Skocz do zawartości
Chattab

Denon 1930 - to buy or not to buy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jeden dylemat z głowy - wybrałem telewizor (Sharp 32WDE1). Teraz głowię się nad DVD. Szukam porządnego odtwarzacza w cenie do 1000 zł z wyjściem HDMI i skalowaniem do 1080p. Początkowo skłaniałem się ku takim nieskomplikowanym modelom jak Samsung 1080P7 lub Pioneer DV-400, ale wertując forum, naczytałem się sporo o Denonie 1930. Mam teraz zagwózdkę i kilka pytań:

1) Czy rzeczywiście między tym Denonem a w/w Samsungiem jest taka przepaść? Chodzi mi o to, czy 2,5-krotna różnica w cenie przełoży się na różnicę w obrazie i dźwięku, która będzie zauważalna w codziennym użytkowaniu (filmy, muzyka)?

2) Czy Denon 1930 dobrze sobie radzi z DiVX (napisy, polska czcionka itp.)? Wiem, że oglądanie filmów w takim formacie na LCD może być średnią przyjemnością, ale jednak - nie wszystko u nas wydaje się na DVD (vide serial Twin Peaks czy Przystanek Alaska).

3) Jak z odtwarzaniem muzyki na DVD (Denon) w porównaniu z tradycyjnymi odtwarzaczami CD (np. też Denona)? Raz - czy jakość odsłuchu będzie porównywalna, a dwa - czy katowanie odtwarzacza DVD płytami z muzyką nie wpływa jakoś specjalnie na jego żywotność? I co w większym stopniu decyduje o jakości dźwięku (np. głębi basu) - odtwarzacz czy amplituner? Zdaję sobie, że to pytanie może wydać Wam się śmieszne, ale liczę na Waszą wyrozumiałość.

4) Tak trochę przy okazji, ale ciekaw jestem Waszych opinii. MP3 vs. tradycyjne płyty audio. Naturalnie, że przy konwersji na MP3 dźwięk jest kompresowany, obcinany i "uśredniany", ale czy ucho laika na takim sprzęcie to wychwyci? Innymi słowy, czy warto wyrzucić na śmietnik liczącą 700 albumów kolekcję płyt audio nagrywanych z MP3 i zacząć gromadzić od nowa oryginalne płyty?

Wybaczcie, proszę, przydługi elaborat. Z góry dziękuję za cierpliwość i przede - wszystkim - za fachowe opinie.

Pozdrawiam,
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chcesz oglądać divx kup samsunga. Jeżeli chcesz oglądać DVD i słuchać muzyki kup Denona. Model 1930 nie czyta plików txt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czemu plyta sacd nie leci po hdmi wie moze to ktos jak to puscic przez hdmi w 5.1DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...