Jump to content
Sign in to follow this  
andy95

Pierwsze spotkanie z Media Player PopCorn Hour!!

Recommended Posts

OK., to trochę spostrzeżeń i fotek, może nieco więcej niż trochę bo jak zacząłem to ciągle miałem wrażenie że czegoś brakuje i pewnie nadal tak jest. Dla niecierpliwych, urządzenie jest w końcowym efekcie – [img]http://ph.andy.k7.pl/Very.jpg[/img]

Specyfikacje można znaleźć we wcześniejszych postach, więc pomijam, tudzież część screen-ów. Mała korekta, co do początkowych informacji, – PopcornHour A100 oparty jest na Sigma Designs 8634 nie 8635. Różnica ponoć jest taka, że 8635 ma zaszyte niektóre dodatkowe licencje i jest droższy. PH w obecnym wcieleniu jest pod tym względem minimalistyczny, więc DD, DTS i tym podobne trzeba wysyłać, jako RAW do zdekodowania dalej.

Jak widać sprzęt nie jest wielki, wymiary są dość niestandardowe, zaskakująco przyjemny pilot.

[img]http://ph.andy.k7.pl/IMG_2430.jpg[/img]

Do środka przyjmuje tylko dyski IDE (ograniczenie SD 8634), w przyszłości ma się pojawić wersja z przejściówką SATA<->IDE, na razie brak potwierdzenia czy to działa, ale ktoś planuje że jak tylko dostanie to zrobi test. Testowane były rozmiary do 500 GB, podobno nawet do 750 GB. Dysk podczas inicjalizacji jest formatowany na ext3, bez zainicjowania niedostępne są aplikacje PH w tym klient dostępu do SMB, NFS etc., co ma być poprawione w najbliższych dniach. Zastanawiam się nad testem z CF żeby sprawdzić czy da się uzyskać całkowicie cichą wersję.

[img]http://ph.andy.k7.pl/IMG_2432.jpg[/img]

Wyjścia w wersji USA (lub ROW),

[img]http://ph.andy.k7.pl/IMG_2440.jpg[/img]

w EU ma być SCART z możliwością transmisji YPbPr – coś więcej na ten temat tutaj : [url="http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=13816"]http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Fo...pic&t=13816[/url]

W środku oprócz Sigma Designs siedzi Realtek i Silicon Image

[img]http://ph.andy.k7.pl/IMG_2435.jpg[/img] [img]http://ph.andy.k7.pl/IMG_2443.jpg[/img]

Zasilacz 36 W z tej samej firmy co n-recordera, PH pobiera ok. 9 W w stand-by, 14 W (u mnie) lub 16 W (w USA) podczas odtwarzania HD, podczas odtwarzania SD pobór u mnie spadł o jakieś 2W. Dla porównania n-recorder przy HDTV ciągnie jakieś 32-34 W.

[img]http://ph.andy.k7.pl/IMG_2422.JPG[/img]

Welcome screen, cold BOOT u mnie trwa około minuty, może się zmieniać w zależności od np. ilości urządzeń UPnP w sieci, rozmiaru dysku etc. Warm BOOT jest natychmiastowy.

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0079.JPG[/img]

Potem pojawia się ekran wyboru źródła.
[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0094.JPG[/img]

W tym trybie można też wywołać przeglądarkę naciskając F1, można surfować przy użyciu klawiatury USB. Przeglądarka moim zdaniem gorsza niż w Buffalo, tzn. w Buffalo w ostateczności dało się tego używać, tutaj na razie to bezużyteczny gadget, zwis prędzej czy później gwarantowany na dowolnej stronie.

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0103.JPG[/img]

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0105.JPG[/img]

Wracając do początku - Setup, update firmware-u już działa przez sieć (na początku nie działał podobno, u mnie zaskoczył od pierwszego razu, być może, dlatego że klocek podróżował dwa dni z HK do Pyrzowic a następnie pięć dni z Pyrzowic do Krakowa).

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0086.JPG[/img]

Z języków menu na razie English

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0081.JPG[/img]

i Chinese simplified,

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0108.JPG[/img]

Wybór video przez „Wizard”-a, obraz z komponentu jest ponoć nieco bardziej miękki, ja nie mam z tym problemu.

Opcje dla analog komponent :

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0082.JPG[/img]

HDMI oferuje więcej możliwości :

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0083.JPG[/img]

Wybór serwerów, które mają działać na PH, najniżej dołączanie share-ów SMB, NFS. Gdyby n-ka dorzuciła do rekordera taki serwer AV UPnP dla zawartości dysku to w moim wypadku prawdopodobnie załatwiło by to problem multiroom.

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0084.JPG[/img]

Wybór dysku sieciowego, można wpisać z palca (pilot, klawiatura)

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0121.JPG[/img]

Albo wybrać z browse :

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0124.JPG[/img]

Zapisać i pojawia się nowe źródło

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0125.JPG[/img]

Ustawienia Torrent, w zasadzie nic na ten temat nie wiem,

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0085.JPG[/img]


Wybór typu plików, jakie chcemy odtwarzać, ten screen pojawia się po każdej zmianie źródła jak w wielu serwerach, dla mnie filozofia nie do końca zrozumiała, chyba że istnieją jakieś istotne ograniczenia techniczne. Tak jak w niektórych serwerach (np. EzlinkNG), po decyzji że będziemy oglądać video, pliki innego typu zostają odfiltrowane. Czy ktoś wie dlaczego ?

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0087.JPG[/img]

Potem katalog, wygląda tak samo niezależnie czy z serwera MyiHome czy z share-a

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0088.JPG[/img]

Po wybraniu opcji przeglądania zdjęć z MyiHome w katalogach wyświetlają się thumbnail-e, z share-a tylko nazwy plików, niestety u mnie zdjęcia z serwera powodują jakieś problemy więc jestem skazany na SMB. Jakość na Philipsie PF9830 jest lepsza niż to co byłem wstanie uzyskać np. z Pinnacle-a czy Bufallo, aczkolwiek niestety nie dorównuje temu co da się uzyskać z wbudowanego w TV czytnika

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0091.JPG[/img]

Z czytnika TV obrazek wygląda tak :

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0119.JPG[/img]

Wyświetlony z PH ( podobnie jak z innych urządzeń typu Pinnacle etc.) tak :

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0113.JPG[/img]

Na „wiekowym” Sony HD-Ready w zasadzie jest to samo, przynajmniej z punktu widzenia rozdzielczości :

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0018.JPG[/img]

Nie mam na razie jak sprawdzić na innych „Full-HD TV” ale w moim przekonaniu wina leży po stronie toru wejściowego PF9830 który jest po prostu HD_Ready, taki centaur.

Przykładowe fotki dostępu do serwisów sieciowych, da się oglądać, mój 6-cio letni syn upodobał sobie YouTube, niestety nie ma blokady rodzicielskiej (Popcorn też). Saya TV u mnie nie działa, na razie nie odczuwam potrzeby sprawdzania dlaczego, może trzeba się zalogować.

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0114.JPG[/img]

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0089.JPG[/img]

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0093.JPG[/img]

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0116.JPG[/img]

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0118.JPG[/img]


W praktyce odtwarzałem pliki mpeg transport 720 30p (18 Mbps), 1080 30i (25 Mbps) pochodzące z kamer JVC-GR HD1, Sony HDR-HC3, Canon HV-20 i co tam miałem ściągnięte z sieci np. WMV9 (do 9 Mbps), MPG-4 etc. Pierwsze starcie było tyleż budujące jak rozczarowujące. Zbudowało mnie to ze w końcu cos oprócz PC-ta odtwarza przyzwoicie moje wspomnienia z wakacji, rozczarowała próba odtwarzania z LAN - skaczące 1080i i dość częste zwisy. Rozczarowanie nie trwało długo, suport PH/Syabas (tudzież forum NMT) jak na razie jest odświeżająco szybki, skuteczny i profesjonalny. Polecam [url="http://www.networkedmediatank.com/"]http://www.networkedmediatank.com/[/url], ktoś z Syabas odpowiadał na moje posty z reguły w mniej niż 24 godziny.

Skaczące 1080i spowodowane było ograniczeniami SMB 1.0 (max. przepustowość to 22-23 Mbps), problem znika po przejściu na NFS lub (jak w moim wypadku), po skorzystaniu z serwera, Syabas oferuje swój MyiHome, można tez korzystać z Wizd etc. Jeżeli wierzyć windowsom streaming 25 Mbps mpeg2 ts 1080 60i powoduje obciążenie sieci rzędu 27 Mbps –

[img]http://ph.andy.k7.pl/Komp.jpg[/img]

Zwisy w zasadzie ustały po opanowaniu SMB i przejściu na komponent, Popcorn Hour zdecydowanie musi popracować nad kompatybilnością HDMI z różnymi tv, aczkolwiek komponent dla mnie jest OK. a patrząc na to jak różne są problemy z HDMI na różnych sprzętach nawet tego samego producenta to może się okazać że ideału nie da się osiągnąć długo. Piszę „w zasadzie”, bo nadal jest u mnie zagadką odtwarzanie jpg-ów poprzez serwer, problem nie występuje przy odtwarzaniu z share-a SMB, nie występuje też u niektórych innych użytkowników.

Podsumowując w punktach dobre strony

- na dzisiaj wydaje się że odtwarza bardzo dużo formatów (są jakieś wątpliwości, co do niektórych ustawień MPEG-4 i dźwięku ale nie jest jasne czy niewynikających z „learning curve” po stronie użytkowników,
- z mojego punktu widzenia brak konkurencji, zwłaszcza dla amatorów HDV,
- cena 580PLN + 240 (VAT, cło – to może nie jest dobra strona, ciekawe że w UK pierwszych przypadków nie obciążyli tymi dodatkami)
- jakość obrazu, dla np. HDV moim zdaniem jak z oryginału (kamery),
- odtwarzanie z SMB, NFS, internetu, serwerów, wbudowanego dysku, USB,
- wbudowane serwery AV UPnP i „embedded” MyiHome, zrealizowane lepiej niż cokolwiek do tej pory oglądałem (z uwagami co do filozofii user interface być może),
- bardzo stabilny, po opanowaniu podstawowych ograniczeń typu SMB 1.0 które tak naprawdę nie przeszkadzają,
- niezłe osiągi sieciowe (u mnie ftp do 4,8 MBps),
- dodatkowe funkcje jak np. dostęp do serwisów internetowych typu YouTube, Yahoo Weather etc., tudzież wbudowana prosta przeglądarka sieciowa (klawiatura USB) jeżeli zostanie dopracowana, prosty klient Torrent,
- zaskakująco dobrej jakości pilot,
- nieprawdopodobne jak na dzisiejsze ciężkie czasy wsparcie zarówno ze strony producenta jak i fanów-forumowiczów, naprawdę ożywcze i odświeżające doświadczenie
- i sporo innych …

Do poprawy :

- podaż, pierwsza partia rozeszła się ponoć w 12 minut, teraz PH rozsyła zaproszenia do zakup wg. kolejności rejestracji na stronie i końca nie widać, swoją drogą niezły cyrk, jak napisałem że zapłaciłem 224 zamiast 179 USD od razu ktoś się zaniepokoił czy przypadkiem nie zapłaciłem extra za „przepchnięcie” w kolejce (45 kosztuje transport z Chin). Hi-jack zgłosił dostępność PH jako „Serious Bug”.

- integracja, mnogość formatów, kodeków, licencji, parametrów, sposobów podłączenia i wyświetlania powoduje że tego typu implementacje są słabo czytelne dla „przeciętnego” użytkownika i nie tylko, niezależnie od tego jak prosty jest user interface, albo się to kiedyś zestandaryzuje, albo będzie trzeba dołożyć do każdego klocka komputer który będzie analizował co jest na wejściu i dobierał odpowiednie moduły i wyjścia żeby to optymalnie wyświetlić i odegrać.

- przeglądarka, Buffalo sprawował się pod tym względem lepiej,

- 6 potwierdzonych bugów i wdrożenie 16-tu najbardziej popieranych życzeń publiczności np. serwer NFS !, obsługa EVO, możliwość uruchamiania własnych aplikacji itp.

Z uwagi na okoliczności przedstawione wcześniej, poniższe fotki tak czy siak pokazują obraz HD-Ready.

Tak wygląda HDV 720 30p 18 Mbs (GR-HD1)

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0063.JPG[/img][img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0037.JPG[/img]

WMV9 1080p

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0058.JPG[/img]

HDV 1080 60i 25 Mbps (Sony HDR-HC3)

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0048.JPG[/img][img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0035.JPG[/img]


Słynny Jaszczur :

[img]http://ph.andy.k7.pl/IMG_2485.jpg[/img]


I niemniej słynne demo pewnej firmy :

[img]http://ph.andy.k7.pl/Image_0095.JPG[/img] Edited by andy95

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...