest to jakies rozwiazanie, zwlaszcza, ze opcja odpada jedynie w przypadku filmow juz wypalonych (na szczescie duzo takich nie mam)
Inna opcja jest zakup za kwote 100-200zl glosniczkow komputerowych (wg specyfikacji czesc ma juz dekoder DTS). Pomijajac kwestie jakosci przy takiegm rozwiazaniu, pozostaje tylko dowiedzenie sie jak lacza sie glosniki z sub'em (zaciski, cinch czy jakis wynalazek) i czy mozna ustawic tryb 2.0

Btw. Czy DD = AC3 ? Jezeli nie, to jak radzi sobie PH z DD ?[/quote]

Generalnie - zaciski,
DD=AC3
PH z DD - znakomicie

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='embrion' post='79019' date='12.01.2008, 19:48 ']Inna opcja jest zakup za kwote 100-200zl glosniczkow komputerowych (wg specyfikacji czesc ma juz dekoder DTS). Pomijajac kwestie jakosci przy takiegm rozwiazaniu[/quote]
Nie wiem jaki masz TV, ale raczej wielkiej różnicy jakościowej pomiędzy wbudowanymi głośnikami w TV a komputerowymi za 200 zł raczej nie będzie. Tylko czy jest sens pchać 200 zł w rozwiązanie tymczasowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...