Jump to content
Sign in to follow this  
LukeSky

PC + LCD TV = MULTIMEDIA

Recommended Posts

Ostatnio zastanawiam się nad całkowitą rezygnacją z monitora pc i zapięcie komputera do lcd tv, pytanie tylko czy to jest w dzisiejszych czasach na poziomie.
Koncepcja jest taka że do salonu kupuję sobie 32 calowy lcd tv (nie mam pojęcia jaki będzie, ale myślę nad philipsem z pixel hd) i poza tunerem z nki zapinam sobie do tego nowy komputerek. Chciałbym aby maszyna służyła głównie do rozrywki z grami włącznie.

Pytanie jakie mi się nasuwa to czy takie połączenie zda egzamin, czy jakość obrazu będzie bardzo dobra, czy gry nie będą smużyć, czy ktoś ma taki zestaw i mógłby podzielić się swoją wiedzą na temat tego jaka jakość obrazu jest w porównaniu do zwykłego lcd.

Czy dzisiejsze duże lcd tv są w stanie zastąpić monitor ? Aby komputer mógł trafić do salonu i wejść w erę dużych cali oraz rozdzielczości. Ciekawi mnie także różnica między hd ready a full hd, rozdzielczości są różne więc pytanie jak tutaj wygląda to jakościowo oraz wydajnościowo.

Za wszelkie rady będę wdzięczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja używam LCD TV 37" do oglądania filmów z laptopa (jako drugi monitor dlatego na nim nie gram). Jest on podłączony przez kabel taki jak od monitora. Jakość dość przyzwoita. Lepsza on programów SD (zwykła rozdzielczość) z "N", ale wiadomo gorsza od HD. Co do rozdzielczości to przy 32 calach nie widać praktycznie różnicy. Smużenie nie będzie problemem jeżeli nie bedzie to stary TV lcd. Dodam jeszcze, że na lcd ustawiłem rozdzielczość 1024 x 768 ponieważ laptop nie obsługuje większej na dodatkowym monitorze. Mam nadzieję, że pomogłem. Edited by kupszton

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...