Jump to content
Sign in to follow this  
jajo9

POLSKA LIGA DLA WSZYSTKICH

Recommended Posts

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Wczoraj zostało podpisane porozumienie pomiędzy Telewizja Polsat S.A. a ITI Neovision (operator platformy n) o utworzeniu konsorcjum, którego celem jest stworzenie kanału telewizyjnego Polska Ekstraklasa TV i zaoferowanie go wszystkim zainteresowanym polskim nadawcom. Kanał ten transmitowałby wszystkie mecze polskiej piłki nożnej. Taka oferta została złożona do spółki Ekstraklasa S.A.

Ekstraklasa S.A. ogłosiła przetarg otwarty na udzielenie na wyłączność praw do transmisji w latach 2008-2011 wiosennych i jesiennych rozgrywek polskiej Ligi Piłki Nożnej. Oferta konsorcjum, stanowi innowacyjną propozycję, która swym zasiegiem wykracza poza warunki przetargu. Zakłada ona produkcję i transmisje ze wszystkich spotkań ligowych „na żywo” w ramach stworzonego w tym celu kanału piłkarskiego. Oferta ta stanowi przełom w pokazywaniu i dostępności do polskiej piłki klubowej. Kanał ten miałby być udostępniany wszystkim zainteresowanym nadawcom, platformom cyfrowym i sieciom kablowym na takich samych warunkach finansowych , co powoduje, że jego teoretyczny zasięg może osiągnąć ponad 5 milionów abonentów. Konsorcjum planuje udostępnić kanał za cenę około 16 złotych od abonenta, co stanowi sumę prawie o połowę niższą niż koszt ponoszony dotychczas przez abonentów odbierających polską ligę.

- Przyjęcie tej propozycji przez Ekstraklasę S.A oznaczałoby znaczne zwiększenie zasięgu transmisji i udostępnienie polskiej piłki wszystkim kibicom bez dzielenia ich na odbiorców tej czy innej telewizji. Nasza wspólna propozycja jest także wyjściem naprzeciw oczekiwaniom większości klubów, a co najważniejsze przyczyni się do popularyzacji samej Ligi. – powiedział Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu telewizji Polsat.

- Nasza wspólna inicjatywa jest odpowiedzią na głosy kibiców, którzy żądają prawa wyboru nadawcy w dostępie do transmisji telewizyjnych. Stworzenie odrębnego kanału transmitującego Polską Ligę i zaoferowanie go wszystkim, jest najbardziej sprawiedliwym i prospołecznym działaniem, jakie można sobie na tym rynku i w tej sprawie wyobrazić – powiedział Maciej Sojka, prezes ITI Neovision.

Konsorcjum jednocześnie zapewnia Ekstraklasie SA gwarancje finansowe w wysokości 100 milionów PLN za jeden sezon.

źródło: n.pl


Dyskusja tutaj: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8281"]KLIK[/url]

[center][img]http://www.akisport.cz/images/LOGO_Orange_EKSTRAmal.gif[/img][/center]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...