Skocz do zawartości
kamilzolk

Telewizja N + Cyfra+

Rekomendowane odpowiedzi

siemka :) zamierzam w styczniu kupic sobie (wkoncu) jakąś porzadna telewizje no i doszedlem do wniosku ze chciałbym miec troche tego i tego :) tylko czy tak mozna ? dokladnie chodzi mi o to ze: podpisałbym umowe z N on nich kupiłbym sobie ten recorder czy jakos tak wybrałbym sobie tam te zestawy programowe(głownie chodzi mi o nsport :)) i chciałbym do tego wykupic abonament w cyfrze + z pakietem prestizowym (all dostepne opcje)
i teraz mam pytanie czy to da sie jakos podlaczyc do jednego dekodera(czyli 2 karty do jednego) czy musialbym miec osobno do nki i cyfry ??
nie znam sie na tym wiec prosze o pomoc ;)
zgory thx

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety musisz mieć dwa dekodery - jeden do Cyfry drugi do Nki Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja się przypne do tematu, czy istnieje możliwośc podłaczenia nrecordera i Thomsona od Cyfry + na dwoch kablach bez konieczności ciągnięcia trzeciego? Na razie rozwiązałem ten problem w sposób dość prymitywny, jak chce oglądać cyfre to przełączam jeden kabel od Recordera do tunera cyfry plus. Czy są jakies "lepsze" metody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dekodery n-ki są bardzo wrażliwe na wszelkie kombinacje w instalacje antenową. Zwłaszcza że ciągle wysyłają napięcie do konwertera nawet jeśli dekoder jest w standby.

Można użyć przełącznika tunerów (nie mylić z podobnymi tego samego producenta przełącznikami konwerterów). Tuner n-ki podłączyć jako nadrzędny i powinno działać bez zarzutu.

[url="http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=811"]http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&a...t=39&id=811[/url]

[url="http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/02/0211.dat"]http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/02/0211.dat[/url]

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki za info. Ciekawe czy rzeczywiście takie coś by działało, testowałeś to może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi tylko o jeden kabel to w grudniowym Satkurierze jest test takiego [url="http://www.hollex.com.pl/index.php?page=prod&kat=48&id=855&PHPSESSID=751b6e28ac165667dc3adc94d3e0"][color="#FF0000"]urządzenia[/color][/url] które pozwala na niezależną pracę dwóch dekoderów na pojedyńczym kablu, oczywiscie konwerter na antenie trzeba wymienic i tak na quada w twojej instalacji. W przyszłym oprogramowaniu recorderów ma się zaś pojawić obsługa konwerterów Unicable. Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@jacek1969r

Ale teraz to namieszałeś że nic już więcej nie można dodać.

To urządzenie o którym piszesz służy do przesyłania po jednym kablu sygnału z dwóch konwerterów (satelitów) lub dwóch wyjść konwertera TWIN ale niestety do jednego tunera a nie tak jak piszesz niezależnie do dwóch. Niezależne użytkowanie jednego konwertera na jednym kablu przez wiele tunerów da system Unicable no ale to śpiewka przyszłości.

[quote name='iSiO' post='77239' date='04.01.2008, 12:05 ']Wielkie dzięki za info. Ciekawe czy rzeczywiście takie coś by działało, testowałeś to może?[/quote]

Niestety nie testowałem. W najbliższym czasie sprawdzę to w układzie z n-ką białą i fergusonem 7018. Dam znać w tym wątku o rezultatach.

Pozdrawiam! Edytowane przez sebaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ty mieszasz, każde wejście w recorderze to jest w sumie niezależny tuner i nie ma znaczenia czy podłączysz dwa wejścia jednego dekodera czy dwa osobne dekodery. Zresztą autor wątku i tak ma recordera, więc to urządzenie może zasilać recordera, a drugi dekoder dostanie nizależny kabelek.

[quote]Multi Band Converter można stosować w trudnym przypadku, gdy należy podłączyć nboxa HDTV recordera w miejscu, gdzie w ścianie/domu jest tylko jeden przewód, a nbox recorder wymaga dwóch niezależnych sygnałów z LNB.[/quote] Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mam w ścianie jeden kabel do anteny i mam tunery 'n' i 'C+'.

Obecnie przekładam kabel pomiędzy tunerami, bo nie jest najlepszym rozwiązaniem. Czy podłączenie rozgałęźnika VSP-301 (http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=811) rozwiąże mój problem? On wie, który tuner ma teraz działać na podstawie prądu z ósmej nóżki SCART-a, prawda?

Do którego tunera powinienem więc to podłączyć? Czy mogę podłączyć ten rozgałęźnik pod SCART-a, a TV po HDMI? Czy tak to zadziała? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Będę zobowiązany za pomoc
Pozdrowienia
Krasus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='krasus' post='86121' date='16.02.2008, 00:32 ']Witam,

Mam w ścianie jeden kabel do anteny i mam tunery 'n' i 'C+'.

Obecnie przekładam kabel pomiędzy tunerami, bo nie jest najlepszym rozwiązaniem. Czy podłączenie rozgałęźnika VSP-301 (http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=811) rozwiąże mój problem? On wie, który tuner ma teraz działać na podstawie prądu z ósmej nóżki SCART-a, prawda?

Do którego tunera powinienem więc to podłączyć? Czy mogę podłączyć ten rozgałęźnik pod SCART-a, a TV po HDMI? Czy tak to zadziała? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Będę zobowiązany za pomoc
Pozdrowienia
Krasus[/quote]

Jeżeli przetestowałeś to połączenie to proszę napisz mi o rezultatach. Mam CP i nboxa. Przełączanie kabla antenowego doprowadza mnie do frustracji.
Czekam na info wieslawef@gmail.com
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też mam podobny problem, za miesiąc się przeprowadzam i z powodów technicznych będę miał tylko jeden kabel w domu, a mam CP i C+, jeden będzie na SCART, drugi na HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='cffan' post='110365' date='21.07.2008, 01:46 ']ja też mam podobny problem, za miesiąc się przeprowadzam i z powodów technicznych będę miał tylko jeden kabel w domu, a mam CP i C+, jeden będzie na SCART, drugi na HDMI[/quote]
Przy takim zestawie (C+ i CP) może być dobrze. Gorzej jeżeli wchodzimy na temat eŃki, ktora za pomocą przycisku RES wybiera połączenie z TV. SCART oczywiście "obetnie" rozdzielczość. W przypadku CP nie ma to większego znaczenia (obraz i tak jest kiepski nawet na idealnie ustawionej antenie). Dodatkowo, przy dzisiejszym "szaleństwie" w postaci jednego kanału HD (Polsat Sport), nie ma co płakać nad wylanym mlekiem. Gorzej za jakiś czas, kiedy sygnał HD pojawi się na wielu kanałach w różnych pakietach. Na jednym dekoderze jedno, a na drugim drugie. Wtedy znowu przyjdzie "walczyć" z kabelkami. Tymczasowo podłączyłem takie "ustrojstwo" (kupiłem kilka lat temu na wyprzedaży w jakiejś hurtowni w likwidacji) - "ALDA" 2 Way Spiliter 5-1200 MGHz. Trochę drżę, ponieważ nie mam pojęcia jak "płyną prądy" zasilające konwekter. Niemniej na wskazaniach siły i jakości sygnału w dekoderze CP nie zanotowałem zmian. Nbox wahnął się minimalnie. Siła bez zmian, jakość z 92 spadła na 88. BER pozostał na poziomie 3.5-E3 (oczywiście lekutko wahluje, ale bez stopowania obrazu i pikselizacji).
Nie wiem tylko, czy "prądy wsteczne" czegoś nie popalą. Z drugiej strony, jak by miało wybuchnć, to pewnie "waloby z mety".
Tym sposobem uwolniłem sobie wszystkie możliwości. Nbox chodzi po komponencie (z opcją dźwiękową w kinie domowym), a CP w SCART (mam taki sprzęt, że innych wyjść nie ma - zwykły klunkier). Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę jednak sprostować informację z poprzedniego postu. Prawdopodobnie "prądy płyną" nieregularnie. Po tygodniu użytkowania tego złącza stwierdzam, że dekodery często się resetują - przyczyną może być chwilowy brak zasilania na konwerterze. W "zaprzyjaźnionym" sklepie zamówiłem właściwy przełącznik tunerów (zasilanie ze złącza scart). Jak tylko dostanę informację, że mam go odebrać, natychmiast podłączę i opiszę wrażenia.
PS.Tak pozazdrościłem zwycięzcy konkursu nowego TV, że "poleciałem" wczoraj na miasto i "przychatałem" do domu nowiuśkiego LCD-ka (Sony Bravia 40"KDL-40D3500 Full HD). Mój osobisty "minister finansów" jest nad morzem na wakacjach. Jutro wraca, więc póki co, bardzo, ale to bardzo się cieszę. A jutro, choćby potop....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kamilzolk' post='76552' date='31.12.2007, 03:26 ']siemka :lol: zamierzam w styczniu kupic sobie (wkoncu) jakąś porzadna telewizje no i doszedlem do wniosku ze chciałbym miec troche tego i tego :) tylko czy tak mozna ? dokladnie chodzi mi o to ze: podpisałbym umowe z N on nich kupiłbym sobie ten recorder czy jakos tak wybrałbym sobie tam te zestawy programowe(głownie chodzi mi o nsport :)) i chciałbym do tego wykupic abonament w cyfrze + z pakietem prestizowym (all dostepne opcje)
i teraz mam pytanie czy to da sie jakos podlaczyc do jednego dekodera(czyli 2 karty do jednego) czy musialbym miec osobno do nki i cyfry ??
nie znam sie na tym wiec prosze o pomoc ;)
zgory thx[/quote]
tuner cyfrowy HD i tyle.Reszte czytaj i główkuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...