Jump to content
Sign in to follow this  
Chattab

Denon 1930 - to buy or not to buy?

Recommended Posts

Witajcie,

Jeden dylemat z głowy - wybrałem telewizor (Sharp 32WDE1). Teraz głowię się nad DVD. Szukam porządnego odtwarzacza w cenie do 1000 zł z wyjściem HDMI i skalowaniem do 1080p. Początkowo skłaniałem się ku takim nieskomplikowanym modelom jak Samsung 1080P7 lub Pioneer DV-400, ale wertując forum, naczytałem się sporo o Denonie 1930. Mam teraz zagwózdkę i kilka pytań:

1) Czy rzeczywiście między tym Denonem a w/w Samsungiem jest taka przepaść? Chodzi mi o to, czy 2,5-krotna różnica w cenie przełoży się na różnicę w obrazie i dźwięku, która będzie zauważalna w codziennym użytkowaniu (filmy, muzyka)?

2) Czy Denon 1930 dobrze sobie radzi z DiVX (napisy, polska czcionka itp.)? Wiem, że oglądanie filmów w takim formacie na LCD może być średnią przyjemnością, ale jednak - nie wszystko u nas wydaje się na DVD (vide serial Twin Peaks czy Przystanek Alaska).

3) Jak z odtwarzaniem muzyki na DVD (Denon) w porównaniu z tradycyjnymi odtwarzaczami CD (np. też Denona)? Raz - czy jakość odsłuchu będzie porównywalna, a dwa - czy katowanie odtwarzacza DVD płytami z muzyką nie wpływa jakoś specjalnie na jego żywotność? I co w większym stopniu decyduje o jakości dźwięku (np. głębi basu) - odtwarzacz czy amplituner? Zdaję sobie, że to pytanie może wydać Wam się śmieszne, ale liczę na Waszą wyrozumiałość.

4) Tak trochę przy okazji, ale ciekaw jestem Waszych opinii. MP3 vs. tradycyjne płyty audio. Naturalnie, że przy konwersji na MP3 dźwięk jest kompresowany, obcinany i "uśredniany", ale czy ucho laika na takim sprzęcie to wychwyci? Innymi słowy, czy warto wyrzucić na śmietnik liczącą 700 albumów kolekcję płyt audio nagrywanych z MP3 i zacząć gromadzić od nowa oryginalne płyty?

Wybaczcie, proszę, przydługi elaborat. Z góry dziękuję za cierpliwość i przede - wszystkim - za fachowe opinie.

Pozdrawiam,
Tomek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli chcesz oglądać divx kup samsunga. Jeżeli chcesz oglądać DVD i słuchać muzyki kup Denona. Model 1930 nie czyta plików txt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...