Skocz do zawartości
paprykarz18

Dwurdzeniowiec a HD; Realtek ALC889A a SPDIF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

1. Amplituner aktualnie podłączam przez S/PDIF na Sound Blaster Live. Planuję wymianę płyty głównej. Większość nowych płyt posiada tylko dwa złącza PCI. Kartę muzyczną będę musiał wyrzucić i korzystać ze zintegrowanej karty dźwiękowej Realtek ALC889A. Jak z jakością dźwięku na tej zingegrowanej? Odczuję różnicę jakości dźwięku pomiędzy tym, wydobywającym się z SPDIF mojego Sound Blastera, a tym, wypływającym z SPDIF Realtek ALC889A?

2. Czy znacie jakiś program do odtwarzania video w HD, który wykorzystuje oba rdzenie procesora? Do tej pory nie spotkałem się z takim. Może wy podacie mi jakąś nazwę?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Po zmianie SB na Realteka , po SPDIF nie odczujesz znaczącej albo nawet żadnej różnicy, SB ma swoje softowe ulepszacze ale pewnie Realteki już teraz także oferują swoje uprzestrzenniacze i podobne bajery. Po analogu byłaby duża różnica ale skoro nie będziesz korzystać to po co pisać ...

2. Odtwarzacze Polecam : KMP, MPC, MPC HC, VLC, Zoom Player, PowerDVD 7.3 i kilka innych
To nie odtwarzacz wykorzystuje 2 rdzenie tylko filtry dekodujące obraz, w tej chwili wszystkie kodeki / filtry w najnowszych wersjach wykorzystują 2 rdzenie, a których użyjesz i jak je skonfigurujesz w danym playerze zależy tylko od Ciebie.

FFDShow, Cyberlink H264 Video Decode, CoreAVC w przypadku materiału x264/h264
Gabest, Cyberlink, FFDShow ... do MPEG2

Poczytaj przyklejony "Kodekologia"

Pozdrawiam Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja jeszcze uszczegółowie. Mam płytę Gigabyte X38 DQ6 procesor intel DC 6750. Na płycie jest układ Realtek ALC889A ze sterownikiem HD AUDIO i musze przyznac ze po przeprawach w poprzednuim kompie z SB AUdigy2 ten ukłąd i oprogramowanie do niego poprstu mnie zachwycily przejrzystaoscia i prostota. Dodatkowo po podlaczeniu do amplitunera przez SPDIF wszystko dzialalo od pierwszego kopa bez najmniejszych problemow. Oczywiscie na dzwiek w nowych formatach z Blu Ray czy HDDVD nie masz co liczyc ale SB tez tego nie oferuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I bardzo dobrze. Dzięki za pomoc.
Stary komputer oddaję do sklepu, w którym kupuję nowy. Sound Blastera od razu będę mógł również u nich zostawić.

Wymagający nie jestem. Czasami po prostu lubię posłuchać muzyki na komputerze w bezstratnych formatach i obejrzeć film z dźwiękiem 5.1. Nic po za tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie kupilem plyte na p31..za 220zl do MC i jestem zadowolony.
Jak sie pojawi rozwiazanie z przesylem formatow audio HD..w formie jakies dzwiekowki to sie dokupi i tyle.
A na razie to co jest w plycie wystarczy..i tak wsio leci po spdifie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...