Skocz do zawartości
  • 0
carlito1971

Xoro 47 '' LCD +Philips 5980 upscale 1080p Problem z uzyskaniem 1080p na LCD

Pytanie

Witam, :):P:)
Posiadam telewizor Xoro 47'' cali ,podlaczajac do niego odtwarzacz Philips model 5980 z mozliwoascia upscale do 1080p,nie moge uzyskac tej rozdzielczosci.W menu na ekranie Philipsa jedynie podswietlone sa opcje HDMI 720p i taku upscale telewizor bez problemu wyswietla.Myslalem ze jest to problem z Philipsem zrobilem upgrade firmwaeru nie pomoglo ,dalem go do naprawy .Dostalem nowy egzemplarz tego modelu z najnowszym firmware ,jest dokladnie to samo.Sprawdzilem w instrukcji telewizora powinien bez problemu przyjac i wyswietlic obraz o rozdzielczosci 1080p przy 50/60Hz.Sprawdzilem tez w specyfikacji Philipsa wysyla on sygnal 1080p przy 50Hz lub 60Hz.
Zawiazlem ponownie odtwarzacz do serwisu Philipsa i tym razem powiedziano mi ze testowali odtwarzacz z telewizorem Loewe tez full hd i bez problemu otrzymali obraz 1080p.Zapytali sie jaki telewizor mam powiedzialem ze Xoro ,uslyszalem komentarze w stylu a co to za cudo nic dziwnego ze nie dziala itd.Szczerze mowiac sam juz nie wiem co i gdzie jest nie tak,mysle ze powodem jest odtwarzacz .Jesli ktos ma jakis pomysl lub sugestie lub mial podobna sytuacje niech mi da znac.Nie wiem czy jest sens kupowania naprzyklad PLaystation 3 bo moze byc podobnie a w serwisie uslysze podobny komentarz.Wiec Xorowicze pomozcie.Aha w sklepie w ktorym kupilem Techstar pan sugerowal mi ze kiedy kupilem ten telewizor to byl okres przejsciowy ze teraz telewizory full HD bez problemu przyjmuja i wyswietlaja sygnal nawet o czestotliwosci 24 Hz a bez problemu radza sobie z 1080p zarowno przy 50 jak i 60 Hz,probowalem napisac do Xoro w niemczech proszac o pomoc techniczna moze jakis upgrade firmwaeru czy cos cisza,gosc ze sklepu obiecal ze sie z nimi skontaktuje minelo 3 tyg cisza wyslalem nastepnego maila ,dalej nic.Wiec nie wiem czy moge nawet liczyc na jakas gawrancyjna naprawe,a ostatnia rzecz ktora mi sie chce to chodzic po instytucjach Ochrony Konsumentow itd.
Prosze o pomoc kazdego kto ma doswiadczenie z tymi Telewizorami lub ma sam i mial podobny problem.
A jezeli robie jakis kardynalny smieszny blad to wytknijcie mo go i bede wiedzial na przyszlosc co zrobilem zle.
Pozdrawiam i czekam na pomoc.
PS Chce dodac ze telewizor odbieral sygnal full HD 1080p kiedy podlaczylem do niego swojego laptopa z wyjdciem DVI i odtwarzalem sample sciagniete z netu . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Witam! Mam Xoro 42" LCD i podłączoną pod niego PS3 przez HDMI, 1080p wyświetla bez problemu, COD4 wygląda miodnie:-) jestem bardzo zadowolony. Z laptopa Dell Inspiron przez DVI-HDMI na 7900GS udało mi się tylko wyświetlić 1080i, ale nie wiem czy to ograniczenie karty graficznej czy TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Powiem krótko - TV do serwisu i niech się martwią .
Poza tym zgłoś usterkę deinterlacera ( schodkowanie krawędzi) , bo to sztandarowe niedociągnięcie tego modelu.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam :)
Taka dostalem odpowiedz ze sklepu gdzie kupilem TV czyli mozliwosci naprawy TV zadne tam,jak zostalem potyraktowany sami ocencie.Jesli zna jakis swrwis XORO wpolsce niech mi da znac sprobuje tam,juz nawet chetnie bym sam zaplacil za naprawe jakby cos sie dzialo zrobic ,sprobuje tez podlaczyc PS3 i zobacze moze uzyskam 1080p.
O to odpowiedz sklepu www.sklep-tvsat.com,pozdrowienia dla nich ze pelen profesjonalizm i dziekuje za pomoc.

''Witam

Podstawowa sprawa to niech Pan sprawdzi czy TV działa w trybie 1080p
przy sygnale z komuputera tj. 1920x1080 / 50 Hz

Jesli działa to TV jest 100 % sprawny

A ze nie działa z Pana odtwarzaczem, to niestety cieżko ta sprawe rozwiazac

Np dekodery n stwarzaja problemy z wieloma LCD na rynku gdzien iechce
działąc nawet tryb 1080i

I niestety jedyna nadzieja to ta ze ktos zrobi odpwiedni upgrade samego
tunera sat ( w Pana wypadku Pana odwaczacza ) bo niestety producenci TV
raczej tego nie robią...

Wiec moja rada jest taka, niech Pan walczy o nowy soft do odwarzacza i
zgłasza zen ie działa poprawnie z Pana TV, albo niech Pan zmieni
odtwarzacz albo TV na taki ktory bedzie działał...

U samego producenta TV nie ma szansy nic teraz wskurać gdyz nie
sprzedaja już tych TV wiec i nie ma zadnego roznwoju supportu

Pozdrawiamy :rolleyes::)

Sklep TVSat EMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Działa odtwarzacz z innymi TV ? Działa !
W instrukcji jest zapis 1080p 50/60Hz ?

Z Twoim nie działa, a z innym XORO tak .... = SERWIS

Czy inne źródła 1080p 50 i 60 Hz działają ?

Daj na PW maila , to Ci coś podeślę !

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...