Skocz do zawartości
Seba123

d-sub do tv JAK?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam laptopa ktory psiada tylko wyjscie do monitora D-SUB a chcialbym podlaczyc go do tv .Czy jest to mozliwe?
Probowalem za pomoca Przejcia D-sub ---> DVI ---> HDMI ---> KABEL HDMI ale w tv caly czas mam brak sygnalu
komputer nie widzi podlaczonego TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Seba123' post='76355' date='29.12.2007, 22:30 ']Witam
Mam laptopa ktory psiada tylko wyjscie do monitora D-SUB a chcialbym podlaczyc go do tv .Czy jest to mozliwe?
Probowalem za pomoca Przejcia D-sub ---> DVI ---> HDMI ---> KABEL HDMI ale w tv caly czas mam brak sygnalu
komputer nie widzi podlaczonego TV[/quote]


Rozumiem że telewizor nie posiada D-suba, bo nie napisałeś jaki to model?

A jeśli tak to przejściówka D-Sub --->DVI nic ci nie da, bo to prosta przejściówka z jednego typu pinów na inny, a nie żaden konwerter sygnału. Konwersja odbywa się na poziomie karty graficznej, a przejściówka ta ma służyć, tylko i wyłącznie, wyprowadzeniu sygnału na odpowiedni typ gniazda.

Wyjaśnienie pod pierwszym z brzegu linkiem z google: [url="http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=11946"]http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=11946[/url]

Aby móc podłączyć sygnał D-Sub (analogowy) do gniazda HDMI w telewizorze (cyfrowego), potrzebujesz dość skomplikowany konwerter sygnałów, koszt 700 - 900 zł. Do tego w Polsce trudno dostępny. Minimalnie tańsze są konwertery D-Sub (analog) do Componenta (analog), ale z dostępnością ich jest równie kiepsko. Tak czy inaczej mało opłacalna impreza, bo za podobne pieniądze można prawie złożyć drugi komputer ze złączem DVI, jak się dobrze postarać.

Niektóre notebooki mają wyjścia telewizyjne 7-pinowe zintegrowane, na których wyprowadzony jest sygnał Component. Wtedy wystarczy prosta przejściówka za kilkanaście złotych. Ale to jest jakieś 2% populacji z wszystkich notebooków z 7-pinowym wyjściem telewizyjnym. Reszta ma wyprowadzone tylko sygnały composite i s-video.
Tak że trzeba mieć sporo szczęścia żeby trafić na taki co ma dodatkowo component na wyjściu telewizyjnym, ale nie jest to niemożliwe. Sam miałem takiego notebooka w rękach. Był to jakiś Aristo, modelu niestety nie pamiętam. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...