Jump to content
Sign in to follow this  
sergio213

Nagrywarka HD nadchodzi! Gefen HD Video!

Recommended Posts

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]No Koledzy, zanosi sie na rewolucje w nagrywaniu HDTV!!!
Właśnie dziś na AVForum przeczytałem ze firma Gefen zaczyna zbierać zamówienia na pierwszą nagrywarkę HDTV i to z sygnału component jak i HDMI!

[url="http://www.gefen.com/kvm/product.jsp?prod_id=4306"]http://www.gefen.com/kvm/product.jsp?prod_id=4306[/url]

Co prawda dziwi wiele spraw, jak np. nagrywanie na karty SD czy mala pojemnosc hard drivu (80GB). Ale jesli to rzeczywiscie byla by prawda to natychmiast wyciagam te 999$ i kupuje to urzadzenie w ciemno. Nagrywanie z sygnalu analogowego component oznacza ze nie obowiazuja zadne zabezpieczenia przed kopiowaniem czyli znowu bedzie mozna byc pelnym wlascicielem swoich nagran , jak to kiedys bywalo w czasach kaset VHS. Oznacza rowniez dygitalizacje sygnalu analogowego HDTV w czasie rzeczywistym, co jeszcze nie tak dawno bylo mozliwe na 10 krotnie drozszych urzadzeniach.

Rowniez dziwne jest ze nie przewidziano zadnego timera, trzeba bedzie wiec siedziec w domu czekajac na swoj ulubiony program HDTV.

Warto jednak sledzic dalsze losy tego urzadzenia ktore moze dokonac rewolucji w HDTV tak jak kiedys magnetowidu zrobily rewolucje w video. :rolleyes:

[center][img]http://img410.imageshack.us/img410/1659/recordernagrywawv3.jpg[/img][/center]

[quote name='sergio213' post='77931' date='07.01.2008, 23:01 ']

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]No Koledzy, zanosi sie na rewolucje w nagrywaniu HDTV!!!
Właśnie dziś na AVForum przeczytałem ze firma Gefen zaczyna zbierać zamówienia na pierwszą nagrywarkę HDTV i to z sygnału component jak i HDMI!
Nagrywanie z sygnalu analogowego component oznacza ze nie obowiazuja zadne zabezpieczenia przed kopiowaniem czyli znowu bedzie mozna byc pelnym wlascicielem swoich nagran , jak to kiedys bywalo w czasach kaset VHS. Oznacza rowniez dygitalizacje sygnalu analogowego HDTV w czasie rzeczywistym, co jeszcze nie tak dawno bylo mozliwe na 10 krotnie drozszych urzadzeniach.

Rowniez dziwne jest ze nie przewidziano zadnego timera, trzeba bedzie wiec siedziec w domu czekajac na swoj ulubiony program HDTV.

Warto jednak sledzic dalsze losy tego urzadzenia ktore moze dokonac rewolucji w HDTV tak jak kiedys magnetowidu zrobily rewolucje w video. :rolleyes:
[/quote]

Mmm przez komponent... brak DRM-ow, brak sprawiajacego wieczne klopoty HDCP - miodzio! :D To plus wzmiankowany przeze mnie STB z DTS-HD MA i wysokobitratowym kontentem = raj dla HD maniaka... bo coz, te 2TB osc szybko sie wyczerpia a tutaj dzieki analogowemu otwartemu "oknu" bedziemy mogli z mateiralem zrobic co dusza zapragnie (oczywiscie pod warunkiem braku rezygnacji z montowania w urzadzeniach HD... komponentu no i braku zabezpieczen ala n-recorder)

Nareszcie! To uzadzenie zrewolucjonizuje ceny plyt bd, nagrywarek itd! Juz widze te Terabajty ciagniete z mojego SKY HD!!!!

pozdrawiam

[quote name='reflect' post='78045' date='08.01.2008, 14:44 ']Nareszcie! To uzadzenie zrewolucjonizuje ceny plyt bd, nagrywarek itd! Juz widze te Terabajty ciagniete z mojego SKY HD!!!![/quote]
Przecież ze Sky możesz sobie nagrywać na kompa używając karty DVB-S2 i czytnika Phoenix. Wyjdzie taniej, jakość lepsza i zachowany dźwięk 5.1.

Ja wiem... ale co zrobic, jak nie ma Pc-ta i nie chce czlowiek babrac sie z softem i kabelkami przez pol domu? (nie wspominajac o Windowsach i ich cudownym user friendly sposobie instalowania/updatowania itp) Ja bym chcial taka skrzyneczke co robi "ciach" i potem moge sobie to odtwarzac - "bach" :-) (za wygodny user jestem)

pozdrawiam

P.S.
Karte DVB-S2 znalazlem tylko jedna - firmy xxx... a co do tego czytnika Phoenix-nie za bardzo wiem jak to znalezc. Edited by reflect

[quote name='reflect' post='78078' date='08.01.2008, 18:34 ']Ja wiem... ale co zrobic, jak nie ma Pc-ta i nie chce czlowiek babrac sie z softem i kabelkami przez pol domu? (nie wspominajac o Windowsach i ich cudownym user friendly sposobie instalowania/updatowania itp) Ja bym chcial taka skrzyneczke co robi "ciach" i potem moge sobie to odtwarzac - "bach" :-) (za wygodny user jestem)
Karte DVB-S2 znalazlem tylko jedna - firmy xxx... a co do tego czytnika Phoenix-nie za bardzo wiem jak to znalezc.[/quote]
Jasne tylko ta skrzyneczka będzie kosztować tyle co PC, będzie nagrywała w niższej jakości (kompresja HD w czasie rzeczywistym to nie jest prosta sprawa), nie wiadomo czy da się archiwizować i utnie dźwięk przestrzenny. A Sky leci na niektórych kanałach 18 mbit/s. Żal to byłoby zniszczyć.
Co do karty DVB-S2 to jest SkyStar HD i Technotrend S2-3200 - ta sama karta, inne logo.
Phoenix to takie coś - [url="http://epsilon.com.pl/sklep/index.php?p3,phoenix-smartmouse-czytnik-programator-smart-card"]http://epsilon.com.pl/sklep/index.php?p3,p...ator-smart-card[/url]

[quote name='reflect' post='78078' date='08.01.2008, 20:34 ']Ja wiem... ale co zrobic, jak nie ma Pc-ta i nie chce czlowiek babrac sie z softem i kabelkami przez pol domu? (nie wspominajac o Windowsach i ich cudownym user friendly sposobie instalowania/updatowania itp) Ja bym chcial taka skrzyneczke co robi "ciach" i potem moge sobie to odtwarzac - "bach" :-) (za wygodny user jestem)

pozdrawiam

P.S.
Karte DVB-S2 znalazlem tylko jedna - firmy xxx... a co do tego czytnika Phoenix-nie za bardzo wiem jak to znalezc.[/quote]

A może lepszym rozwiązaniem byłby tunerek SAT nagrywający sygnał HD vide nowy Humax iCord z HDD? Tanio plus wiele innych advanteges ...

pzdr

[quote name='sfw' post='78178' date='09.01.2008, 10:35 ']A może lepszym rozwiązaniem byłby tunerek SAT nagrywający sygnał HD vide nowy Humax iCord z HDD? Tanio plus wiele innych advanteges ...[/quote]
advantages jak już
Wszystkie tunery nagrywające to dobre rozwiązanie, ale odpada w przypadku wszystkich platform, które nie mają dedykowanych CAMów. Czyli taki Sky chociażby. Jedynie jakiś tuner z Linuxem i oprogramowaniem "alternatywnym", które będzie potrafiło zaczytać kartę Sky.
Ale na razie chyba tylko Kathrein 910 ma dostępne "alternatywne" oprogramowanie, ale nie wiem jak z odpaleniem pluginu newcs na nim.

[quote name='maxiuca' post='78203' date='09.01.2008, 14:47 ']advantages jak już
Wszystkie tunery nagrywające to dobre rozwiązanie, ale odpada w przypadku wszystkich platform, które nie mają dedykowanych CAMów. Czyli taki Sky chociażby. Jedynie jakiś tuner z Linuxem i oprogramowaniem "alternatywnym", które będzie potrafiło zaczytać kartę Sky.
Ale na razie chyba tylko Kathrein 910 ma dostępne "alternatywne" oprogramowanie, ale nie wiem jak z odpaleniem pluginu newcs na nim.[/quote]

Dzieki za poprawkę ... zabrakło ;-) , wracając do tematu to Icord jest jak najbardziej na Linuchu a pewnie w miarę szybko możemy sie spodziewać alternatywy w sofcie ... szkoda byłoby nie wykorzystać tych możliwości. Kati z jej bolączkami chyba jednak odpada, choć do końca trudno powiedzieć jaki jest ten nowy Humax, to jednak wierzę, że jest Ok, w końcu to marka ...

pzdr

[quote name='sfw' post='78178' date='09.01.2008, 10:35 ']A może lepszym rozwiązaniem byłby tunerek SAT nagrywający sygnał HD vide nowy Humax iCord z HDD? Tanio plus wiele innych advanteges ...

pzdr[/quote]

Ale to już nie jest nagrywarka płyt HD. A chyba chodzi o to, żeby wypalić sobie płytę HD.
Pozdr

[quote name='Baggins' post='78205' date='09.01.2008, 15:00 ']Ale to już nie jest nagrywarka płyt HD. A chyba chodzi o to, żeby wypalić sobie płytę HD.
Pozdr[/quote]

Urządzenie przedstawione w tym wątku też nie nagrywa na płyty (chyba, że coś mi umknęło). Może się mylę, ale wypuścisz sobie sygnał z tego Humaxa po USB lub Lanie i wypalisz gdzie będziesz chciał i na czym będziesz chciał.

pzdr Edited by sfw

Nie wiem jak ten Humax ale bywały problemy z formatem plików zapisywanych przez niektóre tunery PVR. W każdym razie na dzień dzisiejszy nie ma do niego systemu operacyjnego alternatywnego, więc można sobie nagrać nim tylko to do czego są moduły CAM. Czyli Sky odpada. Komputer z kartą DVB-S2 jest jednak cały czas najwszechstronniejszym urządzeniem do nagrywania czegokolwiek z satki. Nie wspominając o tym, że nagranie mamy od razu na kompie i można je podzielić i nagrać, nie trzeba nic kopiować z tunera, przepinać dysku itp.
Na rozwiązanie "user friendly" jeszcze troche poczekamy.