Skocz do zawartości
mariusz81

Stacjonarny odtwarzacz DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zwracam się do szanownych forumowiczów z prośbą o pomoc w wyborze stacjonarnego odtwarzacza DVD. Nie jestem asem w tych sprawach, ale starałem się najpierw coś poczytać, uzgadniając jednocześnie sprawy z moim ojcem - to dla niego będzie ten odtwarzacz.


Miałem kilka swoich typów, jednak okazało się, że jeśli chodzi o obsługę Xvid (a to jest dla ojca najważniejsze), to na prawie każdej stronie www jaką odwiedzam (łącznie ze stronami producentów), dowiaduje się sprzecznych informacji!!

W sklepach i na allegro, takie odtwarzacze jak...

[b]Pioneer DV-400V
Samsung DVD-HD870
Philips DVP5960[/b]

...miały obsługę Xvid, a na stronach producentów, wśród obsługiwanych formatów nie było ANI SŁOWA o Xvid... więc... u kogo jest błąd????




Tak czy inaczej, próbowałem jakoś ogarnąć to w całość... no i... wyszło coś takiego:


Priorytety odtwarzacza jeśli chodzi o dostępność mediów:

1. Obsługa Xvid
2. Obsługa polskich napisów w najpopularniejszych formatach
3, Divx
4. odtwarzanie DVD (takich ze sklepu, wypożyczalni)


Priorytety odtwarzacza jeśli chodzi o jakość audio-video:

1. Video
2. Audio



Cena do 350zł, ewentualnie gdyby naprawdę nic się nie znalazło za 350zł, to [b]max.[/b] 400zł


Jeśli ktoś zna coś godnego polecenia, to proszę pisać. Również prosiłbym o rozwiązanie kwestii obsługi Xvid wśród tych 3 odtwarzaczy, jakie podałem wcześniej.

Z góry dzięki,
Pozdrawiam,
Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mariusz81' post='77546' date='05.01.2008, 21:17 ']Witam!

Zwracam się do szanownych forumowiczów z prośbą o pomoc w wyborze stacjonarnego odtwarzacza DVD. Nie jestem asem w tych sprawach, ale starałem się najpierw coś poczytać, uzgadniając jednocześnie sprawy z moim ojcem - to dla niego będzie ten odtwarzacz.


Miałem kilka swoich typów, jednak okazało się, że jeśli chodzi o obsługę Xvid (a to jest dla ojca najważniejsze), to na prawie każdej stronie www jaką odwiedzam (łącznie ze stronami producentów), dowiaduje się sprzecznych informacji!!

W sklepach i na allegro, takie odtwarzacze jak...

[b]Pioneer DV-400V
Samsung DVD-HD870
Philips DVP5960[/b]

...miały obsługę Xvid, a na stronach producentów, wśród obsługiwanych formatów nie było ANI SŁOWA o Xvid... więc... u kogo jest błąd????




Tak czy inaczej, próbowałem jakoś ogarnąć to w całość... no i... wyszło coś takiego:


Priorytety odtwarzacza jeśli chodzi o dostępność mediów:

1. Obsługa Xvid
2. Obsługa polskich napisów w najpopularniejszych formatach
3, Divx
4. odtwarzanie DVD (takich ze sklepu, wypożyczalni)


Priorytety odtwarzacza jeśli chodzi o jakość audio-video:

1. Video
2. Audio



Cena do 350zł, ewentualnie gdyby naprawdę nic się nie znalazło za 350zł, to [b]max.[/b] 400zł


Jeśli ktoś zna coś godnego polecenia, to proszę pisać. Również prosiłbym o rozwiązanie kwestii obsługi Xvid wśród tych 3 odtwarzaczy, jakie podałem wcześniej.

Z góry dzięki,
Pozdrawiam,
Mariusz[/quote]


Korr 9707, ma wszystko w najlepszej jakości, ma swoje forum - poszukaj w sieci, cena ok. 150 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukalem czegos takiego na prezent i dokladnie w tej cenie kupilem philipsa dvp5980 z hdmi i upscalerem do 1080p.
Wczesniej myslalem o mancie, ale testowalem jego usb i na przykladowym vobie byl slideshow a nie film. Po drugie mial wbudowany czytnik sd , ale co z tego jak juz dzis uzywa sie tylko sdhc.

Wracajac do philipsa, tez ma wady . Menu plikowe obcina nazwy do 8 znakow. Rozwiazuje to soft nieoficjalny. Vob z usb nie mial problemow ale i tak nie jestem pewien czy to napewno usb2. Podpisy polskie dzialaja.
Jedyne co stanowi powazny problem to brak obslugi kodeka h264. Jesli wiec planujesz robic divixy w tym przyszlosciowym formacie to zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj
Posiadam Philipsa DVP 5960 i mogę go Ci z czystym sumieniem polecić. Jakość po HDMI jest bardzo dobra, odtwarza oczywiście XviD, Divx, DVD, VCD itd (nie odtwarza x264 oraz rmvb ale to raczej normalne).
Żeby nie było tak dobrze, odtwarzacz posiada 2 minusy z czego jeden można usunać poprzez wgranie nieoficjalnego oprogramowania:
1. W menu, nazwy plików obcina do 8 znaków (po wgraniu innego softu problem ten znika)
2. Napisy do xvidów muszą mieć identyczna nazwe jak plik z filmem, inaczej nie będą wyświetlane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Przyłączam się do pytania. Poszukuję odtwarzacza stacjonarnego (cena około 300 zł)
Wstępnie wyselekcjonowałem dwa modele:
Philips DVP5980
Ferguson D 780 HX

Odtwarzanie dvd (rzadziej divx) na telewizorze LCD Philips 32pfl7862d podłączonym przez hdmi.
Czy ktoś z osób na forum potrafi wskazać jakąś istotną różnicę, która by przemawiała na korzyść jednego bądź drugiego modelu ?

pozdrawiam
Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ha, zapytaj o mante to odpowiedz zacytuje za sprzedawca ... najwiecej potrafi ale prawdopodobienstwo ze bedzie sie regularnie psuc - duze.
Ferguson pewnie jakosciowo stoi na wyzszym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...